مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در اسلوونی

فهرست مقاله
تحصیل در اسلوونی
تحصیل در اسلوونی

 شرایط تحصیل در اسلوونی در سال 2020-2019 چگونه است؟ نوین ترین و کم هزینه ترین ترین شیوه های مهاجرت از طریق تحصیل در اسلوونی می باشد و متقاضیان برای اینکه از شرایط و نحوه ی اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی و نحوه ی اخذ ویزای تحصیل اسلوونی و آشنایی با شرایط مناسب آن ، آشنا شوید ، در این مقاله با ما همراه باشید .

سازمان مهاجرتی آوات ، در مقاله تحصیل در اسلوونی ، متقاضیان عزیز را با در اختیار قراردادن اطلاعتت جامع و مفید در ارتباط با تحصیل در اسلوونی ، در مسیری صحیح از مهاجرت قرار می دهد و سعی می نماید آرزوی داشتن یک زندگی زیبا و ایده آل به همراه امکانات عالی که در سر دارید ، را به واقعیت بپیوندد .

کشور اسلوونی از نظر موقعیت جغرافیایی و اقتصادی در جهان

کشور اسلوونی با مساحت تقریبا بیست کیلومتر مربع و جمعیتی تقریبا برابر با دو میلیون نفر ، کوچکترین و  کم جمعیت ترین کشور جهان معرفی شده است .

این کشور بسیار کوچک و زیبا ، در اروپای مرکزی قرار دارد ، این کشور که به عنوان یک جزیره ی کوچک در وسط آب قرار دارد و از شمال با اتریش ، جنوب با کرواسی ، غرب با ایتالیا و در شرق به مجارستان منتهی می شود ، به عنوان یک میدانیست که در یک چهارراه قرار دارد .

پایتخت این کشور ، لیوبلیانا می باشد و به عنوان پایتخت سیاسی اسلوونی شناخته شده است . این کشور نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی ، واحد پول رایج و مصرفی آن ، یورو می باشد . مردم این کشور ، به زبان رسمی خود که اسلونیایی است ، صحبت می نمایند .

شرایط تحصیل در اسلوونی و نحوه ی اخذ ویزای تحصیلی در اسلوونی

تحصیل در اسلوونی برای متقاضیان بین المللی خارجی ، بیشتر در مقاطع دانشگاهی ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ) پیشنهاد می گردد .

تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی

در مقطع کارشناسی که به مدت چهار سال به طول می انجامد و به طور کلی نیاز به ارائه مدرک زبان اسلوونی دارد . به این دلیل که تحصیل در اسلونی در مقطع کارشناسی در بیشتر رشته ها به زبان اسلوونی انجام می گیرد و در برخی رشته ها مانند مدیریت می توان به تحصیل به صورت زبان انگلیسی اشاره نمود .

در کشور اسلوونی نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی اجازه کار به دانشجویان به صورت پاره وقت و به مدت ده ساعت در هفته داده شده است و دانشجویان می توانند با کار در حین تحصیل ، بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در اسلوونی را تامین نمایند .

 مقطع کارشناسی ارشد

به طور کلی در همه ی مقاطع بیشتر متقاضیان تحصیلی کشور ایتالیا به چشم می خورند و در حال تحصیل در همه مقاطع در اسلوونی هستند . ایتالیایی ها معتقدند که اسلوونی بهترین مکان برای تحصیل می باشد .

در مقطع کارشناسی ارشد ، به مدت یک سال و نیم تا دو سال به طول می انجامد و زبان تحصیل بیشتر با زبان انگلیسی برگزار می گردد . دانشگاه های اسلوونی طیف وسیعی از رشته ها را در خود جای داده است ، رشته هایی همچون کامپیوتر ، فنی مهندسی ، مدیریت و فلسفه و اقتصاد از رشته هایی هستند که دانشجویان برای تحصیل در اسلوونی می توانند انتخاب نمایند .

 مقطع دکتری

مدت زمان تحصیل  در مقطع دکتری با مدت زمان تحصیل در کارشناسی ارشد ، تفاوتی با هم ندارند . و در این مقطع نیز تحصیل به زبان انگلیسی انجام می گیرد . پس به هنگام اخذ پذیرش تحصیل در اسلونی در مقطع دکتری ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس الزامی می باشد .

البته لازم به ذکر است که به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی در مقطع کارشناسی نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد . و دانشجویان بعد از اخذ پذیرش تحصیلی ، می توانند با گذراندن دوره های آموزشی به یادگیری دانش زبان اسلوونیایی بپردازند .

در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز  ، دانشجویان اجازه کار در حین تحصیل به پاره وقت به مدت بیست ساعت در هفته را کسب می نمایند و به ازای هر ساعت حقوق و دستمزدی را دریافت می نمایند .

مدارک مورد نیاز به جهت اخذ ویزای تحصیلی در اسلونی

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه عکس
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی در اسلوونی
 • ارائه تاییدیه تمکن مالی و ارائه پرینت آن
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی و ریز نمرات آن

لازم به ذکر می باشد که تمامی این مدارک باید به صورت انگلیسی ترجمه و مورد تایید وزارت امور خارجه رسیده باشد و متقاضیان این مدارک را برای اخذ ویزای تحصیلی در اسلوونی ، باید به کنسولگری اسلوونی در ترکیه ارسال نمایند .

مدارک مورد نیاز به جهت اخذ پذیرش  در اسلونی

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه عکس
 • تکمیل فرم اخذ پذیرش تحصیلی در اسلوونی
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات آن

هزینه زندگی و تحصیل

به طور کلی هزینه های زندگی در هر کشوری بسته به نوع و شیوه زندگی افراد دارد . افراد می توانند با شیوه های مختلفی در بخشی از هزینه های زندگی در اسلوونی صرفه جویی نمایند .

هزینه های زندگی در اسلوونی که مانند دیگر کشورها شامل : هزینه اسکان ، هزینه موادغذایی ، هزینه پوشاک ، هزینه حمل و نقل و هزینه آب و برق و تلفن و اینترنت و دیگر هزینه های جانی می باشد ، در ماه تقریبا به مبلغ پانصد تا ششصد یورو ، تخمین زده می شود .

اما هزینه های تحصیل  که بیشترین هزینه مربوط به شهریه پرداختی به صورت سالانه می باشد ، تقریبا برابر است با پنج هزار یورو در سال .

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات