شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت به سوئیس و اقامت اروپا ، اقامت سوئیس از طریق تحصیل میباشد.داشتن اطلاعات در خصوص اقامت سوئیس از طریق تحصیل برای متقاضیان امر مهاجرت به سوئیس بسیار حیاتی میباشد.در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  اقامت سوئیس از طریق تحصیل مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم *امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

 

سوئیس نیم نگاه آواتی

یکی از امن ترین کشورهای دنیا و حوزه اتحادیه اروپا قطعا کشور سوئیس میباشد. مردم در این کشور از امکانات رفاهی بسیاری برخوردار هستند .به همین دلیل  کشور سوئیس در قوانین خود مهاجر را به راحتی نمی پذیرد و در مقابل مردم و متقاضیان زیادی علاقه مند به مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل  میباشند.

پس نتیجه میگیریم اقامت و مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل به راحتی امکان پذیر نیست و بهتر است شما عزیزان متقاضی از طریق موسسات و مراکز مهاجرتی با وکلای عالی رتبه مشورت و اقدام نمایید.شهر بـــــرن یکی از شهراهای امن دنیا و پایتخت کشور سوئیس میباشد.

آلمانی – ایتالیایی – فرانسوی زبان های مردم کشور سوئیس میباشد.روش های زیادی برای اقامت سوئیس وجود دارد که یکی از این روش ها ، اقامت سوئیس از طریق تحصیل میباشد.تحصیل در سوئیس و دانشگاه های آن متقاضیان بسیار زیادی را در همه سال ها دارد.

زوریـــخ – زنــــو – بازل – لـــوزان شهرهای زیبایی سوئیس هستند …. در خصوص واحد پولی در این کشور برخلاف کشورهای دیگر اروپایی که یورو میباشند . واحد پولی این کشور را فرانک تشکیل میدهد.

 

 

تحصیل اجباری در سوئیس

زمان تحصیل اجباری در سوئیس از سن ۶ سالگی شروع شده و حدود ۹ سال زمان میبرد . کودکان از سنین پایین تحت آموزش قرار میگیرنـــد. پس از اتمام تحصیل ۹ ساله دانش آموز میبایست ۲ سال دیگر در دبیرستان و یا مدارسی تحت عنوان مدارس بازرگانی تحصیل کند تا بتواند دیپلم خود را اخذ نماید و برای ورود به دانشگاه آماده شود. همانطور که میدانید یکی از شرایط ورود به دانشگاه در سراسر جهان داشتن مدرک دیپلم آن کشور است

مدارس بازرگانی در سوئیس

مدارس بازرگانی در سوئیس را اغلب کسانی انتخاب میکنند که دوست دارند زودتر وارد بازار کار شوند . با گذراندن ۲ تا ۴ سال و تحصیل در این مدارس فارغ التحصیلان میتوانند به جای ورود به دانشگاه ، وارد عرصه کار شوند.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت سوئیس

 

مقالات مرتبط با تحصیل در سوئیس:

 1. تحصیل دندانپزشکی در سوئیس
 2. شرایط پذیرفته شدن در آزمون پزشکی در سوئیس
 3. تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس
 4. تحصیل داروسازی در سوئیس
 5. تحصیل رایگان در سوئیس
 6. بورسیه تحصیلی سوئیس
 7. ویزای تحصیلی سوئیس برای ایرانیان [2019]

دانشگاه های سوئیس

۱۱ دانشگاه دولتی در سوئیس وجود دارد زبان تدریس و تحصیل در این دانشگاه ها آلمانی و فرانسوی و در آخر انگلیسی میباشد. این دانشگاه ها برای متقاضیان خارجی امتحان ورودی دارد البته اگر معدل این افراد حداقل ۱۴ باشد میتوانند در امتحان ورودی دانشگاه های دولتی سوئیس شرکت نمایند.

راه دیگری هم وجود دارند و آن هم این است که میتوانند در دوره پیش دانشگاهی ۹ ماهه سوئیس شرکت نمایند و پس از گذراندن این دوره که به زبان آلمانی و فرانسوی است در دانشگاه های سوئیس ادامه تحصیل نمایند.

وضعیت دانشگاه های سوئیس

ترم های زمستانی و تابستانی در دانشگاه های سوئیس رواج دارد که هر کدام از این ترم ها به مدت ۵ ماه طول میکشد و دانشجویان پس از هر ترم به مدت دو ماه تعطیل میباشند که فرصت مناسبی است تا داشنجویان خارجی به خانواده خود بپیوندند. همچنین دانشجویان اجازه بیست ساعت کار در هفته را دارند . آیا دوست دارید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید؟ در دانشگاه های سوئیس میتوانید بصورت رایگان در دوره های زبان شرکت نمایید .

البته اگر در موسسات بیرون از دانشگاه ها ثبت نام کنید حدود ترمی ۳۴۰۰ فرانک هزینه دارد . هر ترم حدود چهارماه زمان میبرد. اگر میخواهید هزینه هایتان صرفه جویی شود بهتر است از دوره های آموزشی زبان در دانشگاه های سوئیس نهایت بهره راببرید. هزینه های تحصیلی سوئیس در دانشگاه های سوئیس هر مقطع در دانشگاه های سوئیس شامل هزینه هایی در حدود ۷۰۰ فرانک سوئیسی میباشد.

برای خوابگاه و استفاده ازآن ماهانه ۱۰۰۰ فرانک باید پرداخت کنید. البته کسانیکه منزل های شخصی را انتخاب میکنند تنها ۲۰۰ فرانک بیشتر از خوابگاه در ماه هزینه میکنند . همانند دیگر کشورها در دانشکاه های سوئیس دانشجویان باید بیمه تحصیلی و درمانی داشته باشند که برای این امر حدود ۱۰۰ فرانک باید پرداخت نمایید.

پیشنهاد مطالعه »
چرا ایرانیان دوست دارند به سوئیس مهاجرت کنند؟

 

مدرک زبان برای پذیرش لیسانس در دانشگاه های سوئیس

داشتن مدرک ب ۱ و ب ۲ آلمانی برای پذیرش در مقطع لیسانس در سوئیس لازم است آن هم به این دلیل است که در این ۴ سال تحصیل در دوره لیسانس تماما تحصیل به زبان آلمانی میباشد . در مقطع لیسانس دانشجویان خارجی میتوانند و اجازه دارند در هفته ۱۰ ساعت کار کنند تا کمک خرجی برای خود داشته باشند. حدود ۱۵۰ فرانک سوئیسی در بهترین حالت میتوانند در هفته کار کنند. بطور کلی در ماه یک دانشجو میانگین ۱۰۰۰ فرانک سوئیسی برای مخارج روزمره و هزنه مسکن خود میبایست هزینه کند.

گران ترین شهر های سوئیس

گران ترین شه های سوئیس بدون شک ژنو و زوریخ میباشد که هزینه های هر فرد در این دوشهر دوبرابر جاهای دیگر سوئیس میباشد. این دوشهر از امنیت بالایی برخوردار است و دو مرکز اصلی نشست های اتحادیه و نظام صلح جهانی میباشد.

دانشگاه های سوئیس

 • دانشگاه لوگانو
 • دانشگاه ژنو
 • دانشگاه لوزان
 • دانشگاه زوریخ
 • دانشگاه فناوری لوزان
 • دانشگاه فرایبورک

مدارک لازم جهت اقدام برای اقامت سوئیس از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی 

 • کپی و اصل شناسنامه –
 • کپی و اصل پاسپورت –
 • کپی و اصل آخرین مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی و ریز نمرات .

 

تمکن مالی یکی از مدارک اصلی و مهم برای صدور ویزای تحصیلی سوئیس میباشد. یعنی شخص باید ثابت کند که در کشور خود از نظر مالی بسیار در سطح خوبی است و میتواند هزینه های تحصیل خود را در کشور سوئیس متقبل شود و نیازی به دولت این کشور نخواهد داشت.

اگر پس از اتمام تحصیل خود تمایل به کار و اقامت کاری این کشور را داشته باشید از همین ابتدا لازم به ذکر است که زبان سوئیسی خود را تقویت نمایید تا به راحتی بتوانید کار پس از تحصیل را داشته باشید.

در حین ۱۰ ساعت در هفته که کار میکنید میتوانید با کارفرمایان آشنا شده و حسن نیت خودتان را نشان دهید تا بتوانید در آینده از وجود این کارفرمایان برای اخذ اقامتتان استفاده نمایید.

برای بدست آوردن اطلاعات مناسب جهت موضوع اقامت پس از تحصیل در سوئیس میتوانید با مراجعه به آرشیو مقالات وبسایتهای ما در قسمت سوئیس جستجو نمایید و همینطور از طریق شماره های درج شده در وبسایتهای ما با کارشناسان ما تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری و یا آنلاین را دهید.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 

 اقامت سوئیس از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس 

دوره ۲ ساله کارشناسی ارشد و یا فوق لیسانس در دانشگاه های سوئیس طول میکشد و انگلیسی و فرانسوی را از زبانهای تدریس و تحصیل در دانشگاه های سوئیس در این مقطع میتوان نام برد.

داشتن مدرک آیلتس و نمره ۶٫۵ برای اخذ پذیرش در دوره فوق لیسانس در دانشگاه های سوئیس لازم است البته برای کسانیکه دانشگاه های انگلیسی زبان را انتخاب میکنند . اگر دوره های زبان انگلیسی را نگذرانده اید . میتوانید با عزم اراده در مدت زمان کوتاهی نسبت به دریافت مدرک زبان خود اقدام نمایید.

هزینه ترم ۷۰۰ فرانک سوئیسی برای دوره فوق لیسانس باید در نظر بگیریم . البته برای دانشگاه های خصوص حدود ۴۰۰۰ فرانک باید در نظر گرفت.

همچنین در این مقطع دانشجویان اجازه کار تا ۲۰ ساعت در هفته را خواهند داشت و حقوق آنها حدود ششصد فرانک سوئیسی در هفته خواهـــد بــود.

بورسیه تحصیلی دکتری در سوئیس

دریافت مبلغ ۲۰۰۰ فرانکی برای کسانیکه بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در سوئیس را میشوند باعث شده است که متقاضیان زیادی برای امر بورسیه اقدام مینمایند.

زبان ایلتس ۶٫۵ * داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های تایید شده و معتبر  *  داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و غیره    * داشتن استاد مشاور

اینها را متقاضیان بورسیه دکتری در سوئیس باید رعایت نمایند و بدانند. شانس افراد برای بالا رفتن در خصوص پذیرش بورسیه به این موارد بستگی خواهد داشت.

 

مهاجرت به سوئیس:

 1. مهاجرت به سوئیس
 2. اقامت سوئیس
 3. شرایط دریافت ویزای کاری سوئیس برای ایرانیان [2019]
 4. اقامت از طریق کار در سوئیس
 5. چرا ایرانیان دوست دارند به سوئیس مهاجرت کنند؟
 6. راه های اخذ اقامت سوئیس
 7. اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج
 8. پناهندگی در سوئیس
 9. ثبت شرکت در سوئیس
 10. وقت سفارت سوئیس

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ