رد کردن لینک ها

مهاجرت به ایتالیا و هر آنچه که درباره آن باید بدانیم؟

ایتالیا

ایتالیا، معروف به کشور چکمه‌ای شکل است که در جنوب اروپا و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است.

جمعیت کشورایتالیا-۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱٫۶ درصد مردم آن مسیحی هستند. کشورایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا آب‌وهوای معتدل فصلی دارد و آب‌وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد. دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام‌های واتیکان و سان مارینو در درون خاک کشورایتالیا قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می‌شود. رم، پایتخت آن ا، به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ، برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود.

پس از فروپاشی امپراتوری روم، منطقه ایتالیا به مناطق و شهرهای خودگردان بسیاری تقسیم شده‌بود (ازجمله جمهوری ونیز و دولت کلیسا) ولی واحدهای مختلف سیاسی در منطقه ایتالیا در سال ۱۸۶۱ متحد شده و کشور کنونی ایتالیا را به‌وجود آوردند.

 

مهاجرت به ایتالیا

 

مهاجرت به کشورایتالیا به عنوان کشوری با جاذبه‌های گردشگری فراوان نیازمند طی کردن مراحل قانونی است.

کشورایتالیا عضو پیمان شنگن است و قبل از هر اقدامی باید بتوانید ویزای مرتبط را جهت حضور در این کشور دریافت کنید.

اگر مدارک کافی جهت دریافت ویزای کشورایتالیا داشته باشید سفارت این کشور ویزای مرتبط با کار، تحصیل و… را برای شما صادر می‌کند؛ اما درصورتی‌که مدارکی که ارائه می‌کنید کامل نباشد یا دلیل مشخصی جهت سفر به کشورایتالیا و اقامت در این کشور نداشته باشید به هیچ عنوان ویزا به شما تعلق نخواهد گرفت!

دریافت ویزا کشورایتالیا جهت مهاجرت به این کشور نیازمند دانش کافی درباره شرایط ایتالیا و مراحل قانونی سفر به این کشور است؛ بنابراین قبل از هر اقدامی بهتر است از وکلای متخصص و زبردست در این حوزه کمک بگیرید. تا بتوانید کلیه مراحل را به‌راحتی طی کنید و به کشور رؤیایی ایتالیا مهاجرت کنید.

پیشنهاد مطالعه »
کار در ایتالیا

 

مهاجرت به ایتالیا با ویزای کاری

روش مهاجرت کاری به ایتالیا یکی از گزینه‌های پیش رو جهت سفر به این کشور و اقامت در آن است.

اگر باور دارید که تخصص انجام کارهای مرتبط را در یک کشور اروپایی دارا هستید و علاقه زیادی به پیشرفت هم‌زمان با تکنولوژی‌های روز دنیا را دارید این ویزا گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

با اخذ ویزای کاری ایتالیا نگرانی از بابت امرار معاشتان در این کشور نخواهید داشت؛ زیرا کارفرما با ارسال درخواست کار عملاً هزینه شما و خانواده‌تان را تا زمانی که در این شرکت مشغول کار هستید تأمین می‌کند.

جهت مهاجرت کاری باید کارفرما درخواست اعلام نیاز به نیرو را برای فرد مورد نظر ارسال کند.

سپس این درخواست به همراه سایر مدارک لازم به سفارت ایتالیا تحویل داده می‌شود. پس از بررسی‌های لازم می‌توانید به‌راحتی به این کشور سفر کنید و در شرکت مد نظر مشغول به کار شوید.

اگر شیفته کشورایتالیا  هستید و تصور می‌کنید با قبول درخواست کارهای سخت و طاقت فرسا می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید سخت در اشتباه هستید! زیرا تنها در صورتی می‌توانید در یک کشور اروپایی مانند ایتالیا از شرایط رفاه خوبی برخوردار باشید که کار مناسبی داشته باشید! در غیر این صورت با قبول کارهای پیش و پا افتاده ممکن است نتوانید حتی ساده‌ترین امکانات رفاهی را تأمین کنید و از مهاجرت به ایتالیا پشیمان شوید!

 

مهاجرت به ایتالیا با ویزای تحصیلی

مهاجرت به ایتالیا با ویزای تحصیلی مورد علاقه دانش آموزان و دانشجویان بسیاری است.

با وجود دانشگاه‌های مانند پلی‌تکنیک میلان بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل در کشورایتالیا سعی می‌کنند نمرات مناسبی از دانشگاه دریافت کنند و مقدمات ادامه تحصیلشان را در این کشور فراهم کنند.

علاوه بر دارا بودن نمرات مناسب، وجود مدرک زبان و پذیرش از سوی دانشگاه مرتبط نیز جهت ادامه تحصیل در ایتالیا نیاز خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه »
هزینه‌های تحصیل و زندگی در ایتالیا

دانشجویان قبل از هر اقدامی باید مدارک دانشگاهی ترجمه شده را به همراه مدرک زبان به دانشگاه‌های مد نظرشان ارسال کنند. پس از موافقت دانشگاه مربوطه با ادامه تحصیل، دانشجو می‌تواند با دریافت ویزای تحصیلی وارد کشورایتالیا شود و در طول مدت زمان تحصیلش از امکانات این کشور استفاده کند.

مهاجرت به ایتالیا با استفاده از ویزای تحصیلی تنها تا پایان اتمام تحصیلات اعتبار خواهد داشت. در صورتی که فرد بخواهد اقامت دائم این کشور را دریافت کند باید روش دیگری را انتخاب کند!

 

مقالات مرتبط با ایتالیا:

 

  1. هزینه‌های تحصیل و زندگی در ایتالیا
  2. پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا دارای چه شرایطی است؟ [2019]
  3. راه های اخذ اقامت ایتالیا از طریق تولد
  4. تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا چه مزیت هایی را دارد؟
  5. شرایط تحصیل در ایتالیا در تمامی مقاطع [2019]
  6. شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا برای ایرانیان

 

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

 

مهاجرت به کشورایتالیا از طریق ازدواج نیز برای افرادی که با یک شهروند ایتالیایی ازدواج می‌کنند مقدور می‌باشد. در صوتی که فردی فارغ از نوع جنسیتی که دارد با فرد دیگی که ساکن ایتالیا است ازدواج کند طبق قوانین بین‌المللی زوج یا زوجه می‌تواند اقامت این کشور را کسب کند.

جهت دریافت اقامتکشورایتالیا از طریق ازدواج باید مدارک لازم و قانونی را هنگام دریافت ویزا به سفارت ارائه کنید.

در صورتی که مدارک کامل باشند با درخواست فرد مورد نظر جهت مهاجرت بهکشورایتالیا موافقت خواهد شد.

در غیر این صورت اگر درخواستتان رد شده باشد باید مدارک را بررسی کنید و پس از اصلاح نواقص احتمالی مجدداً درخواست ویزا و مهاجرت را به سفارت ارائه کنید.

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

 

مهاجرت به کشورایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری نیز روش مناسبی برای افرادی است که قصد دارند کسب کار جدیدی را در این کشور راه‌اندازی کنند.

بهترین راه حل جهت سرمایه‌گذاری امن در کشورایتالیا  ثبت شرکت شخصی است. شاید در نظر اول اندکی این امر زمان‌بر به نظر برسد و جهت دریافت نتیجه راحت­تر و سریع‌تر در شرکت‌های دیگر سرمایه‌گذاری کنید!

پیشنهاد مطالعه »
 سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ایتالیا

اما احراز اصالت شرکت‌های ایتالیایی بسیار مشکل است و ممکن است به اشتباه با یک شرکت کلاه‌بردار وارد معامله شده باشید و تمام سرمایه‌تان را از دست بدهید!

قبل از این که تمام سرمایه خودتان را جهت مهاجرت به کشورایتالیا و دریافت ویزای این کشور به کار بگیرید! بهتر است از وکلای حقوقی که از تجربه لازم در این زمینه برخوردار هستند کمک بگیرید تا بتوانید سرمایه‌گذاری امنی در ایتالیا داشته باشید.

 

مهاجرت به ایتالیا از طریق تولد فرزند

 

بسیاری از افراد از روش مهاجرت به کشورایتالیا از طریق تولد فرزند جهت اخذ اقامت این کشور استفاده می‌کنند. با استفاده از این روش شما می‌توانید فرزندتان را در این کشور به دنیا بیاورید و از طریق او شما هم تابعیت کشور ایتالیا را داشته باشید.

طبق حقوق بین‌الملل پدر و مادر و فرزند می‌توانند از تابعیت یکدیگر جهت اقامت در کشور مقصد استفاده کنند. اگر شما فرزندتان را در کشورایتالیا به دنیا بیاورید وی پاسپورت و شناسنامه کشورایتالیا را خواهد داشت و شهروند این کشور محسوب می‌شود.

از سوی دیگر با توجه به تابعیت پدر و مادر فرزند نیز می‌تواند از تابعیت آن‌ها استفاده کند و هم‌زمان تابعیت دو کشور را داشته باشد.

جهت مهاجرت به کشورایتالیا از طریق تولد فرزند باید مدارک لازم جهت اثبات تولد فرزند در این کشور ارائه شود. سپس پدر و مار نیز می‌توانند با ارائه مدارک مرتبط و طی کردن مراحل قانونی ویزا و اقامت کشورایتالیا را دریافت کنند.

توجه داشته باشید که تمام روش‌های ذکر شده باید به صورت قانونی انجام شود تا بتوانید به کشورایتالیا مهاجرت کنید. در صورتی که در هر مرحله نتوانید مدارک مناسبی را ارائه کنید از وررود شما به این کشور ممانعت به عمل خواهد آمد و ممکن است درخواست اقامتتان با مشکل روبرو شود.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره