مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

بررسی راه های اقامت فرانسه [2019] – مهاجرت به فرانسه

اقامت در فرانسه

بررسی راه های اقامت فرانسه [2019] – مهاجرت به فرانسه

فهرست مقاله
اقامت در فرانسه
اقامت در فرانسه

اقامت کشور فرانسه

اقامت کشور فرانسه به دلیل سطح مقبول رفاه و خدمات اجتماعی جزو اقامت های تقریباً خوب در اتحادیه اروپا به شمار می رود.اما در مقایسه بین راه های ورود و اخذ اقامت این کشور ، سرمایه گذاری در فرانسه یکی از ایمن ترین راه و همچنین سهل الوصول ترین اقدامات می باشد. چه به عنوان یک شرکت خصوصی ، یک کار آفرین و یا یک سرمایه گذار خود را معرفی نمایید ، می توانید از بسیاری امکانات پس از اخذ اقامت حتی موقت بهره مند شوید.

افرادی که شرکتی در ایران یا جای دیگر دنیا دارند اکنون می خواهند این شرکت را در اروپا ثبت نمایند یا از این طریق اقامت تجاری خود و خانواده را اخذ کنند و هم تجارت نمایند می توانند از این طریق اقدام نمایند.

انواع راه های اقامت فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه

فرانسه شرایطی را فراهم نموده است تا اشخاص متقاضی برای سرمایه گذاری در فرانسه دراین کشور بتوانند از طریق خرید یک شغل و یا راه اندازی یک واحد صنفی در کشور فرانسه ، ویزای سرمایه گذاری  این کشور را اخذ کنند و جهت اخذ اقامت کشور فرانسه اقدام نمایند.

اگر شرکت و یا موسسه ای را در ایران دارید می توانید شعبه ای خدماتی ، تجاری و یا در قالب های متفاوت دیگر را در فرانسه به ثبت برسانید و با برآورده کردن الزامات آن طی یک پروسه ۵ ساله یه اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

صاحبان مشاغل در ایران می توانند در فرانسه به راه اندازی شرکتی بپردازند و شخص متقاضی خود را به عنوان کارمند این شرکت معرفی می کند و حقوقی را معین می کند که به عنوان درآمد ماهانه ی خود از این شرکت دریافت می کند . مبلغ دریافتی به عنوان حقوق از شرکت می بایست بیش از دو هزار یورو باشد از نظر دولت فرانسه اثبات این مسئله امری مهم تلقی می شود که سمت و فعالیت شخص مورد نظر در شرکتی که به ثبت رسیده است بسیار مهم و در اداره ی شرکت حیاتی می باشد .

اقامت از راه ثبت شرکت

متقاضیان میتوانند با ثبت شرکت در یک کشور اروپایی علاوه بر توسعه فعالیت های تجاری در کشور مزبور از مزایای متعددی از جمله اقامت کشور مورد نظر برای خود و خانواده بهره مند شوند.

 

دولت فرانسه برای افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در فرانسه را دارند شرایطی را فراهم نموده است که متقاضیان می توانند با خرید یک شغل و راه اندازی یک واحد صنفی  در کشور فرانسه سرمایه گذاری کنند و اقامت این کشور را برای خود و خانواده خود اخذ کنند.بسته به نوع و میزان سرمایه گذاری در فرانسه شرایط مختلفی برای متقاضی رقم می خورد.

مبلغ اولیه سرمایه گذاری حداقل ۱۰ میلیون یورو می باشد که این مقدار در مباحث صنعتی و تجاری می تواند به کار گرفته شود.

در مبالغ پایین تر از ۱۰ میلیون یورو شخص می بایست یک واحد صنفی خریداری نماید که در این صورت برای این فرد یک ویزا به مدت یک سال صادر می‌شود که البته این ویزا به مدت ۵ سال قابل تمدید است.

چنانچه فرد بتواند شغل خود را در این ۵ سال اداره کند، پس از گذشت این مدت اقامت دائم فرانسه را دریافت می‌کند. امروزه بسیاری از موسسات و شرکت های مهاجرتی این ادعا را دارند که می توانند در کشور های اروپایی ویزای سرمایه گذاری اخذ کنند در صورتی که این امر موضوعی کاملا حقوقی است و باید تحت نظر یک وکیل و حقوقدان انجام شود. سرمایه گذاری قوانین خاصی دارد که اگر وکیل شما آگاهی کامل از قوانین و شرایط مهاجرت به فرانسه را نداشته باشد با شکست رو به رو می‌شود.

مراحل درخواست ویزای سرمایه گذاری از فرانسه نیز به این صورت است که ابتدا شخص درخواست یک ویزای کوتاه مدت می‌دهد و پس از اخذ ویزا و وارد شدن به فرانسه، باید یک واحد صنفی خریداری کرده و یک حساب بانکی نیز ایجاد کند.

با پایان این ویزای کوتاه مدت، شخص باید به ایران برگشته و حال درخواست ویزای بلند مدت ۶ ماهه را از سفارت داشته باشد. اکنون فرد باید به حساب فرانسه خود پول واریز نماید و پس از ورود مجدد به فرانسه درخواست اقامت یک ساله می‌کند که در این مرحله، فرد باید شرکت خود را تاسیس کرده و مدارک تاسیس شرکت را به دولت ارائه کند.

این اقامت به مدت ۵ سال تمدید می‌گردد و سرانجام تبدیل به اقامت ۱۰ ساله می‌شود. ۳ سال پس از اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در فرانسه برای متقاضی اصلی و همراهان او پاسپورت فرانسه صادر می گردد .

 

معایب سرمایه گذاری در فرانسه

کشور فرانسه به دلیل جا دادن حجم بالایی از اقوام مختلف و فعالیت اقلیت های اجتماعی از سرتاسر دنیا متاسفانه شاهد اتفاقات و ناهمگونی هایی در اقتصاد ، فرهنگ و شرایط اجتماع خویش بوده است.

نرخ بیکاری در فرانسه کمی رو به رشد بوده و با تقریباً ۱۱ درصد در سال ۲۰۱۵ دارای افت زیادی در اشتغال و تجارت داشته است.در مقایسه با قطب های اقتصادی اروپا مانند آلمان ، سوئد ، نروژ ، کشور فرانسه نمی تواند مقصدی ایده آل برای یک سرمایه گذار باشد.

یکی دیگر از موارد قابل ذکر نرخ بسیار بالای مالیات و Taxation در فرانسه می باشد. بعضاً تا ۴۵ الی ۵۰ درصد درآمد خالص ، چه برای اشخاص حقیقی چه حقوقی و در آخر زمان بسیار بلند برای اخذ اقامت دائم فرانسه که تقریباً دو برابر بیشتر کشورهای دیگر اروپایی است. این زمان  توسط دولت فرانسه یک مدت ۱۰ ساله می باشد.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!