اقامت, لوکزامبورگ

اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ

اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ

شرایط اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ در سال 2018 , اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورک ، یکی از موضوعاتی ست که سازمان مهاجرتی آوات ، تصمیم دارد در این مقاله به آن بپردازد و شرایط اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ در سال 2018 را برای متقاضیان عزیز مهاجرت به لوکزامبورگ بازگو نماید .

اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ

راه اخذ اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ ، برای دانشجویان بین المللی خارجی ،  کاریابی در لوگزامبورگ می باشد و این فارغ التحصیلان دانشگاهی در صورتی موفق به اخذ اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ می شود که بنا به رشته تحصیلی و کسب تجربیات حرفه ای خود از طریق تحصیل در دانشگاه های لوکزامبورگ ، مشغول به کار شوند .

شرایط اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ ، برای دانشجویان بین المللی خارجی در لوکزامبورگ به گونه ای می باشد که دانشجویان دکتری بعد از اتمام تحصیل در لوکزامبورگ ، فرصت دارند به مدت دوسال به دنبال کاریابی در لوکزامبورگ باشند و مشغول به کار شوند و شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ را برای خود فراهم آورند و البته دانشجویان بین المللی خارجی می توانند با مبدل ساختن ویزای تحصیلی لوکزامبورگ به ویزای کار لوکزامبورگ ، برای اخذ اقامت لوکزامبورگ اقدام نمایند .

اخذ اقامت لوکزامبورگ

البته تحصیل در لوکزامبورگ ، یکی از امتیازات جهت اخذ اقامت لوکزامبورگ محسوب می شود . تحصیل در لوکزامبورگ در تمامی مقاطع تحصیلی چه ابتدایی ، متوسطه و پیش دانشگاهی و دانشگاهی نیز دیده می شود و لازم به ذکر می باشد که بنا به وجود چند زبان رسمی در لوکزامبورگ ، تدریس در مدارس و موسسات آموزش عالی و کالج ها و حتی دانشگاه های لوکزامبورگ نیز به صورت چند زبان انجام می شود .

تحصیل در لوکزامبورگ نیز مانند دانشگاه های دیگر کشور های اروپایی ، اگر به زبان مادری و رسمی کشور لوگزامبورگ انجام گیرد ، به صورت رایگان می باشد اما در غیر این صورت مبلغی بابت شهریه دانشگاه های خصوصی لوکزامبورگ از دانشجویان گرفته می شود .

البته دانشجویان بین المللی خارجی در حین تحصیل نیز می توانند با کسب اجازه کار از وزارت کار و رفاه اجتماعی لوکزامبورگ ، به صورت نیمه وقت و با دریافت حقوق مشغول به کارشوند و یا در حین تحصیل دانشجویانی که دارای مهارت ها و تخصص خاصی هستند ، با ارسال رزومه تحصیلی و ارائه تخصص خود به شرکت های معتبر لوکزامبورگ ، درخواست کار ضمن تحصیل لوکزامبورگ را نمایند و در صورت کسب اجازه کار از شرکت موجود در لوکزامبورگ ، مشغول به کار ضمن تحصیل شوند .

کاریابی در لوکزامبورگ

البته شرایط کار در حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی خارجی ، از ترم دو تحصیلی ، به وجود می آید و در ترم اول این دانشجویان موظفند که برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه لوکزامبورگ تاییدیه تمکن مالی خود را به دانشگاه ارائه دهند .

البته لازم به ذکر می باشد که مهلت اعتبار ویزای دانشجویی لوکزامبورگ برای دانشجویان تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی تا 31 ماه اکتبر می باشد و دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد بعد از اتمام تحصیل خود فرصت برای کاریابی در لوکزامبورگ و کسب اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ را دارند ، اما دانشجویان مقطع دکتری بعد از اتمام تحصیل خود ، فرصت بسیار کمی برای کاریابی در لوکزامبورگ دارند و شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ برای دانشجویان دکتری سخت تر خواهد بود . به همین جهت این شیوه ی زمان گذاری برای کاریابی در لوکزامبورگ و کسب اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ ، مورد انتقاد بسیاری از فارغ التحصیلان بین المللی خارجی در کشور لوکزامبورگ قرار گرفنه است .

به همین دلیل دولت لوکزامبورگ طبق قوانین وضع شده که زیر نظر وزارت خانه لوکزامبورگ می باشد ، مدت زمان دو سال را برای فارغ التحصیلان در لوکزامبورگ برای کاریابی در لوکزامبورگ و کسب شرایط مناسب برای اخذ اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ ، در نظر گرفته است .

 

البته لازم به ذکر می باشد که شرایط اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ که به  فارغ التحصیلانی ارائه می شود که تجربیات حرفه ای دانشگاهی خود را در خدمت منافع اقتصادی کشور لوکزامبورگ ارائه می دهند و قصد بازگشت و ارائه اطلاعات و تجربیات خود به کشور مبدا را ندارند و طی قرارداد تنظیم شده فی مابین متقاضی کسب اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ و شرکت موجود در لوکزامبورگ ، فارغ التحصیل کسباقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ موظفند ، بنا به رشته تحصیلی خود در لوکزامبورگ مشغول به کار گردند و با شغل متناسب با رشته تحصیلی انجام گرفته فارغ التحصیلان در لوکزامبورگ مطابقت داشته باشد ، در غیر این صورت کسب اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ به سختی در اختیار فارغ التحصیلان قرار می گیرد .

تابعیت لوکزامبورگ

البته فارغ التحصیلان بعد از اخذ اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ ، اگر بتوانند به مدت 5 سال در لوکزامبورک اقامت داشته باشد و تسلط خود را بر زبان رسمی کشور لوکزامبورگ نشان دهند ، می توانند برای اخذ شهروندی لوکزامبورگ اقدام نمایند و در صورت رها نمودن و سلب تابعیت کشور خود ، می توانند برای تابعیت لوکزامبورگ نیز اقدام نمایند .

شرایطی که پس از اخذ اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ ، برای متقاضیان به وجود می آید درست است که در مرحله کاریابی در لوکزامبورگ ، مقداری سختی دیده می شود اما شرایطی زندگی بسیار ایده آل و با کیفتی را در یکی از کشور های اروپایی برای متقاضیان اخذ اقامت به وجود می آورد و رویای زندگی در کشور های اروپایی را برای متقاضیان  اخذ اقامت لوکزامبورگ به واقعیت می پیوندد .

 

مدارک مورد نیاز به جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ

  • ارائه انگیزه نامه شخصی متقاضیان به اخذ اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت متقاضیان
  • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
  • ارائه قرارداد کاری تنظیم شده
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه در مدت اقامت موقت در لوکزامبورگ
  • ارائه رزومه تحصیلی متقاضی

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب اقامت پس از تحصیل در لوکزامبورگ ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *