مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اقامت پس از تحصیل در آلمان

خلاصه مقاله : آلمان یک کشور قدرتمند در حوزه صنعت و اقتصاد در قاره اروپا است که از جمله ثروتمندترین و پرجمعیت ترین کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می رود. شهرهای مهم این کشور مونیخ، برلین، هامبورگ و فرانکفورت هستند. با وجود پیشرفته بودن، جمعیت این کشور در سال های اخیر رو پیر شدن رفته است و از این رو آلمان از ورود افراد مهاجرو پناهنده استقبال می کند.اقامت پس از تحصیل در آلمان هدف بسیاری از افرادی است که قصد سفر و در واقع مهاجرت به آلمان را دارند.
اقامت پس از تحصیل در آلمان

اقامت پس از تحصیل در آلمان

فهرست مقاله
اقامت پس از تحصیل در آلمان
اقامت پس از تحصیل در آلمان

سوالات زیادی در خصوص اقامت پس از تحصیل در آلمان وجود دارد .و متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل همواره بدنبال اطلاعاتی در خصوص اقامت پس از تحصیل در آلمان میباشند .در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  اقامت پس از تحصیل در آلمان مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم. .امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

 

آلمان در یک نگاه

کشور آلمان یکی دیگر از کشورهای قاره اروپا و بدون شک مهم ترین کشور از لحاظ صنعتی در قاره اروپا میباشد.اتریش نزدیکترین همسایه آلمان میباشد- اما کشورهایی نظیر لهستان بلژیک چک سوئیس هم از همسایگان آلمان محسوب میشوند.

آلمان از بهترین و ثروتمندترین کشورهای عضو شنگن میباشد. با ۸۲ میلیون نفر جمعیت یکی از پرجمعیت ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.همانند دیگر کشورهای اروپایی یـــورو واحد پول آلمان است.

زبان رسمی آلمانی است و این زبان یک زبان رسمی و مستقل میباشد.مهاجران زیادی در دهه اخیر به آلمان مهاجرت نمودند ، مهاجران آلمانی اصولا به زبانهای ترکی کردی هم صحبت میکنند.بدلیل بالا رفتن سن در آلمان و نیاز به جمعیت جوان در این کشور ، دولت آلمان از مهاجران دارای تخصص و شرایط سنی مناسب استقبال نمود .

شهر های مهم آلمان

برلین فرانکفورت مونیخ هامبورگ  شهر های مهم آلمان محسوب میشوند.آلمان به دلیل زیبایی و صنعت و درصد بیکاری پایین یکی از مکان های پرطرفدار برای متقاضیان مهاجرت میباشد .و از این نظر که در بهترین جای اروپا قرار دارد. زندگی در آلمان زیباست.

راه های زیادی برای اقامت و مهاجرت به آلمان وجود دارد که یکی از این راه ها اقامت آلمان از طریق تحصیل میباشنداما متقاضیان تحصیل در آلمان میخواهند بدانند آیا بعد از اتمام تحصیل در آلمان میتوانند در این کشور اقدام به کار و زندگی نمایند و اقامت داشته باشند؟ یا خیــــر؟

 

کار در آلمان

 

اقامت پس از تحصیل در آلمان
اقامت پس از تحصیل در آلمان

 

برای اقامت پس از تحصیل در آلمان میبایست بدنبال کار در این کشور بود و برای جست جوی کار در آلمان میتوانید با مراجعه به آرشیو مقالات ما در خصوص جستجوی کار آلمان مطالبی را بیابید و مطالعه نمایید.

درصد بیکاری در آلمان بسیار پایین است که شما با یه اقامت ۶ ماهه جست و جوی کار آلمان میتوانید با داشتن شرایط مناسب کار مورد نظر خود را پیدا کرده و به اقامت این کشور دست پیدا کنید .البته اگر تحصیلات شما در اروپا و آلمان باشد راحت تر میتوانید برای یافتن کار اقدام نمایید.

و این اجازه را دارید که ۱۸ ماه در این کشور کاریابی داشته باشید. بطور خلاصه یکی از راه های اقامت پس از تحصیل در آلمان کار مناسب میباشد.برای یافتن کار مناسب حتما باید به زبان آلمانی تسلط کافی را داشته باشید تا بتوانید اقامت کاری آلمان را بدست بیاورید.رشته های مهندسی – پزشکی  –  فناوری اطلاعات و آی تی از کارهای مورد نیاز کشور آلمان میباشد.

برای آگاهی و اطلاعات مناسب در خصوص موضوع اقامت آلمان از طریق کار میتوانید به مقاله ای با نام ویزای کاری آلمان مراجعه و مطالعه فرمائید.

 

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

از شرایط لازم برای کار در آلمان برای ایرانیان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

شرایط لازم

1

ارائه مدرک معتبر از زبان آلمانی

2

 ارائه رزومه کاری معتبر

3

 اخذ و دریافت ویزای کاری این کشور

4

 ارائه گواهی های مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه و سوء سابقه

5

 دعوتنامه

6

 درخواست کتبی و پر کردن فرم مربوطه

 

کار در آلمان برای ایرانیان به سه طریق صورت می گیرد:

  1. جستجوی کار در رسانه های مربوطه
  2. کار از طریق پیشنهاد شغلی
  3. کار از طریق blue کارت آلمان

 

ایرانیان می توانند با توجه به هریک از این راه ها و روش های کار مورد نظر خود را در کشور آلمان پیدا کنند.

راحترین راه برای کار در آلمان برای ایرانیان جلب توجه کارفرمای آلمانی می باشد که در این حالت کارفرما دعوتنامه ای را برای فرد متقاضی ارسال می کند و تمام مقدمات اخذ ویزای کاری و مهاجرت کاری به این کشور با در دست بودن دعوتنامه مربوط آسان می شود.

توجه داشته باشید که اگر شغل خود را در این کشور به هر دلیلی از دست دادید فقط 3 ماه فرصت دارید تا شغل جدیدی را برگزیند در غیر این صورت باستی کشور آلمان را ترک نمایید. کار در آلمان برای ایرانیان در تمام حوزه های صنعت آلمان امکان پذیر و مسیر می باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی کار در آلمان برای ایرانیان مراجعه کنید.

 

شرایط کار برای اقامت پس از تحصیل در آلمان

کارفرما در آلمان به طور جدی ملزم به بیمه کردن کارمندان خود است در غیر اینصورت دولت آلمان جریمه سنگینی برای او در نظر می­گیرد. در کشور آلمان ساعات کاری کارمندان 35 تا 40 ساعت در  هفته است و مشاغلی مانند کامپیوتر، برق، مهندسی صنایع و مکانیک، شیمی و فیزیک، داروسازی، پرستاری و پزشکی از جمله مشاغل مورد نیاز در آلمان هستند.

حقوق سالیانه رشته ­های فنی  30000 یورو می­باشد و رشته­ های پزشکی، داروسازی و پرستاری نیز حقوق بالایی دارند. دانشجویان خارجی که از دانشگاه­ های این کشور فارغ­التحصیل می­شوند می­توانند به راحتی در حوزه شغل­های مورد نیاز مشغول به کار شده و اقدام به اخذ  اقامت پس از تحصیل در آلمان نمایند.

چگونه می­توان با یک شغل اقامت آلمان را دریافت کرد؟

قسمت خدمات شغلی دانشگاه به فرد متقاضی در آماده ­سازی مدارکش جهت اشتغال به کار کمک خواهد کرد.و همینطور به دلیل ارتباطی که با صنایع و شرکت­ها دارد. می­تواند اطلاعات خوبی درباره موقعیت­ های شغلی در اختیار دانشجو بگذارد. همچنین ممکن است دانشگاه با آژانس ­های کاریابی نیز در ارتباط باشد .که این خود زمینه را برای کسب اطلاعات درباره شغل­های مختلف فراهم می­سازد.

اگر فرد متقاضی اقامت پس از تحصیل در آلمان در پی یافتن شغل مناسب است. پس باید فعالانه جستجوی خود را انجام دهد. بدین منظور می­تواند رزومه خود را به آژانس کاریابی ارائه دهد، در روزنامه ­ها و سایت­ های کاریابی به دنبال شغل مطلوبش باشد. و یا حتی اجازه دارد به طور فردی آگهی مبنی بر نیاز به شغل را در روزنامه چاپ کند. علاوه بر این­ها فرد فارغ­ التحصیل می­تواند دوره ­های کارآموزی و کارورزی را برای به دست آوردن تجربه و آشنایی با شرکت­ ها پشت سر بگذارد. آژانس­های کاریابی برای پیدا کردن چنین فرصت­ هایی نیز می­توانند به فرد کمک کنند.

پیشنهاد میکنیم برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان نگاهی بیندازید.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های اقامت پس از تحصیل در آلمان این است که متقاضی بتواند. در این کشور سرمایه گذاری نماید.مثلا ملکی خریداری کند. و یا ثبت شرکت و کارآفرینی را انجام دهددر اینصورت شانس بسیار بالایی برای دریافت اقامت آلمان را خواهد داشت.

در ضمن تحصیل افراد متقاضی که تمایل دارند سرمایه گذاری در آلمان را داشته باشند میبایست تحقیقات کاملی را انجام دهند و با وکیلی آلمانی این مراحل را طی نمایند.همینطور موسسه مهاجرتی آوات با بهره مندی از مجرب ترین وکلای بین المللی در خصوص سرمایه گذاری در کشور زیبای آلمان آماده خدمات رسانی خواهد بود و میتوانید با شماره های درج شده در وبسایتهای ما نسبت به رزرو وقت مشاوره حضوری و آنلاین اقدام نمایید.

 

اقامت آلمان از طریق ازدواج

 

اقامت پس از تحصیل در آلمان
اقامت پس از تحصیل در آلمان

 

راه دیگری که میتوانید به اقامت پس از تحصیل در آلمان اشاره کرد . راه ازدواج با تبعه آلمانی است.بعضی از افراد در حین تحصیل در دانشگاه های آلمان کیث مناسبی را برای ازدواج می یابند. که میتوانند با تحقیق و اطلاعات کافی در این زمینه ازدواج نمایند و اقامت المان را دریافت نمایند.

برای آگاهی و اطلاعات مناسب در خصوص موضوع اقامت آلمان از طریق ازدواج میتوانید به مقاله ای با نام مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج  مراجعه و مطالعه فرمائید.

اقامت از طریق ثبت شرکت

این روش یکی از بهترین و موثرترین روش های اقامتی در آلمان میباشد.چراکه شما با کارآفرینی در آلمان فرصت شغلی را در این کشور ایجاد خواهید کرد. و برای مردم آلمان و دولت پارلمان آلمان بسیار مناسب میباشد. سرمایه گذاری در خرید زمین و …. هم میتوانیم یک روش مناسبی بدانیم همینطور سرمایه گذاری در اوراق بانکهای کشور المان که به اقتصاد این کشور کمکی خواهد کرد.

اقامت از این طریق برای افراد متقاضی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر باید دوستان متقاضی با وکلای زبده مشورت و مشاوره دریافت نمایند.در این راه متاسفانه کلاهبردارانی است.که فقط به سود منافع خودشان اهمیت میدهند و بی این موضوع که هموطن ما را کمک کنند اهمیتی نخواهد داد. پس مراقب افراد سود جو باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.تا چه مدت پس از تحصیل برای پیدا کردن کار مهلت دارم ؟

  • تا 18 ماه پس از پایان تحصیل در کشور آلمان میتوانید به دنبال کار بگردید و برای ویزای کاری اقدام کنید.

🙋‍♀️2.بدون تسلط به زبان آلمانی میتوانم در این کشور کار پیدا کنم؟

  • بدون دانستن زبان آلمانی شانس کمتری برای پیدا کردن کار و زندگی در این کشور دارید.

🙋‍♀️3.برای اقامت از طریق سرمایه گذاری حداقل سرمایه چه میزان است؟

  • برای این روش حداقل سرمایه ایی بیان نشده. و پس از بررسی مدارک و برنامه ی شما .یک مبلغ حداقلی از طرف کشور آلمان برای به صورت یکساله برای شما در نظر گرفته میشود.

🙋‍♀️4.چرا افراد به کشور آلمان مهاجرت می کنند؟

  • دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد از جمله زمینه سرمایه گذاری امن, زیر ساخت خوب,وجود طرح های گوناگون برای تشویق سرمایه گذاران و بسیاری موارد دیگر.

🙋‍♀️5.مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواج چه شرایطی وجود دارد؟

  • در مورد ازدواج با یک شخص آلمانی نیز شرایط خاصی وجود دارد. که در ابتدا تبعه کشور آلمان باید درآمد کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود و همسرش داشته باشد. و نیازی به کمک های مالی دولت نداشته باشد.

🙋‍♀️6.برای دریافت ویزای ازدواج آلمان باید زبان آلمانی بدانیم؟

  • بله . یکی از سوالات ذهنی متقاضیان این امر این است .که آیا برای ازدواج با تبعه آلمانی نیاز به داشتن مدرک زبان است؟ نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید. اما در مصاحبه سفارت باید یتوانید به المانی توضیح دهید .که شریک زندگی شما فردی است آلمانی تبار که با شما ازدواج نموده است.

🙋‍♀️7.آیا ازدواج با یک زن آلمانی هم میتواند منجر به دریافت اقامت شود؟

  • در آلمان (برخلاف ایران که ازدواج با زن ایرانی که نمیتواند اقامت ایران را بدست آورد .) منعی برای ازدواج با یک زن آلمانی وجود ندارد. و هر مردی که با زن آلمانی ازدواج نماید. میتواند از قانون اقامتی این کشور برخوردار شود.

 

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!