رد کردن لینک ها

تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

در ابتدا باید با سیستم آموزشی آلمان کمی بیشتر آشنا شوید. پیشنهاد میکنیم مقالات بورسیه تحصیلی آلمان ، دریافت ویزای تحصیلی آلمانرا مطالعه کنید تا کمی بیشتر راجع به تحصیل در آلمان بدانید. همچنین میتوانید ویدیو صحبت های آقای جهانیان موسس آوات درباره تحصیل در آلمان و  تحصیل در آلمان با دیپلم  را نیز در ادامه ببینید و بشنوید.

دوره فاندیشن Foundation Course

اگر دوران دبیرستان خود را به اتمام رسانده‌اید و مقصد خود را تحصیل در آلمان با دیپلم قرار داده‌اید، شناخت آنچه را که پیش‌نیاز این فرایند هست را حتماً باید دارا باشید. در دوره فاندیشن در آلمان شما دیپلمی که در کشور خود دریافت کرده‌اید را با سیستم تحصیلی آلمان معادل‌سازی می‌کنید و برای ورود به دانشگاه به انتخاب خودتان، آماده می‌شوید.

دوره فاندیشن یا همان Foundation Course در کالج‌های وابسته به دانشگاه‌های آلمان و زیر نظر مستقیم حیات مدیره دانشگاه برگزار می‌گردد. در دوره فاندیشن بسته به سطح کالج موردنظر، امکانات کامل پانسیون، اقامت و اساتید دانشگاهی آلمانی در اختیار فرزندان شما خواهند بود.این کالج‌ها خود به دودسته تقسیم می‌شوند که برای تحصیل در آلمان با دیپلم است. در ادامه گوشه‌ای از شرایط این کالج‌ها برای شما پرسشگر عزیز بیان‌شده است.

انواع کالج در آلمان

کالج‌های دانشجویی که کورس فاندیشن و زبان را شامل می‌گردند به‌صورت کلی به دو نوع تقسیم می‌گردند.

 1. کالج‌های واقع در دانشگاه‌ها عمومی
 2. کالج‌های واقع در مراکز علمی کاربردی آلمان.

این کالج‌ها به‌صورت یکپارچه در درون خود دانشگاه‌های آلمانی و یا دانشگاه‌های مرکز علمی کاربردی این کشور بناشده‌اند.

پیشنهاد مطالعه »
دوره های فنی و حرفه ای در استرالیا

شما اگر در امتحان نهایی کو رس فاندیشن در کالج دانشجویی موفق باشید می‌توانید به‌راحتی در رشته دلخواه خود در دانشگاه و یا مراکز آموزش علمی کاربردی به تحصیلات دانشگاهی بپردازید.هم‌وطنان و فارسی‌زبانان عزیز به این نکته توجه داشته باشید که اگر در یک کالج وابسته به مرکز علمی کاربردی فارغ‌التحصیل شوید، معمولاً واجد شرایط ورود به بعضی دانشگاه‌های آلمان نیز هستید اما نه همه دانشگاه‌های آلمان و معمولاً می‌توانید در دانشگاه‌های علمی کاربردی به ادامه تحصیل مشغول شوید.

مشاورین حقوقی آوات مستقر در دفتر ایران به شما نحوه اقدام صحیح قانونی برای تحصیل در آلمان با دیپلم را نشان می‌دهند و در انتخاب کالج درست شمارا راهنمایی می‌نمایند.

ما بزرگ‌ترین و قوی‌ترین گروه مشاوره متخصص در امور آموزشی در آلمان را در اختیارداریم و شما از این سرویس به‌صورت رایگان و از طریق تلفن می‌توانید بهره‌مند شوید. فارغ‌التحصیلان دوره فاندیشن در کالج دانشجویی، در تمام آلمان می‌توانند به ادامه تحصیل در دانشگاه مورد انتخاب خود بپردازند.

ویزای تحصیلی آلمان

سایر روش های تحصیل در آلمان

 

کالج‌های دولتی و خصوصی

علاوه بر تفاوت‌های ذکرشده میان انواع کالج‌ها بر اساس دانشگاه‌های وابسته به آن‌ها، یک سری تفاوت‌های دیگر نیز در میان است.تفاوت بعدی بین کالج‌ها، دولتی و خصوصی بودن این کالج‌ها در آلمان است.

کالج‌های دولتی در آلمان تقریباً رایگان هستند و پس از فارغ‌التحصیلی عموماً در تمام آلمان می‌توانید در هر دانشگاهی به ادامه تحصیل بپردازید.کالج‌های خصوصی برای دوره فاندیشن در آلمان اغلب هزینه‌های تعریف‌شده خود را دریافت می‌کنند که بسته به نوع کالج و خدمات آن، هزینه‌ها متغیر است و اصولاً خدماتی که ارائه می‌دهند قطعاً متمایز و باکیفیت‌تر است.

کیفیتی که در مقابل هزینه‌های تقریباً یک‌پنجم تا یک‌ششم کشورهای گران‌قیمتی مانند انگلستان، قطعاً شمارا متعجب خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در گرجستان در مقطع کارشناسی ارشد

آلمان که یکی از بهترین و با اعتبارترین کشورهای دنیا ازلحاظ وضعیت اخذ اقامت، شرایط ایده آل کار وزندگی هست و در حقیقت برعکس بسیاری از کشورها، می‌توان روی آینده اقامت در این کشور حسابی مطمئن باز کرد.پس نگران نباشید و بدانید که با رعایت چند پیش‌نیاز تحصیل در المان با دیپلم نیز امکان‌پذیر است.

نکته

برای تحصیل در آلمان با دیپلم این نکته مهم را در نظر داشته باشید که در زمان ثبت‌نام در کالج خصوصی باید مطمئن شوید که آیا مدرک دیپلم دریافتی در هنگام فارغ‌التحصیلی موردقبول دانشگاه‌های آلمان هست یا خیرکه البته این‌یک کار تخصصی است و نیاز به مشاوره دارد.

هر کالجی ارزش اقدام ندارد و ممکن است به شما اطلاعات درست داده نشود صرف اینکه تمامی کالج‌ها شبیه به یکدیگرند و مدرک دیپلم ارائه می‌کنند.خیر اصلاً به‌این‌ترتیب نیست. به این وعده‌ها و صحبت‌های سطحی تکیه و اعتماد نکنید و درست و دقیق عمل کنید.

 

دوره‌های تخصصی ارائه شده در دوره فاندیشن در آلمان

فرزند شما بنا بر رشته درسی خود باید دوره‌ای را انتخاب نماید که معادل رشته تحصیلی موردعلاقه‌اش در دانشگاه باشد.

برای مثال آن دسته از عزیزانی که دیپلم خود را دریافت کرده‌اند و به رشته‌های فنی مهندسی علاقه‌مند هستند باید دوره T یا همان T- Course را انتخاب کنند.

کالج‌های دانشجویی وابسته به دانشگاه‌های علمی کاربردی نیز دوره‌های تعریف‌شده و مختص خود را دارا می‌باشند؛ مانند دوره GD یا همان GD-Course که برای علاقه‌مندان به گرفتن دیپلم طراحی و هنر و ادامه تحصیل در رشته‌های مرتبط می‌باشند.

آیا برای تحصیل در آلمان با دیپلم و ورود به دوره آماده‌سازی باید مدرک زبان آلمانی داشته باشم؟

برای ورود به دوره آماده‌سازی فاندیشن در آلمان، می‌بایست در سطح B1 به زبان آلمانی آشنا شوید؛اما خبر خوب اینکه اگر مدرک زبان آلمانی هم نداشته باشید و یا اینکه حتی تاکنون نیز شروع به خواندن زبان آلمانی نکرده‌اید، بازهم امکان ورود به کالج را دارید.از سیستم مشاوره تلفنی ما در ساعات تعیین‌شده می‌توانید بهره بگیرید و نحوه ورود و اخذ پذیرش را از حقوق‌دانان ما جویا شوید همچنین میتوانید مقاله تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی را نیز مطالعه کنید.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای job seeker آلمان

لیست دانشگاه های آلمان را میتوانید از طریق این لینک مشاهده کنید.

ما به شما راه درست و دوره مناسب را برحسب علاقه و رشته دیپلمتان معرفی می‌کنیم.اگر می‌خواهید پزشکی در آلمان بخوانید، تجارت بخوانید و یا حتی به تحصیل در زبان علاقه‌مندید می‌توانید از ما مشاوره بگیرید و در مورد دوره مناسب رشته‌تان اطلاعات کسب کنید.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان

 1. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 2. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 3. شرایط سنی تحصیل در آلمان
 4. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
 5. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 6. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 7. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 8. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 9. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 10. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 11. شرایط تحصیل آلمان 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

نظرات

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره