مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط دانشجویان برای تحصیل استونی در مقاطع مختلف

شرایط دانشجویان برای تحصیل استونی در مقاطع مختلف

شرایط دانشجویان برای تحصیل استونی در مقاطع مختلف

فهرست مقاله
شرایط دانشجویان برای تحصیل استونی در مقاطع مختلف
شرایط دانشجویان برای تحصیل استونی در مقاطع مختلف

در این مقاله می پردازیم به شرایط تحصیل استونی در سال 2020-2019.تحصیل استونی در سال 2019 ، با برآورد هزینه های زندگی و تحصیل در استونی همراه می باشد .سازمان مهاجرتی آوات ، در مقاله تحصیل استونی با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در زمینه چگونگی تحصیل و چگونگی مهاجرت از طریق تحصیل در استونی ، متقاضیان عزیز را در مسیر صحیح مهاجرت و تحصیل استونی قرار می دهد.

 

راه های مهاجرت به استونی 

 

کشور استونی با داشتن دانشگاه های برتر هم تراز با دانشگاه های جهانی  و طبق استانداردهای جهانی ، طرفداران بسیاری به جهت تحصیل در استونی پیدا نموده است . زندگی ایده آل به همراه کیفیتی عالی با امکانات فراوان و شرایط زندگی ارزان ، این کشور را برای متقاضیان مهاجرت ، به کشوری ایده آل و پر از آرامش تبدیل نموده است .

 • مهاجرت از طریق تحصیل استونی
 • مهاجرت از طریق کار استونی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت استونی
 • مهاجرت از طریق ازدواج در  استونی
 • مهاجرت از طریق پناهندگی استونی
 • استونی شدن با تولد

 

البته لازم به ذکر است و یک از توصیه های اساسی سازمان مهاجرتی آوات به تمامی متقاضیان مهاجرت به استونی ، انتخاب بهترین روش با در نظر گرفتن شرایط موجود می باشد .

می توان گفت که یکی از بهترین و امن ترین و کم هزینه ترین راه های مهاجرت به استونی ، تحصیل و ادامه تحصیل در استونی در مقاطع بالاتر می باشد

دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی ، می توانند به طور هم زمان و در حین تحصیل به صورت نیمه وقت و طبق مقطع تحصیلی خود ، مشغول به کار باشند و یا درخواست کار ضمن تحصیل استونی را نمایند .البته در ادامه به ذکر توضیحات بیشتر در باب این موضوع خواهیم پرداخت .

 

شرایط دانشجویان در مقاطع مختلف

 

در ابتدا لازم است گفته شود که تحصیل در استونی رایگان نخواهد بود ، اما بسیار ناچیز است که به اصطلاح گفته می شود رایگان است . چون به هر حال به هنگام تحصیل هزینه های خاصی وجود دارند ، مانند هزینه های دوره تحصیلی و  دوره های تخصصی در هر مقطع .

دانشجویان در هنگام تحصیل در استونی می توانند از خدمات درمانی رایگان کشور استونی نیز بهره مند شوند .

البته لازم به ذکر می باشد که اگر دانشجویان به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی در هر مقطعی رزومه ای عالی از تحصیل خود را ارائه نمایند ، تحصیل استونی در کلیه مقاطع برای ایشان رایگان می باشد .البته باید گفت که تحصیل در رشته های علوم مهندسی در مقطع کارشناسی ، رایگان و رشته های علوم انسانی ، کامپیوتر و علوم صنایع نیز در مقطع کارشناسی ارشد ، رایگان می باشد .

دانشگاهی به نام دانشگاه فناوری تالین در استونی وجود دارد که تمامی دروس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در آن رایگان می باشد و البته دانشجویان دکتری در این دانشگاه حقوقی معادل چهار صد و بیست دلار نیز حقوق دریافت می نمایند .

در مقطع دکتری نیز دانشجویان با اخذ بورسیه تحصیلی استونی ، تحصیلی رایگان را پشت سر می گذارند .

 

مزایای تحصیل در استونی

 

از مزایای این کشور  ، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد . البته لازم به ذکر می باشد که بیشتر دروس تحصیلی و در بیشتر دانشگاه های استونی ، تحصیل به صورت انگلیسی انجام می گیرد .

اما در مجموع تدریس در دانشگاه های استونی برای دانشجویان ، به سه زبان رسمی استونیایی ، روسی و انگلیسی انجام می گیرد .

مدت زمان تحصیل  در مقطع کارشناسی سه تا چهار سال ، در مقطع کارشناسی ارشد تا دو سال و در مقطع دکتری تا پنج سال به طول می انجامد . اما لازم به ذکر می باشد که مدت زمان تحصیل در هر مقطعی بسته به رشته تحصیلی دانشجویان متفاوت می باشد .

تحصیل در استونی بدون مدرک زبان انگلیسی امکان پذیر نمی باشد و ارائه مدرک زبان آیلتس 6 برای تمامی دانشجویانی که قصد اخذ پذیرش تحصیلیرا دارند ، الزامی می باشد .

یکی دیگر از دانشگاه های معروف کشور استونی ، دانشگاه تارتو استونی است که دانشجویان به هنگام اخذ پذیرش تحصیل در این دانشگاه می توانند از خوابگاه های دانشگاهی نیز استفاده نمایند .

دانشجویان استونی در مقطع تحصیلی خود می توانند در حین تحصیل به صورت پاره وقت مشغول به کارشوند . البته که میزان ساعت کاری اجازه داده شده در طول روز ، هشت ساعت می باشد و دانشجویان می توانند در طول روز چهارساعت کار پاره وقت داشته باشند و بابت این زمان در هفته حقوق و دستمزدی بین هشت تا پانزده یورو به ازای هر ساعت ، دریافت نمایند .

البته دانشجویان بعد از اتمام تحصیل خود در استونی ظرف شش ماه فرصت دارند تا جویا کار باشند و در صورت یافتن کار متناسب با رشته تحصیلی خود ، مشغول به کار شوند و برای اخذ ویزای کار در استونی و اخذ اقامت استونی با مراجعه به اداره مهاجرت استونی اقدام نمایند .

در دانشگاه های استونی طیف وسیعی از رشته های تحصیلی مختلف منالجمله : مدیریت کسب و کار ، علوم اجتماعی ، هنر ، رشته های مهندسی ، علوم انسانی و فناوری اطلاعات و انواع رشته های مدیریتی ارائه و متقاضیان می توانند برای  اخذ پذیرش تحصیلی استونی برای این رشته های ارائه شده اقدام نمایند .

 

مدارک لازم به جهت اخذ پذیرش

 

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسائی
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه عکس
 • ارائه فرم تکمیل شده به جهت اخذ پذیرش تحصیلی
 • ارائه آخرین مدرک زبان تحصیلی

 

مدارک لازم به جهت اخذ ویزای تحصیلی

 

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه عکس
 • ارائه تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه تاییدیه تمکن مالی

 

مقالات مرتبط:

راه های مهاجرت به استونی

ویزای تحصیلی استونی

ویزای کاری استونی

ثبت شرکت در استونی

 

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب تحصیل ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!