مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بورسیه تحصیلی سوئیس

فهرست مقاله
بورسیه تحصیلی سوئیس
بورسیه تحصیلی سوئیس

بورسیه تحصیلی سوئیس

بورسیه تحصیلی سوئیس به دلیل داشتن شرایط و مزایای عالی از دسته گزینه هایی است که بسیاری از دانشجویان به دنبال آن هستند. دانشگاه های سوئیس بی نظیر است، بهترین امکانات موجود در دنیا در دانشگاه های سوئیس دیده می شود، افرادی که قصد دارند بورسیه تحصیلی سوئیس باید تمامی شرایط و قوانین موجود را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهند

 

بورسیه دولتی تحصیلی

بورسیه تحصیلی سوئیس خود به چند دسته تقسیم می شود که یکی از انها بورسیه دولتی است، بورسیه دولتی بهترین و کم هزینه ترین روش برای تحصیل در سوئیس است. در نظر داشته باشید که این بورسیه هم برای افراد مقیم سوئیس و هم برای دانشجو.یان خارجی فراهم شده است. به طور کلی بورسیه تحصیل شامل دانشگاه های سوئیس، موسسات فناروزی فدرال و همینطور دانشگاه های علوم تجربی است.

بورسیه هنر از دیگر گزینه های پیش روی محسوب می شود که شامل مدارس موسیقی و هنرهای زیبایی بوده و البته شامل تمامی کشورها نمی شود.

بورسیه تحصیلی سوئیس تا مقطع دکترا فراهم شده است و شامل مزایای بسیار زیادی نیز می باشد.

مقالات مرتبط با تحصیل در سوئیس:

 1. تحصیل دندانپزشکی در سوئیس
 2. شرایط پذیرفته شدن در آزمون پزشکی در سوئیس
 3. تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس
 4.  تحصیل داروسازی در سوئیس
 5. اقامت سوئیس از طریق تحصیل
 6. تحصیل رایگان در سوئیس
 7. ویزای تحصیلی سوئیس برای ایرانیان [2019]

شرایط و مزایای بورسیه تحصیلی سوئیس از نوع دولتی

در نظر داشته باشید که بورسیه تحصیلی سوئیس از نوع دولتی بورسیه کامل قلمداد می شود به طوری که دولت سوئیس برای این افراد کمک هزینه تحصیل به صورت ماهانه معافیت شهریه، تامین شرایط و بیمه های بهداشتی و همینطور هزینه پرواز و زندگی را تقبل می کند.

حال سوال اینجاست که چه کسانی می توانند بورسیه تحصیلی سوئیس از نوع دولتی باشند؟ در نظر داشته باشید که تحصیل در مقاطع بالاتر اغلب بیشتر از سایر مقاطع دیده می شود و مقطع تحصیلات تکمیلی و دکترا بیشتر در طرح بورسیه تحصیلی سوئیس از نوع دولتی دخالت دارند در نظر داشته باشید که در این مسیر اینطور که مشخص است فردی که می خواهد بورس یک کشور شود باید در وهله اول دارای شرایط تحصیل قدرتمندی باشد یعنی باید از نظر سطح سواد در رتبه خوبی قرار بگیرد، وجود ایده و تز دکترا در این مسیر مهم است، افرادی که قصد دارند بورسیه تحصیلی دریافت کنند باید  رزومه قوی ارائه دهند یک سری از دانشگاه های سوییس نیز از فرد متقاضی گواهی ثبت اختراع می خواهد در نظر داشته باشید که مدرک زمان برای بورسیه تحصیلی سوئیس از نوع دولتی ضروری است.

 

بورسیه تحصیلی اختصاصی سوئیس

دانشگاه های بسیاری از سوئیس هسعتند که بورسیه های داخلی مختلفی به دانشجویان خارجی اعطا می کنند. به طور کلی دانشگاه هایی که در سوئیس شامل وضعیت بورسیه می شوند به شرح زیر هستند.

بورسیه عالیه ETH از دسته بورسیه هایی است که برای دانشجویان ممتاز در نظر گرفته شده است که می خواهند در مقطع فوق لیسانس به تحصیل مشغول شوند، حمایت های موجود در این مسیر به دو صورت است، روش اول طرح بورسیه عالی خواهد بود که تمامی هزینه ها را تقبل می کند و گزینه بعدی طرح بورسیه تحصیلی برتر است که در ان به دانشجو مستمری جزئی داده می شود در نوع دوم دانشجو می تواند از دسته افراد سیار نیز محسوب شود.

بورسیه تحصیلی   university of Lausanne برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است که قصد دارند در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنند. در این شرایط کمک هزینه ای که ارائه می شود در حدود ۱۶۰۰ فرانک در ماه است.

بورسیه تحصیلی دانشجویان ممتاز نیز شامل کمک هزینه ۱۶۰۰ فرانک در ماه است و بر اساس نمرات و شرایط تحصیل فرد تعیین می شود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه لوزان سوئیس

با توجه به اینکه هر زمان صحبت از بورسیه تحصیلی سوئیس می شود افراد علاقمند به تحصیل در دانشگاه قدرتمند لوزان هستند یک بخش را به صورت جداگانه برای این دانشگاه در نظر گرفته ایم. می دانیم که تحصیل در این دانشگاه و اخذ بورسیه در مقطع فوق لیسانس و دکترا است و افرادی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس دارند نمی توانند وارد این دانشگاه شود، محل تحصیل فرد در سوئیس بوده و استارت دوره تحصیل نیز از سال ۲۰۱۵ صورت گرفته است. در نظر داشته باشید که این بورسیه دارای شرایط رقابتی بسیار سختی است به طوری که تنها افرادی می توانند در این رقابت موفق باشند که از نظر تحصیل دارای سطح سواد و تخصص بالایی هسند.

کاندیدای استفاده از این بورسیه باید مقطع فوق لیسانس رشته های آفر شده در این دانشگاه را انتخاب کرده باشند ، تمامی رشته ها در این مسیر دیده می شود اما پزشکی از این قاعده جدا است.

حداقل مبلغ این بورسیه در ماه ۱۶۰۰ CHF اعلام شده است. یکی از شرایط اخذ این بورسیه دارای بودن مرک تحصیلی در یکی از دانشگاه های خراجی است مدرک لیسانس فرد باید مورد تایید دانشگاه قرار بگیرد. این نوع از بورسیه تحصیلی سوئیس برای افرادی که از پس هزینه ها بر نمی آیند عالی است.

مراحل بورسیه تحصیلی سوئیس

در ابتدای امر باید فرم مخصوص به بورسیه تحصیلی سوئیس را تکمیل کنید، در این فرم در بخش رزومه باید تمامی استعداد ها و تخصص خود را اعلام کنید.

فرم شما در لیست بررسی قرار می گیرد و مشخص می شود که آیا واجد شرایط بورسیه تحصیلی سوئیس هستید یا خیر، قطعاً افرادی که دارای تز غیر تکراری و قدرتمند دکترا بوده و یا دارای سطح سواد جهانی در زمینه خاصی هستند در الویت قرار می گیرند در نظر داشته باشید که اگر به دنبال بورسیه تحصیلی سوئیس رایگان هستید باید تلاش کنید، تنها داشتن مدرک لیسانس در این مسیر کفایت نمی کند.

در نظر داشته باشید که تمامی شرایط بستگی به دانشگاه پذیرش دارد، بعضی از دانشگاه ها تاکید به داشتن مدرک زبان با نمره عالی دارند و بعضی دیگر در این مسیر سیاست های سختگیرانه ای نداشته و به دنبال افراد سختکوش هستند.

در بورسیه تحصیلی سوئیس اغلب محل اقامت و زندگی نیز به فرد داده می شود و او می تواند خانواده خود را نیز به همراه ببرد. در صورتی که تصمیم شما برای بورسیه تحصیلی سوئیس جدی است حتماً از طریق یک وکیل خبره این جریان را دنبال کنید در نظر داشته باشید که تمامی شرایط باید به درستی دنبال شود.

 

مهاجرت به سوئیس:

 1. مهاجرت به سوئیس
 2. اقامت سوئیس
 3. شرایط دریافت ویزای کاری سوئیس برای ایرانیان [2019]
 4. اقامت از طریق کار در سوئیس
 5. چرا ایرانیان دوست دارند به سوئیس مهاجرت کنند؟
 6. راه های اخذ اقامت سوئیس
 7. اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج
 8. پناهندگی در سوئیس
 9. ثبت شرکت در سوئیس
 10. وقت سفارت سوئیس

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!