رد کردن لینک ها

اقامت کانادا از طریق پناهندگی

اقامت کانادا از طریق پناهندگی

اقامت کانادا از طریق پناهندگی راهی غیر مطمئن برای اقامت است.گاه شرایطی به وجود می­آید که فرد را ناچار می­سازد برای همیشه از کشور خود خداحافظی کرده و راهی را به مقصدی ناآشنا و غریب طی نماید. عواملی همچون ترس از آزار و اذیت در زمینه مذهبی، قومی، نژادی، تبعیض، نقض حقوق بشر، حوادث و بلایای طبیعی چون طوفان، زلزله، سیل، فقر، تهی دستی، تعقیب، شکنجه و …

گاه فراتر از این عوامل، جان فرد در کشوری که در آن زندگی می­کند به خاطر داشتن عقاید سیاسی اقلیتی و یا عضویت در یک گروه اجتماعی خاص به خطر می­افتد و وی را ناچار می­سازد ترک وطن کرده و به دنبال پناه گاهی امن باشد.

در واقع این نوع ترک وطن کردن شکل دیگری از مهاجرت است. مهاجرت به روشی متفاوت از سایر روش­ها با خصوصیات، ویژگی­ ها و شرایط خاص خود.

در اقامت کانادا از طریق پناهندگی، فرد به خاطر عواملی که ذکر شد به کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارد درخواست پناهندگی  می­دهد. در صورتی که با تقاضای این فرد موافقت شود دیگر قادر به برگشت به کشور خودش نیست. به این شخص پناهنده گفته می­شود. نمی­توان به فردی که به این روش مهاجرت می­کند عنوان مهاجر داد چرا که قصد مهاجر از مهاجرت اقامت موقت و یا دائم در کشوری است در حالی پناهنده مجبور به فرار شده، چه بسا که اگر شرایط سخت و دشواری برایش پیش نمی­آمد هرگز قصد ترک کشورش را نداشت.

اقامت کانادا از طریق پناهندگی دارای فرایندی بسیار دشوار و پیچیده است. بسیاری از کسانی که متقاضی پناهنده شدن به کشوری هستند در اغلب موارد با عدم موافقت کشور مورد نظر رو به رو می­شوند. مهاجرت از این طریق معمولاً آخرین راه باقیمانده و تنها گزینه­ای است که می­تواند برای حفظ جان خود و امنیتش از آن بهره­مند گردد.

پیشنهاد مطالعه »
پناهندگی در  کانادا

انواع اقامت کانادا از طریق پناهندگی

 

 پناهندگی اجتماعی

در این شکل از  پناهندگی ، شخصی که متقاضی پناهنده شدن به کشوری است برای داشتن زندگی بهتر و برخوداری از رفاه نسبی بیشتر  اقدام به  پناهندگیمی­کند. این فرد باید بتواند اثبات کند که زندگی در کشور مبدأ سخت و دشوار است تا با درخواست مهاجرت از طریق  پناهندگی وی موافقت شود.

 

 پناهندگی به علت عضویت در یک گروه اجتماعی خاص

در این شکل از  پناهندگی  احتمال در خطر افتادن جان فرد به علت علنی شدن عضویت و فعالیت وی در یک گروه اجتماعی خاص وجود دارد.

 

 پناهندگی نژادی

در این شکل از پناهندگی  در کشور مبدأ به علت تبعیض ­های نژادی مورد آزار و شکنجه قرار می­گیرد و از این طریق می­تواند به کشوری دیگر پناهنده شود.

 

مهاجرت از طریق پناهندگی به خاطر داشتن عقاید سیاسی خاص

در این شکل از  پناهندگی  جان فرد به علت داشتن عقاید سیاسی خاص و همچنین بیان این عقاید در جامعه به خطر می­افتد بنابراین درخواست  پناهندگیبه کشوری را می­کند.

 

مهاجرت از طریق پناهندگی به علت داشتن مذهبی خاص

در این شکل از پناهندگی  فرد عقاید مذهبی خاصی دارد که از طرف جامعه مورد قبول نیست. در صورتی که جان فرد به خاطر داشتن چنین عقایدی به خطر بیافتد می­تواند درخواست  پناهندگی  بدهد.

 

 

مهاجرت از طریق پناهندگی در  کانادا

کشور  کانادا  از جمله کشورهایی است که به افراد نیازمند به پناهگاهی امن، پناه داده و از آنها با دادن اقامت بلند مدت حمایت می­کند. به این برنامه اسکان مجدد می­گویند. در اسکان مجدد پناهندگان تحت حمایت دولت قرار می­گیرند به این معنی که دولت  کانادا  به مدت یکسال پناهندگان را تحت حمایت مالی قرار می­دهد. بعد سپری شدن این مدت زمان، دولت حمایت خود را قطع می­کند. در طول این مدت پناهنده باید بتواند برای خود شغل مناسبی پیدا کرده، از نظر مالی استقلال یافته و شرایط زندگی خوبی برای خود و خانواده­اش فراهم نماید.

پیشنهاد مطالعه »
تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

 

 

راه های قانونی برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت به کانادا
 2. شرایط مهاجرت به کانادا
 3. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ
 4. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 5. مهاجرت به کانادا از طریق نیروی با تجربه کانادایی
 6. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج
 7.  ویزای طولانی مدت دیدار خانواده کانادا
 8. مهاجرت خوداشتغالی کانادا
 9. سرمایه گذاری در کانادا
 10. مهاجرت تحصیلی به کانادا / شرایط دریافت ویزای تحصیلی
 11. برنامه مهاجرتی استانی به کانادا (PNP)
 12. برنامه های استانهای کانادا

 

شرایط اقامت پناهندگان در کانادا

قبل از آن که با درخواست پناهندگان مبتنی بر پذیرش درخواست  پناهندگی  آنان موافقت شود باید یکسری از اقدامات انجام گیرد از جمله:

 • انجام یکسری از آزمایش های پزشکی برای اطمینان از سلامت روحی و جسمی خود و خانواده اش
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و عدم سابقه کیفری به منظور اطمینان حاصل کردن از این که فرد متقاضی پناهندگی  در گذشته جرمی مرتکب نشده است و نمی­تواند برای امنیت  کانادا  خطری داشته باشد.

در صورت عدم موفقیت در دو مرحله قبل، احتمالاً با درخواست متقاضی جهت مهاجرت از طریق  پناهندگی  موافقت نخواهد شد.

 • در صورت پشت سر گذاشتن دو مرحله قبل، کانادا  سازمان بین المللی مهاجرت و یا هر سازمان دیگری را که در استخدام دولت  کانادا  است با خبر می­کند. سازمان مهاجرت یا هر سازمان دیگری فرد را برای اعزام به  کانادا  کمک می­کند.
 • وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا  برنامه ­ای جهت آشنایی با  کانادا  و شرایط زندگی در آن پایه ­گذاری کرده است که از طریق آن افراد هر آنچه که لازم است در مورد زندگی در  کانادا  بدانند، به دست می­آورند.
 • پس از طی مراحل فوق، فرد به کانادا  اعزام می­شود. از تعیین تاریخ پرواز، گرفتن بلیط، رزرو هتل گرفته تا خوشامدگویی در فرودگاه، تحویل چمدان­ها و … فرد تحت حمایت و کمک دولت  کانادا  است.
پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت کاری به نووا اسکوشیا

 

ورود به  کانادا و اقامت در آن تحت حمایت بخش خصوصی

در این شیوه، فرد پناهنده تحت حمایت بخش خصوصی و نه دولت  کانادا  قرار می­گیرد. به این معنا که برخی از مردم  کانادا  داوطلب کمک به پناهندگان شده و متعهد می­شوند به مدت 12 ماه از پناهندگان حمایت کرده تا با شرایط زندگی در  کانادا  انطباق پیدا کنند و از نظر مالی مستقل شوند. این افراد در زمینه­هایی همچون تقبل هزینه­ی خوراک و پوشاک، محل اقامت، انرژی­ های مصرفی چون برق، گاز، یافتن مترجم حضوری برای برقراری ارتباط راحت­ تر و بهتر، انتخاب پزشک برای فرد و خانواده­اش، کمک در زمینه بهره­مندی در خدمات بهداشتی، کمک در زمینه یافتن کار، آشنا کردن با سیستم خدمات بانکی و … به پناهندگان کمک خواهند کرد. فرد به محض مستقل شدن از نظر مالی دیگر به حمایت این افراد احتیاجی نخواهد داشت.

در صورتی که پناهنده بخواهد خانواده ­ش را نیز همراه خود به  کانادا  بیاورد باید نام تمامی آنها را به اداره مهاجرت  کانادا  بگوید تا نام این افراد در برگه درخواست متقاضی ذکر شوند. از زمان ورود به  کانادا  برگه ­ای به پناهنده می­دهند که نشان­ دهنده اجازه اقامت دائم او در  کانادا ست و این به معنای این است که حضور فرد در  کانادا  قانونی است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره