مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

فهرست مقاله
تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

 با هم به بحث ویزای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان  میپردازیم .در نگاه اول، آلمان ممکن است کشوری به نظر برسد که در آن نداشتن مهارت زبان آلمانی خط قرمز ورود دانشجویان خارجی و محدودیت اکید تحصیل در آلمان باشد و این دلسردی به متقاضی خارجی دست بدهد که عملاً نمی‌توان ویزای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان را دریافت کرد.

اما برخلاف باور عمومی، شما مطلقاً نیاز به داشتن مهارت در زبان آلمانی برای ادامه تحصیل در آلمان ندارید و عملاً اخذ ویزای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان نیز برای دانشجوی خارجی مهیا و امکان‌پذیر است.

درواقع تعداد بی‌شماری از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آلمان در تمامی سطوح، آموزش خود را بر پایه‌ی ترکیبی از زبان انگلیسی و آلمانی پایه‌گذاری کرده‌اند. بدین معنی که عملاً در یک سری از رشته‌ها حتی تا فارغ‌التحصیلی شما نیازی به یادگیری و گذراندن دوره زبان آلمانی ندارید. تعدادی از شهرهای آلمان هم‌اکنون محلی برای زندگی و تحصیل دانشجویان خارجی مخصوصاً دوره‌هایی به زبان انگلیسی هستند.

با دیدن کلمات بلندی مانند kraftfahrzeughaftpflichtversicherung، یادگیری زبان آلمان می‌تواند امری ترسناک به چشم آید. (معنی کلمه بالا «بیمه‌ی مسئولیت خودکار» است).

به هر رو برای دانشجوی خارجی که مشتاق اخذ ویزای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان است این امر محقق می باشد کما اینکه دانشگاه‌های معروفی مانند Freie Universitat برلین، در یک سری از رشته‌ها دانشجویان را به‌صورت اختیاری ترغیب به آشنایی و یادگیری زبان آلمانی می‌کند که البته این حرکت بیشتر جنبه‌ی سوق دادن به سمت فرهنگ المانی صورت می‌گیرد.

آلمان کشوری بسیار پیشرفته با ارتباطات گسترده جهانی است و این به این معنی است که آلمانی‌ها از اهمیت زبان جهانی انگلیسی بسیار آگاه هستند. با افزودن این مطلب که آلمان میعادگاه و سرچشمه‌ی شکل‌گیری رشته‌های دانشگاهی خاصی در شاخه‌ی علوم انسانی نظیر فرهنگ باستان هست. البته درزمینهٔ ی علوم شاخه‌ی STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی) نیز که نیازی به معرفی بیشتر ندارد.

انواع دوره‌ها دانشگاهی در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان

اولین قدم در راه اخذ ویزای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان یافتن دوره و رشته‌ای است که بدان علاقه‌مندید. خوشبختانه درزمینهٔ ی تعدد رشته‌هایی که بدون نیاز به مدرک زبان آلمانی ارائه می‌گردند و همچنین هم‌زمان به زبان انگلیسی، شما با کمبودی مواجه نخواهید شد.

دوره‌های زبان در آلمان پیش از شروع دانشگاه

همان‌طور که پیش‌تر بدان اشاره شد، اگر شخصی که علاقه‌مند به تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان است، می‌تواند در ابتدا وارد کالج‌های زبان آلمانی واقع در خود آلمان شود و پس از گذراندن سطوح موردنیاز و اخذ مدرک زبان آلمانی موردنظر اقدام به ورود به دانشگاه نماید.

در مقاطع مختلف سطح موردنیاز زبان توسط دانشگاه، در هر رشته متفاوت است. پس تحقیق لازم را توسط مشاوره درست انجام دهید و در مورد رشته‌ی خود و الزامات آن اطلاعات لازم را کسب نمایید.

به‌عنوان یک دانشجوی خارجی در آلمان در نقاط بی‌شماری می‌توانید اقامت داشته باشید بدون نگرانی از اینکه به زبان آلمانی آشنا نیستید. در ادامه مکان‌های مختلفی که د حقیقت جزو نقاط ایده آل برای دانشجویان به شمار می‌آیند را باهم مرور می‌نماییم.

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1.  دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان
 2. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 3. شرایط سنی تحصیل در آلمان
 4. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
 5. تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]
 6. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 7. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 8. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 9. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 10. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 11. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 12. شرایط تحصیل آلمان

 

امکانات اقامتی با محیطی مناسب دانشجویان خارجی انگلیسی‌زبان

برای دانشجویان بین‌المللی که نمی‌خواهند به‌صورت متمرکز و سنگین، به یادگیری زبان آلمانی بپردازند، محل‌هایی مانند بندر هامبورگ محیطی ایدئال هست. در این شرایط با بودن در کنار انگلیسی‌زبانان دیگر در محل‌هایی مانند خوابگاه و … نیازی به بودن درگرفتن خانه دربست در مرکز شهر، در یک مکان جداگانه و با چالش‌های پیش رو نخواهید داشت.

جدای از این موضوع خود دانشگاه‌ها نیز محل‌های اقامتی معین و مورد تأیید نظیر خوابگاه، آپارتمان، مجتمع‌های با واحدهای غلت صرف مخصوص دانشجویان انگلیسی‌زبان را دارا می‌باشند.

و به‌عنوان نکته نهایی در مورد محل اقامت، برخی دانشگاه‌های آلمانی پیشنهاد «اقامت در منزل خانواده آلمانی» را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. این پیشنهاد به‌نوعی می‌تواند آشنایی با زبان و فرهنگ آلمانی را در شما سرعت بخشد؛ اما بااین‌حال اگر به یادگیری زبان داخلی که همانا زبان آلمانی هست، به‌عنوان یک‌زبان دوم علاقه‌ای ندارید شاید گزینه‌ی «اقامت در منزل خانواده‌ی آلمانی» گزینه مناسبی برای شما نباشد.

شهرهای منتخب دانشجویان در دوره‌های انگلیسی‌زبان

شاید بتوان گفت برلین ازلحاظ وسعت و امکانات موجود برای دانشجویان بین‌المللی و انگلیسی‌زبان بهترین گزینه ممکن باشد. محل حضور چند عدد از برترین دانشگاه‌های کل اروپا.

هامبورگ یکی دیگر از شهرهایی است که دانشجویان بین‌المللی می‌بایست در لیست منتخب خود جای دهند کما اینکه این شهر و امکانات آن در ابتدای این مقاله بررسی اجمالی شده‌اند. مأمن بهترین دانشگاه‌های پزشکی کشور آلمان.

مونیخ نیز یکی دیگر از گزینه‌های برتر و قابل سکونت راحت برای دانشجویان انگلیسی‌زبان در آلمان هست. با مناظر زیبایی از کوه‌های باواریای آلپ که در پس‌زمینه‌ی شهر خودنمایی می‌کنند. شاید بتوان گفت بیشترین میزان جذب گردشگر در آلمان به شهر مونیخ هست.

با توجه به تجربه‌ی دانشجویان متعدد در آلمان و زیبایی‌ها و امکانات این کشور، تجربه‌ای که در ادامه‌ی راه به دست خواهید آورد نشان‌دهنده‌ی این نکته است که آلمان به‌واقع فرهنگ، زبان و موقعیتی جذاب دارد که شما نیز به‌عنوان یک خارجی به‌تدریج بدان علاقه‌مند خواهید شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *