مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بورسیه تحصیلی در فرانسه

فهرست مقاله
بورسیه تحصیلی در فرانسه
بورسیه تحصیلی در فرانسه

بورسیه تحصیلی در فرانسه

بورسیه تحصیلی در فرانسه اقامت تحصیلی فرانسه اخذ اقامت دانشجویی فرانسه شرایط بورسیه تحصیلی در فرانسه راه های مهاجرت به فرانسه بورسیه تحصیلی در فرانسه یکی دیگر از روش های مهاجرت به فرانسه میباشد.در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  بورسیه تحصیلی در فرانسه  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.در ادامه میپردازیم به بحث بورسیه تحصیلی در فرانس

 

هر کشوری برای بورسیه افراد شرایط خاصی را دارد

 

دانشجویان خارجی که پناهنده هستند یادارای وضیعیت ناپایدار یا ثابتی نیستندولی زیر نظر دفتر فرانسوی برای داشتن پناهندگی کامل به رسمیت شناخته شده اندو همینطور دانش آموزانی که همراه والدین  خود بیشتر از ۲ سال زندگی کرده اند میتوانند از بورسیه تحصیلی در فرانسه استفاده نمایند.

 

الزامات و شرایط بورسیه تحصیلی در فرانسه

در فرانسه دانشجویان در سال اول باید کمتر از ۲۸ سال سن داشته باشند.و این حد سن امکان دارد در صورت تمدید کردن خدمات شهری ، خدمات داوطلبانه ارتش یا خدمات داوطلابانه مدنی تغییر کند.این محدودیت سنی برای کودکان هر یک سال افزایش پیدا میکند.

دانش اموزان اگر می خواهند داشتن بورسیه تحصیلی را ادامه بدهند نباید از سن ۲۸ سالگی تحصیلات خود را متوقف کنندهمچنین هیچ محدودیتی برای دانش اموزانی که مشکل جسمی دارندیا به اصطلاح معلول هستند توسط کمیسیونی که برای حقوق و یا استقلال افراد معلول است وجود ندارد.

 

دریافت بورسیه تحصیلی در فرانسه

فردی که انتخاب شده برای بورسیه باید مدرک لیسانس یا دیپلم پذیرفته شده رابه عنوان یک معادل نشان دهد و این شرایط برای پذیرش سال دوم تحصیلات عالی نیاز نیست وفقط برای سال اول مورد نیاز است .

 

کمک مالی بر طبق معیار های اجتماعی وزارت آموزش و تحقیقات برای افراد زیر شامل میشود:

 

 1. دانش آموزان فرانسوی
 2. دانش آموزان اندونزی که برنامه درسی فرانسه را دنبال میکنند
 3. دانشجویان  خارجی که دارای یک ملیت از یکی از اعضای ایالت اتحادیه اروپا ( شنگن ) یا از یک کشور دیگر که بخشی از منطقه اقتصادی اروپا یا از سوی کنفدراسیون سوئیس هستند
 4. متقاضیانی که در گذشته در فرانسه مشغول به کار کامل یا نیمه وقت بوده اند
 5. متقاضی که ثابت کند که یکی از والدین آن فرد در فرانسه در آمد کسب کرده است.

مقالات مرتبط تحصیل در فرانسه:

 1. شرایط تحصیل در فرانسه برای مهاجران چگونه است؟
 2. تحصیل در فرانسه چه مزیت هایی دارد؟
 3. شرایط تحصیل در فرانسه [2019]
 4. مزایای تحصیل در فرانسه
 5. تحصیل دکتری در فرانسه
 6. هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه
 7. تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای دانشجویان ایرانی
 8. تحصیل پزشکی در فرانسه
 9. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه
 10. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه
 11. شرایط تحصیل دکترا در فرانسه
 12. شرایط پذیرش رشته حقوق در فرانسه چگونه است؟

تحصیل در مدارس فرانسه

دانش اموزان در مدرسه پرستاری،کارگران اجتماعی، مددکاران یا مدارس فیزیوتراپیو غیره به وزارت بهداشت میبایست گزارش بدهندتا آنها بتوانند با شورای منطقه یا دانشگاه برای دریافت بورس تحصیلی تماس بگیرنددانش آموزان مدرسه پلی تکنیک، کالج های کشاورزی و مدارس دامپزشکی باید با وزارت کشاورزی صحبت کنند.

با این حال میتوانند برای محل اقامت از طریق DSEدرخواست بدهند.بعضی از بورسیه های تحصیلی فرانسه فقط برای دانشجویانی استکه قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند و از سمت دیگر در مقطع ارشد یک سابقه بسیار عالی و درخشان دارند.

شرایط کسب بورسیه تحصیلی فرانسه

بورسیه فن آوری

این بورسیه فقط شامل حال دانشجویانی است که در رشته IT در مقطع لیسانس یا ارشد قصد ادامه تحصیل دارند البته نا گفته نماند این بورسیه در صورتی به این دانشجویان تعلق میگیرد که این دانشجو تثبیت کند که قصد انجام چه کاری در صنعت این کشور را دارد.

تقاضا کننده های این بورسیه برای تسویه تمام هزینه های تحصیل در فرانسه باید یک مقاله ۲۰۰۰ کلمه ای در مورد هدف های خود برای بالا بردن صنعت این کشور به دانشگاه تحویل بدهدتا بعد از مطالعه این مقاله در صورت تایید و صلاحدید بورسیه به این دانشجویان تعلق گرفته شود.

الزامات گرفتن بورسیه فرانسه

در مقطع لیسانس و یا ارشد IT این بورسیه فقط برای دانشجویانی است که در رشته قصد ادامه تحصیل دارند. ولی این بورسیه به این شرط به این دانشجویان داده میشود که ثابت کنند که قصد ایجاد چه نقشی در صنعت این کشور را دارند.

بررسی مهارت زبانی:

*افرادی که تقاضای ادامه تحصیل در این رشته هستندباید حتما از قبل از مهارت زبانی خود را تقویت کرده و بعد جهت شرکت در آزمون زبان امادگی لازم را داشته باشند * برای این کارو کسب توانایی لازم مطالعه های کتابهای مربوط به تدریس آیلتس اجباری و الزامی است .

 

مزایای گرفتن بورسیه تحصیلی در فرانسه

*ارائه مبلغ ۱۵۰۰ پوند به هر دانشجو*در هنگام مهاجرت به فرانسه پس از گرفتن وکیلبه خاطر موقعیت تحصیلی عالی و برتر در اتحادیه اروپا توسط دانشجویان در کل جهان دارای محبوبیت زیادی بودهو از یه سمت دیگر دانشجویان برای داشتن بورسیه تحصیلی در فرانسه 2019 همه ساله اقدام میکنند.

به خصوص گرفتن اقامت فرانسه به این صورت استکه تحصیل در فرانسه یکی از موقعیت های  بسیار مناسب و عالی برای دانشجویا ن استکه هر کشوری بسیار زیبا و دارای موقعیت عالی و بسیار مناسب تحصیل خود را ادامه بدهند و موقعیت بسیار بهتری در اروپا داشته باشند.تحصیل در فرانسه یکی از راه های مهاجرت به فرانسه است و از راه های دیگر مهاجرت به فرانسه میتوان کار در فرانسه و سرمایه گذاری در فرانسه را اشاره کرد.

در ابتدای بحث بورسیه تحصیلی در فرانسه می توان اینطور بیان نمودکه جمهوری فرانسه یکی از کشورهای واقع  در اروپای غربیو سومین کشور بزرگ در قاره اروپا میباشد و با داشتن ۷۰ دانشگاه بزرگترین مقصد مهاجرت جهت تحصیل را فراهم نموده است *همچنین رایگان بودن تحصیل در فرانسه دقت در دوره های اموزش، معتبر بودن مدارک دانشگاه های فرانسه ،امکان تحصیل در فرانسه به هر دو زبان فرانسه و انگیسی از دیگر عوامل در پذیرفتن در این کشور بوده و شرایط ایده عال ویرا جهت طی نمودن دوره های اموزشی در دانشگاه های معتبراین کشور و با استاندارد های بین المللی بالا فراهم میشود*شما برای گرفتن بورس تحصیل درفرانسه شما میتوانید با کارشناسان آوات مشاوره نموده و بورسیه تحصیلی در فرانسه را بدست اورید.

 

قانون جدید برای دانشجویان در کشور فرانسه

قوانین جدیدی در رابطه با اقامت دانشجویان فرانسوی وجود داردکه اقامت دائم را برای کشور فرانسه کمی مشکل میکند و اعتراضاتی از جانب دانشجویان برای این قانونشده استکه توجع چندانی به این اعتراضات نشده و قانون لازم قابل اجرا میباشند.

 

قانون ۱

دانش جویانی که در دوره تحصیلی خود در حساب های بانکی خود پول کافی برای پوشش هزینه هایی که در طول ۱ سال میشود را باید تامین کنندو برای تامین صادر کردن کارت اقامت از حساب بانکی خود به مبلغ ۴۸۰۰یورو استکه ماهانه باید ۴۷۰ یورو دانشجو در حساب خود داشته باشد ولی این برای کسانی که بورسیه تحصیلی در فرانسه را دارند بسیار راحت کرده  استچون که کارت گواهی ود را برای صدور تمدید کارت نشان بدهند کفایت میکندکه هزینه های تحصیلی در فرانسه به صورت خیلی زیادی بیشتر شده استو تا ۷۷۰ یورو هم رشد داشته است که بورسیه تحصیلی در فرانسه به راحتی این هزینه های سنگین  ررا پوشش میدهد.

قانون ۲

قانون بعدی که باعث اذیت و ناراحت کردن دانشجویان در فرانسه شده استاین است که دانشجویان بعد از تمام شدن دوره تحصیلی شان  اجبار به ترک فرانسه هستندحتی اگر قرار دادCDI رسمی را پیدا کنند یعنی در این کشور در قانون جدید تبدیل ویزای تحصیلی فرانسه را به کاری وجود نداردو قوانین بسیار مشکل و سختی و عده ای مجبور به بازگشت می باشند.

هنر و فرهنگ دو عامل مهم و پایه در شناختن فرانسه میباشندو از لحاظ صنعتی هم جزء چهارمین کشورجهان می باشد توانایی ها و فعالیت های این کشور در زمینه های مختلف متنوع استنظیر فضا ، الکترونیک ، الکترونیک ، حمل ونقل، شیمی و بهداشت و غیرهاین فعالیت ها باعث شده که فرانسه را به قطب ابتکار ، نواوری و علمی شناخته شود.سیستم اموزشی فرانسه کارامد ترین و متنوع ترین سیستم دنیاست با اینکه هزینه اش را دولت پرداخت میکند و کمترین هزینه هارا در ثبت نام دانشگاه دارد.

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید …ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

مطالب مرتبط با فرانسه:

 1. انواع راه های اقامت فرانسه
 2. راهنمای تابعیت فرانسه و اقامت دائم آن
 3. خود اشتغالی در فرانسه
 4. همه چیز در مورد فرانسه

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!