رد کردن لینک ها

شرایط تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان

یکی از به صرفه ترین و ایمن ترین راه های مهاجرت به انگلستان ، مهاجرت تحصیلی انگلستان می باشد .متقاضیان می توانند با اخذ پذیرش تحصیل داروسازی در انگلستان ، برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان اقدام نمایند و از این طریق به کشور انگلستان مهاجرت نمایند .

سازمان مهاجرتی آوات ، قصد دارد در مقاله تحصیل داروسازی در انگلستان ، تمامی اطلاعات را در باب چگونگی مهاجرت به انگلستان و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی در انگلستان را در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهد.

 

نیم نگاه کوتاهی به کشور انگلستان

 

انگلستان کشوریست که در شمال قاره اروپا واقع شده است و تحت حکمرانی بریتانیا می باشد و عضو 26 کشور اتحادیه اروپا نمی باشد . پایتخت این کشور ، لندن و از شهرهای مهم کشور انگلستان محسوب می شود .

کشور انگلستان در قرن نوزدهم از جمله کشورهایی می باشد که رتبه ی یک اقتصاد و صنعت جهان را به اختصاص داده است . زبان مادری کشور انگلستان ، انگلیسی می باشد اما نوع گویش مردمان انگلیسی در برخی از شهرها با هم متفاوت می باشد .

 

چگونگی ورود دانش آموزان به رشته داروسازی در انگلستان

 

دانش آموزان بعد از اتمام دوره دوازده ساله خود در دوره متوسطه ، برای ورود باید دوره پیش دانشگاهی یا به اصطلاح انگلیسی ، ای لول را در کالج ها و یا موسسات آموزش عالی انگلستان به مدت دو سال سپری نماید و با کسب موفقیت در این دوره و کسب نمرات قبولی در دروس ریاضی ، شیمی می توانند برای اخذ پذیرش تحصیل داروسازی در انگلستان اقدام نمایند .

البته لازم به ذکر می باشد که در دوره ای لول یا پیش دانشگاهی برای دانش آموزان زیر 18 سال ، الزامی برای ارائه مدرک زبان انگلیسی وجود ندارد و متقاضیان می توانند با اخذ پذیرش تحصیل داروسازی در انگلستان و گذراندن دوره های زبان انگلیسی و کسب نمره قبولی در انگلستان ، مدارک زبان خود را به کالج های دوره پیش دانشگاهی یا ای لول ارائه دهند .

اما دانش آموزان باید بدانند که  در مقاطع بالاتر ( کارشناسی ) ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5.5 از الزامات می باشد .

در واقع دوره های ای لول و یا پیش دانشگاهی ، دوره هایی هستند برای آماده سازی دانش آموزان که به مدت دو سال به طول می انجامد و زمان شروع دوره ای لول در انگلستان از اوایل ماه سپتامبر و تا اواخر ماه ژانویه می باشد .

اگر دانش آموزان ، آزمون نهایی را در مقطع کارشناسی با موفقیت پشت سر بگذرانند و نمره ی قبولی A را دریافت نمایند ، می توانند در بهترین دانشگاه های انگلستان مانند آکسفورد تحصیل نمایند .

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ، سه ساله می باشد و فارغ التحصیلان با یک سال کارآموزی  در رشته داروسازی در انگلستان می توانند مدرک preregistration   را اخذ نمایند و وارد جامعه داروسازی انگلستان شوند .

دانشجویان می توانند برای اخذ تخصص در داروسازی و اخذ مدرک MPharm  ( که تقریبا کل دوره های ، پنج تا شش سال به طول می انجامد ) شرکت نمایند . البته دانشجویان برای ورود به دوره MPharm  ، باید در درس شیمی نمره ی A و B2 را کسب نماید .

البته تحصیل داروسازی در انگلستان در ای لول و یا پیش دانشگاهی نیز دارای رده بندی می باشد و دانش آموزان با گذراندن هر رده وارد یک دوره جدیدتری از دوره های تحصیل داروسازی در انگلستان می شوند .

دانش آموزان نیز در دوره اول ای لول که به دوره ی  GCSEمعروف می باشد با آموزش در دروس پایه به آماده سازی در تحصیل داروسازی در انگلستان مشغول می شوند .

دانش آموزان بعد از سپری کردن دوره اول ای لول ، وارد دوره دوم A-Level می شوند و دروسی مانند ریاضی ، شیمی ، فیزیک ، زیست شناسی و زبان انگلیسی و … به آن ها آموزش داده می شود .

دانش آموزان مشتاق با سپری نمودن دوره A-Level وارد دوره سوم تحصیلی Foundation  می شوند . و در نهایت با کسب نمره ی قبولی در آزمون نهایی وارد دانشگاه های انگلستان در مقطع کارشناسی می شوند .

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیل داروسازی در انگلستان

 

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • ارائه عکس
 • ارائه مدرک زبان آیلتس بالای 5.5 برای دانش آموزان بالای 18 سال
 • ارائه گواهی سلامت جسمانی
 • ارائه CV و انگیزه نامه
 • تکمیل فرم
 • ارائه تمامی مدارک اخذ شده به همراه ریز نمرات آن

البته باید تمامی این مدارک به هنگام ارائه به سفارت انگلستان در کشور مبدا به زبان انگلیسی ترجمه و به تایید وزارت امور خارجه رسیده باشد .

 

هزینه تحصیل داروسازی در انگلستان

 

هزینه تحصیل سالانه تقریبا بین پنج هزار پوند تا سیزده هزار پوند می باشد ، هزینه  تحصیل داروسازی در انگلستان به نسبت دیگر کشور های جهان بسیار بالا می باشد اما متقاضیان  تحصیل در انگلستان ، زمان کمتری را برای اخذ مدرک و تخصص در رشته ی داروسازی در انگلستان نسبت به دیگر کشورها ، صرف می نمایند .

دانشجویان می توانند در هنگام تحصیل  در انگلستان ، به مدت بیست ساعت در هفته به صورت پاره وقت در مقطع کارشناسی مشغول به کار شوند و در برخی از هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان صرفه جویی نمایند .به طور کلی هزینه های زندگی و تحصیل در هر کشوری بسته به نوع و شیوه ی زندگی افراد دارد .

 

دانشگاه های برتر کشور انگلستان به جهت تحصیل داروسازی

 

 • دانشگاه آکسفورد انگلستان
 • دانشگاه کمبریج انگلستان
 • دانشگاه کینگز لندن انگلستان
 • دانشگاه منچستر انگلستان

 

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب تحصیل در انگلستان ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید .

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره