پرتغال, تحصیلی

بورسیه تحصیلی در پرتغال

بورسیه تحصیلی در پرتغال

اخذ اقامت تحصیلی در پرتغال و اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال بسیار رایج و کم هزینه می باشد .موسسه حقوقی و بین المللی آوات ، قصد دارد که با ارائه این مقاله ، ابهاماتی که برای متقاضیان عزیزی در ارتباط با چگونگی اخذ ویزای تحصیلی پرتغال و اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال و چگونگی مهاجرت به پرتغال ایجاد شده است را بر طرف سازد و این امکان را برای متقاضیان فراهم آورد که با بهترین زندگی در بهترین کشورها آشنا شوند ،پس با ما همراه باشید …

کشور پرتغال

مهاجرت به کشور توسعه یافته اروپایی منالجمله پرتغال ، با لذت بسیاری همراه است  ، به خصوص اگر بدانیم پا در کشوری می نهیم که از نظر امکانات زندگی و تحصیلی و … در سطح عالی قرار دارد . کشور پرتغال دارای ۱۸ شهر می باشد که مهمترین و شلوغ ترین آن ها ، لیسبون و پورتو می باشد .

مردم پرتغال عموما به زبان انگلیسی صحبت می نمایند ، اما زبان رسمی آن ها ، پرتغالی ست .

یکی از ایمن ترین ترین راه های مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل می باشد ، از این طریق می توان طی پنج ماه به اقامت موقت پرتغال دست یافت و بعد از سپری نمودن ۳ سال متوالی در کشور پرتغال می توانید برای اخذ اقامت دائم پرتغال ، اقدام نمایند .

البته لازم به ذکر است که متقاضیان برای ورود به دانشگاه های پرتغال نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند .

 هزینه زندگی در کشور پرتغال

مهمترین و اساسی ترین مسئله که به هنگام مهاجرت در پرتغال و یا دیگر کشور های اروپایی مورد سوال قرار می گیرد ، این است که وضعیت و هزینه زندگی در کشور پرتغال چگونه می باشد و باید این شرایط توسط خود متقاضیان به کمک موسسه حقوقی و بین المللی آوات ، مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد ،

البته لازم به ذکر است که زندگی در کشور های اروپایی با امکاناتی در سطح عالی همراه است ، اما علاوه بر هزینه های زندگی ، با هزینه هایی همچون تحصیل نیز ممکن است برای خانواده هایی که دارای فرزند هستند و یا فردی که به قصد تحصیل وارد پرتغال می شود ، نیز مواجه شوند .

همه ما می دانیم که بیشترین هزینه ای که در طول سال باید پرداخت شود ، هزینه اجاره مسکن می باشد ، در کشور پرتغال نیز هزینه زندگی بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره مسکن ، به ۳۰۰ یورو در ماه می رسد و هزینه تحصیل خود به طور مجزا در پرتغال به سالی ۵۰۰/۶ یورو می رسد که این مبلغ نسبت به دانشگاه های کشور های اروپایی دیگر پایین تر است .

 

بورسیه تحصیلی در پرتغال

اما موسسه حقوقی و بین المللی آوات به متقاضیان توصیه می نماید ، با اخذ بورسیه تحصیلی در کشور های اروپایی همچون پرتغال ، نه تنها می توانید با کمک هزینه های تحصیلی از پس هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجویی خود در پرتغال بر آیید ، بلکه می توانید با حقوقی که از حق کار دانشجویی خود در زمان تحصیل به دست می آورید پس اندازی نیز داشته باشید .

متقاضیان عزیز اگر بدانند با تحصیل در دانشگاه های کشور پرتغال از مزایایی همچون خوابگاه هایی با شرایط بسیار عالی که شامل : استخر ، جکوزی ، وعده های غذایی مناسب و سالم وامکانات ورزشی عالی و … بهره مند می شوند و می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن ، که حدود سه ماه و نیم می باشد ، اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه های پرتغال و اخذ ویزای تحصیل پرتغال و اخذ بورسیه های تحصیلی در پرتغال نمایند .

بورسیه تحصیلی در پرتغال

پذیرش تحصیلی در کشور پرتغال ، در همه سنین انجام می گیرد و محدودیت  سنی ندارد و با اخذ ویزای تحصیلی پرتغال ، متقاضیان می توانند در هر مقطع تحصیلی در پرتغال ، برای پذیرش دانشگاه های معتبر جهان اقدام نمایند و این یکی از مزیت های مهم پرتغال برای متقاضیان مشتاق اخذ ویزای دانشجویی پرتغال می باشد .

در اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال عواملی وجود دارد ، همچون :

معدل و ریز نمرات در سطح عالی که تاثیر مثبتی بر فرآیند اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال برای متقاضیان خواهد داشت .

انواع بورسیه تحصیلی در پرتغال:

به طور کلی دو نوع بورسیه تحصیلی در پرتغال به دانشجویان دانشگاه پرتغال تعلق می گیرد .  بورسیه تحصیلی استانی و بورسیه تحصیلی دانشگاهی. به طور کلی اگر متقاضیان دارای معدل بالا و از نمره ۲۰ ، ۱۷ و از نمره ۴ ، ۳ را کسب نموده باشند اخذ بورسیه تحصیلی برای این متقاضیان نسبت دیگر دانشجویان ، آسان تر می باشد .

 

البته لازم به ذکر است که اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال در مقاطع فوق لیسانس و دکتری راحت تر است ، اما به این منظور نیست که اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال در مقطع کارشناسی صورت نمی گیرد .

به هر حال همیشه اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های معتبر جهانی شامل حال کسانی خواهد شد که از نظر معدل و رزومه تحصیلی در سطح خوب و عالی قرار داشته باشند .

البته این امکان وجود دارد برای کسانی که در زمان پذیرش در مقطع تحصیلی فوق لیسانس در دانشگاه های پرتغال معدل بالایی نداشتند ، این دانشجویان می توانند با اتمام مقطع فوق لیسانس خود و پذیرش مستقیم و سریع در مقطع دکتری و کسب نمرات عالی در دروس سال اول خود ، به نتیجه دلخواه خود برسند .

مزیت های دانشگاه کشور پرتغال:

این یکی از مزیت های دانشگاه کشور پرتغال است که در کوتاهترین زمان ممکن و با داشتن معدل خوب در سطع ممتاز و رزومه عالی تحصیلی ، شما می توانید به اخذ ویزای تحصیلی پرتغال همراه با اخذ بورسیه تحصیلی در پرتغال برسید و فقط با ۵ سال تحصیل در پرتغال می توانید به پاسپورت پرتغال دست یابید .

هزینه تحصیل در دانشگاه های پرتغال

به علت پایین بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های پرتغال اگر امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان نیز فراهم نشد جای نگرانی وجود ندارد و اگر هزینه تحصیل و هزینه زندگی یک فرد دانشجو در پرتغال را بخواهیم مورد بررسی قرار دهیم ، جمعا بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان ، هزینه ی یک فرد دانشجو در کشور پرتغال است و این مبلغ در مقابل مبالغ قابل دریافت دانشگاه های کشور های اروپایی دیگر بسیار ناچیز است .

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در پرتغال و دیگر کشورهای اروپایی با ما تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *