آفریقای جنوبی, اقامت

اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی

اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی

برآن شدیم در این مقاله اطلاعاتی در خصوص اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی برایتان به اشتراک بگذاریم . امیدواریم تمامی این اطلاعات برای شما عزیزان مثمر ثمر باشد.تا انتهای این مقاله همراهموسسه مهاجرتی آوات  باشید.

کوتاه در باب آفریقای جنوبی

شاید تصور برخی از شما عزیزان این باشد که کشور آفریقای جنوبی همان آفریقا میباشد. کشور آفریقای جنوبی یکی از کشورهای قاره آفریقا میباشد و در قسمت جنوبی این قاره قرار دارد. دارای سه پایتخت متفاوت است پرتوریا – کیپ تاون – بلوم فونتین .

ژوهانسبورگ بهترین و پرجمعیت ترین شهر آفریقای جنوبی میباشد.

کشورهای هم مرز در آفریقای جنوبی  بوتسوانا – زیمبابوه – موزامبیگ – سوازیلند  هستند.  زبان رسمی مردم آفریکانس  و انگلیسی و بعلاوه حدود 9 زبان آفریقایی محلی .

جمعیت آفریقای جنوبی حدود 50.500.000 میباشد و مساحت این کشور 1.221.037 متر مربع است.

واحد پولی در آفریقای جنوبی راند XOF است و با پیش شماره 027 شناخته میشود.

نظام سیاسی این کشور دموکراسی پارلمانی است. احاطه شدن از چند ناحیه با اقیانوس هند و اطلس قسمتهای ساحلی زیبایی به آفریقای جنوبی بخشیده است. کشوری با آب و هوای گرم و استوایی و جنگل های بسیار زیبا و انبوه.

بطور کلی زندگی در این کشور و هزینه های آن نسبت به ایران پایین تر است.

مقالات مرتبط با آفریقای جنوبی:

  1. مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی
  2. تحصیل داروسازی در کشور آفریقای جنوبی
  3. تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی
  4. هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی

متقاضیانی که قصد تحصیل در آفریقای جنوبی را دارند میبایست در ابتدا Study Permit دریافت نمایند این یک نوع ویزا است که افراد برای دریافت آن باید از سفارت کشور خود اقدام نمایند .

دریافت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی مراحلی را باید طی کنید که پروسه ی دریافت این ویزای حدود 7 هفته زمان میبرد.

هزینه تحصیل چیزی حدود 2 تا 11 هزار دلار میتوان تخمین زد . متقاضیانی که در این کشور تحصیل میکنند میتوانند برای کار به کشورهای دیگر بروند و بدلیل اینکه آفریقای جنوبی فرصت های مناسبی برای مشاغل مورد نیاز افراد میباشد بهتر است که در همین کشور برای اقامت کاری اقدام نمایید.

کشور آفریقای جنوبی توسط کشورهای قدرتمندی بنام آمریکا و انگلستان حمایت میشود و بدلیل اقتصاد خوب و تمایل به استخدام نیروهای جوان مکانی بسیار مناسب برای زندگی و کار کردن میباشد.

برای اقامت تحصیلی آفریقای جنوبی میتوانید به سایت زیر مراجعه نمایید و اطلاعات مناسب را دریافت نمایید:

https://www.educations.com/search/south-africa

 

یکی دیگر از منابع برای اطلاعات در خصوص تحصیل در آفریقای جنوبی را میتوانید در لینک زیر بیابید:

http://www.vfsglobal.com/dha/southafrica/study-visa-content.html

کار در آفریقای جنوبی

لیست مشاغلی در آفریقای جنوبی وجود دارد که متقاضی پس از فرستادن مدارک لازم و بررسی های آن میتواند ویزایی سه ماهه تا 5 ساله داده میشود و با همین ویزا میتواند به جستجوی کار بپردازد. و بعد از پیدا کردن کار و دریافت ویزای کار آفریقای جنوبی و زندگی به مدت 5 سال در این کشور میتواند اقامت دائم آفریقای جنوبی را دریافت نماید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی:

پاسپورت – 2 عدد عکس رنگی – پر نمودن فرم Bl-1738 – پذیرش  و نامه اثبات آن – تمکن مالی  برای تحصیل و زندگی – بیمه درمان – گزارش رادیولوژی برای اثبات سلامت – اجاره نامچه در آفریقای جنوبی – متقاضیان زیر 18 سال مشخصات والدین برای گاردین – گواهی عدم سوء پیشینه برای افراد بالای 18 سال

 

دریافت ویزای تحصیلی

پس از دریافت ویزای تحصیلی در آفریقای جنوبی فقط اجازه این را دارید که در دانشگاهی که پذیرش شده اید تحصیل نمایید و برای تغییر محل تحصیل خود باید پروسه جدیدی را طی نمایید.

کار نیمه وقت

افرادی که ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را دریافت مینمایند فقط اجازه دارند بصورت نیمه وقت آن هم به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند و فقط در زمان های تعطیلی میتوانند تمام وقت کار کنند.

آیا اقامت پس از تحصیل در افریقای جنوبی امکان پذیر است؟

همانطور که میدانید کسانیکه اقامت تحصیلی را برای کشور آفریقای جنوبی دریافت مینمایند  میتوانند در این کشور کار کنند و مخارج زندگی خود را تامین کنند. اگر میخواهید بالای 20 ساعت در هفته کار کنید باید برای ویزای کار آفریقای جنوبی اقدام نمایید.

بطور معمول میتوانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید البته پس از یافتن کار مناسب میتوانید این کار را انجام دهید.

راهی برای اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی

یکی از راه های اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی این است که شخص متقاضی میتواند با ویزای تحصیلی وارد این کشور شده و سپس بعد از یافتن کار مناسب میتواند ویزای خود را به اقامت کاری تبدیل نماید.

مزیت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی این است که متقاضی میتواند در خاک آفریقای جنوبی ویزای خود را تغییر دهد. و دیگر متقاضی مجبور نیست که برای تغییر ویزای خود به کشور اصلی برگردد و دوباره اقدام نماید و در همان آفریقای جنوبی میتواند ویزای خود را تغییر دهد.

پس از تحصیل از چه راه هایی میتوان اقامت آفریقای جنوبی را داشته باشیم:

یکی از راه های اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی داشتن پیشنهاد و نامه کاری از یک کارفرما در آفریقای جنوبی میباشد.

تبدیل ویزای تحصیل به ویزای کاری که پس از اتمام تحصیل میتوانید بدنبال کار برای خود باشید.

اقامت موقت از طریق ازدواج و داشتن همسر یا پارتنر

از این سه طریق میتوانید اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی راداشته باشید.

نکته بسیار مهم و مزیتی برای دانشجویان: تحصیل در دانشگاه های آفریقای جنوبی به زبان انگلیسی میباشد.

راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *