اسپانیا, تحصیلی

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

 

آیا قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید ؟  آیا با دانشگاه های معتبر اسپانیا و مورد تایید وزارت علوم ایران آشنایی دارید ؟ قبل از هر گونه راهنمایی در تحصیل در اسپانیا ، نگاه کوتاهی به جغرافیای اسپانیا می اندازیم …کشور اسپانیا در جنوب غربی سرزمین اروپا ، واقع شده است این کشور از شبه جزیره ای به نام ایبریا و چند شبه جزیره کوچک دیگری تشکیل شده است . 

کشور اسپانیا

زبان اصلی و رسمی مردم کشور اسپانیا ، اسپانیایی می باشد ، اما زبان های مختلف دیگری در جای جای این کشور با گویش های متفاوت بسیار  به چشم می خورد مانند زبان کاتالانی که در شمال شرق اسپانیا و زبان گالیسین که در شمال غرب اسپانیا ، کاربرد دارد .

 پایتخت کشور اسپانیا  که یکی از پر جمعیت ترین  و بزرگترین شهرهای آن می باشد ، شهر مادرید نام دارد .

نوع حکومت جاری در اسپانیا ، پادشاهی ست .

 اکثریت مردمان اسپانیا ، مذهبشان مسیحی می باشد .

آب و هوای این کشور به دلیل و جود سواحل متعدد به همراه کوه ها مرتفع یکی از بهترین و متنوع ترین آب و هوا در سرزمین اروپا شناخته شده است .

شرایط تحصیل در اسپانیا

تحصیل  یکی از ایده ال ترین گزینه ها برا ی افراد مشتاق به تحصیل در کشورهای اروپایی  می باشد .

کشور اسپانیا از مدرن ترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان از نظر امکانات اموزشی و تحصیلی می باشد . که هر ساله تعداد کثیری از افراد جهان ، به منظور تحصیل ، مهاجرت می نمایند .

به دلیل وجود هزینه های تحصیلی پایین و به صرفه تعداد افراد زیادی خواهان تحصیل در اسپانیا می باشند و برای افرادی که خواهان تحصیل در کشور های اروپایی ویا ادامه تحصیل در این کشور ها می باشند ،  تحصیل در اسپانیا گزینه ی بسیار مناسبی می باشد .  برای تحصیل  قوانین و شرایط خاصی  وجود دارد و پیروی و رعایت این قوانین در اسپانیا از الزامات این کشور می باشد. این شرایط و قوانین بنا بر آموخته های تحصیلی دانشجو متفاوت و متغیر می باشد . برای تحصیل در اسپانیا ابتدایی ترین شرط ، داشتن تسلط کامل به زبان اسپانیایی و انگلیسی می باشد .

لازم به ذکر می باشد که تعداد معدودی از دانشگاه های موجود در اسپانیا زبان تدریسشان ، زبان انگلیسی می باشد و البته تعداد معدودی از دانشگاه های کشور اسپانیا می باشند که متقاضی می تواند بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی  تحصیل نماید .

متقاضیانی که تصمیم به مهاجرت به اسپانیا را در سر دارند و خواهان ادامه تحصیل  هستند ، باید در مرحله اول خود را برای کسب موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه مدنظر در اسپانیا آماده سازد . اگر در دانشگاه مورد نظر نمره قبولی را  کسب نماید ، اجازه تحصیل در مقطع تحصیلی دانشگاهی برای دانشجو صادر می شود .

 کشور اسپانیا  در اتحادیه ی  اروپا یکی از  کشورهای عالی از نظر متد آموزشی و تحصیلی می باشد و رشد روز افزون علمی  در این کشور چشمگیر خواهد بود .

تحصیل در اسپانیا در اکثر مواقع به زبان اسپانیایی صورت می گیرد . اگر شما به این زبان تسلط ندارید در اسپانیا مراکز آموزشی زبان اسپانیایی بسیاری وجود دارد که متقاضیان می توانید از این دوره ها به جهت بالا بردن تسلط خود به زبان اسپانیایی استفاده نمایند .

تحصیل در اسپانیا

روش های متفاوتی برای مهاجرت به اسپانیا و کسب اقامت و تابعیت اسپانیا وجود دارد که یکی از امکان پذیرترین و پر متقاضی ترین روش های مهاجرت ، تحصیل دراسپانیا ،  می باشد .

کشور اسپانیا دارای مراکز علمی و آموزشی بسیاری می باشد که تعداد این مراکز آموزشی به 81 عدد می رسد که حدود 50 عدد از این دانشگاه ها و کالج های دولتی می باشند و و حدود 31 عدد آنها به عنوان خصوصی مطرح  می شوند . این مراکز از بالاترین کیفیت روز جهانی برخور دار هستند اما به طور کلی کشور اسپانیا  دارای پنج دانشگاه برتر جهانی می باشد که نظیر بارسلونا ، والنسیا ، پلی تکنیک والنسیا و ویگو ست .  مکان این دانشگاه های برتر کشور اسپانیا ، در شهر های مختلفی قرار دارد اگر متقاضیان عزیز تصمیم به تحصیل در اسپانیا  را دارند ، باید به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی ، مکان و شهر مورد تحصلیشان را انتخاب نمایند .  

زبان تحصیل در اسپانیا

زبان تحصیل دراسپانیا در مقطع کارشناسی ، اسپانیایی می باشد و در مقطع کارشناسی ارشد ، تحصیل هم به صورت اسپانیایی و هم به صورت انگلیسی وجود دارد و در مقطع دکترا نیز زبان تحصیل ، انگلیسی می باشد .  

دانشجو به هنگام تحصیل در اسپانیا ، اگر مقاطع تحصیلی گذشته خود را در کشوری دیگر تحصیل نموده است که مدرک دریافت شده برای اخذ پذیرش تحصیلی در اسپانیا معتبر نمی باشد ، باید متقاضی در اسپانیا در آزمونی مبنی بر اخذ مدرک اسپانیایی برای ورود به مقاطع دانشگاهی شرکت نماید .

البته لازم به ذکر می باشد که طرح سوالات در این آزمون به زبان اسپانیایی می باشد . 

دانشجویان می توانند در حین تحصیل دراسپانیا مشغول به کارشوند و یا درخواست کار ضمن تحصیل اسپانیا را خواستار باشند .

اخذ ویزای تحصیل در اسپانیا

اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا ، بنا به شرایط ملیتی دانشجو متفاوت می باشد . اگر دانشجو دارای تابعیتی از یکی از کشورهای اروپایی باشد ، اخذ ویزای تحصیلی وی به نسبت کشورهای دیگر راحت تر می باشد .

دولت اسپانیا ، مزایا و تسهیلات مختلفی را برای دانشجویان بین المللی خارجی اسپانیا  در اختیار گذاشته است ، از جمله این امتیازات : تخفیف بلیط حمل و نقل  و خدمات بهداشتی و . . . می باشد .

مدارک لازم به جهت اخذ پذیرش تحصیل در اسپانیا

  • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
  • ارائه عکس
  • ارائه اصل مدارک تحصیلی ( دیپلم و پیش دانشگاهی ) به همراه ریز نمرات
  • ارائه گواهی سلامت جسمانی و روانی از پزشک معتمد بیمه ای
  •   ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه تاییدیه تمکن مالی از بانک معتبر کشور مبدا
  • تکمیل فرم درخواست پذیرش تحصیلی در اسپانیا
  • ارائه مدرک زبان

تمامی مدارک ذکر شده در بالا باید به صورت ترجمه شده برای دانشگاه مورد نظر فرستاده شود تا بررسی های لازم در پذیرش دانشگاهی متقاضی انجام گیرد .

تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی

تحصیل دراسپانیا در مقطع کارشناسی به زبان اسپانیایی می باشد . مدت زمان تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی چهارساله می باشد . تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ، مستلزم داشتن دیپلم و یا فوق دیپلم و ارائه مدرک  می باشد .  در مقطع کارشناسی  فرد دانشجو می تواند در حین تحصیل ، به مدت ده ساعت در هفته ، کار نیمه وقت داشته باشد و بنا به آن حقوق و دستمزدی دریافت نماید .

تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل دراسپانیا در مقطع کارشناسی  ارشد ، به زبان انگلیسی و در بعضی موارد اسپانیایی انجام می گیرد .

مدت زمان تحصیل در اسپانیا ، در مقطع کارشناسی ارشد ، 2 سال می باشد . تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد ، مستلزم اخذ مدرک کارشناسی می باشد . دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ، می تواند در حین تحصیل خود ، بیست ساعت در هفته کار نیمه وقت داشته باشد و حقوق و دستمزدی به یورو دریافت می نماید .

دانشجویان در این مقطع در ترم نهایی باید پایان نامه قوی از خود ارائه دهند و از پایان نامه خود در مقابل دانشجویان و دیگر اساتید دفاع نماید .

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکتری

تحصیل دراسپانیا در مقطع دکتری ، به زبان انگلیسی می باشد . طول دوره ی تحصیل در اسپانیا در مقطع دکتری ،  3 تا 5 ساله می باشد .

در مقطع دکتری نیز دانشجویان موظف به ارائه پایان نامه ای قوی از خود به دانشگاه می باشند که این پایان نامه برگرفته از مقالات و تحقیقات خیلی وسیعی می باشد که دانشجویان طی تحقیقات انجام داده در زمینه رشته تحصیلی خود ارائه می دهند .

هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا

هزینه های تحصیل در مقاطع گوناگون متغیر و متفاوت می باشد .  میانگین هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با هم تفاوت زیادی ندارند و میانگین این هزینه ها  از  3600 تا 6000  یورو در سال متغیر می باشد ، اما لازم به ذکر می باشد که هزینه ی تحصیل در اسپانیا در مقطع دکتری رایگان می باشد .

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب تحصیل در اسپانیا ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *