مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

توصیه هایی که قبل از رفتن به کشوراوکراین باید آنها را دانست؟

اوکراین

توصیه هایی که قبل از رفتن به کشوراوکراین باید آنها را دانست؟

فهرست مقاله
اوکراین
اوکراین

اوکراین

اوکراین یکی از کشورهایی است که در شرق اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر زیبای ” کی اف” است و زبان رسمی مردم اوکراین ” زبان اوکراینی” میباشد.نوع حکومت در اوکراین جمهوری است  این کشور که بعد از فروپاشی شوروی به جرات می توان گفت اوکراین بعد از روسیه بزرگترین ارتش را در میان کشورهای اروپایی دارد. در این کشور علاوه بر زبان اوکراینی زبان روسی هم کاربرد بسیاری دارد و اکثر مردم زبان روسی را هم به راحتی صحبت میکنند .

دین رسمی مسیحیت است . درباره تاریخ اگر بخواهیم بگوییم شاخص ترین اتفاق شروع جنگ جهانی دوم بود که اوکراین از سال۱۹۴۱تا۱۹۴۴به اشغال آلمان درآمد و در ۲۳اوت ۱۹۹۱ اوکراین استقلال خود را اعلام کرد و اولین کشوری که اوکراین را به رسمیت شناخت”ایران” بود.

سال۱۹۹۴ که سال شروع تغییرات برای این کشور بود در این سال در اوج ناکامی های اقتصادی مردم در این کشور به پای صندوق های رای رفته و لئونید کوچما را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند این فرد اقداماتی که برای کشورانجام داد باعث شد که سیاست و اقتصاد  رو به جلو حرکت کند و مردم شاهد رشد اقتصادی کشورشان باشند به همین منظور برای دور دوم هم به کوچما رای دادند و بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد.

جغرافیا

حال به جغرافیای این کشورمیپردازیم این کشور دارای زمین های مسطح و دشت های حاصلخیز میباشد آب و هوای معتدل قاره ای را دارد مقدار بارش باران در جای جای این کشور حاصلخیز متفاوت است .

طبق قانون اساسی این کشور تمام مردم اوکراینی از تحصیل رایگان برخوردار میباشند. ورزش در میان مردم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و مردم به شدت به ورزش علاقمند هستند وزرش مورد علاقه بین مردم “فوتبال” میباشد و دو تیم لیگ برتری قدرتمند هم که در لیگ قهرمانان اروپا هم چند بار شرکت کرده اند را پرورانده است.

از جاذبه های گردشگری این کشور میتوان به عجایب ۷گانه اش اشاره کرد.

مهاجرت به اوکراین

پیش از آنکه مهاجرت به اوکراین را در دستور کار خود قرار دهید بهتر است کمی با این کشور آشنا شوید.یکی از کشورهای پر جمعیت شرق اروپا محسوب می‌شود، زمان شوروی سابق از ارکان مهم سیاسی و اقتصادی و نظامی اتحاد جماهیر شوروی به حساب می‌آمد و این قدرت دلایل متعدی دارد. این کشور نسبت به کشورهای اروپایی رشد اقتصادی بسیار پایین‌تری داشته، در همه دوران‌ها دچار بحران شدید سیاسی و اقتصادی بوده، محل مناقشه غرب و روسیه است و کم‌تر زمانی رنگ ثبات به خود دیده است.

همه این مسائل در شرایطی به وجود آمده است که این کشور قطعاً یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین کشورهای جهان است. ظرفیت‌های بسیار بالای معدنی و طبیعی، ظرفیت‌های شگفت‌انگیز کشاورزی، ظرفیت بسیار بالا در زمینه گردشگری و ظرفیت بالای نظامی و ژئوپولتیک. از هر نظر که بررسی شود این کشور باید یکی از قدرت‌های جهانی به حساب بیاید اما متاسفانه وضعیت جهان به سمتی پیش رفته است که مردم کشورهای دارای ظرفیت‌های بالای فقر بیش‌تری تجربه می‌کنند.

پیش از مهاجرت  و انتخاب کار یا انتخاب رشته تحصیلی بهتر است خلاصه‌ای از منابع بالقوه این کشور را بشناسید. در ادامه چند نکته جالب از این کشور را به شما خواهیم گفت:

۱- پس از روسیه پهناورترین کشور اروپا به حساب می‌آید.

۲- ۴۰ در صد منگنز جهان در دوران شوروی از اوکراین صادر می‌شده. بیش از نصف آهن و فولاد کشور شوروی از اوکراین به دست می‌آمده. به همه این‌ها منابع غنی نیکل، جیوه، زغال‌سنگ، تیتانیوم را هم اضافه کنید. این کشور از نظر حجم و تنوع معادن طبیعی بی‌نظیر است، ۸۰۰۰ معدن و ۹۰ کانی ارزشمند.

۳-  صاحب یک چهارم از ارزشمندترین خاک‌های جهان موسوم به خاک سیاه است. این خاک بی‌نهایت حاصلخیز است و کشت در آن بدون کود انجام می‌شود.

۴- از نظر جغرافیایی تمام گاز صادراتی از روسیه از خاک این کشور می‌گذرد. قطع این گاز صنایع اروپا را فلج خواهد کرد.

۵- از نظر گردشگری رتبه هشتم در جهان را دارد. عجایب هفتگانه اوکراین مقصد بسیاری از گردشگران است.

شرایط مهاجرت

سال‌های اخیر رشد جمعیت اوکراین منفی بوده و این کشور اقدام به جذب مهاجران کرده؛ بنابراین در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی قوانین ساده‌تری برای جذب مهاجرین تصویب شده است. سوال اساسی اینجاست که چه شرایطی باید وجود داشته باشد تا مهاجرت به اوکراین تسهیل شود؟

افراد واجد شرایط شامل: متخصصان و کسانی که مسلط به حرفه‌ای خاص هستند که حضورشان در راستای منافع اقتصادی این کشور باشد. فعالان هنری و علمی و فرهنگی که با تولیدات علمی و فرهنگی خود به جامعه خدمت کنند. کسانی که سرمایه ۱۰۰ هزار دلاری ثبت شده در این کشور داشته باشند و کسانی که حضورشان در این کشور به سود کشور باشد. این شرایطی کلی و عمومی است و در صورتی که قصد داشته باشید در هر چارچوبی مهاجرت به اوکراین را تجربه کنید باید یکی از موارد بالا را احراز کرده باشید.

 

مهاجرت  برای تحصیل

مهاجرت برای تحصیل پیش از درگیری‌های اوکراین و روسیه و تنش‌های به وجود آمده محبوبیت بالایی داشت. این کشور در رشته‌های برق و مکانیک به صورت هدفمند دانشجویان را تربیت می‌کند و سیستم آموزشی مشابه روسیه دارد. نکات مثبتی در زمینه مهاجرت به اوکراین برای تحصیل وجود دارد که افراد بیش‌تری را به تحصیل در این کشور ترغیب می‌کند. در ابتدا باید بدانید که سطح بالای علمی و شیوه‌های نوین آموزشی در دانشگاه‎‌های این کشور به کار گرفته می‌شود، اساتید مطرح اروپا به دانشگاه‌های این کشور سفر می‌کنند و می‌توانید با آن‌ها در ارتباط باشید، می‌توانید در سمپوزیوم و سمینارهای آموزشی سایر کشورهای اروپایی حضور پیدا کنید، می‌توانید در برخی از رشته‌ها به زبان انگلیسی تحصیل کنید، برای یادگیری زبان اوکراینی و روسی دوره‌های آموزشی برای شما برگزار می‌شود.

امکان تبادل دانشجو با سایر کشورهای اروپایی مانند آلمان، انگلستان، فنلاند و جمهوری چک وجود خواهد داشت. در دورانی که دانشگاه‌ها تعطیل هستند دانشجویانی که دراین کشور تحصیل می‌کنند امکان کار در سایر کشورهای اروپایی را خواهند داشت. پس از تحصیل امکان اقامت دائم و یافتن کار مناسب وجود دارد.

خدمات پزشکی برای دانشجویان به صورت رایگان در این کشور ارائه می‌شود. به طور کلی مهاجرت به اوکراین با هدف تحصیل مزایای نسبتا خوبی دارد. تمامی دانشگاه‌های کشور دارای خوابگاه دانشجویی هستند. پیش از اقدام حتما از شرایط هر دانشگاه در مقطع و رشته تحصیلی خود اطلاع حاصل کنید. دانشگاه‌های از ۱ سپتامبر شروع به کار می‌کنند تا ژانویه و ترم دوم از دوم فوریه تا ماه ژوئن است. ۵۴ درصد دانشگاه‌های اوکراین دولتی و تحصیل در آن‌ها رایگان است.

از ویژگی‌های بسیار خوبی که برای دانشجویان خارجی در اوکراین در نظر گرفته شده و مهاجرت به اوکراین برای تحصیل را ساده‌تر کرده، امکان کار نیمه‌وقت در مدت تحصیل است. برای مقاطع کارشناسی اجازه ۱۰ ساعت کار و برای مقاطع ارشد و دکتری اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته وجود خواهد داشت که به تامین هزینه‌های جاری کمک خواهد کرد. اغلب کلاس‌ها در روزهای ابتدایی هفته برگزار می‌شود و مابقی هفته دانشجویان وقت خواهند داشت که به شرکت در سمینارها و مطالعه و کار بپردازند.

هزینه زندگی در صورت مهاجرت برای تحصیل و کار

واحد پول اوکراین گریونا است و هر گریونا معادل ۱۹۰ تومان خواهد بود. به طور کلی هزینه ماهیانه خورد و خوراک ۱۵۰ دلار است که با احتساب دلار ۶ هزار تومنی معادل ۹۰۰ هزار تومان خرج خورد خوراک خواهد شد. هزینه اجاره واحد مسکونی ۳۰۰ دلار است که معادل ۱۸۰۰۰۰۰۰ تومان خواهد شد. با توجه به آنکه دانشجویان در این کشور از خوابگاه برخوردار خواهند بود هزینه اجاره می‌تواند حذف شود. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه‌های جاری برای زندگی نسبتا پایین است.

 

مزایای مهاجرت به اوکراین و اقامت دائم

در صورتی که موفق به اخذ اقامت دائم از کشور شوید به جز حق رأی سایر حقوق شهروندی را خواهید داشت، مجوز کار دائم خواهید داشت، برای سفر به کشورهای اروپایی و آمریکایی و دریافت ویزا راه ساده‌تری پیش پای شما خواهد بود، امکان استفاده از خدمات بانکی و وام و … را خواهید داشت.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

2 پاسخ

  1. ممنون میشم اگه شرایط سرمایه گذاری برا اخذ پاسپورت اوکراین را بهم‌بگین

    1. سلام دوست عزیز
      لطفا جهت مشاوره در خصوص اخذ پاسپورت اوکراین با موسسه ما تماس بگیرید
      با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *