رد کردن لینک ها

اقامت سوئد از طریق ازدواج

اقامت سوئد از طریق ازدواج

به طور کلی اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج ، در صورتی اتفاق می افتد که ازدواج متقاضی با یک فرد سوئدی تبار که تبعه ای از سوئد می باشد ، انجام گیرد ، در این هنگام با ازدواج قانونی ثبت شده می تواند برای اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج اقدام نماید ( هرچند که این ازدواج در خارج از کشور سوئد اتفاق بیافتد نیز منجر به اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج می گردد . ) و بعد از سپری نمودن زندگی مشترک به صورت مستمر و طبق مدت زمان  ده سال در سوئد و با ارائه مدارکی دال بر داشتن زندگی مشترک قانونی مستمر در سوئد که با بررسی نهاد رسیدگی به امور شهروندان و خارجیان انجام می گیرد ، می توانند برای اخذ اقامت دائم سوئد از طریق ازدواج و در نهایت برای اخذ تابعیت سوئد اقدام نمایند .

نیم نگاهی به کشور سوئد

کشور سوئد ، از جمله کشور هایی می باشد که با کسب اقامت سوئد ، رویای داشتن زندگی ایده آل و زیبا برای شما متقاضیان عزیز به واقعیت می پیوندد .

هزینه های زندگی در سوئد به نسبت شرایط زندگی که کشور سوئد برای شهروندان خود فراهم نموده است ، خیلی بالا نیست اما باید این را بدانیم که به طور کلی ، شرایط زندگی در شهر های پایتخت نشین و بزرگ به نسبت شهرهای اطراف در کشور های مختلف متفاوت و سخت تر می باشد .

به طور کلی مردمان کشور سوئد ، مردمان خانواده دوست هستند و خانواده جایگاه ویژه ای برای مردم سوئد دارد و این مردم معتقدند که نهاد خانواده باید به دور از تظاهر و فخر فروشی پایه گذاری و بنا شود .

متقاضیان بسیاری خواهان مهاجرت به سوئد می باشند ، این اشتیاق بی دلیل نمی باشد چرا که ، این کشور یکی از مرفه ترین و پیشرفته ترین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود .

کشور سوئد در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد و زبان رسمی این مردم ، سوئدی می باشد اما تسلط مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز جای تعجب ندارد .

البته لازم به ذکر می باشد که اهالی شمال سوئد نیز سامی را زبان مادری خود می دانند .

در این مقاله جا دارد ، راه های مهاجرت به سوئد را برای شما متقاضیان عزیز بازگو نماییم و در ارتباط با اخذ  اقامت سوئد ، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

  • مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل و اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل
  • مهاجرت به سوئد از طریق کار و اخذ اقامت سوئد از طریق کار
  • مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج و اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق پناهندگی و اخذ اقامت سوئد از طریق پناهندگی
  • اخذ اقامت سوئد از طریق تولد و اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد

اخذ تابعیت کشور سوئد از طریق ازدواج ، تابع قوانین وضع شده در دیگر کشورهای اروپایی می باشد .

 

ویزای ازدواج سوئد

برای اخذ ویزای ازدواج سوئد ، متقاضی باید مدارکی دال برای تاییدیه تمکن مالی خود را برای زندگی در سوئد ارائه نماید ، اعتبار ویزای صادره به مدت دو سال در سوئد می باشد که نشان دهنده ی اقامت موقت در سوئد می باشد ، متقاضی ازدواج در سوئد با سپری نمودن زندگی مشترک و طبق بررسی هایی که ازجانب نهاد بررسی امور شهروندان و خارجیان انجام می گیرد و طبق استعلام ی که از تمامی حساب های زوجین گرفته می شود ، امکان تبدیل نمودن اقامت موقت سوئد به اقامت دائم سوئد برای متقاضی ازدواج برقرار می شود .

البته لازم به ذکر می باشد که متقاضی ازدواج در مدت زمان اعتبار ویزای دو ساله خود ، می تواند با کسب اجازه از وزارت کار و ارفاه اجتماعی برای کاریابی در سوئد اقدام و مشغول به کار شود .

اخذ ویزای اقامت سوئد از طریق ازدواج ، با ارائه مدارک و گرفتن وقتی برای مصاحبه حضوری از آفیسر کنسولگری ، انجام می گیرد .

در زمان وقت مصاحبه ، متقاضیان باید به صورت واضح و روشن هدف خود را از مهاجرت به سوئد و ازدواج با یک تبعه سوئدی اعلام بدارند . متقاضیان بین المللی خارجی ، باید مدارکی ارائه دهند مبنی بر زمان نامزدی خود با فرد سوئدی تبار .

البته لازم به ذکر می باشد ارائه سوابق تحصیلی متقاضیان بین المللی خارجی ، برای اخذ ویزای ازدواج در سوئد امری  لازم و ضروری می باشد .

با تکمیل نمودن فرم درخواست و اخذ اقامت سوئد  متقاضیان باید تمامی اطلاعات مربوط به دوران تحصیل ، سوابق شغلی متقاضی ، میزان درآمد دریافتی ، در صورت داشتن ازدواج مجدد باید آن را بیان نمایید و اطلاعاتی در باب اینکه دوران آشنایی و نامزدی برای زوجین چگونه بوده است و به طور کلی خلاصه ای از زندگی خود را در این فرم درخواست اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج ، باید بیان نمایند .

نکته مهم

البته لازم به ذکر می باشد که در مواقعی خاص ارائه فیلم و یا عکس هایی که شامل محتوایی از روابط آشنایی و نامزدی متقفاضی با فرد سوئدی تبار می باشد و یا حتی اگر در این دوران به سفر رفته اید و نشان دهنده ی نوع رابطه متقاضی بین المللی خارجی با فرد سوئدی تبار می باشد نیز باید ارائه گردد .

البته ارائه مدارکی دال بر محل سکونت زوجین در سوئد و شغل و میزان درآمد فرد سوئدی تبار نیز الزامی می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره