آمریکا, تحصیلی

هر آنچه باید در مورد تحصیل در آمریکا باید بدانید

تحصیل در آمریکا

برای تحصیل در آمریکا چه اقداماتی لازم است؟ تحصیل در این کشور چه مزایایی به همراه دارد؟ اقدامات دریافت ویزای تحصیلی به چه صورتی دنبال می شود؟ در ادامه در نظر داریم به طور کلی اطلاعات مفیدی در مورد تحصیل در آمریکا ارائه دهیم، علاقه مندان با ما همراه باشند.

تحصیل در آمریکا یک فرصت فوق العاده برای بسیاری از دانشجویان است. دانشگاه های موفق و پر طرفدار امریکا توانسته اند با شرایط استثنایی برای دانشجویان توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جلب کند. تحصیل در چنین مراکز مشهور و معتبر می تواند هم آگاهی و دانش شما را به طور مطلوب افزایش دهد و هم زمینه ی خوبی برای دسترسی به فرصت های شغلی مختلف باشد. کشور آمریکا با بیش از یک میلیون دانشجو و البته دانش آموز خارجی به عنوان پیشتاز تحصیلی در جهان شناخته می شود.

اگر شما نیز از علاقه مندان به تحصیل در این کشور هستید ممکن است دغدغه هایی در مورد مدارک لازم و هزینه ی مربوط داشته باشید، به منظور دریافت راهنمایی کامل در این زمینه با کارشناسان با تجربه و کاردان ما از طریق راههای ارتباطی موجود در تماس باشید و راهنمایی لازم را به دست آورید. می توانید همه ی پروسه ی تحصیل در آمریکا را به ما محول کنید تا از اقدامات نهایی مطمئن باشید.

مزایای تحصیل در آمریکا

تحصیل درکشور امریکا مزایای بسیاری دارد، از جمله مهمترین امتیازهای تحصیل در این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  تحصیل در بهترین مراکز آموزشی جهان
 •  قدرت انتخاب بالا
 •  تجربه بی نظیر سبک زندگی دانشجویی در آمریکا
 •  توسعه زبان انگلیسی

اگر شما نیز قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید بدون تردید کشور آمریکا یک گزینه ی ایده آل برای شما خواهد بود. اگر چه در سال های اخیر به دلیل تحریم های موجود برخی شرایط محدود برای دانشجویان ایرانی به وجود آمده است ولی می توانید با در نظر گرفتن شرایطی به راهکارهای مفیدی برای دور زدن تحریم ها دست یابید. فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر جهانی می تواند آینده ی شغلی شما را تثبیت کند و این امر به نفع شما خواهد بود. زندگی در این کشور نیز به منظور تقویت زبان انگلیسی و همچنین آشنایی با فرهنگ متفاوت می تواند نگاه شما به زندگی را به مقدار قابل ملاحظه ای بهبود بخشد.

پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر نگاهی به مقاله ی  تحصیل در آمریکا در مقطع لیسانس  بیندازید.

درخواست پذیرش برای تحصیل در آمریکا

هر آنچه در مورد تحصیل در آمریکا باید بدانید

هر آنچه در مورد تحصیل در آمریکا باید بدانید

کشور آمریکا به عنوان مشهورترین مقصد برای دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد هر ساله تعداد بسیار زیادی دانشجو در این مقطع پذیرش می کند. یکی از مهمترین مزیت توسعه زبان انگلیسی در مقاطع بالاتر بهره مندی از فرصت های مطلوب مانند دریافت گرند و فاند کامل می باشد. دانشجویان به راحتی می توانند با دریافت فاند مد نظر، به دغدغه های خود به منظور کنار آمدن با هزینه های بالی تحصیل کنار بیایند. با توجه به رشته و حیطه ای که در آن تحصیل کرد اید می تواند به پوزیشن های مختلف موجود دست یابید. دانشجویان بین المللی می توانند از طریق موارد زیر هزینه ی لازم برای تحصیل خود در کشور آمریکا را به دست آورند:

 1.  بورسیه ی گرند تحصیلی
 2.  اداره ی پذیرش بین المللی
 3.  مقاما آموزشی کشور مبدا
 4.  طرح های تبادل دولتی

هیچ گونه محدودیت سنی برای تحصیل در این کشور  موجود نیست. پذیرش افراد برای دانشگاه ها محدودیت خاصی ندارد.

درخواست ویزا برای تحصیل در آمریکا

هر آنچه در مورد تحصیل در آمریکا باید بدانید

هر آنچه در مورد تحصیل در آمریکا باید بدانید

به منظور دریافت ویزای تحصیلی در کشور آمریکا و سفر به این کشور باید به اداره ی مهاجرتی آمریکا این اطمینان ارائه شود که دانشجو توانایی پرداخت هزینه ی زندگی و تحصیل را دارد. اگرچه صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان با مشکلات بسیاری روبرو است و معمولا نیازمند مدت زمان بیشتری می باشد ولی غیر ممکن نیست. اثبات تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی می تواند با استفاده از یکی از موارد زیر باشد:

 •  گردش حساب و موجودی بانکی خانواده دانشجو
 •  اسناد داشتن حامی مالی
 •  نامه دریافت کمک های مالی
 •  نامه دریافت اسکالرشیپ
 •  در صورت داشتن شغل قبلی، ارائه ی نامه از یک کارفرما به منظور اثبات حقوق دریافتی

مدارک دیگری نیز برای صدور ویزا از شما درخواست می شود که همکاران ما اطلاعات کامل در این زمینه را در اختیار شما قرار خواهند داد. توجه کنید پروسه ی ارزیابی مارک ارسال شده با دقت بسیار زیاد دنبال می شود، هرگونه سهل انگاری در این زمینه می تواند به ریجکت شدن درخواست اخذ ویزا منجر شود. پس می کنید در همان اولین مرحله اطلاعات را به صورت کامل و بدون هیچ گونه نقص ارائه دهید.

 

مهمترین مدارک لازم برای تحصیل در آمریکا چیست؟

 

مدارک مورد نیاز

1

صورت مالی که نشان دهنده ی تمکن مالی برای تحصیل و زندگی

2

اطلاعات لازم برای اسکان دانش‌آموز

3

ویزای F1 برای اقامت یک ساله

4

ویزای M1 برای اقامت چند ساله

5

نمرات امتحان ورودی

6

تقاضانامه‌ي آنلاین

7

 نمرات آزمون TOEFL

8

توصیه‌نامه‌ی معلمان

9

کپی پاسپورت

10

کارت واکسیناسیون

11

ریز نمرات

 

سوالات متداول

 

🙋‍♀️1. آیا غیر آمریکایی ها می توانند در دبیرستان های این کشور مشغول به تحصیل باشند؟

 • بله . شرایط تحصیل به مدت 12 ماه برای افراد غیر بومی این کشور مقدور است. البته در مدارس خصوصی افراد می توانند به مدت زمان دلخواه به تحصیل بپردازند .

🙋‍♀️2. آیا تحصیل در دبیرستان های کشور آمریکا هزینه می خواهد ؟

 • بله. اگرچه تحصیل در مقطع دبیرستان برای دانش آموزان آمریکایی رایگان است ولی برای افراد غیر بومی این کشور نیازمند پرداخت هزینه ی تحصیل قبل از دریافت ویزای تحصیل می باشد.

🙋‍♀️3. آیا برای تحصیل در مقطع دبیرستان و پایین تر نیز نیازمند ارائه ی مدرک زبان هستیم؟

 • بله. ترجیحا مدرک تفال به منظور ارائه ی تسلط زبانی درخواست می شود. البته اگر مهارت های شما پایین باشد، نگران نباشید زیرا می توانید با حضور در کلاس های مرتبط با گذر زمان تقویت کنید.

🙋‍♀️4. آیا در حین تحصیل در آمریکا می توان کار کرد؟

 • بله شرایط اشتغال به همراه تحصیل برای دانشجویان مقدور است. دانشجویان سال اول به مدت 20 ساعت می توانند در هفته کار کنند. البته این فرصت شغلی به محیط دانشگاهی محدود می شود ولی بعد از سال اول امکان کار در محیط های خارج از دانشگاه نیز فراهم است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در آمریکا با ما در تماس باشید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *