Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

ایرلند

جمهوری ایرلند کشوری است در شمال غربی اروپا که نام قدیم آن هیبرنی می باشد پایتخت آن شهر دوبلین است که در جزیره ایرلند قرار گرفته است .ایرلند کشوری است پست و هموار دارای فلات ها و دریاچه های پهناور که جمعیتی حدود ۴/۷۵میلیون نفر را در خود جای داده است .

زبان ایرلندی و انگلیسی به عنوان زبان های اصلی مردم شناخته شده است اکثر مردم در آنجا مسیحی  کاتولیک هستند امید به زندگی در ایرلند برای مردان ۷۵سال و برای زنان ۸۰سال می باشد.

ایرلند با کشورهای انگلستان و اقیانوس اطلس همسایه می باشد .به طور حتم می توان این کشور را به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا معرفی کرد و به خاطر رشد تولید ناخالص داخلی اش و شاخص توسعه انسانی ,وبه عنوان پنجمین کشور جهان از همین حیث شناخته شده است .

از نظر سیاسی ایرلند حکومت جمهوری دارد و عضو اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد می باشد .شخص اول در دولت رئیس جمهور می باشد که با انتخاب مردم هفت سال اداره دولت را در دست میگیرد و هر فرد هم میتواند دو دوره از طرف مردم برای ریاست جمهوری انتخاب شود .جالب  است بدانید که با توجه به اینکه کشور ثروتمندی می باشد اما حدود هفت در صد مردم در زیر خط فقر قرار دارند و ۷درصد شاخص بیکاری در کشور وجود دارد .

محصولاتی که به کشورهای دیگر صادر میکند عبارتند از: ماشین آلات , کامپیوتر , دارو و…. که بیشترین صادرات به کشورهای آمریکا – آلمان_ انگلستان انجام میدهند .

محصولاتی که وارد میشود هم عبارتند از :نفت – تجهیزات و ماشین آلات –مواد شیمیایی و……

واحد پول پوند استرلینگ میباشدهمچنین به عنوان سومین جزیره بزرگ اروپا معرفی شده است .در انتها میتوان به طور حتم به این موضوع اشاره کرد که امکان ندارد کسی به ایرلند سفر کند و از سفر به انجا لذت نبرد .ایرلند با تپه های سرسبز و زیبایش بهترین مقصد برای گردشگران و طبیعت دوستان میباشد.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند

در سال ۲۰۱۴ بیش از ۴۰۰۰۰ نفر از سراسر دنیا برای کار و زندگی به ایرلند مهاجرت کرده‌اند و این تعداد رو به افزایش است. اگر شما اخیرا فارغ‌التحصیل شده‌اید و تمایل دارید برای کسب تجارب ارزشمند به آنجا مهاجرت کنید و در مرحله بعدی به دنبال یافتن کاری در آنجا هستید و یا حتی به تشکیل زندگی در ایرلند فکر می‌کنید، باید با مراحل ساده فرآیند مهاجرت  آشنا شوید. برای آشنایی با این قواعد و قوانین تا پایان مطلب همراه ما باشید.

 

شرایط اخذ ویزا برای مهاجرین از سراسر دنیا

اگر شما اهل نواحی اقتصادی اروپایی هستید، خوش شانس هستید زیرا برای مهاجرت به ایرلند یا اخذ مجوز کار نیازی به ویزا ندارید؛ اما اگر برای بیش از سه ماه از مناطقی غیر از مناطق اقتصادی اروپا به ایرلند مهاجرت می‌کنید، فرآیند مهاجرت به ایرلند نسبت به دیگر کشورها برای شما ساده‌تر خواهد بود. بسته به مکانی که از آن می‌خواهید به سمت ایرلند مهاجرت کنید ممکن است به ویزا نیاز داشته باشید و به طور قطع به ویزای کار نیاز خواهید داشت. یک ویزا شما را مجاز می‌سازد تا وارد کشوری شوید در حالی که مجوز کار شما را مجاز می‌سازد تا در طول اقامتتان کار کنید. فرآیندهای اخذ ویزا و مجوز کار مجزا از یکدیگر می‌باشند و توسط دو دپارتمان دولتی مجزا صادر می‌شوند. اگر همسر و شریک زندگی شما شهروند اروپایی باشد، نیازی به اخذ ویزا یا مجوز کاری نخواهید داشت.

 

مهاجرت به ایرلند برای مبلغ دینی و مذهبی شدن

برای افرادی که با هدف تبلیغ دین به ایرلند مهاجرت می‌کنند ویزای مذهبی صادر می‌شود یک فرد که وظیفه تبلیغ دین را به عهده دارد باید شرایط لازم برای این کار را داشته باشد او می‌تواند استاد مذهبی تازه تأسیس، نهادی مذهبی یا کلیسا باشد. یک مبلغ قادر می‌باشد تقاضای ویزای مذهبی را داده و فعالیت‌های لازم برای اقامت را انجام دهد:

  • عبادت‌های معنوی و مراسم جمعی را در ایرلند اجرا کند.
  • رهبر دینی مردم باشد.
  • نیازهای معنوی جامعه را رفع کند.
  • ملاقات‌های معنوی ترتیب دهد.
  • اعضای جامعه را نصیحت کرده و بر جلسات دعا نظارت داشته باشد.
پیشنهاد مطالعه »
0 تا 100 دریافت ویزای کاری ایرلند

برای اقامت مبلغ مذهبی حتما باید از سمت یک کلیسا تقاضای کار دریافت کند.

مهاجرت به ایرلند از راه ازدواج

پس از ثبت ازدواج خود به طور قانونی می‌توانید برای اخذ ویزای مشارکت مدنی ازدواج اقدام کنید. برای اخذ این نوع ویزا باید سه ماه قبل از مسافرت خود اقدام کنید. قانون ایرلند و سیستم مهاجرت باید گواهی ازدواج شما را ثبت کنند. یکی از طرفین باید شهروند ایرلندی باشد و کارهای لازم برای درخواست مهاجرت طرف دیگر را انجام دهد. در این مورد روابط باید حتما به طور حضوری صورت گرفته باشد.

 

اخذ ویزای کار و مهاجرت به ایرلند

مجوز کار شامل دو گزینه می‌باشد کارهایی که حقوق و دستمزد آن ۶۰۰۰۰ دلار می‌باشد و حقوق و دستمزد برخی کارها نیز به ۳۰۰۰۰ دلار می‌رسد این شغل‌ها شامل شغل‌های مهم استراتژیک یا پرستاری، متخصص فناوری اطلاعات می‌باشند. مجوز کار در ایرلند که اجازه کار را به شما می‌دهد کارت سبز نام دارد. در صورت داشتن کارت سبز و رعایت کامل قوانین ایرلند پس از دو سال قادر به گرفتن مجوز اقامت در ایرلند خواهید بود.

 

مهاجرت با هدف تحصیل 

یک شهروند غیر اروپایی که قصد ادامه تحصیل در ایرلند را دارد نخست باید در دوره‌ای تمام‌وقت ثبت نام کند. پس از اینکه از طرف یک دانشگاه ایرلندی پذیرفته شدید می‌توانید ویزای ایرلندی را تقاضا کنید. هم‌زمان با تحصیل می‌توانید به صورت پاره وقت هفته‌ای ۲۰ ساعت و یا ۴۰ ساعت در دوره تعطیلات به کاری مشغول شوید. افرادی که دوره کارشناسی خود را از یکی از دانشگاه‌های مجاز در سطح ۷ تا ۱۰ گرفته باشند می‌توانند در دوره تحصیلات تکمیلی این کشور شرکت کنند. همچنین این کشور فرصتی عالی برای یافتن شغل مناسب و ویزا کار به فارغ‌التحصیلان خود ارائه می‌دهد. افرادی که تحصیلات خود را در سطح ۷ به اتمام رسانده باشند تنها شش ماه فرصت دارند دنبال شغل مناسب بگردند و دیگر افراد که در سطح ۸ تا ۱۰ مدرک خود را گرفته باشند می‌توانند ۱۲ ماه در آن کشور باقی بمانند. این فرصت به آن‌ها این اجازه را می‌دهد تا شغلی مرتبط با تحصیلات و مهارت خود پیدا کنند.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در ایرلند

 

ویزای سرمایه‌گذاری

اگر در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنید و قصد مهاجرت به ایرلند را دارید، یکی از ساده‌ترین روش‌های مهاجرت سرمایه‌گذاری می‌باشد. ابتدا باید مجوز سرمایه‌گذاری  را دریافت کرده و پس از آن درخواست صدور ویزای خود را بدهید. ابتدا به شما مجوز کسب و کاری ۱۲ ماهه داده می‌شود. برای اخذ این ویزا نیز باید سه ماه قبل از سفر خود به این کشور اقدام کنید. برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری ابتدا باید مجوز کسب و کار و سرمایه‌گذاری در این کشور را دریافت کنید.

 

اقامت دائمی در ایرلند

به طور کلی شما می‌توانید پس از ۵ سال زندگی کردن به طور قانونی در ایرلند درخواست اقامت دائمی دهید. اگرچه افرادی که مهارت‌های کاری و مجوز استخدام دارند تنها پس از دو سال می‌توانند تقاضای اقامت دائمی بدهند. وقتی شما مجوز اقامت دائمی را دریافت کردید دیگر نیازی به مجوزهای کاری نخواهید داشت. این نکته را به خاطر داشته باشید که مدت زندگی قانونی در ایرلند مبتنی بر تاریخ ویزا یا مجوز کاری شما نمی‌باشد، بلکه بر زمانی که نام شما به عنوان مهاجر ثبت شد مبتنی می‌باشد. این بدین معنی است که بلافاصله پس از رسیدن نسبت به ثبت اسم خود به عنوان مهاجر اقدام کنید زیرا تاخیر در ثبت ممکن است هنگام تقاضا برای اقامت یا مجوز کاری و ویزا مشکلاتی جدی ایجاد کند. هر گواهی ثبت ۳۰۰ دلار هزینه دارد.

 

شهروندی 

پس از ۵ سال اقامت در ایرلند ممکن است واجد شرایط تقاضای شهروند شدن شوید. شهروند بودن این امتیاز را به شما می‌دهد تا تقاضای پاسپورت ایرلندی دهید و همچنین حق رأی گیری در تمام انتخابات ایرلند به شما داده می‌شود و شما را به شهروند اروپایی تبدیل می‌کند.

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره