رد کردن لینک ها

کشور بلژیک

کشور بلژیک

بلژیک یکی از زیباترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپایی می باشد که با داشتن جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیار زیادی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. بلژیک با داشتن اقتصاد قدرتمند و پیشرفته خود نیز توانسته است بستر بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاران دیگر کشورها به وجود آورده است.

بلژیک با داشتن قوانین و مقررات بسیار انعطاف پذیری برای سایر شهروندان کشورهای دیگر دارد که این امر سبب شده است که افراد بسیار زیادی این کشور را به عنوان گزینه مناسبی جهت اقامت و زندگی انتخاب کرده اند و در سال های اخیر نیز این مهاجرت ها بسیار زیادتر شده است. هزینه های زندگی در بلژیک نیز بسیار مناسب و معقول می باشد و شما می توانید با داشتن یک شغل مناسب در این کشور از سطح زندگی استانداردی برخوردار باشید.

نرخ تورم در این کشور بسیار کم در حدود یک درصد می باشد که این نشان دهنده یک اقتصاد باثبات در این کشور می باشد. مردمان مهمان نواز و خون گرم این کشور نیز عامل بسیار مهمی در جذب افراد از نقاط مختلف جهان می باشد.

 

موقعیت جغرافیای بلژیک

بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مجاور است. خط جدایی فرهنگی ژرمن‌ها و رومی‌زبانان از میانه‌های کشور بلژیک می‌گذرد. در ۶۰٪ از مناطق بلژیک، زبان هلندی (گویش فلاندری) صحبت می‌شود و فرانسوی در ۴۰٪ مناطق جنوبی مثل والونی صحبت می‌شود و در منطقه پایتخت (بروکسل) هر دو زبان در نهادهای دولتی رایج است. کمتر از ۱٪ مردم بلژیک آلمانی‌زبان هستند و در شرق کشور زندگی می‌کنند. این گوناگونی زبانی تاکنون باعث تنش‌های سیاسی بسیاری در کشور بلژیک بوده و در دوره‌هایی همچنان یکپارچگی این کشور را تهدید می‌کند.

پیشنهاد مطالعه »
بورسیه تحصیلی بلژیک

 

دانشگاه ها در بلژیک

 

بلژیک یکی از کشورهایی می باشد که از دانشگاه هایی با سطح بالایی در کل جهان برخوردار می باشد. موسسات آموزش عالی کشور بلژیک در بین 100 دانشگاه برتر جهان واقع شده اند. تمام دانشگاه ها و موسسات بلژیک دارای امکانات بسیار مدرن و پیشرفته ای می باشد که هر دانشجویی می تواند با توجه به رشته ی مورد نظر خود از این امکانات فوق العاده بهره مند شود.

رشته های که در این دانشگاه ها مورد تدریس قرار می گیرد، عبارت اند از رشته های موسیقی، پزشکی، مدیریتی، فنی و مهندسی و غیره می باشد و هزاران دانشجو برای ادامه تحصیل در این رشته به کشور بلژیک سفر می کنند. کشور بلژیک نیز با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات برای دانشجویان ورودی خود از کشورهای دیگر، سعی بر آن دارند تا با آغوشی گرم از آن ها استقبال کنند.

شما نیز اگر قصد دارید در یکی از بهترین و پیشرفته ترین دانشگاه ها و موسسات جهان ادامه تحصیل دهید می توانید دانشگاه های کشور بلژیک را در اولویت های خود قرار دهید. امروزه نیز بسیاری از دانشجویان دنیا به خصوص دانشجویان کشور خودمان سفر به بلژیک جهت ادامه تحصیل انتخاب می کنند و شما می توانید شاهد افزایش روز افزون این مهاجرت ها باشید.

 

مقالات مرتبط با بلژیک:

 

  1. هر آنچه که درباره مهاجرت تحصیلی به بلژیک باید بدانید
  2. تحصیل داروسازی در بلژیک
  3. قوانین و مقررات مهاجرت کاری به بلژیک در سال 2019
  4. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک [2019]
  5. ویزای جستجوی کار بلژیک
  6. کارهایی که قبل از دریافت ویزای تحصیلی در بلژیک باید انجام داد
  7. موسسه اعزام دانشجو به بلژیک
  8. مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل
پیشنهاد مطالعه »
اشتباهات رایج در مراحل اخذ وقت سفارت بلژیک

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره