تحصیلی, لهستان

تحصیل داروسازی در لهستان

تحصیل داروسازی در لهستان

طبق شرایطی که دولت لهستان برای تحصیل داروسازی در لهستان در سال 2019 ، برای دانشجویان اخذ پذیرش تحصیلی در لهستان ، ایجاد نموده است ،  امروزه مورد استقبال کثیری از دانشجویان بین المللی خارجی درسراسر دنیا قرار گرفته است .

ای نوع ویزا  مزیت هایی را برای دانشجویان بین المللی خارجی که در لهستان زندگی می نماید به همراه دارد ، هزینه های زندگی و تحصیل در لهستان به نسبت دیگر کشور های اروپایی پایین می باشد و همین امر باعث شده است که دانشجویان بین المللی خارجی ، در لهستان زندگی در سطح عالی و با کیفیتی را تجربه نمایند .  هزینه کمتری نسبت به دیگر کشور های اروپایی خواهد داشت .

 دانشگاه های لهستان

دانشگاه های لهستان متشکل از دانشگاه های دولتی و خصوصی می باشند . دانشجویان برای اخذ پذیرش تحصیلی لهستان ، نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس در حد 5.5 می باشد و ارائه آن به دانشگاه برای تمامی دانشجویان بین المللی خارجی الزامی می باشد .

البته دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه انگلیسی زبان هستند باید یک سال دوره مقدماتی زبان انگلیسی را قبل از ورود به دانشگاه و شروع ترم تحصیلی بگذراند ، البته لازم به ذکر می باشد که دانشجویانی که به هنگام اخذ پذیرش  ، نمره زبان انگلیسی سطح بالایی را ارائه کرده باشد دیگر نیازی به گذراندن دوره یک ساله آموزش زبان انگلیسی (که پیش نیازیست برای شروع ترم تحصیلی ) را ندارد .

دانشجویان بعد از گذراندن دوره های زبان ، موظف هستند که دوره پری مدیکال ( دوره قبل از ورود به دوره تحصیل داروسازی در کشور لهستان می باشد ) را نیز بگذرانند و با قبولی در آزمون این دوره که شامل صد سوال از دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک می باشد ، دانشجویان می توانند وارد دانشگاه های مرتبط با تحصیل داروسازی در این کشور  شوند دروس داروسازی شامل دروس پیش حرفه ای ، حرفه ای و تخصصی می باشد

دانشگاه های دولتی و خصوصی لهستان

به طور کلی باید گفت که زبان تحصیل در دانشگاه های دولتی لهستان ، لهستانی و این دانشگاه ها به صورت رایگان بر گزار می شوند اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های خصوصی لهستان نیز به چشم می خورد . پس دانشجویان بین المللی خارجی اگر می خواهد تجربه تحصیل داروسازی در کشور لهستان را به صورت رایگان تجربه نمایند ، باید از دانشگاه هایی که زبان تحصیل آن ها لهستانی می باشد ، اخذ پذیرش تحصیلی داروسازی نمایند .

برخی از دانشگاه ها در لهستان برای بهبود دانش زبان دانشجویان بین المللی خارجی  ، دوره هایی از زبان انگلیسی را ارائه می دهند و البته دانشجویان بین المللی خارجی برای پذیرش داروسازی  و دیگر رشته های علوم پزشکی برخی از دانشگاه های لهستان ، باید نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها ی مورد نظر خود کسب نمایند .

لازم به ذکر می باشد که این آزمون های ورودی که برای اخذ پذیرش تحصیل داروسازی در این کشور و یا تحصیل رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های لهستان می باشند ، در ابتدای ماه مارس و ماه ژوئن برگزار می شود .

آزمون ورودی علاوه بر کشور لهستان ، در کشور هایی همچون کانادا ، آلمان ، مالزی ، سوئد و مریکا آمریکا نیز برگزار می شود البته لازم به ذکر می باشد که برای دانشجویان بین المللی خارجی ، اجازه کار در حین تحصیل داروسازی  در لهستان نیز وجود دارد .

دانشجویان تحصیل داروسازی  در لهستان ، می توانند هم زمان با تحصیل ، طبق زمان مشخص ( ده ساعت در هفته در مقاطع کارشناسی ، بیست ساعت در هفته برای مقاطع کارشناسی ارشد و سی ساعت در هفته برای دانشجویان مقطع دکتری ) و با دریافت حقوق ، در بازار کار لهستان به صورت نیمه وقت مشغول به کارشوند .

البته این موضوع در ترم دو تحصیل داروسازی  در لهستان برای دانشجویان ، صدق می کند و در ترم یک تحصیل داروسازی در لهستان ، دانشجویان بین المللی خارجی موظفند که در هنگام اخذ پذیرش  تحصیل داروسازی در لهستان ، گواهی دال بر تاییدیه تمکن مالی دانشجویان بین المللی خارجی به دانشگاه مورد نظر در لهستان ارائه دهند .

کار ضمن تحصیل  در لهستان

البته دانشجویان بین المللی خارجی ، حتی می توانند در حین تحصیل داروسازی  در لهستان ، با ارسال رزومه تحصیل داروسازی در لهستان ، به شرکت های مرتبط معتبر درخواست کار ضمن تحصیل  نمایند و با کسب اجازه در کار ضمن تحصیل داروسازی  در لهستان ، می توانند مشغول به کار شوند .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش 

  • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت به صورت ترجمه شده و تایید شده توسط وزارت امور خارجه
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی به صورت ترجمه شده و تایید شده توسط وزارت امور خارجه
  • ارائه مدرک پیش دانشگاهی همراه با ریز نمراه به صورت ترجمه شده و تایید شده توسط وزارت امور خارجه
  • ارائه مدرک آیلتس 5.5
  • ارائه عکس
  • ارائه مدرک جهت تاییدیه سلامت جسمانی و روانی طبق نظر پزشک معتمد بیمه ای
  • ارائه فرم تکمیل شده درخواست پذیرش

به مدت پنج سال به طول می انجامد و بعد از اتمام تحصیل در این مقطع دانشجویان می تواند مدرک مقطع کارشناسی ارشد و یا فوق لیسانس خود را دریافت نمایند دانشجویان می توانند با گذراندن یک دوره کارآموزی شش ماه در داروخانه هایی که مورد تایید دانشگاه های لهستان هستند ، می توانند عنوان داروسازی در لهستان را از آن خود کنند و به عنوان یک داروساز در داروخانه های کشور اروپایی مشغول به کار شوند .

دانشجویانی که بعد از اتمام تحصیل  قصد دارند برای اقامت پس از تحصیل لهستان اقدام نمایند ،  باید تسلط خود بر دانش زبان لهستانی را بالا ببرند تا بتوانند وارد بازار کار رقابتی لهستان گردند و متناسب با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند .

یکی از دانشگاه های مهم و برتر لهستان ، که دانشگاه ورشو لهستان نام دارد ، بستری را به جهت  تحصیل  در رشته هایی همچون پزشکی ، دندانپزشکی و علوم بهداشت و درمان در لهستان ، فراهم آورده است .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را  ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *