رد کردن لینک ها

مراحل دریافت ویزای تحصیلی سوییس – تحصیل داروسازی در سوئیس

تحصیل داروسازی در سوئیس

آیا شما هم هدفتان تحصیل داروسازی در سوئیس می باشد ؟آیا به آزمون های رشته دارو سازی در سوئیس آشنایی دارید ؟آیا می دانید ، ادامه تحصیل دارو سازی در سوئیس تا چه سنی امکان پذیر می باشد ؟آیا می دانید دوره تحصیل داروسازی در سوئیس برای چه رشته هایی ارائه می شود ؟آیا می دانید که اجازه کار همزمان با تحصیل دارو سازی در سوئیس امکان پذیر می باشد یا خیر؟

موسسه حقوقی و بین المللی آوات ،  با بهره مندی از مشاوران و وکلای مجرب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه مهاجرت از طریق تحصیل داروسازی در سوئیس می باشد . ما بر آنیم تا تمامی اطلاعات در زمینه تحصیل داروسازی در سوئیس را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم تا ضمن پاسخگویی به سوالات شما ، راه را برای شما در زمینه تحصیل داروسازی در سوئیس هموار سازیم.

ادامه تحصیل در سوئیس

به طور کلی تحصیل در کشور سوئیس در مقاطع مختلف را بررسی کرده و سپس به تحصیل داروسازی در سوئیس می پردازیم .

مقطع لیسانس در سوئیس: داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی و معدل بالای ۱۲ .

‎در مقطع لیسانس ، تحصیل در سوئیس به زبان فرانسه و آلمانی صورت می گیرد .

‎اگر مدرک زبان فرانسه یا آلمانی در ایران داشته باشید باید در سوئیس تست بدهید و نمره B2  را کسب نمایید و اگر هیچ گونه مدرکی نداشته باشید ، بعد از مهاجرت به سوئیس و گذراندن دوره ی یکسال زبان وارد دانشگاه های سوئیس گردید .

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در سوئیس

تمامی رشته های تحصیلی در دانشگاه های سوئیس ، امتحان ورودی دارند منبع این دروس از دروس دبیرستان میباشد با کسب نمره ی قبولی در زبان و امتحان ورودی که در شهر فرایبورگ هر ساله برگزار می شود ،  می توانید وارد دانشگاه مورد نظر در سوئیس شوید .

‎میزان شهریه های دانشگاههای دولتی در سوئیس ،  بسیار ناچیز است و این شهریه ها می توان گفت بین هزار و پانصد تا سه هزار پانصد فرانک سالانه تخمین زده می شوند .

 

مهاجرت و اخذ ویزا در زمینه تحصیل داروسازی در  سوئیس

همان طور که می دانید سوئیس عضو کشورهای اتحادیه اروپا محسوب نمی شود، اما به شهروندان اروپایی اجازه ورود به دانشگاه های این کشور را می دهد. دانشجویان متعلق به اروپا که در کشور سوئیس تحصیل می کنند می بایست نسبت به ثبت اقامت در دفاتر ثبت، در صورت ۱۴ روز اقامت اقدام نمایند و میبایست مدارک ذکر شده در زیر را ارائه نمایند  :

* ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت

* ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی

* ارائه مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات قبولی

* اثبات تاییدیه تمکن مالی جهت حمایت مالی از خود

* ارائه آدرس

* بیمه بهداشت و درمان

‎هیچ یک از دانشجویان غیراروپایی نیازی به ارائه جزئیات مدارک تحصیلی دانشگاهی که در آن تحصیل می کردند ، به کشور سوئیس را ندارند.

 

شرایط تحصیل داروسازی در سوئیس

شرایط پذیرش دانشگاه های سوئیس علاوه بر داشتن حضور قوی در جداول رتبه بندی بین المللی که از نظر تحصیلی و آموزشی و در جوامع علمی بسیار عالی هستند . چهار دانشگاه از هشت دانشگاه سوئیس، فقط به دانشجویان بین المللی خارجی پذیرش می دهند. استادی درجه فارغ التحصیلی است که بعد از اتمام کارشناسی باید تکمیل شود. اگر چه ممکن است بین یک تا سه سال مطالعه طول بکشد، اکثر برنامه های کارشناسی ارشد ممکن است در حدود دو سال تکمیل شود .

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی

اگر در زمینه تحصیل داروسازی در سوئیس فعالیت نمایم ، گرایش های رشته داروسازی کدام ها هستند؟

برخی از عناوین مرتبط با گرایش داروسازی که شما قادر به کسب تخصص در آنان خواهید بود عبارتند از :

  • ‎داروشناسی
  • ‎عمل بالینی
  • ‎میکروب شناسی و ایمن شناسی
  • ‎توسعه دارویی
  • ‎تکنولوژی داروسازی

که مهم ترین آنها گرایش تکنولوژی داروسازی است که در بسیاری از دانشگاه ها جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد، کسب تخصص و به منظور تمرکز بر فناوری های مدرن که در بخش های داروسازی استفاده می گردد ، به افراد پیشنهاد می شود. این گرایش فرصت کسب تجارب در شناخت تجهیزات و فرایندهای استفاده شده در توسعه دارویی، میزان تقاضا افراد و شناخت چالش های موجود در صنایع دارویی را در اختیار افراد قرار می دهد.

 

وضعیت شغل و بازار کار رشته داروسازی در کشور سوئیس

 

‎یکی از بارزترین مکان هایی که محصولات دارویی در آن  وجود دارد، داروخانه می باشد . مکانی که در آن توزیع انواع داروها صورت می گیرد و پیشنهادات دارویی مختلفی در اختیار عموم مردم قرار می گیرد. ناگفته نماند که فارغ التحصیلان گرایش داروسازی قادر به کارکردن در مکان های مختلفی نظیر : آزمایشگاه ها، موسسات آموزشی، بیمارستان ها، در بخش های عمل جراحی، بخش های دامپزشکی و مراقبت از حیوانات، نیروهای ارتش، سازمان های دارویی ملی و شرکت های داروسازی نیز خواهند بود .

‎ بهتر است بدانیم برترین دانشگاه های دنیا در رشته داروسازی کدام ها هستند .دانشگاه هایی که در ذیل نام آنها ذکر شده است جز بهترین ها می باشند :

* دانشگاه هاروارد از آمریکا

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل درکشور فرانسه

* دانشگاه استنفورد از آمریکا

* دانشگاه ام آی تی از آمریکا

* دانشگاه کمبریج از انگلیس

* دانشگاه آکسفورد از انگلیس

دانشگاه های نامبرده شده رتبه های برتر در زمینه داروسازی را دارا می باشند.

همچنین وبسایت StudyPortals اطلاعات مفیدی در مورد هزینه ها و شرایط زندگی در سوییس برای زندگی دانشجویی را به شما ارائه کرده است.

 

در مقاله فوق سعی بر آن بود تا شرایط لازم برای تحصیل داروسازی در سوئیس بررسی شود و همچنین شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در این زمینه با موسسه حقوقی و بین المللی آوات ، تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره