مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

تحصیلات در اتریش

فهرست مقاله
تحصیلات در اتریش
تحصیلات در اتریش

داشتن اطلاعات مناسب در باب شرایط و تحصیلات در اتریش و اقامت اتریش برای متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل همواره بسیار مهم تلقی شده است.در این مقاله به دلیل سوالات شما عزیزان در خصوص تحصیل در اتریش قصد داریم در خصوص همین امر اطلاعاتی مفید و مختصری را به اشتراک بگذاریم.امید است که تمامی اطلاعات برای شما عزیزان مثمر ثمر واقع شود پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تحصیلات در اتریش و اقامت آن

  •  تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش(رایگان)
  •  تحصیل در دانشگاههای خصوصی اتریش(تحصیل دارای هزینه)

البته در مورد دانشگاههای اتریش در قسمت تحصیل در اتریش به طور کامل شرح داده میشود.
در مورد هزینه های زندگی در اتریش هم باید بگوییم که هزینه های زندگی در هر کشوری کاملا بستگی به فرد متقاضی و نحوه زندگی او دارد که البته متغیر است، به طور مثال بعضی افراد با هزینه های بالا زندگی میکنند و با شرایط بسیار مرفه اما افرادی هم وجود دارند که با هزینه های بسیار کم تر زندگی میکنند بصورتی که فقط مایحتاج ضروری زندگی خود را در نظر میگیرند و یا اگر که تفریحاتی را هم مد نظر دارند بصورت کاملا منطقی و معقول است.
اما در هر صورت برای یک زندگی معمولی دانشجویی در اتریش میتوان هزینه ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه را در نظر گرفت.

تحصیل در دانشگاههای اروپایی و بالاخص در دانشگاههایی که رنک بالایی در بین دانشگاههای اروپایی دارند همواره غایت نهایی بسیاری از دانش پژوهان آسیایی است که از سطح علمی بالایی برخوردار هستند اما به دلیل سطح پایین کیفیت تحصیل و زندگی نتوانسته اند از امکانات بالای زندگی و تحصیل برخوردار شوند.
در این مقاله ما برآن شده ایم تا یکی از بهترین گزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی را توضیح داده و از مزایا  معایب تحصیل در یکی از بهترین دانشگاههای دنیا و اروپا یعنی تحصیل در دانشگاههای اتریش را توضیح دهیم.
دانشگاهها و کالج های اتریش معمولا انواع مختلفی دارد به عنوان مثال هم دانشگاههای دولتی اتریش و هم دانشگاههای خصوصی اتریش پذیرای دانشجویان بین المللی است.

تحصیلات در دانشگاه های دولتی اتریش 

در ابتدا ما توضیحی در مورد دانشگاههای دولتی اتریش خواهیم داد تا با دید بازتری به انتخاب تحصیل در یکی از بهترین کشورهای دنیا بپردازید.
دانشگاههای دولتی اتریش معمولا شرایط خاصی را برای پذیرش افراد در نظر دارند، این شرایط میتواند مواردی مانند موراد زیر باشد:
_ فارغ التحصیل شدن از دانشگاههای دولتی ایران
_ معدل بالا
_ متناسب بودن سن متقاضی با آخرین مدرک تحصیلی

همچنین باید این نکته را مد نظر قرار دهیم که دانشگاههای دولتی اتریش در بعضی از رشته ها آزمون ورودی قرار داده و عملا شرایط پذیرش در این رشته ها بسیار دشوار میباشد.
همچنین علیرغم اینکه دانشگاههای دولتی اتریش هیچ مدرک زبانی از متقاضی نمیخواهد اما در بسیاری از رشته های مورد نیاز مانند رشته های مدیریت مدارک آیلتس با نمرات بالا مورد نیاز است.
تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش تقریبا رایگان بوده و متقاضیان تحصیل در اتریش فقط هزینه های زندگی خود را میپردازند.

افرادی که در دانشگاههای اتریش مشغول به تحصیل هستند به صورت پاره وقت اجازه کار دارند و با این میزان کار کردن میتوانند درصد بالایی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند اما نباید این نکته فراموش شود که افرادی که برای تحصیل در اتریش اقدام میکنند باید هزینه های یک سال اول زندگی خود را داشته باشند زیرا پیدا کردن کار در ماههای اول دور از انتظار است که متاسفانه بسیاری از موسسات غیر معتبر اعزام دانشجو روی این مورد مانورهای غلط میدهند و نوید پیدا کردن کار در ماه اول را به متقاضیان میدهند.

افرادی که متقاضی تحصیل دردانشگاههای دولتی اتریش در مقطع لیسانس هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که بدون قبولی در دانشگاههای دولتی ایران عملا این امکان برای اخذ پذیرش از دانشگاههای دولتی اتریش وجود ندارد و حتی افرادی که در دانشگاههای دولتی در ایران قبولی داشته باشند باید حداقل ۵۰ واحد پاس شده در ایران داشته باشند و همچنین در صورتی که متقاضیان تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش در دانشگاههای آزاد و … مشغول به تحصیل باشند در صورت داشتن سوابق تحصیلی درخشان امکان پذیر می باشد. برای اینکه شرایط خود را برای تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش بسنجید میتوانید بصورت تلفی و حضوری با مشاوران ما در ارتباط باشید.

در ادامه به شرایط متقاضیانی میپردازیم که از دانشگاههای ایران فارغ التحصیل شده اند و برای ادامه تحصیل دانشگاههای دولتی اتریش را مورد هدف قرار داده اند.
این افراد با مدارک تحصیلی که از دانشگاههای سراسری و آزاد و پیام نور و…. اخذ کرده اند بسته به سوابق تحصیلی که دارند میتوانند برای تحصیل در دانشگاههای دولتی اتریش اقدام نمایند که البته یک سری نامه های مورد نیاز باید داشته  باشند که در صورتی که پروسه کاری خود را به ما بسپارید ، میتوانید در این زمینه از مشاوره های حرفه ای و تخصصی مشاوران ما استفاده نمایید.
افراد متقاضی در مقطع دکتری در دانشگاههای دولتی اتریش در صورت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای دولتی اتریش و در صورتی که بتوانند پس از ورود به اتریش استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر بیابند میتوانند از بورسیه های تحصیلی که وجود دارد استفاده کنند که البته این خود بسته به سوابق تحصیلی دانشجو و استاد راهنما و دانشگاه مورد نظر دارد.

اخذ بورسیه در مقطع دکتری برای پزشکان گزینه ای استثنایی است که پزشکان ایرانی میتوانند از آن استفاده کنند زیرا پزشکان زمانی که از دانشگاههای دولتی اتریش، پذیرش تحصیلی اخذ میکنند علاوه بر اجازه کاری که دارند و با آن میتوانند در بیمارستان ها و درمانگاهها اتریش بصورت پاره وقت کار کنند میتوانند در دانشگاه نیز به عناون دستیار استاد کار تحقیقاتی انجام داده و از دانشگاه نیز بورسیه های تحصیلی دریافت کنند که امکان این کار برای پزشکان و دندان پزشکان ، داروسازها و دام پزشکان بالای ۹۰ در صد میباشد.

تحصیل در دانشگاههای خصوصی اتریش

در کشور اتریش یک سری دانشگاهها وجود دارند که به زبان انگلیسی کورس هایی ارائه داده و هزینه دار هستند که تقریبا هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی اتریش حدود ۱۲ تا ۲۰ هزار یورو میباشد که البته علی رغم اینکه هزینه دار هستند اما این دانشگاهها مزایای بسیار زیادی دارند به عنوان مثال افرادی که در این دانشگاهها تحصیل میکنند و اصلا نیازی به مدرک زبان آلمانی نداشته و حتی در اتریش نیز نیازی به گذراندن دوره های زبان آلمانی نمی باشد. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاههای خصوصی اتریش ضمانت کاری است که بعد از تحصیل بعضی از این دانشگاهها به فارغ التحصیلان خود میدهند. همچنین بعضی از دانشگاههای خصوصی اتریش اصالتا شعبه ای از دانشگاههای آمریکایی بوده و دانشجویان میتوانند بعد از دو ترم تحصیل در دانشگاههای خصوصی اتریش میتوانند به آمریکا ترنسفر کرده و در آنجا ادامه تحصیل داده و در آمریکا اقدام برای گرفتن اقامت دائم دهند.

پایان این مقاله

(برای مطلع شدن از جزئیات برنامه ی تحصیلات در اتریش میتوانید با مشاوران موسسه حقوقی آوات ارتباط برقرار کرده و اطلاعات کامل در این زمینه اخذ نمایید.)

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات