مشاوره, مهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت

بهترین کشور برای مهاجرت

در سالهای اخیر شاهد آن میباشیم که افراد از سراسر دنیا در صدد مهاجرت به کشورهای خارجی میباشند و دلایل هر کدام با توجه به شرایط مقصد و مبداء متفاوت میباشد. برخی در این میان به خاطر یافتن شغلی مناسب برخی به خاطر ادامه تحصیل و برخی دیگربه خاطر شرایط بد جامعه خود اقدام به مهاجرت مینماید. به همین خاطر برای یافتن بهترین کشور برای مهاجرت تحقیق مینمایند و بهترین کشور برای مهاجرت را متناسب با شرایط خود انتخاب مینمایند. مواردی را که در این مقاله مطالعه خواهید کرد: بهترین کشور برای کار و زندگی ، بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان ، بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان و بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران .

یکی از بهترین کشورها که متقضاین بسیاری برای مهاجرت دارد کشور کانادا میباشد. این کشور بی شک مناسب ترین کشور برای مهاجرت در دنیا محسوب میگردد، چرا که مهاجرت به عنوان بخشی از فرهنگ کانادا محسوب میشود و افرادی که به این کشور مهاجرت میکنند به سرعت به عنوان جامعه کانادایی شناخته میشوند.

جالب است بدانید که دو شهر معروف تورنتو و ونکور در این کشور مهاجر پذیر ترین شهر به حساب می آیند و تنوع فرهنگی در این کشرها بسیار زیاد میباشد. همانطورکه میدانید این کشور یکی از بالاترین استانداردهای زندگی را دراختیار دارد اما باید بدانید که زندگی در روستاهای این کشور مناسب نمیباشد.

کشور کانادا بهترین کشور برای مهاجرت میباشد چرا که هم از نظر اقتصادی، هم از نظر دانشگاهی، رتبه بالایی در دنیا دارد و برای تمامی افراد با شرایط مختلف مناسب میباشد اما بعد از کشور کانادا که بهترین کشور برای مهاجرت میباشد. کشور استرالیا نیز در رتبه دوم بهترین کشور برای مهاجرت شناخته شده است و بعد از استرالیا، کشور آلمان در رتبه سوم قرار گرفته است.

 

بهترین کشور برای کار و زندگی

یکی از بزرگترین دغدغه های زندگی افراد این میباشد که بتوانند تعادلی بین کار وو زندگی خود ایجاد نمایند تا بتوانند به زندگی ایده آل دست یابند، به همین خاطر زمانی که در کشور خود نتوانند به این مهم دست یابند تصمیم به مهاجرت میگیرند. برای مهاجرت در این شرایط باید بهترین کشور برای کار و زندگی را انتخاب نمایند چرا که بهترین کشور برای مهاجرت میتواند تعادلی که برای کار و زندگی به دنبالش بودید را کسب نمایید.

به همبن خاطر ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا بهترین کشور برای مهاجرت و همچنین بهترین کشور برای کار و زندگی را برای شما معرفی نماییم تا با توجه به شرایط خود یکی از ده کشور برتر و مناسب برای کار و زندگی را انتخاب نمایید.

اولین کشور که به عنوان بهترین کشور برای کار و زندگی در دنیا شناخته شده است کشور دانمارک میباشد. این کشور به عنوان شاد ترین کشور در دنیا شهرت دارد و همچنین توانسته است تا تعادلی را برای کا رو زندگی فراهم نماید. این کشور به این دلیل به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت و بهترین کشور برای کار و زندگی شناخته شده است که در آن سطح تحصیلات بالا میاشد و همچنین میزان درآمد با ساعات کاری کم، بالا میباشد. همچنین امنیت شخصی در این کشور بیشتر از کشورهای دیگر میباشد.

 

لیست ده کشور به عنوان بهترین کشور برای کار و زندگی

 1. دانمارک : بهترین کشور برای مهاجرت و برای کار و زندگی میباشد.
 2. اسپانیا : این کشور در بهترین حالت تعادل بین کار و زندگی میباشد.
 3. هلند : در این کشور میزان ساعات کاری کم و بیشتر وقت خود را به ورزش میپردازند.
 4. بلژیک : در این کشور به نسبت دیگر کشورهای آمریکای شمالی از تعطیلات بیشتری برخوردار میباشند.
 5. نروژ : این کشور به عنوان سعادتمند ترین کشور دنیا شهرت دارد.
 6. سوئد : در این کشور تعادل شدیدی بین کار و زندگی وجود دارد.
 7. آلمان : بی شک ایمکشور به عنوان یکی از برترین کشورها در دنیا میباشد.
 8. روسیه : بیش از نود درصد از مردم این کشور از شرایط کار و زندگی رضایت دارند.
 9. ایرلند : این کشور در حال افزایش تعادل بین کار و زندگی میباشد.
 10. لوکزامبورگ : این کشور بهترین گزینه برای مهاجرت جوانان میباشد.

 

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان

بی شک برای افرادی که قصد مهاجرت دارند کشور مقصد بسیار حائز اهمیت میباشد و تمام شرایط را باید سنجید اما بهترین کشور برای مهاجرت در بین ایرانیان کشورهای اروپایی میباشد. چرا که از طریق دریافت اقامت کشورهای اروپایی میتوانند مزایای بسیاری را بدست آورند.

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان بی شک کشور آلمان میباشد البته شایان ذکر اس که کشورهای اروپایی بسیاری هستند که شرایط عالی برای زندگی ، کار ، تحصیل و.. دارند اما محبوب ترین کشور اروپایی و بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان کشور آلمان میباشد.

جالب است بدانید که حدود ۳۵۰هزار ایرانی مقیم کشور آلمان میباشند و این رقم بسیار قابل توجه میباشد. البته شایان ذکر میباشد که این کشور و کشور همسایه آن یعنی اتریش هم نیز به عنوان بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت ایرانیان میباشد.

پایتخت کشور آلمان برلین است و سالانه افراد بسیاری از روش های اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کاری به این کشور مهاجرت میکنند و زندگی جدیدی را در میان ژرمن ها میسازند. در واقع باید بگوییم زندگی در آلمان بسیار مناسب برای ایرانیان میباشد چرا که فرهنگ نزدیکی با ایرانیان دارند و میتوان این را بسیار حائز اهمیت دانست.

 

بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

برخی از افراد به دلیل نداشتن شغلی مناسب در کشور خود به دنبال ایجاد کسب و کار در کشور دیگری میباشند به همین خاطر در صدد مهاجرت از کشور خود بر می آیند؛ اما قبل از هر اقدامی باید با  توجه به شرایطی که دارد کشوری را انتخاب نماید که با شرایط کاری او تناسب داشته و محیط مناسبی را فراهم آورد. به همین خاطر باید برنامه ریزی دقیقی را در این زمینه انجام داد و بهترین کشور برای مهاجرت را انتخاب نماید که با شرایطی که دارد بتواند در زمینه کاری موفق باشد.

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان کدام کشور میباشد در پاسخ به این سوال باید خدمتتان عرض نماییم که شرایط هر فرد با فرد دیگر متغیر میباشد و بی شک تمامی افراد در یک حوضه فعالیت نخواهند کرد و مهارت هر فرد با دیگری فرق دارد به همین خاطر نمیتوان برای کل جامعه ایران اعلام کرد که چه کشوری مناسب او میباشد. اما هر فردی که قصد مهاجرت کاری دارد بهتر است که قبل از هر اقدامی با موسسات مهاجرتی معتبر مشاوره کند تا آنها با توجه به شرایطی که دارد برای وی بهترین کشور برای مهاجرت کاری انتخاب نمایند.

 

لیست ده کشور به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

 • مالزی : این کشور مناسب برای افراد متخصص و ماهر میباشد ، میتوانید برای مهاجرت خانواده خود را نیز به همراه ببرید.
 • ژاپن : کشور ژاپن از سالهای دور مکان مناسبی برای کار و زندگی بوده است.
 • ایرلند : این کشور به دلیل انگلیسی زبان بودن مکان مناسبی برای کار کردن به حساب می آید چرا که میتوانید به راحتی با مردم ارتباط برقرار نمایید.
 • ایسلند :صنعت گردشگری در این کشور بسیار پررونق میباشد و میتوانید در این صنعت مشغول به کار شوید.
 • آلمان : بهترین موسسات مالی و بانک ها در این کشور قرا دارد و متوانید به دنبال مشاغل مناسب در این کشور باشید.
 • فرانسه :این کشور دارای شرکت های بزرگ جهانی میباشد و شما میتوانید به راحتی در این کشور شغلی مناسب پیدا نمایید.
 • فنلاند : استانداردهای زندگی در این کشور بالا میباشد و شرایط اقتصادی در این کشور رو به افزایش میباشد .
 • دبی : یکی از بهترین کشور برای مهاجرت کاری دبی میباشد چرا که این کشور دارای رشد سریع اقتصادی میباشد و به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت مناسب میباشد.
 • دانمارک : که نیازی به توضیح در خصوص این کشور نمیباشد چرا که بهترین کشور برای مهاجرت دانمارک میباشد و از استانداردهای بالایی برخوردار میباشد.
 • کانادا : کشوری که بی چون و چرا به عنوان یکی از بهترین کشور برای مهاجرت شناخته شده است چه کاری ، چه تحصیلی و چه سرمایه گذاری.
 • استرالیا : این کشور به عنوان یکی از محبوب ترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان شناخته شده است.

 

بهترین کشور برای پناهندگان ایرانی

برخی از افرادی که قصد مهاجرت به کشور خارجی را دارند بنا به دلایلی نمیتوانند از مسیرها قانونی اقدام به اخذ اقامت کشورها نمایند این دسته از افراد برای کسب اقامت از روش های غیر قانونی اقدام میکنند که ما در اینجا به هیچ عنوان به این روش ها تاکید نمیکنیم چرا که خطرات بسیاری در انتظار این افراد میباشد.

اما برای اینکه شما دوستداران مهاجرت بدانید که بهترین کشور برای پناهندگان ایرانی کدام میباشد عرض مینماییم که در این چند سال اخیر بی شک بهترین کشور یکه برای پناهندگان ایراین مناسب میباشد کشور سوئد است. این کشور با توجه به قوانینی که دارد سالانه افرادی را با توجه به اثبات اعلام پناهندگیشان در کشور میپذیرند.

دلایل مختلفی برای پناهندگی وجود دارد و هر کسیکه اقدام به این کار میکند باید حتما بتوان این موضوع را به اثبات برساند ، به عمده دلایل پناهندگی میتوان به شکنجه و آزار ، نداشتن امنیت در کشور خود ، تبعیض نژادی ، جنسیت اشاره نمود که بر اساس قوانین کشور سوئد و قوانین کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل متحد باید مشمول بوده باشند .

 

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

شاید برایتان جالب باشد بدانید که سراسر دنیا و در تمام کشور ها نیاز به پرستار دیده میشود و در تمامی کشورها از مهاجر پرستاران استقبال میکنند ، اما بی شک بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران کشورهای توسعه یافته میباشد مانند بریتانیا ، آمریکا ،آلمان و… که شرایط مناسبی برای حضور پرستاران فراهم نموده است .

البته باید خاطر نشان کنیم که هر کشوری با توجه به قوانین و شرایطی که دارد از پرستاران مدارک خاصی میطلبد به طور مثال در یک کشور محل کار ، تجربه و تخصص ، صدور گواهینامه بسیار حائز اهمیت میباشد ولی در کشور دیگر این مسائل مهم نمیباشد اما میتوان در کل گفت که شغل پرستاری به گونه ای میباشد که شما براحتی میتوانید در هر کجای دنیا که علاقمند به آن میباشد در حوزه فعالیت خود مشغول به کار شوید.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این میباشد که پرستارانی که در خارج از اتحادیه اروپا دوره آموزشی خود را به اتمام رسانده اند باید به عنوان یک پرستار در شورای پرستاری و مامایی در انگلستان ، ثبت نام نمایند ، در این فرآیند از شما آزمون های واجد شرایط بودن گرفته خواهد شد. شما میتوانید با کار در این کشور در آمد بالایی را کسب کنید و یک زندگی ایده آل برای خود بسازید.

شایان ذکر میباشد که علاقمندان به کشور کانادا نیز میتوانند با داشتن مدرک پرستاری از طریق ویزای کاریکانادا وارد این کشور شده و یک سری آزمون های ورودی از آنها گرفته خواهد شد. اگر در امتحانات اولیه حد نصاب نمره را کسب کنید میتوانید به عنوان پرستار در این کشور مشغول بهکار وید که باید برای کشب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس گرفته و با کارشناسان مربوطه مشاوره شوید.

 

ده کشور مناسب برای مهاجرت پرستاران

همانطور که میدانید پرستاری یکی از با ارزش ترین شغل ها در دنیا میباشد و در تمامی کشورها از این شغل به گرمی استقبال میکنند. ما در اینجا برای علاقمندان و پرستاران عزیزی که قصد مهاجرت دارند ده کشور مناسب برای مهاجرت پرستاران را شرح میدهیم:

 1. لوکزامبورگ
 2. آمریکا
 3. نروژ
 4. کانادا
 5. استرالیا
 6. دانمارک
 7. انگلستان
 8. شیلی
 9. آلمان
 10. بلژیک

این کشورها به عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران شناخته شده اند و میتوانید با توجه به قوانین هر کشور برای ورود به آن اقدام نمایید.

 

در صورت وجود هر گونه سوال در زمینه تحصیل ، کار و … در خارج از کشور با ما تماس بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *