انگلستان, تحصیلی

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

 تحصیل در  انگلستان

یکی از مواردی که در بحث مهاجرت وجود دارد و متقاضیان بسیاری دارد بحث ویزای تحصیلی است که در بین کشورهای مختلف  تحصیل در انگلستان همیشه طرفداران بسیاری داشته است چرا که  تحصیل در انگلیس علاوه بر تجریه تحصیل در بهترین دانشگاههای دنیا مزایای بسیار زیادی دیگر را نیز دارد. به عنوان مثال افرادی که به  تحصیل در  انگلیس مشغول هستند میتوانند به تفحص در مورد راههایی که برای ماندن و نحوه اخذ اقامت  انگلستان بپردازند.

 

دانشگاههای  انگلستان

 

اخذ پذیرش از دانشگاههای انگلیس همواره مورد توجه دانشجویان ایرانی بوده است. دانشگاههای انگلستان جزء بهترین دانشگاههای جهان محسوب میشوند،  دانشگاههایی مانند کمبریج و آکسفورد امروزه نام هایی هستند که برای هر کسی آشنا هستند و سطح علمی این دانشگاههای و سایر دانشگاههای  انگلیس گویای وضعیت  تحصیل در انگلیس  هستند.

اگر تصمیم دارید جهت  تحصیل در انگلیس اقدام کنید، شما فرصت های بی شماری را در اختیار خواهید داشت. چه به دنبال یک زندگی پرهیاهوی شهری در دانشگاههای  انگلستان واقع در قلب لندن باشید، و چه شهرهای کم جمعیت تر دیگر،  تحصیل در انگلیس ، تجربه یک دوره زندگی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

چرا تحصیل در  انگلستان؟

 

بسیاری از دانشجویان معتقدند که زندگی در این کشور، به زندگی در کشور خودشان شباهت های کافی دارد. اما درک این موضوع مهم است که در عین حال که ایالات متحده و بریتانیا نقاط اشتراک بسیاری از لحاظ زبان، فرهنگ و تاریخ با یکدیگر دارند، اما بریتانیا کشوری کاملا مستقل و مجزا است.

سیستم آموزشی انگلستان تفاوت هایی با سایر کشورهای دنیا دارد به عنوان مثال:  تحصیل در انگلستان به صورت تمام وقت معمولا یک سال کم تر از سایر کشورهای دنیا طول میکشد.
همچنین نظام آموزشی از دوران ابتدایی تا مقاطع عالی دانشگاه از لحاظ بخش بندی سطوح مختلف تحصیلی میتواند دلیلی بر تقاضای زیاد دانشجویان بین المللی برای  تحصیل در انگلیس باشد.

 

هزینه های تحصیل در انگلستان

 

جهت تحصیل در  انگلستان هزینه های کاملا متفاوت دریافت میکنند.به عنوان مثال جهت تحصیل در انگستان هزینه ها از سالی ۱۰ هزار پوند تا حدود ۵۰ هزار پوند در سال متغیر است و علاقه مندان  با توجه به شرایطشان به انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظرشان میپردازند.

باید این نکته را نیز متذکر شویم هزینه های زندگی در انگلستان با هزینه تحصیل کاملا متفاوت است و هزینه های فوق الذکر صرفا برای  تحصیل در انگلیس میباشد و هزینه های زندگی با توجه به شهر و منطقه و شیوه ی زندگی افراد کاملا متفاوت است.

بابت نکات مثبتی که  تحصیل در  انگلستان دارد را میتوان به انگلیسی زبان بودن کشور  انگلستان ،  شرایط مناسب کاری و زندگی ، خونگرم بودن مردم  انگلستان و … اشاره کرد. به عنوان مثال  تحصیل در انگلیس کم تر از سایر کشورها طول میکشد و متقاضیان سریع تر فارغ التحصیل میشوند.

 

مزایای تحصیل در انگلستان

 

 •  انگلیسی زبان بودن دانشگاه و محیط زندگی
 •  اجازه کار بعد از تحصیل
 •  شرایط خاص زندگی در انگلستان
 •  در صورت داشتن اقامت انگلستان براحتی ویزای سایر کشورها را دریافت خواهید کرد

 

مقالات مرتبط با انگلستان:

 

 1. کاریابی در انگلستان چگونه است؟
 2. شرایط اعزام دانشجو به انگلستان[2019]
 3. 4 راه برای دریافت اقامت کشور انگلستان
 4. زندگی در انگلستان چه مشکلاتی را برای ایرانیان دارد؟
 5. مدارک لازم برای ویزای کار انگلستان
 6. کار در انگلستان
 7. درباره کشور انگلستان و هزینه های آن بیشتر بدانیم؟
 8. مهاجرت به انگلستان

 

 

شرایط اخذ بورسیه در  انگلستان

 

افرادی قصد اقدام دارند باید بدانند که  تحصیل در انگلیس هزینه دارد و طبیعتا رایگان نیست البته شرایط برای اخذ انواع بورسیه تحصیلی در  انگلستان وجود دارد که اکثرا در مقطع فوق لیسانس و بالاخص مقطع دکتری میباشد که شرایط خاص خود را دارد باید یک سری شرایط و مدارک را دارا بود که در ادامه در مورد این شرایط به صورت مشروح توضیح خواهیم داد.

برای اخذ بورسیه تحصیلی  انگلیس شرایطی مثل داشتن مقالات علمی قوی ، کتاب های منتشر شده توسط متقاضی  تحصیل در انگلیس ، انجام امور علمی و آموزشی داوطلبانه مانند کار داوطلبانه در موسسات خیریه میتواند دلیل سیار محکمی برای اخذ بورسیه تحصیلی در  انگلستان باشد.

جهت  تحصیل در  انگلستان اغلب بورسیه های تحصیلی به این صورت میباشند که نهایتا هزینه های  تحصیل در انگلیس برای فرد رایگان میشود آن هم در شرایط بسیار خوب و با رزومه بسیار قوی و فرد متقاضی باید هزینه های زندگی را خود بپردازد.

افرادی که در مقطع دکتری برای بورسیه اقدام مینمایند شرایطشان به مراتب راحت تر انجام میشود.

باید متذکر شد که در مقطع لیسانس آیلتس ۶ آکادمیک ، مقطع فوق لیسانس آیلتس ۶ ونیم آکادمیک و برای تحصیل در مقطع دکتر در انگستان داشتن آیلتس ۷ آکادمیک الزامی است.

 

مقاطع دانشگاهی انگلستان

 

مقطع لیسانس

 تحصیل در  انگلستان برای افرادی که میخواهند وارد مقطع لیسانس شوند مقداری متفاوت تر است بدین صورت که متقاضی در ابتدا وارد دروه پیش دانشگاهی در  انگلستان شده و پس از گذراندن دوره پیش دانشگاهی وارد مقطع لیسانس میشود. قابل ذکر است که پیش دانشگاهی در  انگلستان به نسبت رشته ای که میخواهید در ادامه بخوانید متفاوت است. به عنوان مثال متقاضیان  تحصیل در انگلیس که میخواهند در ادامه پزشکی ، دندانپزشکی بخوانند باید دوره  Alevel را در  انگلستان بگذرانند و افرادی که برای سایر رشته ها قصد ادامه تحصیل دارد باید دوره های Foundation  بگذرانند.

دوره های Alevel در  انگلستان دو سال به طول میانجامد و دوره های Foundation معمولا یک سال طول میکشد.

 تحصیل در مقطع لیسانس در تمامی رشته های تحصیلی ارائه میگردد و متقاضیان  در مقطع لیسانس ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت.

اشتباه بزرگی که بسیاری از متقاضیان میکنند این است که فکر میکنند که اگر در انگستان بصورت پاره وقت کار دانشجویی انجام دهند تمامی هزینه های تحصیل و زندگی را ساپورت میکنند در صورتی که این چنین نیست و اشتباه بزرگی است اگر شخصی حد اقل هزینه ی ۲ سال اول زندگی و  را نداشته باشد و در این وادی وارد شود.

 تحصیل در مقطع لیسانس تقریبا ۳ سال و نیم به طول می انجامد.

 تحصیلدر مقطع فوق لیسانس نیازمند داشتن نمره آیلتش ۶ و نیم آکادمیک است که البته برای افرادی که مدرک زبان ندارند گذراندن دوره های زبان قبل از ورود به دانشگاه امکان پذیر است.

 

مقطع فوق لیسانس

 تحصیل در انگلیس در مقطع فوق لیسانس ۱ سال به طول می انجامد و متقاضیان  تحصیل در انگلیس ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند.

متقاضیان به مدت ۱ سال بعد از تحصیل اجازه دارند اقداماتی جهت اخذ اقامت  انگلستان انجام دهند.

افرادی که متقاضی  تحصیل در مقطع دکتری هستند باید در نظر داشته باشند که اخذ پذیرش در مقطع دکتری در  انگلستان به مراتب سخت تر از بقیه مقاطع است اما امکان اخذ بورسیه در مقطع دکتری در  انگلستان نیز به مراتب راحت تر از فوق لیسانس و لیسانس است.

جهت اخذ ویزای کاری ، ویزای تحصیلی ، وقت سفارت و کلیه خدمات حقوقی با ما تماس بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *