مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

اقامت کاری آلمان

فهرست مقاله
اقامت کاری آلمان
اقامت کاری آلمان

اقامت کاری آلمان

شرایط و قوانین اقامت کاری آلمان در سال 2019 چگونه است؟ امروزه افراد زیادی بدنبال کار در کشورهای اروپایی میباشند . ویزای کاری اروپا بسیار حائز اهمیت شده است.کار در کانادا و آمریکا هم همانند کار درآلمان و سایر کشورهای اروپایی از طرفداران بسیار زیادی برخوردار میباشد.

افراد اخذ ویزای اقامت کاری آلمان را یکی از بهترین راه های مهاجرت به آلمان میدانند . کشور آلمان به دلیل قطب صنعتی اروپا میتواند بهترین گزینه برای افراد متقاضی کار در خارج از ایران باشد .کشورهایی نظیر استرالیا و کانادا امروزه در خصوص اجازه کار به متقاضیان بسیار سخت گیری میکنند .

مزیت خوب این نوع ویزای یعنی ویزای کاری آلمان این است که شما با دریافت اقامت کاری آلمان میتوانید به اقامت دائم و کارت آبی یا همان blue card آلمان دست پیدا نمایید.جهت مشاوره در خصوص کاریابی در کشور آلمان میتوانید از طریق شماره های درج شده در وبسایت آوات در ساعات اداری نسبت به دریافت وقت مشاوره حضوری و یا از راه دور اقدام نمایید.

 

مهاجرت به  آلمان:

 1. شرایط دریافت اقامت آلمان
 2.  شرایط اخذ ویزای کار آلمان
 3.  مهاجرت به آلمان
 4. مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج
 5. ویزای جستجوی کار آلمان
 6. اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد

 

روش بلو کارت آلمان  [ blue card آلمان ]

روش بلو کارت آلمان  [ blue card آلمان ] همانند سایر روش های اقامت آلمان نظیر اقامت تحصیلی آلمان و یا سرمایه گذاری در آلمان افراد متقاضی میبایست مدارکی را برای اخذ ویزا ارائه دهند .شما با دریافت ویزای شش ماهه کاری وارد آلمان میشوید و جست و جوی کار خود را آغاز مینماییداگر کار مناسب را یافتید شش ماه دیگر ویزای شما تمدید میشود و برای دریافت بلوکارت آلمان میتوانید اقدام نمایید.

 

در خصوص آلمان بدانیم

کشور آلمان با پایتختی شهر برلین یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن یا همان اتحادیه اروپا میباشد. از نظر اقتصاد بهترین کشور صنعتی و یکی از قطبهای اقتصاد اروپا میباشد.جمعیت آن ۸۵ میلیون نفر است .

و میزان درصد بیکاری در این کشور به زیر ۴ درصد میرسد.همسایه اصلی و رقیب اصلی اتریش و در قلب اروپا واقع شده است و با کشورهای مجارستان و لهستان و چک همسایه و هم مرز میباشد.هامبورگ، مونیخ، برلین و فرانکفورت بهترین شهرهای آلمان میباشند . ثروتمند ترین کشور اروپایی و یکی ازبنیانگذاران اتحادیه اروپا میباشد.صنعت خودروسازی و ساخت ماشین آلات سنگین در این کشور در رتبه اول جهانی قرار دارد.

 

کار در آلمان ( اقامت کاری آلمان )

اصولا کشورهایی که عضور اتحادیه اروپا (شنگن ) میباشند قوانین مشترکی در خصوص اقامت کاری و اخذ ویزای کاری دارند.روشی وجود دارد که شما ویزایی ۶ ماهه از کشور مبدا دریافت مینمایید و فرصت شش ماه ای را در آلمان دارید که بنا به تخصص خود بدنبال کار بگردید.

روشی دیگر که روش آگهی سه ماهه است وجود دارد که شما با پیشنهاد شغلی وارد المان میشوید .به این ترتیب که کارفرما سه ماه آگهی در آلمان منتشر میکند در صورت نیافتن فرد مناسب مجدد آگهی سه ماهه در حوزه اتحادیه منتشر میکندو در صورت نیافتن شخص مناسب که امری محال به نظر میرسد میتواند نسبت به استخدام و دعوتنامه کاری برای شما اقدام نماید.

 

روشی دیگر هم وجود دارد بعنوان ویزای job offer آلمان:

در این روش موسسات برای شما کار را بنا به سابقه شغلی و تحصیلات و مدارک شما پیدا میکنند و شما با خیال راحت میتوانید اقامت کاری آلمان را دریافت نمایید.

ویزای جاب آفر آلمان یکی از روش های اقامت آلمان است که نیازمند تخصص و سابقه کاری مناسب میباشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت کاری آلمان از طریق جاب آفر آلمان میتوانید از طریق شماره های درج شده در وبسایت ما با کارشناسان ما تماس گرفته و نسبت به رزرو وقت مشاوره حضوری اقدام نمایید.

کشور آلمان نیازمند متخصصان رشته های زیر میباشد که با هم میخوانیم

 1. برق و الکترونیک
 2. صنایع و مکانیک
 3. شیمی و فیزیک
 4. IT
 5. تمامی گروه های پزشکی و داروسازی و پرستاری

 

آیا سن و شرایط سنی برای اخذ ویزا و اقامت کاری آلمان وجود دارد؟

سن افراد متقاضی در این امر بسیار حائز اهمیت است .بطور حتم میبایست افراد متقاضی که سن زیر ۴۰ سال را دارند اقدام نمایند.تحصیلات مرتبط و سابقه کاری افراد در امتیاز اخذ ویزای کاری آلمان بسیار مهم تلقی میشود.

 

وبسایت های کاریابی در آلمان به شرح زیر میباشند:

 

 

در حال حاضر دریافت وقت سفارت آلمان امری بسیار دشوار است و یکی از مراحل اخذ اقامت کاری آلمان داشتن وقت مصاحبه در سفارت آلمان میباشد.یکی از مزیت هایی که کشور آلمان جهت ویزای کاری دارد این است که داشتن سابقه کار طولانی مهم نیست *شما میتوانید نسبت به ارسال رزومه خود نگران نباشید و امیدوارانه این کار را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

مدارک لازم جهت دریافت اقامت کاری آلمان

 1. فرم کاری و تقاضای کاری آلمان را کامل نموده
 2. شناسنامه و اصل پاسپورت و تصویر فتوکپی از تمامی صفحات آن
 3. ۲ قطعه عکس
 4. پرینت سه ماهه مالی و تمکن مالی
 5. ترجمه قانونی مدارک تحصیلی فرد متقاضی به آلمانی و انگلیسی
 6. گواهی عدم سوئ پیشینه برای فرد متقاضی
 7. رزومه و بیوگرافی کامل شخص متقاضی

 

نکته در خصوص تحصیلات فرد متقاضی اقامت کاری آلمان

برای یافتن شغل مناسب در آلمان داشتن مدرک لیسانس با فوق لیسانس تفاوت چندانی ندارد .شما باید حداقل مدرک کارشناسی را داشته باشید تا بتوانید جهت اخذ ویزای کاری آلمان اقدام نمایید و داشتن تخصص لازم و سابقه کاری در آن زمینه بسیار مهم تلقی میشود و شانس ویزا شدن شما را بالا خواهد برد. کشور آلمان و مردم آلمان نژاد پرست میباشند و زیر نظر زبان انگلیسی نیستند و داشتن مدرک زبان آلمانی هم یکی از موارد مهم اقامت کاری آلمان میباشد.مدرک ب۲ آلمانی برای افراد متقاضی کار در آلمان مناسب است و حداقل مدرکی که باید داشته باشید مدرک ب۲ است.

 

هزینه در آلمان

هزینه ها در آلمان که شامل خورد و خوراک و پوشاک و مسکن میباشد در شهرهای آلمان متفاوت است و بستگی به نوع زندگی افراد هم میباشد.حدود ۸۰۰ یورو در ماه شما در نظر بگیرید برای خرج و مخارج در آلمان.شهرهای مهم مثل هامبورگ و مونیخ از هزینه های بسیار بالایی برخوردار خواهند بود.

 

ویزای کاری کشورهای مختلف:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *