تحصیلی, فرانسه

تحصیلات در فرانسه

تحصیلات در فرانسه

 تحصیلات در فرانسه

 تحصیلات در فرانسه، راهی برای مهاجرت به کشور فرانسه و تحصیل در مراکز آموزشی بزرگ دنیا است؛ راهی که این روزها طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. به گونه ای که این روزها شاهد مهاجرت جوانان زیادی از کشورهای آسیایی و جهان سوم به فرانسه هستیم؛ افرادی که برای تحصیل در کشورهای پیشرفته دنیا،  تحصیلات در فرانسه را انتخاب می کنند. شاید دلیل این انتخاب، امکان تحصیل رایگان در این کشور باشد. در واقع دولت فرانسه، زمینه تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور را برای دانشجویان داخلی و خارجی فراهم کرده است؛ به همین دلیل بسیاری از افراد مقیم کشورهای کمتر توسعه یافته برای ورود به دانشگاه های معتبر جهانی به  تحصیلات در فرانسه فکر می کنند.

اگر شما هم مثل ما به بحث  تحصیلات در فرانسه علاقه دارید با ما همراه شوید زیرا می خواهیم مفصلاً به موضوع  تحصیلات در فرانسه بپردازیم. در ادامه ابتدا با شرایط  تحصیلات در فرانسه در مقاطع مختلف آشنا می شویم؛ سپس از مزایای  تحصیلات در فرانسه آگاه خواهیم شد و در نهایت با تعدادی از دانشگاه های معتبر فرانسه آشنا می شویم.

 تحصیلات در فرانسه قبل از ورود به دانشگاه

شما به عنوان شخصی که به  تحصیلات در فرانسه علاقه دارید؛ لازم است که اطلاعاتی در مورد نظام آموزشی فرانسه کسب کنید. طبق نظام آموزشی این کشور، کودکان باید از سن ۶ سالگی تحت آموزش رسمی قرار بگیرند.  کودکان فرانسوی ابتدا باید به مدت پنج سال در مدارس ابتدایی، سپس به مدت چهار سال در کالج و در نهایت به مدت سه سال در دبیرستان آموزش ببینند. زبان تدریس در تمام این مقاطع، زبان فرانسوی است و اگر کودکی با این زبان آشنا نباشد باید دوره های آموزش زبان فرانسوی را نیز بگذراند. در پایان دوره دبیرستان، شخص موفق به دریافت مدرک دیپلم می شود.

 مقالات مرتبط تحصیل در فرانسه:

 1. شرایط تحصیل در فرانسه برای مهاجران چگونه است؟
 2. تحصیل در فرانسه چه مزیت هایی دارد؟
 3. شرایط تحصیل در فرانسه [2019]
 4. مزایای تحصیل در فرانسه
 5. تحصیل دکتری در فرانسه
 6. هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه
 7. تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای دانشجویان ایرانی
 8. تحصیل پزشکی در فرانسه
 9. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه
 10. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه
 11. شرایط تحصیل دکترا در فرانسه
 12. شرایط پذیرش رشته حقوق در فرانسه چگونه است؟

 تحصیلات در فرانسه بعد از ورود به دانشگاه

مدرک دیپلم لازمه ورود به دانشگاه های فرانسه است.  تحصیلات در فرانسه در مقاطع دانشگاهی در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری صورت می گیرد. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ۳ سال، در مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و در مقطع دکتری ۴ سال است. ضمناً زبان تدریس در مقاطع دانشگاهی نیز در اکثر دانشگاه ها فرانسوی است اما در بعضی از دانشگاه ها این مقاطع با زبان انگلیسی نیز برگزار می شوند.

مزایای  تحصیلات در فرانسه

مهمترین مزیت  تحصیلات در فرانسه، امکان تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه است چون همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم دولت فرانسه به دانشجویان خارجی نیز اجازه ورود به دانشگاه های دولتی این کشور را می دهد. بنابراین ما بدون پرداخت هیچ هزینه ای می توانیم در کشوری چون فرانسه درس بخوانیم. ضمناً دولت فرانسه به ما اجازه خواهد داد که هفته ای ۲۰ ساعت کار کنیم و بدین تریب بخشی از هزینه های شخصی و سکونت در فرانسه را هم جبران خواهیم کرد. جدای از اینها دولت فرانسه اجازه استفاده از بیمه های دانشجویی را نیز خواهد داد؛ یعنی حتی لازم نیست که نگران هزینه های اضطراری خود هم باشیم.

از طرف دیگر افراد متاهلی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه می شوند اجازه دارند که همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را هم به فرانسه ببرند.یکی دیگر از مزایای  تحصیلات در فرانسه که به زمان بعد از فارغ التحصیلی مربوط میشود؛ امکان جذب شخص در صنایع پیشرفته فرانسه است و اگر بتواند در مجموع شش سال در فرانسه بماند می تواند برای گرفتن اقامت دائم این کشور اقدام کند.

دانشگاه های برتر فرانسه

اکثر مراکز آموزش عالی فرانسه دارای اعتبار جهانی هستند و تعدادی از آنها در ردیف صد دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. اگر بخواهیم به چند مورد از دانشگاه های بزرگ فرانسه اشاره کنیم؛ می توانیم از دانشگاه پاریس، دانشگاه استراسبورگ و Ecole Normale Superieure Paris نام ببریم.

دانشگاه پاریس یکی از صد دانشگاه برتر دنیا است که بزرگترین کمپ دانشگاهی را در کشور فرانسه دارد. دانشگاه پاریس در زمینه علوم انسانی فوق العاده قوی است اما از امکانات رشته های پزشکی، داروسازی، مهندسی، حقوق و اقتصاد این دانشگاه نیز نباید غفلت کرد.

دانشگاه استراسبورگ، بزرگترین دانشگاه فرانسه با ۴۱هزار دانشجو است. دانشگاه استراسبورگ حاصل ادغام سه دانشگاه مستقل در سال ۲۰۰۹ می باشد.

اما Ecole Normale Superieure Paris، بروزترین و بهترین امکانات پژوهشی را در کشور فرانسه دارد؛ به گونه ای که فارغ التحصیلان این دانشگاه به راحتی جذب برترین پست های شغلی می شوند.

یکی از ویژگی های بسیار مهم تحصیل در فرانسه که هر دانشجویی را ترغیب میکند که جهت تحصیل در فرانسه اقدام کند رایگان بودن تحصیل در فرانسه است. اما از طرفی نیاز به داشتن مدرک زبان فرانسه در جهت تحصیل در فرانسه احتمال اینکه متقاضیان را نسبت به این موضوع کم میل کند وجود دارد.تحصیل در فرانسه برای افرادی که مدرک زبان فرانسه دارند گزینه ای استثنایی است چرا که رایگان بودن تحصیل و همچنین اعتبار بالای فرانسه این کشور را از سایر کشورهای اروپایی متمایز می نماید.برای تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس شانس زیادی برای اخذ بورسیه تحصیلی وجود ندارد البته اگر متقاضی دارای رزومه ی خوبی باشد این امر غیر ممکن نیست اما در مقطع دکتری شانس بالایی برای دریافت بورسیه ی تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در فرانسه وجود دارد.
مدرک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع لیسانس در فرانسه ب۱ و برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری ب ۲ میباشد.

پذیرش دوره زبان فرانسه

یک راه برای افرادی که مدرک زبان فرانسه ندارند و میخواهند بدون مدرک وارد فرانسه شوند این است که در دوره های زبان در کشور فرانسه نسبت به اخذ پذیرش اقدام نمایند و از این طریق ویزای فرانسه را دریافت کنند و پس از گذراندن دوره زبان وارد دانشگاه مورد نظر خود در فرانسه شوند.

 

مطالب مرتبط با فرانسه:

 1. انواع راه های اقامت فرانسه
 2. راهنمای تابعیت فرانسه و اقامت دائم آن
 3. خود اشتغالی در فرانسه
 4. همه چیز در مورد فرانسه

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *