مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟

خلاصه مقاله : کشور استرالیا دارای دانشگاه ها و موسسات آموزشی بسیار عالی در جهان می باشد. شما می توانید اسامی برخی از دانشگاه های استرالیایی را در لیست 50 دانشگاه برتر جهان می باشد. دانشگاه های استرالیا با ارائه بهترین و با کیفیت ترین امکانات و خدمات برای دانشجویان بومی و غیر بومی توانسته توجه و رضایت دانشجویان خود را به دست بیاورد.
چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟

چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟

فهرست مقاله
چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟
چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟

امروزه تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور استرالیا از راحت ترین و آسان ترین راه های مهاجرت به استرالیا می باشد. بسیاری از جوانان کشورهای دیگر سعی دارند تا با استفاده از این راه و روش به این کشور مهاجرت کنند. شما می توانید با تحصیل در کشور استرالیا، علاوه بر دریافت یک مدرک معتبر از بهترین دانشگاه های دنیا ، می توانید فرصت زندگی در استرالیا را نیز به دست بیاورید.

این کشور از سطح زندگی بسیار بالایی برخوردار می باشد و شما می توانید با زندگی در این کشور از دیدنی ها و جاذبه های آن نیز بهره مند شوید. در ادامه سعی بر آن داریم تا در مورد مدارک و شرایط لازم جهت تحصیل در کشوراسترالیا اطلاعاتی را برای علاقمندان به تحصیل در کشوراسترالیا، را بیان کنیم. با ما تا آخر مقاله همراه باشید.

آموزش در استرالیا

اما توجه استرالیا به توسعه تنها به اقتصاد محدود نمی شود. مانند هر کشور توسعه یافته دیگری استرالیا نیز به بخش آموزش توجه ویژه ای داشته تا بتواند نیروی کار متخصص و متعهد را روانه بازار کار کند.

تحصیل در کشور استرالیا 13 سال طول می کشد که در این مدت دانش آموزان مهارت های اولیه لازم را کسب می کنند. پس از آن می توان در رده فوق دیپلم و کارشناسی و در آموزشگاه های آموزش عالی به تحصیل ادامه داد.

دوره های فوق دیپلم در استرالیا طرفداران چندانی ندارند. به همین دلیل، تعداد دانشگاه ها و آموزشگاه هایی که این دوره را ارائه می دهند بسیار محدود است. مدرک ارائه شده برای این دوره در استرالیا Associate Degree نام دارد که معادل کاردانی در ایران است.

این مدرک برای ادامه دوره کارشناسی قابل قبول است و همچنین با توجه به اینکه کشور استرالیا استاندارد آموزشی بالایی دارد. مدرک Associate Degree در بیشتر کشورهای دنیا به عنوان یک مدرک معتبر شناخته می شود. بنابراین با گذراندن این دوره در استرالیا می توانید تحصیلات خود را برای مقطع کارشناسی در کشورهای دیگر نیز ادامه دهید.

مدت دوره فوق دیپلم

طول دوره فوق دیپلم در استرالیا دو سال است و دانش آموزان در طی آن، بیشتر پیش نیازهای لازم برای گذراندن دوره کارشناسی را فرا می گیرند. به دلیل اینکه داشن آموزان استرالیایی معمولا مستقیم به دانشگاه وارد می شوند و در آنجا این آموزش ها را فرا می گیرند. دانشگاه های محدودی برای برگزاری این دوره ها سرمایه گذاری کرده اند. بنابراین اگر به قصد گذراندن دوره فوق دیپلم در استرالیا قصد ویزا گرفتن دارید، باید توجه داشته باشید. که ممکن در شهری غیر از شهر مورد نظرتان ساکن شوید، چراکه دانشگاه شهر مورد علاقه شما این دوره را برگزار نمی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل با مدرک فوق دیپلم در استرالیا به مقاله ی  دوره فوق دیپلم در استرالیا نگاهی بیندازید.

شرایط لازم جهت تحصیل در کشور استرالیا

چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟
چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟

سازمان مهاجرت آوات با داشتن بهترین و متخصص ترین مشاوران در زمینه مهاجرت به کشورهای دیگر می توانند کمک بزرگی را برای دانشجویان می کنند. شما می توانید تمام سوال های مربوط به مهاجرت تحصیلی خود را از همکاران حرفه ای در این زمینه بپرسید.

از مهم ترین شرایط و مدارکی که می توان برای مهاجرت های تحصیلی به آن توجه داشته باشید، یادگیری زبان انگلیسی است. زبان اصلی کشوراسترالیا انگلیسی می باشد و تمام دروس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی می باشد بنابراین تمام دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه هایاسترالیا را دارند بایستی نمره ی خوبی را در زبان انگلیسی به دست بیاورند تا بتوانند از پس دروس تدریس شده و ارتباطات روزمرگی خود بر بیایند.

کشوراسترالیا نیز همانند سایر کشورهای دیگر قوانین و مقررات بسیار خاصی را برای پذیرش دانشجویان در دانشگاه ها در نظر گرفته است که برای آگاهی از مدارک و شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در کشوراسترالیا می توانید به بخش های دیگر این مقاله مراجعه کنید.

مدارک لازم جهت تحصیل در کشور استرالیا

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که قصد تحصیل دراسترالیا را دارند از بابت مدارک و شرایط لازم جهت تحصیل در این کشور می باشد. از جمله مدارک لازم جهت تحصیل در کشوراسترالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدارک مورد نیاز

1

ارائه اصل پاسپورت که حداقل 12 ماه از اعتبار آن مانده باشد

2

ارائه اصل و کپی مدارک شناسایی

3

ارائه گواهی مبنی بر عدم سوء پیشینه در حوزه های سیاسی و اقتصادی

4

ارائه گواهی پزشکی و بیمه سلامت که از مهم ترین مدارک موجود برای تحصیل دراسترالیا می باشد

5

دریافت و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

 

شما بایستی در ارائه تمام مدارک گفته شده در فوق نهایت توجه و دقت خود را به خرج ببرید تا مشکلی از باید مهاجرت نداشته باشید. همچنین در نظر داشته باشید که برخی از موسسات با وعده های دروغین خود سعی بر آن دارند تا پول و سرمایه افراد را به دست بیاورند بنابراین سعی داشته باشید تا از راه های قاونی و قابل اعتماد اقدام به مهاجرت تحصیلی خود داشته باشید.

موضوعی که بایستی با آن اشاره کرد دریافت ویزای 573استرالیا می باشد که این ویزا مختص دانشجویانی است که قصد دارند در مقطع های مختلفی مانند کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا ادامه تحصیل دهند، می باشد.

کشور استرالیا

همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد شرایط لازم جهت تحصیل در کشور استرالیا همانند کشورهای دیگر می باشد که البته در برخی از موارد آن استثناتی وجود دارد.

دانشجویان هم چنین باید با داشتن کار دانشجویی بتوانند از پس هزینه های زندگی و تحصیل خود بربیایید. شما می توانید با مهاجرت تحصیلی خود در این کشور اقامت موقتی را دریافت می کنند.

یکی از گام های مهم برای تحصیل دراسترالیا دریافت و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. با توجه به اینکه دریافت ویزای تحصیلی بسیار زمان بر می باشد، توصیه می شود که دانشجویان متقاضی از چند ماه قبل اقدام به دریافت ویزای تحصیلی استرالیا داشته باشند تا بتوانید در زمان مقرر شده به پرواز خود برسید.

از مهم ترین شرایطی که در مهاجرت خود بایستی به آن توجه داشته باشید. این است که به فرهنگ و آداب و رسوم مردم محلی این کشور احترام بگذارید و سعی بر آن داشته باشید تا از قوانین و مقررات این کشور پیروی کنید. کشور استرالیا مبنی بسیاری از برنامه ریزی های توسعه خود را بر پایه ی صلح و آرامش طراحی کرده است و اهمیت بسیار زیادی را برای برقراری صلح و آرامش قائل می باشد و با مهاجرانی که از قوانین سرپیچی می کنند به شدت برخورد کرده و حتی در برخی از مواقع آن ها به کشور مبدا میفرستند.

جهت آشنایی بیشتر با استرالیا به مقاله ی کشور استرالیا نگاهی بیندازید.

 

هزینه های لازم برای تحصیل در کشور استرالیا

چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟
چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟

دانشجویان برای تحصیل در کشور استرالیا بایستی یک سری هزینه ها را متحمل شوند. از جمله این هزینه ها می توان به مواردی مانند، هزینه های مربوط به دریافت ویزای تحصیلی، هزینه های مربوط به خرید بلیط رفت، هزینه های مربوط به حقوق وکیل و هزینه های مربوط به سفر غیره اشاره کرد. تمام این هزینه ها با دلار استرالیا حساب می شود و شما بایستی برای دریافت ویزای خود هزینه مربوط به آن را به صورت دلاراسترالیا پرداخت نمایید.

هم چنین در نظر داشته باشید که این هزینه ی ویزا صرفا جهت صدور ویزای مربوط به تحصیل شما می باشد. در صورت عدم صدور آن، به هیچ عنوان هزینه شما عودت داده نخواهد شد.

کارهای دانشجویی در استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا می تواند در حوزه ها و بخش های مختلفی باشد. از جمله حوزه های کار ضمن تحصیل در کشور استرالیا می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

1

فروشندگی در فروشگاه های مختلف از جمله سوپر مارکت ها و پوشاک و عطر فروشی ها

2

فعالیت در صنایع گردشگری از جمله هتلداری و آژانس های مسافرتی

3

رستوران ها

4

تدریس های خصوصی برای برخی از دروس

5

کارهای پاره وقت در کارخانه ها و شرکت ها

6

کار در چاپخانه ها

الزام کار ضمن تحصیل در کشور استرالیاداشتن مهارت بسیار فوق العاده در زبان انگلیسی می باشد. چرا که در تمام این کارها، شما ارتباط مستقیمی با مشتریان خود خواهید داشت. همچنین شما می توانید کار از راه دور را نیز انتخاب کنید و درآمد های خوبی را از طریق کارهای اینترنتی به دست بیاورید. بدون اینکه نیازباشد ساعاتی را در محلی برای کار بگذرانید.

برای کسب اطلاعات بیبشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم به مقاله ی کار ضمن تحصیل در استرالیا نگاهی بیندازید.

هم چنین شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تر و کامل تر در مورد هزینه های لازم برای تحصیل در کشور استرالیا با دوستان ما در سازمان مهاجرتآوات تماس حاصل کنید و به روز ترین نرخ ها را از همکاران ما جویا شوید.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.دانشجوی مشغول به تحصیل در کشور استرالیا میتواند با خود همراه داشته باشد؟

  • با اخذ ویزای دانشجویی استرالیا فرد متقاضی می تواند افراد خانواده ی خود را با خود همراه کند.

🙋‍♀️2.هزینه ی زندگی برای یک دانشجو در کشور استرالیا چه میزان است؟

  • هزینه ی زندگی یک فرد با توجه به شرایطی مانند سبک زندگی یا شهری که دانشجو در آن ساکن است. به طور متوسط به صورت سالانه 20 هزار دلار میباشد.

🙋‍♀️3.دانشگاه های مطرح پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا کدام اند؟

  • از جمله دانشگاه هایی که برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی استرالیا می توان به آن ها اشاره کرد. عبارت اند از: دانشگاه سیدنی غرب، دانشگاه جیمزکوک، دانشگاه موناش، دانشگاه نیوسات ولز و دانشگاه آدلاید اشاره کرد.

🙋‍♀️4.هزینه ی تحصیل دندانپزشکی در استرالیا چه میزان است؟

  • زمان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های استرالیا تقریبا یک دوره ی شش ساله است. هزینه ی تحصیل آن بسته به دانشگاه انتخابی و محل تحصیل متغیر است. اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل در این رشته سالیانه حدود 30 تا 60 هزار دلار استرالیا است.

🙋‍♀️5.بدون مدرک دیپلم میتوان برای تحصیل پزشکی استرالیا اقدام کرد؟

  • چنانچه در مقطع دیپلم نمرات قابل قبولی کسب نکرده‌ باشید باید دوره‌ای بنام foundation را برای ورود به دوره کارشناسی را بگذرانید.

🙋‍♀️6.اولین قدم برای تحصیل دندانپزشکی در استرالیا چیست؟

  • در اولین اقدام باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرید. ولی قبل از آن باید شرایط آن را به خوبی بررسی کنید زیرا شرایط هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است.

🙋‍♀️7.بورسیه ی تحقیقاتی بین المللی دانشگاه سیدنی به چه افرادی تعلق میگیرد؟

  • این بورسیه برای مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و پست دکترا می باشد. که شامل هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه می گردد.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!