مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

فهرست مقاله
تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا
تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

بر کسی پوشیده نیست که یکی از مهاجر پذیر ترین کشور ها برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری و.. کانادا است. بسیاری از افراد با اخذ ویزای توریستی تمایل دارند، که با تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا اقامت یابند. این کار در وحله اول غیر ممکن به نظر می آید. زیرا که ویزای توریستی فقط و فقط جهت گردشگری صادر می شود. لازم به ذکر است که گفته شود مدت اقامت در کانادا توسط  ویزای توریستی بستگی به افسری دارد که در هنگام ورود به کانادا با او موجه می شوید. مدت زمان ماندن از چند روز تا حداکثر ۶ ماه امکان پذیر است.

گردشگرانی که این نوع از ویزا را داشته، حتی اجازه کار کردن به صورت موقت را ندارند. اما می توانند درآن مدت، در دوره های آموزشی کوتاه مدت مانند گذراندن دوره های آموزشی و یا شرکت در کنفرانس، که کمتر از ۶ ماه  طول بکشد استفاده نمایند. بنابراین با ویزای توریستی کانادا می توان کار های که مربوط به تحصیل و یا یافتن کار و… است را انجام داد. مشروط بر اینکه تمامی مراحل اداری آن، ظرف کمتر از ۶ ماه تمام شده و هیچ قرار داد کاری اخذ نگردد.

مدت حضور بیش از ۶ ماه در کانادا

بسیاری از گردشگران این سوال در ذهنشان پدیدار می گردد، که آیا می شود بیش از ۶ ماه در کانادا ماند یا خیر؟ باید عرض شود که این بستگی به افسر موجود در هنگام ورود به کانادا دارد. از لحاظ قانونی ۶ ماه بیشتر نمی توان در کانادا ماند و اگر درخواست بیشتر از این را داشته باشید، باید درخواست امتداد حضور در کانادا را بدهید. این تقاضانه نامه به صورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت ثبت می گردد. که معمولا دولت کانادا با اولین درخواست موافقت می کند، اما امکان موافقت نکردن هم وجود دارد. بنابراین همیشه باید قبل از تاریخ اتمام مدت ویزا این در خواست داده شود.

اگر فراموش کنید که تقاضای امتداد حضور دهید و مهلت ویزای شما به اتمام رسیده باشد، می توانید در فاصله ی ۹۰ روز از تاریخ انقضای ویزا درخواست احیای وضعیت دهید. شرح این مسئله خارج از این بحث است.

مراحلی که می تواند منجر به تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا شود

قبل از این که بیان کنیم، که چگونه می شود تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا انجام داد، باید راه های اقامت در کانادا را یک به یک بررسی کنیم و سپس به توضیح نوع تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا پرداخت.

راه های دریافت اقامت دائم کانادا

در حالت عادی می توان به چند روش اقامت دائم کانادا را دریافت نمود:

۱. در صورت ازدواج با یک شخص کانادایی

این امر به شرط آن است که آن همسر کانادایی به عنوان اسپانسر شیپ در نظر گرفته شود. در این صورت شخص ملزم به خروج از خاک کانادا نیست. بلکه می تواند در خاک کانادا مانده تا اقامت دائم را دریافت کند. در این صورت شخص می تواند حتی مجوز کار کردن نیز دریافت کند. این یکی از راه های است که می توان، در حین ماندن در کانادا به نوعی تبدیل ویزای توریستی به ازدواج و سپس کاری را انجام داد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ای با نام مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج مراجعه کنید.

۲. دادن تقاضای پناهندگی به اداره مهاجرت

در این حالت فرد پس از ورود به خاک کانادا و داشتن ویزای توریستی می تواند درخواست پناهندگی داده و پرونده وی به عنوان یک پناهنده در جریان قرار می گیرد. دولت کانادا می تواند با درخواست وی موافقت کرده و به وی تابعیت کانادایی دهد و یا او را از کشور اخراج کند.

شخصی که به عنوان توریست وارد کانادا می شود، اگر از قبل درخواست اقامت داده باشد و در حین سفر متوجه شود که با اقامت او موافقت شده است، می تواند به محض ورود به خاک کانادا از اجازه اقامت خود استفاده کرده و درخاک کانادا باقی بماند. وی پس از ورود باید ویزای توریستی خود را به اقامت تبدیل کند.

شخص می تواند با داشتن تقاضای انسان دوستانه درخواست اقامت کانادا را دهد. این شرایط برای کسانی است که به کانادا ممنوع الورود هستند، و یا به دلایلی و تحت قوانین عادی مهاجرت، قادر به ماندن در کانادا نیستند. این اشخاص معمولا طبق شرایط خاصی که دارند و یا فشار هایی که بر آن ها تحمیل شده است، تقاضای اقامت تحت شرایط انسان دوستانه را دارند. میزان موفقیت این دسته از پرونده ها ۵۰-۵۰ است و داشتن وکیلی مجرب می تواند این احتمال را افزایش دهد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با نام مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی مراجعه کنید.

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

شخصی که دارای ویزای توریستی است می تواند به دو طریق ویزای تحصیلی را دریافت نماید:

 • اگر شخص کمتر از ۱۸ سال داشته و برای مقطع، دبستان، راهنمایی و یا دبیرستان درخواست داده باشد و با درخواست وی موافقت شود می تواند ویزای تحصیلی دریافت کند.
 • متقاضی در حین گردشگری توسط یک موسسه آموزش عالی پذیرفته شود و یک درس پیش نیاز را در خاک کانادا بگذارند.

مطالبی درباره تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. تحصیل در کشور کانادا
 6. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 7. اقامت کانادا از طریق تحصیل
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا

 

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

شخص متقاضی بتواند با یکی از مراحل بالا که ذکر شد اقامت دائم کانادا را دریافت نماید و تا صدور اجازه اقامت می تواند با تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا در خاک این کشور کار کند.

نوع کاری که شخص می خواهد انجام دهد، نیازی به مجوز کاری در کانادا نداشته باشد. این موارد دارای قوانین سختی می باشد که برای انجام آن ها باید حتما با یک وکیل مشورت کنید.

همسر وی که مقیم کانادا است، ویزای تحصیلی و یا کاری داشته باشد.

 در کل فقط با داشتن این سه راه کار می توان اقامت گرفت. در غیر اینصورت در پایان مدت حضور در این کشور باید کانادا را ترک کرد. باید گفته شود که تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا چه در خارج این کشور و چه در داخل با یکدیگر تفاوتی ندارند و هر دوی آن ها نیازمند مراحل پیچیده اداری هستند. تصور نکنید چون شما در خاک کانادا هستید دارای حق ویژه ای برای تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا هستید. بنابراین اشخاص نبایستی فریب افراد سودجویی که وعده چنین کاری را می دهند باور کرد. این کار با ریسک بالای همراه است. بنابراین تا از شرایط اقامت دائم خود مطمئن نشده اید، دست به اقدام نزنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه کار در کانادا و شرایط  دریافت ویزای کار کانادا به مقاله ای با نام ویزای کاری کانادا مراجعه کنید.

 

راه های مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت به کانادا
 2. شرایط مهاجرت به کانادا
 3. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 4. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 5. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
 6.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
 7. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
 8. سرمایه گذاری در کانادا
 9. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی
 10. برنامه مهاجرتی استانی به کانادا (PNP)
 11. برنامه های استانهای کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

1 نظر

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما