شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

بورسیه تحصیلی هند [2019]

بورسیه تحصیلی هند [2019]

هزینه زندگی و تحصیل در هند

هزینه های زندگی و تحصیل در هند به نسبت ارزان تر از دیگر کشور های آسیایی می باشد و البته دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی هند با اخذ بورسیه تحصیلی هند می توانند زندگی و تحصیلی تقریبا رایگان را در هند تجربه نمایند .

هزینه های زندگی و تحصیلی افراد بنا به نوع و شیوه زندگی و بسته به موقعیت مکانی آن ها ( داخل و یا خارج از شهر بودن ) در هر کشوری متفاوت می باشد و البته این هزینه ها همان طور که طی مقالات قبلی به آن ها اشاره گردیده شد ، هزینه خوابگاه دانشجویی و یا هزینه اجاره آپارتمان ، هزینه خرید مواد غذایی ، هزینه خرید پوشاک و هزینه های مربوط به آب و برق و تلفن و اینترنت و هزینه های حمل و نقل و دیگر هزینه های جانبی می باشد .

و البته هزینه های دیگری مانند هزینه اخذ ویزا دانشجویی هند و هزینه بیمه درمانی نیز شامل می شود .

جای نگرانی برای دانشجویان تحصیل در هند ، وجود ندارد ، لذا دانشجویان می توانند با اجازه وزارت کار و رفاه اجتماعی  کشور هند ، به صورت نیمه وقت و در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های زندگی و تحصیلی در هند را ، تامین و صرفه جویی نمایند و البته لازم به ذکر می باشد که شرایط کاری در هند برای دانشجویان بین المللی خارجی از سال دوم تحصیلی امکان پذیر خواهد بود .

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی هند

اخذ بورسیه تحصیلی هند ، در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی خارجی ، فقط هزینه های تحصیل در هند را شامل می شود و بر همین اساس دانشجویان به هنگام اخذ بورسیه تحصیلی هند ، باید گواهی دال بر تاییدیه تمکن مالی دانشجویان را برای زندگی در هند ارائه دهند و البته علاوه بر این ،  نیاز به ارائه مدرک پیش دانشگاهی برای دانشجویان بین المللی خارجی نیز وجود دارد .

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش

 

بورسیه های تحصیلی هند ، بیشتر به رشته های فنی و هنر تعلق می گیرد و وجود بورسیه تحصیلی هند در رشته های دیگر مانند رشته های علوم پزشکی در هند ، کمتر به چشم می خورد . البته لازم به ذکر می باشد اخذ بورسیه تحصیل هند نیز در رشته های همچون علوم طبیعی و مهندسی نیز دیده می شود .

 

اکثر بورسیه تحصیلی هند ، در مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس برای دانشجویان تحصیل هند ، در نظر گرفته  می شوند . اتخاذ بورسیه های تحصیل هند ، بیشتر از جانب دانشگاه های دولتی هند انجام می گیرد ، اما در میان این دانشگاه ها ، دانشگاه های خصوصی نیز هستند که برای اشاعه ی فرهنگ و تبادلات علمی و تحقیقاتی هند ، اقدام به ارائه بورسیه تحصیلی هند می نمایند .

بورسیه تحصیلی عمومی فرهنگ ، یک نوع بورسیه تحصیلی هندی می باشد که در همه مقاطع تحصیلی  دانشگاه ها ( لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری ) دیده می شود .

 

بورسیه تحصیلی عمومی فرهنگ ، هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجویان کشور آسیایی و آفریقایی و آمریکای لاتین را، پوشش میدهد و بیشتر در رشته های علوم ریاضی ، هنر و رشته های انسانی دیده می شوند .

بورسیه تحصیلی فنی کولومبو ، نیز بورسیه تحصیلی هند می باشد که فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری کشورهایی همچون ایران ، نپال ، افغانستان ، اندونزی ، لائوس ، مالزی ، مالدیو و میانمار و فیلیپین از طرف وزارت اقتصاد هند در نظر گرفته می شود .

البته لازم به ذکر می باشد اخذ بورسیه تحصیلی فنی کولومبو نیز در مقطع کارشناسی نیز دیده می شود و رشته هایی را تحت پوشش قرار می دهد که محدود به رشته های علوم انسانی و فنی ومهندسی می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
بورسیه تحصیلی در ترکیه + هزینه زندگی دانشجویی

 

بورسیه تحصیلی ICCR  ، این بورسیه تحصیلی هندی ، تمام دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های هنر و موسیقی و نقاشی را تحت پوشش قرار می دهد .

بورسیه تحصیلی هندی دیگری نیز در هندوستان چه در دانشگاه های دولتی و چه در دانشگاه های خصوصی نیز در رشته های مربوط به هنر و نقاشی نیز به چشم می خورد ، مانند بورسیه تحصیلی آموزش صنایع دستی که برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که بعد از تحصیل در رشته هنر و آموزش صنایع دستی در هند ، تصمیم به تولید انبوه و سرمایه گذاری صنایع دستی کشور های آسیایی و فروش و تجارت در بین کشور اروپایی را دارند .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب بورسیه تحصیلی هند ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ