رد کردن لینک ها

بورسیه تحصیلی در قبرس

اشتراک گذاری

بورسیه تحصیلی در قبرس

اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس ، از جمله شرایطی ست که کشور قبرس برای دانشجویان بین المللی خارجی خود در قبرس در نظر گرفته است همچنین تحصیل در قبرس و اخذ ویزای تحصیلی در قبرس از راه های مهاجرتی به قبرس می باشد . سازمان مهاجرتی آوات ، در مقاله بورسیه تحصیلی در قبرس ، شرایط بورسیه تحصیلی در قبرس در سال 2018 و چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس از دانشگاه های دولتی و یا خصوصی شرایط بورسیه تحصیلی در قبرس را برای متقاضیانی که تصمیم به تحصیل در قبرس و اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس را دارند ، بازگو می نماید .

اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس

متقاضیان بین المللی خارجی می توانند با اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و در برخی از رشته های تحصیلی در مقطع دکتری ، با گذشت یک ترم از تحصیل این دانشجویان ، برای اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس برای مابقی ترم های تحصیلی در دانشگاه های قبرس اقدام نمایند .

در هر ترم تحصیلی ، متقاضیان می توانند براساس نمره کسب نموده از دروس تحصیلی در دانشگاه های قبرس ، به صورت صد در صد و یا به صورت پنجاه در صد از تامین مالی بورسیه های تحصیلی در قبرس در جهت شهریه های دانشگاهی بهره مند شوند . اگر دانشجویان بین المللی خارجی ، نمره ی 4 از 4 دریافت نمایند ، می توانند به صورت صد در صدی از تامین هزینه های تحصیل در قبرس توسط خود معاف شوند .

اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس

اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس برای دانشجویان در همه ی رشته های تحصیلی به جز رشته پزشکی ، امکان پذیر می باشد و دانشجویان بین المللی خارجی با سپری نمودن ترم یک تحصیلی خود در قبرس ، می تواند با اخذ نمره ی قبولی سه از چهار ، بورسیه تحصیلی در قبرس را اخذ نمایند که پنجاه درصد از هزینه های شهریه دانشگاه در قبرس را تقبل نماید .

دانشجویان می توانند با اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد ، به عنوان دستیار استاد دانشگاه به صورت پاره وقت مشغول به کار باشد و علاوه بر اینکه پنجاه درصد از شهریه دانشگاه خود را از طریق اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس تامین می نماید ، حقوقی نیز بابت استادیار بودن در دانشگاه خود دریافت می نماید .

البته شرایط بهتری نیز برای دانشجویان مقطع دکتری در قبرس نیز توسط دولت قبرس در نظر گرفته شده است ، به این صورت که دانشجویان مقطع دکتری علاوه بر حقوقی که بابت استادیار بودن در دانشگاه خود در قبرس دریافت می نمایند ، صد در صدر از هزینه های تحصیلی در قبرس نیز برای دانشجویان مقطع دکتری ، با اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس تامین می گردد .

البته لازم به ذکر می باشد که ارائه تاییدیه تمکن مالی برای دانشجویانی که فغقط دسترسی به پنجاه درصد از  بورسیه تحصیلی در قبرس را خواهند داشت ، در زمان اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس الزامی می باشد و اگر  اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس صد درصد در اختیار دانشجویان تحصیل در قبرس قرار گیرد ، نیازی به ارائه تاییدیه تمکن مالی در قبرس وجود ندارد .

بورسیه های تحصیلی در قبرس

بورسیه های تحصیلی در قبرس ، معمولا با در نظر گرفتن شرایط تحصیلی دانشجویان در ترم های قبل ، انجام می گیرد . این بورسیه های تحصیلی در قبرس ، علاوه بر اینکه هزینه های تحصیل در قبرس تامین می نمایند ، بنا به اخذ نمره کسب شده در دروس ارائه شده در هر ترم از دانشگاه های قبرس ، بخشی از هزینه های زندگی در قبرس را نیز   شامل می شود .

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس

  • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
  • ارائه عکس
  • ارائه مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات قبولی به صورت ترجمه شده و تایید شده توسط وزارت خارجه کشور برای مقطع کارشناسی
  • ارائه مدرک کارشماسی همراه با ریز نمرات قبولی و به صورت ترجمه شده و تایید شده توسط وزارت خارجه کشور برای مقطع کارشناسی ارشد
  • ارائه مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات قبولی و به صورت ترجمه شده و تایید شده توسط وزارت خارجه کشور برای مقطع دکتری
  • ارائه فرم درخواست جهت پذیرش در اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس

اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس

دانشجویان پس از اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس ، می توانند برای اخذ پذیرش بورسیه تحصیلی در قبرس نیز اقدام به عمل آورند . دانشجویان ملزم هستند که جهت اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس و اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس ، ابتدا درخواست پذیرش خود را بنا به شرایط سنی و مدرک تحصیلی خود ، برای دانشگاه مورد نظر در قبرس ارسال نمایند .

سازمان مهاجرتی آوات ، در مقاله بورسیه تحصیلی در قبرس ، دانشگاهی را معرفی می نماید که متقاضیان به هنگام اخذ پذیرش تحصیلی در این دانشگاه ، می توانند مدارک مربوط به اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس را در صورت در دسترس نبودن ترجمه مدارک به صورت زبان انگلیسی و زبان ترکی استانبولی ، به صورت فارسی ، ارسال نمایند .

این دانشگاه در قبرس ، دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس نام دارد ، که دانشجویان بین المللی خارجی به خصوص دانشجویان ایرانی ، میتوانند از بسته های بورسیه تحصیلی در قبرس استفاده نمایند و از تامین شهریه های دانشگاهی به صورت 25% و 50% بهره مند شوند .

البته دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس نیز این امتیاز و پوان را در اختیار دانشجویان قرارداده است که با اخذ نمره 4 از 4 در هر ترم از این دانشگاه ، بورسیه تحصیلی در قبرس را برای ترم بعدی خود اخذ نمایید و از تامین مالی 100 % این بورسیه های تحصیلی در قبرس بهره مند شوید .

البته لازم به ذکر می باشد که رشته پزشکی و رشته های مورد تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس ، شامل بورسیه تحصیلی در قبرس نمی شوند .

به طور کلی در کشور قبرس ، بورسیه های تحصیلی در قبرس که مربوط به رشته های تحصیلی در دکتری می شود ، به ندرت در اختیار دانشجویان بین المللی خارجی در قبرس قرار می گیرد .

علاوه بر این دانشجویانی که از ابتدای تحصیل خود در دانشگاه های قبرس ، از بورسیه های تحصیل در قبرس استفاده نکرده اند می توانند با نشان دادن مهارت ها و توانایی های خود در سطح عالی ، در ترم های بعد برای  اخذ بورسیه تحصیلی در قبرس اقدام نمایند و از تامین مالی 25% ، 50% ، 75% و 100 % این کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی در قبرس استفاده نمایید .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب بورسیه تحصیلی در قبرس ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه