کاری, لهستان

اقامت کاری لهستان

اقامت کاری لهستان

اقامت کاری لهستان و شرایط دریافت ویزای کاری لهستان 2019 و قوانین دریافت و اخذ اقامت کاری لهستان چگونه انجام میشود؟ ویزای کاری در کشورهای مختلف در اتحادیه اروپا شامل قوانین میباشد. امروزه کارفرمایان در کشورهای مختلف بدنبال نیروهای متخصص برای حرفه و گسترش کار خود هستند.

حال ممکن است نیروی کار مورد نشر کارفرمایان در خارج از کشور خود باشد. در خصوص اخذ اقامت کاری لهستان اطلاعاتی را در این نوشته برایتان آماده نموده ایم که امیدواریم برایتان مناسب باشد و مورد استفاده شما عزیزان متقاضی اقامت کاری لهستان قرار بگیرد

در این مقاله ما قصد داریم اطلاعات مفید و جامع در باب اقامت کاری لهستان  را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و به سوالاتی که شما در ارتباط با شرایط ویزای کار لهستان ، چگونگی مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل و شرایط مهاجرت به لهستان از طریق کار و شرایط کاریابی در کشور لهستان مطرح می نمایید ، با در اختیار گذاشتن اطلاعات جامع  به طور کامل پاسخ می دهیم .

اقامت کاری لهستان

یکی از راه های مهاجرت به کشور لهستان ، اخذ ویزای کاری لهستان می باشد و از این طریق متقاضی می تواند برای اقامت خود در کشور لهستان اقدام نماید .

قبل از ادامه مقاله یک نیم نگاه کوتاهی به شرایط و موقعیت کشور لهستان بی اندازیم :

کوتاه در خصوص لهستان

کشور لهستان ، از کشور های حوزه  اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد . پایتخت لهستان ، شهر ورشو می باشد و اکثر مردم کشور لهستان را با هر قوم و قبیله ای در خود جای داده است .

واحد پولی کشور لهستان ، زلوتی می باشد اما به دلیل قرار گرفتن کشور لهستان در منطقه یورو ، در معاملات تجاری خود از واحد پولی یورو استفاده می نمایند .

صنعت کشور لهستان در زمینه ساخت ماشین آلات صنعتی سنگین ، کشتی سازی ، تولیدات کارخانه ای ، خودرو سازی بسیار قوی می باشد .

هزینه زندگی در کشور لهستان

هزینه زندگی در کشور لهستان به نسبت دیگر کشور های اروپایی پایین می باشد اما با کیفیت زندگی تقریبا عالی و با امکانات و مزایای فراوانی که دولت لهستان در اختیار مردم لهستان قرار  می دهد .

هزینه های مختصری که در زندگی در کشور لهستان وجود دارد را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم :

هزینه اجاره آپارتمان مرکز شهر برای یک ماه : ۱۷۰۰ زلوتی

هزینه اجاره آپارتمان حومه شهر برای یک ماه : ۱۲۵۰زلوتی

بنزین و گازوئیل هر لیتر : ۵ زلوتی

یک وعده غذای رستورانی :  ۱۵ الی ۲۰ زلوتی

یک وعده غذا در رستوران مک دونالد : ۱۰ الی ۱۶ زلوتی

مصرف خوراکی های لبنی و پروئینی : ۴۵۰ الی ۵۰۰ زلوتی

هزینه حمل و نقل برای یک ماه : ۱۲۰ زلوتی

شرایط اخذ ویزای کار لهستان

مهمترین اصل در کسب ویزای کار لهستان ، اخذ دعوت نامه کاری و یا در خواست کاری از طریق کارفرمای لهستانی می باشد اگر فرد متقاضی موفق به دریافت درخواست کار ، کارفرمای لهستانی گردد می تواند برای ویزای کار لهستان اقدام نماید و ویزای کار لهستان را اخذ نماید . در این صورت است که فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به همراه داشته باشد . بر طبق قوانین کشور لهستان ، اگر شما به مدت ۵ سال اقامت قانونی داشته باشید می توانید برای اقامت دائم کشور لهستان اقدام نمایید و بعد از اقامت دائم ، می توانید برای اخذ پاسپورت کشور لهستان نیز اقدام به عمل آورید .

حداقل مدرک تحصیلی فرد متقاضی ویزای کار کشور لهستان ، کارشناسی یا لیسانس می باشد .

اگر فرد متقاضی در جستجوی یک کار تمام وقت در کشور لهستان می باشد باید از طریق کار فرمای لهستانی ، که دارای شرکت و یا حرفه ی معتبری در کشور لهستان می باشد ، پیشنهاد کاری داشته باشد .

آشنایی در امور کامپیوتر ، IT  ، امور مالی و آشنایی به رشته هایی از این قبیل و داشتن تجربه کاری ، جستجو برای شغل مورد نظر را در کشور لهستان برای فرد متقاضی راحت تر می نماید .

متقاضیان کار به محض یافتن کار فرما ی خود در کشور لهستان و مهاجرت به کشور لهستان ، می توانند برای کارت آبی که مخصوص کشور عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد اقدام نمایند .

کارت آبی اتحادیه اروپا الهام گرفته از کارت سبز آمریکا و بر گرفته از رنگ آبی پرچم اتحادیه اروپا دارد .

زمانی که فرد متقاضی برای کارت آبی اتحادیه اروپا ، درخواست می دهد ، کارت آبی به مدت ۲ سال اعتبار دارد و بعد از تمدید مجدد به مدت بیشتر از سه سال نیز معتبر می شود که بعد از گذشت ۵ سال از داشتن کارت آبی اتحادیه اروپا ، فرد متقاضی می تواند برای داشتن اقامت دائم کشور لهستان اقدام نماید .

کارت آبی اتحادیه اروپا طرحی است برای جذب نیروی کار متخصص و ماهر در لهستان و در همه جای اتحادیه اروپا میتوانند با در دست  داشتن کارت آبی ، در شغل مورد نظر خود کار نمایند البته همه ی ۲۷ کشو عضو اتحادیه اروپا     کارت آبی را ، دارا می باشند به جز: کشورهای بریتانیا ، ایرلند و دانمارک .

سه شرطی که برای داشتن کارت آبی اتحادیه اروپا ، فرد متقاضی باید رعایت نماید :

تنظیم قرار داد کاری بین کارفرما و نیروی کار خارجی ، به پایان رساندن تحصیلات دانشگاهی توسط فرد متقاضی و با حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی و در نهایت فرد متقاضی تبعه هیچ از کشور های عضو اتحادیه اروپا نباشد .

برای اخذ ویزای کاری کشور لهستان و کشور های عضو اتحادیه اروپا ، کار فرمای لهستانی باید به مدت سه ماه در کل کشور لهستان برای اخذ نیروی کار ماهر در شغل مورد نظر خود آگهی درج نماید ، اگر نیروی کار ماهر برای شغل مورد نظر وی انتخاب نشد اگهی استخدام را باید در بین کشور عضو اتحادیه اروپا نیز به مدت سه ماه پخش نماید و با گذشت سه ماهه دوم پخش آگهی ، اگر مجددا نیروی کار ماهر یافت نشد شخص کارفرما می تواند برای نیروی کار خارجی ماهر بنا به شغل مورد نظر کارفرما طبق قانون کار در خواست کاری ارسال نماید و با تنظیم قرار داد کاری که فی مابین کارفرما لهستانی و نیروی کار خارجی انجام می گیرد به وزارت کار لهستان فرستاده شود و بعد از صدور  ویزای کاری لهستان ، فرد متقاضی می تواند برای مهاجرت به لهستان اقدامات لازم را انجام دهد .

مدارک لازم جهت صدور ویزای کار لهستان 

  • پاسپورت
  • سوابق کاری ترجمه شده
  • حداقل مدرک تحصیلی ترجمه شده
  • گواهی عدم سوء پیشینه

سخن آخر

حال به پایان مقاله در باب ویزای کار لهستان و پایان اطلاعات در این خصوص رسیدیم . امیدواریم اطلاعات برایتان مثمر ثمر واقع شده باشد.

سازمان مهاجرتی آوات با همکاری موسسه حقوقی مهاجرتی لتس مایگریت آماده ارائه خدمات مشاوره در خصوص ویزای کار لهستان میباشد.

همچنین شما میتوانید سوالات خود را در خصوص ویزای کار لهستان در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید . و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *