استونی, تحصیلی

شرایط دانشجویان برای تحصیل استونی در مقاطع مختلف

شرایط دانشجویان برای تحصیل استونی در مقاطع مختلف

در این مقاله می پردازیم به شرایط تحصیل استونی در سال 2020-2019.تحصیل استونی در سال 2019 ، با برآورد هزینه های زندگی و تحصیل در استونی همراه می باشد .سازمان مهاجرتی آوات ، در مقاله تحصیل استونی با در اختیار گذاشتن اطلاعاتی در زمینه چگونگی تحصیل و چگونگی مهاجرت از طریق تحصیل در استونی ، متقاضیان عزیز را در مسیر صحیح مهاجرت و تحصیل استونی قرار می دهد.

 

راه های مهاجرت به استونی 

 

کشور استونی با داشتن دانشگاه های برتر هم تراز با دانشگاه های جهانی  و طبق استانداردهای جهانی ، طرفداران بسیاری به جهت تحصیل در استونی پیدا نموده است . زندگی ایده آل به همراه کیفیتی عالی با امکانات فراوان و شرایط زندگی ارزان ، این کشور را برای متقاضیان مهاجرت ، به کشوری ایده آل و پر از آرامش تبدیل نموده است .

 • مهاجرت از طریق تحصیل استونی
 • مهاجرت از طریق کار استونی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت استونی
 • مهاجرت از طریق ازدواج در  استونی
 • مهاجرت از طریق پناهندگی استونی
 • استونی شدن با تولد

 

البته لازم به ذکر است و یک از توصیه های اساسی سازمان مهاجرتی آوات به تمامی متقاضیان مهاجرت به استونی ، انتخاب بهترین روش با در نظر گرفتن شرایط موجود می باشد .

می توان گفت که یکی از بهترین و امن ترین و کم هزینه ترین راه های مهاجرت به استونی ، تحصیل و ادامه تحصیل در استونی در مقاطع بالاتر می باشد

دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی ، می توانند به طور هم زمان و در حین تحصیل به صورت نیمه وقت و طبق مقطع تحصیلی خود ، مشغول به کار باشند و یا درخواست کار ضمن تحصیل استونی را نمایند .البته در ادامه به ذکر توضیحات بیشتر در باب این موضوع خواهیم پرداخت .

 

شرایط دانشجویان در مقاطع مختلف

 

در ابتدا لازم است گفته شود که تحصیل در استونی رایگان نخواهد بود ، اما بسیار ناچیز است که به اصطلاح گفته می شود رایگان است . چون به هر حال به هنگام تحصیل هزینه های خاصی وجود دارند ، مانند هزینه های دوره تحصیلی و  دوره های تخصصی در هر مقطع .

دانشجویان در هنگام تحصیل در استونی می توانند از خدمات درمانی رایگان کشور استونی نیز بهره مند شوند .

البته لازم به ذکر می باشد که اگر دانشجویان به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی در هر مقطعی رزومه ای عالی از تحصیل خود را ارائه نمایند ، تحصیل استونی در کلیه مقاطع برای ایشان رایگان می باشد .البته باید گفت که تحصیل در رشته های علوم مهندسی در مقطع کارشناسی ، رایگان و رشته های علوم انسانی ، کامپیوتر و علوم صنایع نیز در مقطع کارشناسی ارشد ، رایگان می باشد .

دانشگاهی به نام دانشگاه فناوری تالین در استونی وجود دارد که تمامی دروس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در آن رایگان می باشد و البته دانشجویان دکتری در این دانشگاه حقوقی معادل چهار صد و بیست دلار نیز حقوق دریافت می نمایند .

در مقطع دکتری نیز دانشجویان با اخذ بورسیه تحصیلی استونی ، تحصیلی رایگان را پشت سر می گذارند .

 

مزایای تحصیل در استونی

 

از مزایای این کشور  ، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد . البته لازم به ذکر می باشد که بیشتر دروس تحصیلی و در بیشتر دانشگاه های استونی ، تحصیل به صورت انگلیسی انجام می گیرد .

اما در مجموع تدریس در دانشگاه های استونی برای دانشجویان ، به سه زبان رسمی استونیایی ، روسی و انگلیسی انجام می گیرد .

مدت زمان تحصیل  در مقطع کارشناسی سه تا چهار سال ، در مقطع کارشناسی ارشد تا دو سال و در مقطع دکتری تا پنج سال به طول می انجامد . اما لازم به ذکر می باشد که مدت زمان تحصیل در هر مقطعی بسته به رشته تحصیلی دانشجویان متفاوت می باشد .

تحصیل در استونی بدون مدرک زبان انگلیسی امکان پذیر نمی باشد و ارائه مدرک زبان آیلتس 6 برای تمامی دانشجویانی که قصد اخذ پذیرش تحصیلیرا دارند ، الزامی می باشد .

یکی دیگر از دانشگاه های معروف کشور استونی ، دانشگاه تارتو استونی است که دانشجویان به هنگام اخذ پذیرش تحصیل در این دانشگاه می توانند از خوابگاه های دانشگاهی نیز استفاده نمایند .

دانشجویان استونی در مقطع تحصیلی خود می توانند در حین تحصیل به صورت پاره وقت مشغول به کارشوند . البته که میزان ساعت کاری اجازه داده شده در طول روز ، هشت ساعت می باشد و دانشجویان می توانند در طول روز چهارساعت کار پاره وقت داشته باشند و بابت این زمان در هفته حقوق و دستمزدی بین هشت تا پانزده یورو به ازای هر ساعت ، دریافت نمایند .

البته دانشجویان بعد از اتمام تحصیل خود در استونی ظرف شش ماه فرصت دارند تا جویا کار باشند و در صورت یافتن کار متناسب با رشته تحصیلی خود ، مشغول به کار شوند و برای اخذ ویزای کار در استونی و اخذ اقامت استونی با مراجعه به اداره مهاجرت استونی اقدام نمایند .

در دانشگاه های استونی طیف وسیعی از رشته های تحصیلی مختلف منالجمله : مدیریت کسب و کار ، علوم اجتماعی ، هنر ، رشته های مهندسی ، علوم انسانی و فناوری اطلاعات و انواع رشته های مدیریتی ارائه و متقاضیان می توانند برای  اخذ پذیرش تحصیلی استونی برای این رشته های ارائه شده اقدام نمایند .

 

مدارک لازم به جهت اخذ پذیرش

 

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسائی
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه عکس
 • ارائه فرم تکمیل شده به جهت اخذ پذیرش تحصیلی
 • ارائه آخرین مدرک زبان تحصیلی

 

مدارک لازم به جهت اخذ ویزای تحصیلی

 

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
 • ارائه عکس
 • ارائه تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه تاییدیه تمکن مالی

 

مقالات مرتبط:

راه های مهاجرت به استونی

ویزای تحصیلی استونی

ویزای کاری استونی

ثبت شرکت در استونی

 

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب تحصیل ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *