شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

فهرست مقاله
تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

با توجه به رشد فزاینده رقابت صنعتی و پژوهشی در سطح بین‌المللی، دولت آلمان به دنبال راهکارهایی بیشتر برای گسترش سطح علمی و آموزشی مناسب برای جذب متقاضیان به زبان انگلیسی در این کشور است. به‌طوری‌که شما به‌عنوان یک دانشجوی خارجی مجبور نیستید برای یادگیری دروس یا تحصیل حتماً زبان آلمانی را یاد بگیرید. دولت آلمان برای گسترده‌تر کردن سیستم آموزشی تحصیلی خود در بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها در حال جااندازی تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی است.

با این شرایط مساعد و ایده آل کشور آلمان یکی از مقاصد بزرگ تحصیلی در اروپا و حتی جهان به شمار می‌رود. اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آلمان را می‌توانید در وب‌سایت ما به صورت کامل مطالعه بفرمایید.

شاید زبان آلمانی را در نگاه اول زبانی سخت و دشوار ببینید ولی با یادگیری این زبان به‌راحتی می‌توانید در کشور آلمان زندگی کنید و بافرهنگ و مردم این کشور بیشتر آشنا شوید. دانشگاه‌های بین‌المللی و عمومی کشور آلمان دارای دوره‌هایی هستند که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند که معمولاً دانشگاه‌های خصوصی بین‌المللی در این دوره‌ها همه‌گیرتر بوده و تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در این دانشگاه‌ها رواج بیشتری دارد.

می‌توان گفت به‌طور میانگین چیزی در حدود ۱۰۷ رشته دانشگاهی در دانشگاه‌های مختلف به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و در شاخه فنی و مهندسی تدریس می‌شود. در شاخه حقوق و علوم انسانی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد. (گرایش‌ها و شاخه بندی‌های متنوعی وجود دارد)

در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های بیشتری نسبت به مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. عملاً بیش از ۹۰ درصد رشته‌ها و گرایش‌ها مختلف در مقطع فوق‌لیسانس در آلمان به بهابرگ انگلیسی نیز ارائه می‌گردد.

مدرک انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

دانشگاه‌های دولتی معمولاً به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی برای تحصیل دانشجویان شرایطی بسیار عالی را فراهم کرده به‌طوری‌که تحصیل در این دانشگاه‌ها به‌صورت رایگان و یا با هزینه‌ی بسیار کمی همراه هست. اگر شخصی در واحد بین‌المللی دانشگاه پذیرفته شود شهریه‌ی بسیار کمی را پرداخت می‌کند که این شهریه بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ یورو در سال است. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی با داشتن مدرک زبان آیلتس ۶ یا ۶٫۵ در اکثر دانشگاه‌ها امکان‌پذیر است.

این راهکار برای بیشتر برای دانشجویانی فراهم‌شده است که از پیش با زبان انگلیسی آشنایی کافی داشته و یا دارای وقت موردنیاز برای آموزش زبان آلمانی نیستند و می‌خواهند پس از ورود به آلمان با زبان آلمانی به‌تدریج آشنا شوند.

اگر کنجکاو به تحصیل در کشور آلمان به زبان انگلیسی هستید باید بدانید کدام دانشگاه‌ها دارای شرایط تحصیل رایگان و ارائه دوره‌ها به زبان انگلیسی هستند. به‌صورت کلی از ۱۰۶ دانشگاه برتر آلمان نزدیک به ۵۴ دانشگاه این خدمات را ارائه می‌دهند.

برای نمونه در آلمان در (دانشگاه جا کوب، شهر برمن) رشته‌های ریاضی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود که شهریه هرسال نزدیک به ۲۴ هزار دلار است.

شرایط عالی تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی آن‌هم به‌صورت رایگان، تعداد کثیری از دانشجویان خارجی را به سمت خود جذب نموده است. متقاضیان می‌توانند با جستجوی بیشتر و دقیق‌تر دانشگاه‌ها رشته‌ها و آخرهای مناسبی را برای ادامه تحصیلشان بیابند. مدیریت کسب‌وکار و روانشناسی در دانشگاه فورت از دوره‌های آموزشی است که با دریافت بورسیه تحصیلی به صورت رایگان و به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد.

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1.  دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان
 2. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 3. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 4. شرایط سنی تحصیل در آلمان
 5. تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]
 6. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 7. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 8. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 9. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 10. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 11. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 12. شرایط تحصیل آلمان 

تعدادی از دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان در آلمان

 • روپرشت کارلز هایدلبرگ
 • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانز-مونیخ
 • دانشگاه TUM-مونیخ
 • دانشگاه فریبورگ
 • دانشگاه KIT
 • دانشگاه هومبولت-برلین
 • دانشگاه جورج آگوست-گوتینگن
 • دانشگاه RWTH-آخن
 • دانشگاه فرای-برلین
 • دانشگاه‌هامبورگ
 • دانشگاه راینیش فریدریش ویلیام-بُن
 • دانشگاه ESCP اروپا
 • دانشگاه فردریک الکساندر-ارلانگن نورنبرگ
 • دانشگاه‌های فوق نمونه‌هایی از مراکز آموزشی و علمی تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان هستند.
 • بیشتر دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی رشته‌های درسی را به زبان آلمانی ارائه می‌دهند اما برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع بالاتر می‌توان در بیشتر رشته‌ها مدرک آیلتس ارائه داد و پذیرش دوره را به‌صورت کامل به زبان انگلیسی دریافت نمود.

 

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در دوره دکترا

برای اخذ پذیرش دکترا در آلمان به زبان انگلیسی احتیاج دارید و داشتن مدرک زبان آلمانی دیگر یک الزام نیست. البته در بعضی از دانشگاه‌های کشور آلمان در مقطع دکتری مدرک زبان آلمانی نیاز است.

تحصیل رایگان در دانشگاه‌های عالی و ممتاز آلمان این مهم را برای پذیرش دانشجویان ایجاد می‌کند تا باتدبیر و کمک مالی رفاهی و آموزشی دولت آلمان، بتوانند تنها با تلاش مستمر و بودجه‌ی مالی کم، به مدارج عالی علمی دست پیدا کنند.

بعد از کامل شدن دوران تحصیلی متقاضیان با داشتن فرصت یک‌ساله پس از تحصیل به دنبال کار گشته و مشغول به کار شوند و این‌گونه می‌توانند برای کسب اقامت آلمان تقاضا کنند.

 1. مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج
 2. مهاجرت تحصیلی به آلمان
 3. اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد
 4. ویزای کاری آلمان
 5. سرمایه گذاری در آلمان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی