اسلوونی, تحصیلی

تحصیل در اسلوونی

تحصیل در اسلوونی

 شرایط تحصیل در اسلوونی در سال 2020-2019 چگونه است؟ نوین ترین و کم هزینه ترین ترین شیوه های مهاجرت از طریق تحصیل در اسلوونی می باشد و متقاضیان برای اینکه از شرایط و نحوه ی اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی و نحوه ی اخذ ویزای تحصیل اسلوونی و آشنایی با شرایط مناسب آن ، آشنا شوید ، در این مقاله با ما همراه باشید .

سازمان مهاجرتی آوات ، در مقاله تحصیل در اسلوونی ، متقاضیان عزیز را با در اختیار قراردادن اطلاعتت جامع و مفید در ارتباط با تحصیل در اسلوونی ، در مسیری صحیح از مهاجرت قرار می دهد و سعی می نماید آرزوی داشتن یک زندگی زیبا و ایده آل به همراه امکانات عالی که در سر دارید ، را به واقعیت بپیوندد .

کشور اسلوونی از نظر موقعیت جغرافیایی و اقتصادی در جهان

کشور اسلوونی با مساحت تقریبا بیست کیلومتر مربع و جمعیتی تقریبا برابر با دو میلیون نفر ، کوچکترین و  کم جمعیت ترین کشور جهان معرفی شده است .

این کشور بسیار کوچک و زیبا ، در اروپای مرکزی قرار دارد ، این کشور که به عنوان یک جزیره ی کوچک در وسط آب قرار دارد و از شمال با اتریش ، جنوب با کرواسی ، غرب با ایتالیا و در شرق به مجارستان منتهی می شود ، به عنوان یک میدانیست که در یک چهارراه قرار دارد .

پایتخت این کشور ، لیوبلیانا می باشد و به عنوان پایتخت سیاسی اسلوونی شناخته شده است . این کشور نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی ، واحد پول رایج و مصرفی آن ، یورو می باشد . مردم این کشور ، به زبان رسمی خود که اسلونیایی است ، صحبت می نمایند .

شرایط تحصیل در اسلوونی و نحوه ی اخذ ویزای تحصیلی در اسلوونی

تحصیل در اسلوونی برای متقاضیان بین المللی خارجی ، بیشتر در مقاطع دانشگاهی ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ) پیشنهاد می گردد .

تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی

در مقطع کارشناسی که به مدت چهار سال به طول می انجامد و به طور کلی نیاز به ارائه مدرک زبان اسلوونی دارد . به این دلیل که تحصیل در اسلونی در مقطع کارشناسی در بیشتر رشته ها به زبان اسلوونی انجام می گیرد و در برخی رشته ها مانند مدیریت می توان به تحصیل به صورت زبان انگلیسی اشاره نمود .

در کشور اسلوونی نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی اجازه کار به دانشجویان به صورت پاره وقت و به مدت ده ساعت در هفته داده شده است و دانشجویان می توانند با کار در حین تحصیل ، بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در اسلوونی را تامین نمایند .

 مقطع کارشناسی ارشد

به طور کلی در همه ی مقاطع بیشتر متقاضیان تحصیلی کشور ایتالیا به چشم می خورند و در حال تحصیل در همه مقاطع در اسلوونی هستند . ایتالیایی ها معتقدند که اسلوونی بهترین مکان برای تحصیل می باشد .

در مقطع کارشناسی ارشد ، به مدت یک سال و نیم تا دو سال به طول می انجامد و زبان تحصیل بیشتر با زبان انگلیسی برگزار می گردد . دانشگاه های اسلوونی طیف وسیعی از رشته ها را در خود جای داده است ، رشته هایی همچون کامپیوتر ، فنی مهندسی ، مدیریت و فلسفه و اقتصاد از رشته هایی هستند که دانشجویان برای تحصیل در اسلوونی می توانند انتخاب نمایند .

 مقطع دکتری

مدت زمان تحصیل  در مقطع دکتری با مدت زمان تحصیل در کارشناسی ارشد ، تفاوتی با هم ندارند . و در این مقطع نیز تحصیل به زبان انگلیسی انجام می گیرد . پس به هنگام اخذ پذیرش تحصیل در اسلونی در مقطع دکتری ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس الزامی می باشد .

البته لازم به ذکر است که به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی در مقطع کارشناسی نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد . و دانشجویان بعد از اخذ پذیرش تحصیلی ، می توانند با گذراندن دوره های آموزشی به یادگیری دانش زبان اسلوونیایی بپردازند .

در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز  ، دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل به پاره وقت به مدت بیست ساعت در هفته را کسب می نمایند و به ازای هر ساعت حقوق و دستمزدی را دریافت می نمایند .

مدارک مورد نیاز به جهت اخذ ویزای تحصیلی در اسلونی

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه عکس
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی در اسلوونی
 • ارائه تاییدیه تمکن مالی و ارائه پرینت آن
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی و ریز نمرات آن

لازم به ذکر می باشد که تمامی این مدارک باید به صورت انگلیسی ترجمه و مورد تایید وزارت امور خارجه رسیده باشد و متقاضیان این مدارک را برای اخذ ویزای تحصیلی در اسلوونی ، باید به کنسولگری اسلوونی در ترکیه ارسال نمایند .

مدارک مورد نیاز به جهت اخذ پذیرش  در اسلونی

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه عکس
 • تکمیل فرم اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات آن

هزینه زندگی و تحصیل

به طور کلی هزینه های زندگی در هر کشوری بسته به نوع و شیوه زندگی افراد دارد . افراد می توانند با شیوه های مختلفی در بخشی از هزینه های زندگی در اسلوونی صرفه جویی نمایند .

هزینه های زندگی در اسلوونی که مانند دیگر کشورها شامل : هزینه اسکان ، هزینه موادغذایی ، هزینه پوشاک ، هزینه حمل و نقل و هزینه آب و برق و تلفن و اینترنت و دیگر هزینه های جانی می باشد ، در ماه تقریبا به مبلغ پانصد تا ششصد یورو ، تخمین زده می شود .

اما هزینه های تحصیل  که بیشترین هزینه مربوط به شهریه پرداختی به صورت سالانه می باشد ، تقریبا برابر است با پنج هزار یورو در سال .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *