مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

برزیل

فهرست مقاله
مهاجرت به برزیل
مهاجرت به برزیل

برزیل

برزیل بزرگترین کشوری که در آمریکای جنوبی واقع شده است و پر جمعیت ترین کشور این قاره محسوب میشود جمهوری فدرایتو برزیل می باشد . پایتخت این کشور ” برزیلیا ” می باشد و زبان رسمی مردم آن پرتغالی میباشد .برزیل در قسمت شرق قاره آمریکا قرار گرفته است و جمعیت این کشور طبق آمار سال ۲۰۰۲ میلادی که توسط سازمان ملل متحد انجام شد ۱۸۲٫۸میلیون نفر می باشد و وسعت این کشور ۹میلیون کیلومتر مربع است  با اروگوئه – آرژانتین – پاراگوئه – بولیوی – پرو – کلمبیا – ونزوئلا- سورینام – گویان همسایه و هم مرز میباشد .

برزیل بزرگترین اقتصاد آمریکای جنوبی میباشد و دلیلی آن وجود اراضی کشاورزی وسیع و وجود جنگلهای استوایی و داشتن منابع طبیعی بسیار زیادو نیروی کار قدرتمند میباشد . به دلیل وسعتش پنجمین کشور وسیع در دنیا شناخته شده است و بخاطر وجود رود بزرگ و پر آب دنیا و دومین رود طولانی دنیا ” رود آمازون” بسیار قابل توجه و متمایز نسبت به بقیه کشورها قرار گرفته است .

کشور برزیل از نظر آب و هوا بسیار متنوع میباشد اما قسمت اعظمی از مناطق آن گرمسیری است و پوشیده شده از جنگلهای زیبای آمازون می باشد اما با این وجود  پنج نوع آب و هوا وجود دارد: ۱-گرمسیری ۲- کوهستانی ۳- استوایی ۴- نیمه خشک ۵-معتدل این کشور علاوه بر تنوع آب و هوایی , تنوع جانواران هم دارا میباشد به طوری که حدود دو میلیون نوع جاندار وجود دارد.

اقتصاد آن بسیار قدرتمند تر از سایر کشورهای منطقه میباشدو این قدرت ناشی از بخشهای گسترده و توسعه یافته در کشاورزی – تولید و معدن و همچنین نیروی کار می باشد .مردم برزیل هم مانند کشورشان از تنوع زیستی برخوردار هستند به طور کلی می توان گفت که برزیلی ها نوادگان ۴گروه می باشند ۱-سرخ پوستان آمریکا ۲-استعمارگران پرتغالی ۳- بردگان آفریقایی ۴- گروههای مهاجر از آسیا و اروپا و خاورمیانه  که از میان آنها۷۴درصد کاتولیک می باشند و ۴درصد هم منکر وجود خدا هستند و مابقی هم پیرو ادیان دیگر هستند.محبوب ترین تفریح در برزیل فوتبال است و شهرت خاصی در دنیا به خاطر فوتبالیست هایش دارد.

مهاجرت به برزیل

آیا به مهاجرت به برزیل علاقه‌مند شده‌اید؟ در این مطلب راهنمای مهاجرت به برزیل را برای شما فراهم کرده‌ایم که حاوی تمامی اطلاعات مورد نیاز شما می‌باشد. از گرفتن ویزا تا پیدا کردن کار و در نهایت نحوه شهروند برزیلی شدن، همه و همه این اطلاعات در این مقاله برای شما جمع آوری شده است.

 

گرفتن ویزا و یافتن کار 

برای وارد شدن باید پاسپورت معتبری داشته باشید که تا شش ماه بعد منقضی نشود. برای اکثر ملیت‌های خارجی یک ویزا مورد نیاز می‌باشد. ویزاهای گردشگری و تجاری معمولاً در هنگام ورود صادر می‌شوند و برای نود روز معتبر می‌باشند.

انواع دیگر ویزاها از طریق سفارت در خارج از کشور صادر می‌شوند. از آنجایی که کشورهای همسایه با قراردادی دو طرفه دارند، افراد این کشورها برای ورود به برزیل به ویزا نیاز ندارند. اکثر افراد اروپایی نیز می‌توانند بدون نیاز به ویزا، از طریق پاسپورت معتبر وارد این کشور شوند.

 

انواع ویزاها برای مهاجرت 

انواع ویزاهای رایج شامل موارد زیر می‌باشند:

ویزای گردشگری

این ویزا از زمان صدور تا ۹۰ روز به فرد اجازه ورود به کشور مورد نظر را می‌دهد.

ویزای تجاری

برای برگزاری جلسات اداره‌های برزیلی شرکت‌های موجود، برقراری روابط، شرکت در کنفرانس‌ها، یا فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای ورود به برزیل برای سه ماه این ویزا صادر می‌شود.

ویزای کاری

هر فرد خارجی که به دنبال یافتن کاری در برزیل می‌باشد باید ویزای کار یا اقامت را داشته باشد. در اکثر موارد، قبل از برنامه‌ریزی برای مهاجرت باید کاری ایمن پیدا کنید. اولین مرحله در رفع نیازهای فرآیند درخواست ویزای کار این است که شرکت استخدام کننده درخواست مجوز کار را برای وزارت کار و اشتغال در آن منطقه ارسال کند، پس از اینکه درخواست پذیرفته می‌شود مجوز در یکی از روزنامه‌های محلی منتشر می‌شود و به وزارت امور خارجه ارسال می‌شود. پس از آن وزارت با سفارت‌خانه ارتباط برقرار کرده و فرآیند صدور ویزا آغاز می‌شود.

ویزای دائمی

برای افرادی که حداقل ۱۵۰۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری می‌کنند یا برای افرادی که به دنبال اقامت یا بازنشستگی در برزیل هستند این ویزا صادر می‌شود.

 

ادامه تحصیل در برزیل

آیا شما می‌دانید که برزیل به عنوان ششمین کشور جهان برای تحصیلات خارج از کشور رتبه‌بندی شده است؟ این چیزی نیست که شما از طریق اخبار آن را شنیده باشید. این رتبه‌بندی بر اساس پنج مشخصه شامل: تفریح، کیفیت دانشگاه‌ها، جذابیت‌های فرهنگی، دسترسی فرهنگی و آینده‌نگر بودن انجام گرفته است. این کشور بیش از ۲۶۰۰۰ موسسه آموزشی دارد و بهترین بخش این است که تحصیل در بسیاری از این مؤسسات آموزشی برای متقاضیان خارجی رایگان می‌باشد.

مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از روش‌های پرطرفدار کسب مجوز اقامت ثبت شرکت می‌باشد. در این روش حتماً باید ۶۰۰۰۰ دلار در حساب خود به عنوان سرمایه‌ای برای شرکت خود داشته باشید. علاوه بر حساب شخصی فرد باید یک حساب بانکی دیگر داشته باشد اما لازم نیست وجه خود را به آن انتقال دهید. اگر قادر به ثبت شرکت خود شدید می‌توانید اقامتی یک ساله دریافت کنید این اقامت موقت هر سال تمدید می‌شود و پس از گذشت چهار سال می‌توانید اقامت دائم خانواده و خودتان را بگیرید. برای تمدید اقامت سالانه باید مالیات سالیانه به مبلغ ۶۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار را  پرداخت کنید.

مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

اگر با فردی که تابعیت برزیلی دارد ازدواج کنید می‌توانید به راحتی مجوز اقامت دائم در آن کشور را بگیرید. برزیل همانند بسیاری از دیگر کشورهای جهان از این قانون پیروی می‌کند که هر فرد خارجی که با افراد این کشور وصلت کند از طریق این ازدواج می‌تواند مجوز اقامت دائم و تبعیت این کشور را دریافت کند.

 

به دست آوردن اقامت و شهروند شدن در برزیل

برای اقامت دائمی خارجی‌ها باید موارد زیر را تکمیل کنند:

  • متقاضیان باید پاسپورت معتبری داشته باشند که تاریخ انقضای آن ششش ماه بعد باشد و دو برگ خالی ویزا داشته باشد.
  • یک درخواست ویزای کامل شده، آخرین عکس پاسپورت، تصدیق صلاحیت، ثبت گواهی تولد باید در بسته تقاضای اقامت دائم وجود داشته باشند.

هر کسی که برای اقامت دائم ثبت نام می‌کند باید در دفتر ثبت ملی اسم خود را ثبت کند. یک‌بار که این فرآیند کامل شد، باید یک کارت شناسایی دریافت کنید. این مرحله برای افرادی که بیش از ۹۰ روز در برزیل اقامت می‌کنند الزامی می‌باشد. اقامت دائمی است و منقضی نمی‌شود و شما هرگز به درخواست اقامت دوباره نیازی نخواهید داشت. مگر اینکه شما برای بیش از دو سال از برزیل خارج شوید.

شهروند برزیلی

افراد خارجی که برای دوره‌ای ۱۵ ساله بدون وقفه در برزیل زندگی کرده‌اند می‌توانند برای شهروند برزیلی شدن درخواست دهند به شرطی که هیچ‌گونه سوءپیشینه‌ای نداشته باشند. اگرچه افراد خارجی که:

  1. اقامت دائم در برزیل دائم دارند.
  2. برای دوره بی‌وقفه ۴ ساله در برزیل زندگی کرده‌اند.
  3. قادر به نوشتن و صحبت کردن به زبان پرتقالی می‌باشند.
  4. می‌توانند ثابت کنند که منابع لازم برای حمایت از خودشان را دارند.

می‌توانند پس از چهار سال درخواست شهروند شدن را ارائه دهند. آن‌هایی که همسر، دوست، کودک برزیلی دارند یا افرادی که در کشورهایی که زبان پرتقالی در آنجا صحبت می‌شود زندگی می‌کنند می‌توانند تنها پس از گذشت یک سال درخواست اقامت دائم دهند. کودکان متولد شده از والدین خارجی پاداش شهروند برزیلی شدن را دریافت می‌کنند. ممکن است شما به دلایل مختلف خواهان اقامت باشید که در این مقاله دلایل مختلف را برای شما شرح دادیم. امیدواریم این مقاله راهنمایی لازم جهت اقامت و مهاجرت را به شما ارائه داده باشد. با توجه به جاذبه‌های توریستی و گردشگری این کشور اقامت در این کشور می‌تواند آرزوی افراد زیادی باشد.

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *