رد کردن لینک ها

چگونه بورسیه تحصیلی نروژ را دریافت کنیم؟ [2019] – ویزای تحصیلی نروژ

چگونه بورسیه تحصیلی نروژ را دریافت کنیم؟ [2019] – ویزای تحصیلی نروژ
1 رتبه

بورسیه ی تحصیلی نروژ

شرایط و قوانین بورسیه تحصیلی نروژ  ۲۰۱۸-۲۰۱۹ میلادی و بررسی و اطلاعات مورد نظر در خصوص بورسیه تحصیلی نروژ را در این مقاله به چالش خواهیم کشاند.همواره و در همه موارد داشتن اطلاعات در خصوص بورسیه تحصیلی نروژ برای متقاضیان امر مهاجرت به نروز از طریق تحصیل و افرادی که درخواست ویزای تحصیلی نروژ را دارند بسیار مهم بوده است

با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید

نیم نگاهی به کشور زیبای نروژ

کشور نروژ یکی دیگر از کشور های به روز و پیشرفته ی جهانی می باشد . مهاجرت به کشور نروژ آرزوی بسیاری از مردمان جهان می باشد .  کشور نروژ کشوری پادشاهی می باشد .

نروژ کشوری مستقل می باشد این کشور به هیچ کشوری وابسته نمی باشد و قانون های نروژ بر اساس  قانون خود نروژ و بر گرفته از قوانین کشور خاصی نمی باشد .  قلب و پایتخت کشور نروژ اسلو می باشد .  زبان رسمی و اصلی کشور نروژ نروژی و سامی می باشد . کشور نروژ دارای زبان های محلی مختلفی می باشد .

اعم از کوین / رومانی / اسکاندرومانی .  کشور نروژ دارای مذاهب گوناگون و مختلفی می باشد .  آخرین سر شماری آماری در کشور نروژ به ۵ میلیون نفر رسیده است .

توسعه ی اقتصادی کشور نروژ

توسعه ی  اقتصادی در کشور نروژ بسیار بالا می باشد . واحد پول کشور نروژ کرون نروژ می باشد .

نروژ کشوری سرد و کوهستانی می باشد . کشور نروژ یکی دیگر از کشور های بروز دنیا از نظر امکانات آموزشی می باشد  و به ددلیل رایگان بودن تحصیل این کشور مورد توجه بسیاری از دانشجویان جهان در هر مقطعی قرار گرفته است .

دانشگاه های نروژ

نروژ دارای تعداد زیادی  دانشگاه و موسسات آموزشی  معتبر در سطح جهانی می باشد . کشور نروژ دارای هفت دانشگاه  معتبر و دولتی در سطح جهانی می باشد .

نروژ با دارا بودن امکانات آموزشی با کیفت و به روز دنیا  جزو کشور های بنام جهانی از نظر کیفیت آموزشی می باشد .

دانشگاه ها و موسسات آموزشی کشور نروژ اکثریت رشته های معتبر سطح جهانی را پوشش می دهند  .

مقطع دکترا اکثرا در دانشگاه های دولتی تدریس می شود .

این کشور یکی دیگر از کشور های عضو ویزای شنگن می باشد . کشور نروژ جز کشور های اسکاند یناوی  می باشد .

تدریس در دانشگاه های نروژ به زبان انگلیسی می باشد و همین امر سبب شده متقاضان زیادی خواهان  کشور نروژ باشند .

تحصیل در دانشگاه های نروژ

برای تحصیل در دانشگاه های کشو نروژ در مقا طع مختلف مدرک زبان آیلتس الزامی است .

دانشجویان متقاضی بورسیه ی تحصیلی در کشور نروژ دارای مزایایی می باشند . از جمله این مزایا می توان به تحصیل رایگان /  امکان اتمام در و اخذ اقامت دائم کشور نروژ / بر خورداری از کمک هزینه ی تحصیلی /بر خورداری از خدمات بیمه ی رایگان برای فرد و همراه او  اشاره کرد .  اما لازم به ذکر می باشد که کشور نروژ از کشور های پر هزینه ی جهانی می باشد و این امر سبب شده است تعداد افرادی برای مها جرت تحصیلی به نروژ تعلل کند .  دولت کشور نروژ برای همین امر بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان عزیز خارجی قرار داده است .

بورسیه ی تحصیلی چیست ؟

بورسیه تحصیلی به معنای این می باشد که شما به کشور مورد نظرتان برای تحصیل مها جرت می کنید و دولت کشوری مانند نروژ  برای شما تسهیلاتی در غالب وام ارائه می دهد .  این تسهیلات ممکن است از سوی مراکز اموزشی مانند دانشگاه ها و … به شما ارائه شود .

بورسیه ی تحصیلی در کشور های مختلفی امکان پذیر است و این امر از کشور نروژ نیز مستثنی نمی باشد .

بورسیه ی تحصیلی در کشور نروژ در مقاطع تحصیلی مختلفی انجام می پذیرد . بورسیه ی تحصیلی در کشور نروژ در دانشگاه های مختلفی امکان پذیر می باشد اما بهترین و معتبر ترین دانشگاه کشور نروژ از نظر ارائه ی بورسیه ی تحصیلی دانشگاه اسلو در پایتخت کشور نروژ می باشد.

مزایای بورسیه تحصیلی نروژ

بورسیه تحصیلی کشور نروژ دارای مزایای بسیار زیادی برای متقاضیان تحصیلی می باشد .  این مزایا شامل کمک هزینه ی تحصیلی / کمک هزینه ی حمل و نقل می باشد .

بورسیه ی تحصیلی دارای شرایطی می باشد .

بورسیه تحصیلی در نروژ به اینگونه می باشد که ۴۵ % به صورت کمک هزینه به متقاضی بورسیه داد می شود و متقاضی این مقدار هزینه را نباید پس دهد اما ۵۵ % دیگر بورسیه ی تحصیلی به صورت وام تحصیلی به دانشجو متقاضی بورسیه ارائه می شود .

دانشجو ی بورسیه شده در نروژ از تمامی مزایای تحصیلی کشور نروژ بر خوردار می شود و مانند شهروندان دانشجوی این کشور از مزایای نروژ بر خوردار می شود .

بورسیه تحصیلی کشور نروژ برای افراد دارای شرایطی  امکان پذیر می باشد .  بورسیه ی تحصیلی در کشور نروژ فقط برای دانشجو یانی  امکان پذیر می با شد که دارای رزومه ی تحصیلی با کیفیتی در کشور مبدا خود  می باشند .

مبلغ و هزینه بورسیه تحصیلی نروژ

مبلغ ارائه ی بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان متقاضی  کشور نروژ  بر اساس نوع دانشگاه متفاوت و متغیر می باشد .

برای آگاهی از مبالغ بورسیه ی ارائه شده در هر دانشگاهی و نوع مدرک ارائه شده  در کشور نروژ  به فرد متقاضی پیشنهاد می شود که تحقیقی به عمل آ ورد .

برای بورسیه ی تحصیلی نروژ مدرک زبان و تسلط به زبان انگلیسی لازم می باشد در غیر این صورت متقاضی  به مشکل بر خواهد خورد .

مدارک لازم جهت پذیرش بورسیه تحصیلی

ارائه ی مدارک در دانشگاه های مختلف متغیر می باشد .

مدارک مورد نیاز در مرحله ی اول داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل نمره ی ۵ می باشد . یا داشتن مدرک زبان تافل با حداقل نمره ی ۸۰می باشد . تا ریخ شروع سال تحصیلی برای دانشجو یانی که با بورسیه ی تحصیلی وارد دانشگاه شده اند متفاوت و متغیر  می باشد  اما لازم به ذکر می باشد که اکثر دانشگاه های کشور نروژ از ۱ اکتبر تا ۱ دسامبر زمان شروع سال تحصیلی شان می باشد .

مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کارشناسی

در اختیار داشتن مدرک دیپلم دوره ی دبیرستان

در اختیار داشتن تمامی ریز نمرات سال های اخیر

در اختیار داشتن مدرک زبان نروژی

یک قطعه عکس از چهره ی زمان حال شما

 

مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی نروژ

طول مدت اتمام دوره ی کارشناسی در کشور نروژ ۳ سال می باشد .  تدریس در مقطع کارشناسی در کشور نروژ به زبان نروژی ارائه می شود .و برای بورسیه ی تحصیلی در مقطع کارشناسی فرد متقاضی باید تسلط به زبان نروژی داشته باشد در غیر این صورت با مشکل جدی بر خواهد خورد . بورسیه ی تحصیلی در مقطع کارشناسی  برای افراد دارای دیپلم شامل نمی شود و فرد باید حداقل فوق دیپلم خود را در دانشگاه های کشور خود اخذ کرده باشد .

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد

  • در اختیار داشتن مدرک زبان نروژ ی و انگلیسی
  • در اختیار داشتن مدرک دیپلم و لیسانس
  • در اختیار داشتن تمامی ریز نمرات لیسانس و دیپلم
  • یک قطعه عکس

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

طول مدت اتمام  مقطع کارشناسی ارشد در کشور نروژ ۲ سال می باشد . تدریس در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ به زبان انگلیسی و گاها به زبان نروژ ی می باشد .

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا

در اختیار داشتن مدرک زبان  انگلیسی

در اختیار داشتن مدرک دیپلم و لیسانس و فوق لیسانس

در اختیار داشتن تمامی ریز نمرات دیپلم و کارشناسی و کارشناسی ارشد

 

مدت زمان تحصیل در مقطع  دکتری

طول مدت اتمام مقطع دکترا در کشور نروژ  ۲ سال  می باشد . تدریس در مقطع دکترا در نروژ به  زبان انگلیسی  صورت خواهد گرفت .

 

سخن پایانی

به پایان این مقاله رسیدیم و امیدواریم تمامی این اطلاعات مثمر ثمر واقع شده باشد. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در وبسایت آوات با کارشناسان ما در امر مهاجرت مشورت نمایید و درخواست مشاوره حضوری و یا از راه دور نمایید.

 

همچنین میتوانید سوالات خود را در باب بورسیه تحصیلی نروژ را در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه