رد کردن لینک ها

اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت

اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت
رتبه دادن به این مطلب

اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت

 اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت – ثبت شرکت در کشور مالزی – اقامت کشور مالزی – مهاجرت به کشور مالزی – راه های مهاجرت به کشور مالزی – قوانین اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت – ویزای کشور مالزی – ویزای توریستی کشور مالزی – اقامت کشور مالزی

کشور مالزی در آسیای شرقی مکانی بسیار مناسب جهت سرمایه گذاری افراد متقاضی میباشد. حال با این سرمایه گذاری افراد میتوانند نسبت به دریافت اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت اقدام نمایند.

داشتن اطلاعات مناسب در خصوص اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت برای متقاضیان مهاجرت و اقامت کشور مالزی و سرمایه گذاران کشور مالزی بسیار اهمیت دارد .

در این مقاله قصد داریم در خصوص اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت اطلاعاتی مختصر و مفید برایتان به اشتراک بگذاریم.

سوالات خود را در پایان مقاله میتوانید مطرح نمایید . با هم میپردازیم به موضوع این مقاله :

اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت

با داشتن ۲ سهامدار و عضو هیئت مدیره میتوانید در این کشور ثبت شرکت داشته باشید. و اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت را به دست آورید

مقیم بودن حداقل یک فرد در کشور مالزی برای ثبت شرکت در کشور مالزی نیاز است زیرا در قانون  S S M برای ثبت شرکت در کشور مالزی میبایست یک نفر مقیم این کشور باشد.

نتیجه میگیریم شما برای ثبت شرکت در کشور مالزی نیاز به شریک محلی دارید.

افراد مقیم یعنی (مالزیایی ، هندی ، و … ) و کسانیکه ویزای اقامت در کشور مالزی را دارند مثلا دانشجویان یا کسانی که در کشور مالزی کار میکنند و اقامت کارمندی کشور مالزی دارند. این افراد آدرس ثبت شده ای در کشور مالزی دارند که این مسئله مهم می باشد .

قوانین سود و زیان و حسابرسی در کشور مالزی

شرکت هایی که در کشور مالزی فعالیت میکنند باید حسابهای سالانه خود را پایان هر دوازده ماه حسابرسی نمایند و سود و زیان خود را مشخص نمایند و مالیات مبنی بر کارکرد خود را اعلام نمایند.

البته مالیات در صورت داشتن سود شرکت ، به آن شرکت تعلق خواهد گرفت. مالیات های شرکتهای بین ۲۰ تا ۲۶ درصد میباشد که برای اصناف مختلف متغیر میباشد.

بسیاری از افراد که در کشور مالزی ثبت شرکت را انجام میدهند نسبت به حسابرسی و پرداخت مالیات خود کوتاهی میکنند این امر باعث میشود برای تمدید ویزای اقامتی کشور مالزی شخص ، مشکل ایجاد شود.

پس پیشنهاد ما این است که طی هر سال نسبت به پرداخت مالیات در صورت سود سالیانه اقدام نمایید.

حسابرسی و حسابداری شرکت ها برای سرمایه گذاری و اقامت کشورها بسیار اهمیت دارد.

انواع شرکت ها در جهت ثبت با نام های تجاری ، اقتصادی و خدماتی و … در کشور مالزی نظیر :

  • شرکت هایی برای تاسیس نیاز به ۵۰۰ هزار رینگیت است و این ۵۰۰ هزار رینگیت متعلق به شخص خارجی می باشد ، پس می توان گفت که کل سرمایه شرکت مربوط به شخص خارجی است .
  • شرکتی که یکی از سرمایه گذاران آن شخصی که تابعیت کشور مالزی را دارا می باشد و با ۳۵۰ هزار رینگیت شخص مالزیایی می تواند شرکت را تاسیس نماید .

البته لازم به ذکر است که در این شرکت ، حداقل سهم شخص مالزیایی از شرکت ۵۰ درصد می باشد .

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در کشور مالزی:                                                                     

۱-اصل و کپی تمام صفحات  گذرنامه معتبر
۲-نام درخواستی برای ثبت شرکت
۳-موضوع فعالیت شرکت (سرمایه گذاری ، تجاری ، خدماتی و… )
۴-گواهی تاییدیه شماره حساب بر روی سربرگ همراه با مهر بانکی
۵-نشانی محل سکونت سهام داران – جهت تائید نشانی باید قبض برق یا اینترنت ارائه شود
۶-مشخص کردن سهام شرکاء

برای اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت باید توجه ذاشت که هر شرکتی که در کشور مالزی تاسیس می شود طبق قانون  باید طی مدت ۶ تا ۹ ماه از طرف نهاد دولتی مورد بازرسی قرار بگیرد که معلوم شود ماهیت کاری این شرکت چیست و باید آدرس دقیق و نام این شرکت کاملا مشخص باشد و باید به اداره ثبت شرکت برسد .

شرکت هایی که شریک مالزیایی دارای ۵۰ درصد از سهام شرکت را دارا می باشد و با مسئولیت محدود ، باید در ابتدا ماهیت کاری شرکت (تجاری ، اقتصادی ، خدماتی و … ) باید مشخص شود و تمام مدارک مبنی بر ثبت شرکت و سرمایه گذاری مشخص شده آن ها را به دولت مالزیایی ارائه دهند

و دولت مالزی تا ۶ ماه اول کاری شرکت ، کمک هایی را از طرف کشور مالزی به شرکت ارائه می کند تا مشکلی در باز کردن حساب بانکی و بیمه و حسابرسی و … شرکت نداشته باشند .

البته لازم به ذکر است که سهام داران شرکت با دردست داشتن اختیار میزان سهام خود را از شرکت می توانند کاهش یا افزایش دهندو یا می توانند به صورت کلی انتقال دهند .

ثبت شرکت در مناطق آزاد کشور مالزی :
مناطقی در کشور مالزی وجود دارند که از طرف کشور مالزی به دلیل اینکه از جهت مالیات و تعهدات بانکی ودر عرصه تجارت و بازرگانی آزاد هستند مانند منطقه لابوآن کشور مالزی به عنوان مناطق آزاد نامیده می شوند .

شرکت هایی که در مناطق آزاد کشور مالزی فعالیت دارند نمی توانند با دیگر شرکت های داخل کشور مالزی معامله ای انجام دهند فقط با شرکت هایی می توانند معاملات تجاری و بازرگانی و بانکی داشته باشند که همانند شرکت های خود در منطقه آزاد کشور مالزی هستند .

هزینه ثبت شرکت در کشور مالزی :

مبلغی که اداره بازرگانی برای ثبت شرکت در کشور مالزی از شرکت دریافت می کند ۳۵۰۰ رینگیت کشور مالزی و برای افزایش سرمایه شرکت برای هر ۲۰۰هزار رینگیت مالزی ۱۰۰۰ رینگیت دریافت می کند

و اگر شرکتی جهت اخذاقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت و انجام کلیه امور مهاجرت درخواست نماید باید مبلغ ده هزار رینگیت تا بیست و پنج هزار رینگیت کشور مالزی و بابت هر تمبر پاسپورت ۵۰۰  رینگیت کشور مالزی به اداره مهاجرت باید پرداخت نماید .

البته لازم به ذکر است که اگر شرکتی جهت اخذ اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت به اداره مهاجرت مراجعه نماید و نتواند اخذ اقامت کشور مالزی  را به دست بیاورد مطمئن باشید که آن شرکت وارد لیست سیاه اداره مهاجرت کشور مالزی می گردد

و دیگر امکان اقدام دوباره این شرکت جهت اخذ اقامت کشور مالزی را نخواهد داشت .

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  اقامت کشور مالزی از طریق ثبت شرکت  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه