اوکراین, تحصیلی

داروسازی در اوکراین

داروسازی در اوکراین

تحصیل داروسازی در  اوکراین

شرایط تحصیل داروسازی در اوکراین در سال 2018-2019 را با هم بررسی می کنیم. تحصیل داروسازی در اوکراین مانند دیگر رشته ها طرفداران خاص خود را دارد و دانشجویان بسیاری به منظور تحصیل داروسازی در  اوکراین در سال 2018 جذب دانشگاه های  اوکراین می شوند .دولت اوکراین برای پذیرش تحصیل داروسازی در  اوکراین ، شرایط خاصی را برای ورود به دانشگاه ها در نظر گرفته است .

البته لازم به ذکر می باشد که در  اوکراین نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی ، متقاضیان باید قبل از ورود به دانشگاه به منظور تحصیل داروسازی ، باید دوره ای پری مدیکال طی مدت زمان مشخص سپری نمایند .

سازمان مهاجرتی آوات ، قصد دارد تا تمامی اطلاعات در زمینه تحصیل داروسازی در  اوکراین را در اختیار تمامی متقاضیان مهاجرت به  اوکراین قرار دهد و امیدوار است که بتواند با ارائه مقاله تحصیل داروسازی در  اوکراین به میزان وسع علمی خود ، ابهامات ذهنی شما متقاضیان عزیز را در این جهت برطرف سازد .

سازمان مهاجرتی آوات ، لازم می داند که در مقاله تحصیل داروسازی در  اوکراین ، متقاضیان عزیز به طور کلی با راه های مهاجرت به  اوکراین نیز آشنا شوند :

راه های مهاجرت به  اوکراین

 • مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل و اخذ اقامت تحصیلی  اوکراین
 • مهاجرت به اوکراین از طریق کار و اخذ اقامت کاری  اوکراین
 • مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت سرمایه گذاری  اوکراین
 • مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج و اخذ اقامت از طریق ازدواج در  اوکراین
 • و اوکراینی شدن با تولد و اخذ تابعیت اوکراین

یکی از بهترین و امن ترین راه ها ی مهاجرت به  اوکراین که می توان گفت راه مهاجرتی می باشد که تقریبا برای همه ی کشورهای اروپایی توصیه می شود ، مهاجرت تحصیلی می باشد .

متقاضیان می تواند با اخذ پذیرش تحصیلی در یکی از کشورهای اروپایی ، برای اخذ ویزای تحصیلی و اخذ اقامت آن اقدام نمایند .

لازم به ذکر می باشد که یکی از مزیت هایی که با اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در کشورهای اروپایی به وجود می آید ، ایجاد شغل مورد نظر در بازار کار کشورهای اروپایی می باشد .

دانشجویان بعد از اتمام تحصیل خود در دانشگاه های کشورهای اروپایی این امکان به وجود می آید که با یافتن کار در بازار کار کشورهای اروپایی ، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل نمایند و برای اخذ اقامت کاری کشورهای اروپایی اقدام نمایند .

 

نیم نگاه کوتاهی به کشور  اوکراین

کشور  اوکراین نیز جز یکی از کشورهای مستقل و امن عضو اتحادیه اروپا می باشد که در اروپای شرقی واقع شده است .

این کشور دارای پایگاه های علمی بسیار قوی می باشد و بیش از چندین دانشگاه های دولتی و خصوصی در سطح مهمترین شهرهای خود دارد .

زبان رسمی مردم کشور  اوکراین ، اوکراینی می باشد و مردم این کشور به زبان های روسی و انگلیسی نیز تسلط خوبی دارند .

پایتخت کشور  اوکراین ، شهر بسیارزیبای کیف می باشد .

 

شرایطی که برای تحصیل داروسازی در  اوکراین مورد توجه قرار می گیرد :

 • رنج سنی بین 18 تا 32 باشد .
 • ارائه مدرک زبان برای پذیرش دانشگاه به جهت تحصیل داروسازی در اوکراین از الزامات می باشد .
 • ارائه حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز به جهت تحصیل در اوکراین ، ارائه مدرک دیپلم می باشد .
 • ارائه ریز نمرات قبولی و کسب معدل حداقل 15

همان طور که گفته شد متقاضیان تحصیل در  اوکراین برای اخذ پذیرش تحصیلی داروسازی در دانشگاه های  اوکراین ، نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارند .

البته دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه هایی را دارند که زبان تدریس آن ها به زبان روسی و یا اوکراینی می باشد به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارند .

اما متقاضیانی که هدفشان تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان می باشد ، ارائه مدرک زبان برای آن ها الزامی باشد و می توانند با گذراندن دوره های زبان انگلیسی در هر شهر و یا کشوری که فکر می نمایند هزینه ی کمتری را در بر خواهد داشت ، مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت نمایند و به دانشگاه مورد نظر به جهت تحصیل ارائه نمایند .

متقاضیان مهاجرت تحصیلی  اوکراین

اما ممکن است متقاضیان مهاجرت تحصیلی  اوکراین ، دارای مدرک زبان انگلیسی در سطح کافی نباشند ، این متقاضیان قبل از ورود به دانشگاه های  اوکراین به جهت تحصیل داروسازی در  اوکراین ، با گذراندن دوره ی پری مدیکال ( پیش دانشگاهی ) باید دانش زبان انگلیسی خود را به سطح در نظر گرفته شده برسانند و به هنگام کسب موفقیت در آزمون نهایی به جهت تحصیل داروسازی در اوکراین ، مدرک زبان انگلیسی خود را به دانشگاه مورد نظر ، ارائه دهند .

در کشور  اوکراین نیز مانند کشور انگلستان ، متقاضیان برای تحصیل در اوکراین باید مدت زمان پنج ساله را برای گذراندن دوره های داروسازی طی نمایند . یعنی مدت زمان در نظر گرفته شده برای دوره پری مدیکال دو سال و مدت زمان در نظر گرفته شده برای مقطع کارشناسی تحصیل داروسازی در  اوکراین نیز سه سال مشخص شده است .

دانشجویان به هنگام تحصیل داروسازی در  اوکراین در مقطع کارشناسی می توانند به مدت بیست ساعت در هفته به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل  اوکراین را تامین نمایند .

به طور کلی متقاضیانی که قصد مهاجرت به  اوکراین و تحصیل در این کشور را دارند باید تمامی مدارک لازمه را به وزارت امور داخلی و دپارتمان اصلی  اوکراین نیز ارائه دهند.

هزینه های زندگی و تحصیل داروسازی در  اوکراین

به طور کلی هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی بسته به نوع و شیوه زندگی افراد در این کشورها متفاوت می باشد .

به طور کلی می توان گفت که هزینه تحصیل چه در دانشگاه های روسی و اوکراینی زبان و چه در دانشگاه های انگلیسی زبان ، هزینه هایی را در بر خواهد داشت .

هزینه تحصیل  که به زبان روسی و یا اوکراینی برگزار می شود ، تقریبا برابر با سه هزار هشتصد دلار در سال می باشد و هزینه تحصیل که به صورت انگلیسی انجام می گیرد ، چهار هزار پانصد دلار در سال می باشد .

هزینه های تخمین زده شده نیز برای زندگی در  اوکراین ، که شامل هزینه اجاره مسکن و یا هزینه خوابگاه دانشجویی ، خرید مواد غذایی ، خرید پوشاک ، آب و برق و تلفن و اینترنت و هزینه های حمل و نقل و … می باشد ، تقریبا می توان گفت پانصد تا ششصد وشصت دلار در ماه باشد .

شرایط پذیرش داروساز در  اوکراین

متقاضیان بین المللی خارجی که به قصد تحصیل داروسازی در  اوکراین ، دوره ی پری مدیکال و مدرک کارشناسی را در دانشگاه های  اوکراین دریافت می نمایند ، می توانند به جهت کار در کلینیک های بالینی و مراکز مرتبط با لوازم آرایشی مشغول شوند . البته لازم به ذکر می باشد که متقاضیان قبل از مشغول به کار در مراکز و کلینیک ها باید در مصاحبه داروهای شیمیایی و داروشناسی شرکت نمایند.

 

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب تحصیل داروسازی در  اوکراین ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

نوشته های مرتبط

2 thoughts on “داروسازی در اوکراین

 1. ارشیا گفت:

  دوره های داروسازی چجوریه؟؟چندسالس؟؟ینی کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا هرکدوم چندساله؟؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود بر شما
   دوره ی داروسازی در اوکراین پنج ساله است و برای ورود به این دوره باید دوره پری مدیکال را گذراند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *