Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

شرایط اقامت پس از تحصیل در بلژیک در سال 2019

اقامت پس از تحصیل در بلژیک

کشور بلژیک ، به دلیل رونق بسیاری که در فعالیت های اقتصادی و تجاری خود دارد ، بدون شک از اهداف مهاجرتی  ایده آل برای متقاضیان محسوب می شود و از این رو سالانه تعداد بی شماری از متقاضیان قصد مهاجرت به بلژیک و اخذ اقامت بلژیک را دارند .

البته کشور بلژیک به دلیل شرایط ایده آل برای زندگی و امکانات تحصیلی عالی ، متقاضیان را به سمت زندگی در بلژیک و اخذ اقامت بلژیک و اقامت پس از تحصیل در بلژیک ، سوق می دهد .

کشور بلژیک شرایط را برای متقاضیان اقامت پس از تحصیل در بلژیک ، طوری فراهم کرده است که بسیاری از متقاضیان به دنبال اخذ ویزای تحصیلی بلژیک و اخذ ویزای دانشجویی بلژیک ، و ویزای کاری بلژیک ، می باشد .

یکی از راه های اقامت پس از تحصیل در بلژیک ، برای متقاضیانی که از شرایط مالی مناسبی برخودار می باشند سرمایه گذاری ست و یک از دلایل اصلی برای تصمیم گیری در سرمایه گذاری در بلژیک ، در اختیار گذاشتن راه های مناسب سرمایه گذاری از طرف دولت بلژیک و پروسه اداری کوتاه مدت در ثبت شرکت و سرمایه گذاری و پایین بودن مالیات در این کشور می باشد .

 

اخذ اقامت بلژیک

 

همه ی شما متقاضیان عزیز بر این مورد واقف هستید که یکی از شروط اخذ اقامت بلژیک ، پرداخت مالیات و بیمه در این کشور می باشد و متقاضیان می توانند با سیاستی که در پیش رو دارند و انتخاب راه مناسب سرمایه گذاری در بلژیک از پرداخت مالیات معاف و راهی باشد برای رسیدن به اخذ اقامت پس از تحصیل در بلژیک.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اقامت آلمان

یکی از راه های اقامت پس از تحصیل در بلژیک ، اخذ ویزای کار در بلژیک بعد از اتمام تحصیل در بلژیک می باشد . دانشجویان بعد از اتمام تحصیل در بلژیک و بعد از اتمام اقامت تحصیلی خود در بلژیک که اقامتی موقتی می باشد ، با مراجعه به اداره مهاجرت بلژیک ، می توانند برای اخذ ویزای کار بلژیک اقدام نمایند و از طریق موسسات کاریابی در بلژیک و یافتن شغل مورد نظر در بلژیک ، مشغول به کار شوند .

 

تحصیل در بلژیک

 

دانشجویان حتی می توانند در حین تحصیل در بلژیک به صورت نیمه وقت و طبق ساعات مشخص شده از طرف دولت بلژیک ، مشغول به کار شوند و برای اخذ مجوز کاری C اقدام نمایند . البته این ساعات مشخص شده توسط دولت بلژیک حداکثر بیست ساعت در هفته می باشد .

دانشجویان بین المللی خارجی ، حتی می توانند برای کسب کار ضمن تحصیل در بلژیک اقدام نمایند . دانشجویان در حین تحصیل می توانند رزومه ی تحصیلی خود را به یکی از شرکت  های معتبر بلژیکی ارسال نمایند و در صورت کسب قبولی در رزومه خود ، برای در خواست کار ضمن تحصیل خود اقدام نمایند .

 

ویزای های مختلف کاری در بلژیک

 

ویزای کار C که در بالا به آن اشاره شد .

ویزای کار B : در اخذ ویزای کار B در بلژیک ، باید دانشجویان درصدد انجام دوره کارآموزی در بلژیک ، باشند .

اگر یک تبعه خارجی دارای مدرک و سوابق تحصیل باشد و همچنین در یک دوره ی کارآموزی تمام وقت که متقاضی توانسته باشد از این دوره کارآموزی تمام بهره در خصوص بالا بردن توانایی و مهارت های خود ، برده باشد ، دولت بلژیک ممکن است یک مجوز کار برای این کار آموز به عنوان متخصص ، صادر نماید .

پیشنهاد مطالعه »
4 راه برای دریافت اقامت کشور انگلستان

اما شرایطی نیز در مقابل کارآموز برای اخذ ویزای کار B وجود دارد ، این متقاضی کار ، نباید بالای سی سال سن داشته باشد و این دوره کارآموزی تمام وقت خود را در دوره مشخصی ، طی کرده باشد .

علاوه بر این کارآموز نمی تواند در هیچ فعالیت مالی دیگری نیز شرکت نماید و قرارداد تنظیم شده ی کار آموزی باید  شامل : برنامه آموزشی ، تعداد ساعات کار و همچنین حقوق و دستمزد را در خود داشته باشد.

البته لازم به ذکر می باشد که اعتبار ویزای کار B و اقامت کاری متقاضیان از این طریق ، یک سال می باشد و برای تمدید آن ، متقاضیان می توانند به اداره مهاجرت ، مراجعه نمایند .

 

اخذ اقامت پس از تحصیل بلژیک

 

متقاضیان با کسب مهارت و تخصص خاص ، می توانند مشغول به انجام شغلی در شرکت های معتبر بلژیک ، که نیاز به مهارت و توانایی خاصی دارد ، شوند .

البته این متقاضیان کار ، برای اخذ اقامت پس از تحصیل بلژیک ، می توانند با استفاده از این مهارت و توانایی های خود ، مشغول به راه اندازی کسب و کار و فعالیت های تجاری شوند .

متقاضیان کار می توانند با کارآفرینی ، دست به یک کسب و کار و یا فعالیت تجاری زده و نام خود را به عنوان یک کارآفرین در کشور بلژیک ثبت نمایند و یا می توانند برای انجام فعالیت های تجاری در بلژیک برای اخذ کارت تخصصی خود ، اقدام نمایند.

به طور کلی متقاضیان اقامت در بلژیک ، برای اخذ اقامت دائم در بلژیک ، باید مدت زمان پنج ساله ای را سپری نمایند .

 

اقامت پس از تحصیل در بلژیک از طریق ازدواج

 

در اقامت پس از تحصیل در بلژیک ، متقاضیان به طور مستقیم به اقامت دائم بلژیک دست پیدا نمی کنند . زمانی می توانند به اقامت دائم بلژیک برسند ، علاوه بر ازدواج قانونی ، یک زندگی مشترک قانونی را داشته و سپری نمایند . زوجین باید به صورت مستمر به مدت سه سال با هم زندگی مشترک داشته باشند . البته این در صورتی ست که یکی از زوجین تبعه ی کشور بلژیک باشد و یا در بلژیک ، اقامت بیش از سه ماه داشته باشد . به طور کلی اگر یکی از زوجین تبعه کشور بلژیک باشد ، باید بیش از سه ماه در بلژیک ، زندگی مشترک قانونی را سپری نمایند تا بتوانند برای اقامت همسر در بلژیک اقدام نمایند .

پیشنهاد مطالعه »
درباره کشور بلژیک بیشتر بدانید

اما اگر اقامت بیش از سه ماه را داشته باشد ، می توانند بعد از زندگی مشترک و قانونی شش ماهه خود ، برای اقامت همسر نیز اقدام به عمل آورند .

بنابراین اگر متقاضیان اقامت پس از تحصیل قصد اقامت در بلژیک از طریق ازدواج را دارند باید قبل از اتمام تحصیل خود در بلژیک ازدواج کرده و یک زندگی مشترک و قانونی را تشکیل داده باشند .

پس به طور کلی می توان گفت که اگر متقاضی اقامت پس از تحصیل در بلژیک ،  تا هنگام فارغ التحصیل شدن در بلژیک ازدواج نکند و زندگی مشترکی را تشکیل ندهد ، ممکن است برای اخذ اقامت در بلژیک دچار مشکل شود.

البته ذکر این نکته لازم می باشد که اگر متقاضیان در حین اخذ اقامت در بلژیک و اخذ اقامت پس از تحصیل در بلژیک ، برای کشور هایی همچون آلمان و فرانسه اقدام کرده باشند ، امکان درخواست برای اخذ اقامت بلژیک برای این متقاضیان وجود ندارد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره