مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

صفر تا صد اخذ اقامت روسیه

خلاصه مقاله : اخذ اقامت روسیه برای بسیاری از شهروندان خارجی تبدیل به یک هدف شده است. دلیل این موضوع این است که روسیه جزو پیشرفته ترین کشورهای آسیایی اروپایی است. این کشور امکانات زیادی برای شهروندان خود فراهم کرده است و امکان تحصیل برای فرزندان مهاجران رایگان و با کیفیت بالا فراهم است. این کشور همچنین از امنیت خوبی برای زندگی برخوردار است.
اخذ اقامت روسیه

صفر تا صد اخذ اقامت روسیه

فهرست مقاله
اخذ اقامت روسیه
صفر تا صد اخذ اقامت روسیه

در این مقاله به بررسی شرایط و راه های دریافت اقامت روسیه سال 2021 می پردازیم. اگر شما هم به فکر اخذ اقامت این کشور هستید با ما همراه باشید. اخذ اقامت روسیه برای بسیاری از شهروندان خارجی تبدیل به یک هدف شده است. دلیل این موضوع این است که روسیه جزو پیشرفته ترین کشورهای آسیایی اروپایی است. این کشور امکانات زیادی برای شهروندان خود فراهم کرده است. امکان تحصیل برای فرزندان مهاجران به صورت رایگان و با کیفیت بالا فراهم است. این کشور همچنین از امنیت خوبی برای زندگی برخوردار است.

همه این فاکتورها دست به دست هم داده تا اخذ اقامت روسیه و چگونگی آن برای خیلی ها یک سوال باشد. ما در این مقاله تصمیم داریم به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

مزایای اقامت روسیه

اگر به دنبال اخذ اقامت روسیه هستید باید بدانید که با اخذ اقامت این کشور مزایای خوبی نصیب شما خواهد شد. این کشور برای شما تمام حق و حقوق یک شهروند را فراهم خواهد کرد. شرایط زندگی در روسیه هم خوب و ایده آل است. امکان راه اندازی کسب و کار هم برای شما وجود خواهد داشت.

مهاجر بودن دلیل بر محروم بودن از خدمات اجتماعی کشور نخواهد بود. شما هر زمان که بخواهید بعد از اخذ اقامت روسیه می توانید از این کشور خارج شوید و دوباره به آن برگردید. البته این کار در صورت اخذ اقامت دائم ممکن خواهد بود.

اقامت دائم روسیه بعد از اقامت موقت یکساله میسر است. بعد از یکسال شما باید به عنوان متقاضی شرایطی را که دولت روسیه در نظر می‌گیرد داشته باشید. مدت اقامت دائم در این کشور برای رسیدن به پاسپورت و شهروندی هم ۵ سال است.

راه‌های اخذ اقامت روسیه

راه های اخذ اقامت روسیه

برای اخذ اقامت روسیه روش های مختلفی وجود دارد که در این قسمت به آنها اشاره می‌کنیم:

اخذ اقامت روسیه از طریق کار

در کشور روسیه نرخ بیکاری 4.5 درصد است. این مقدار در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی خیلی بهتر است. متوسط حقوقی که یک کارگر دریافت می کند در کشور روسیه کمی پایین و حدود ۱۶۰۰ دلار در ماه است. در صورتی که در کشوری مانند آلمان حقوق یک کارگر ساده ۱۷۰۰ یورو است. اگر بخواهیم هزینه زندگی در روسیه و آلمان را مقایسه کنیم طبیعتاً هزینه زندگی در آلمان خیلی بیشتر است.

شرایط ویزای کاری

اگر بتوانید اقامت روسیه را از طریق کار کسب کنید می‌توانید با همسر و فرزندان خود در آنجا سکونت داشته باشید. ویزای کاری این کشور به صورت مولتی صادر می شود‌. شما می توانید برای اخذ ویزای کاری روسیه از گزینه دعوت نامه کاری استفاده کنید. این روشی است که بسیاری از افراد برای مهاجرت به روسیه از طریق کار استفاده می کنند. ویزای کاری روسیه به صورت یک ساله یا سه ساله صادر می شود.
توجه داشته باشید که اگر متقاضی اخذ اقامت روسیه از طریق کار هستید باید به زبان روسی مسلط باشید در غیر این صورت چنین شانسی برای شما وجود نخواهد داشت.

مقاله ی پیشنهادی؛ چگونه ویزای کار روسیه را دریافت کنیم؟

اخذ اقامت روسیه از طریق تحصیل

کشور روسیه امکان تحصیل دانشجویان خارجی را به خوبی فراهم کرده است. دانشگاه‌های این کشور از استانداردهای بالایی برخوردار هستند. برای تحصیل در دانشگاه های روسیه حتما باید در آزمون ورودی مختص به دانشگاه شرکت کنید. البته جای نگرانی نیست و آزمون دشواری پیش رو ندارید و با کمی تلاش به راحتی نمره قبولی خواهید گرفت.

تحصیل در کشور روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است. با تحصیل به زبان روسی شما حداقل شهریه و با زبان انگلیسی حداکثر شهریه مقرر دانشگاه را پرداخت می کنید. این نکته را هم یادآور می شویم که اکثر دانشگاه های روسیه امکان تحصیل به زبان انگلیسی را هم فراهم کرده اند.

مزیتی که تحصیل در روسیه دارد عدم نیاز به ارائه مدرک زبان برای دریافت ویزای تحصیلی است. اگر سطح خوبی از دانش زبان روسی یا انگلیسی داشته باشید نیازی گذراندن دوره زبان ندارید. به هر حال اگر قصد دارید به زبان روسی تحصیل کنید و سطح زبان شما هم پایین است باید قبل از ورود به دانشگاه در دوره زبان روسی به نام پادفک شرکت کنید. دوره پادفک از 6 ماه تا 1 سال طول خواهد کشید.

برای اخذ اقامت روسیه از طریق تحصیل راه دشواری پیش رو ندارید. شما می توانید بعد از اتمام تحصیلات ویزای خود را به ویزای کار یک ساله تبدیل کنید. در نهایت اگر توانستید طی این یک سال در روسیه وارد بازار کار شوید می توانید بعد از اتمام ویزای یک ساله درخواست اقامت روسیه را بدهید.

مقاله ی پیشنهادی؛تحصیل در کشور روسیه

 اقامت روسیه از طریق ازدواج

 اقامت روسیه از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد روسی هم یکی دیگر از شیوه‌های اخذ اقامت روسیه است. اگر شما مدارک مورد نیاز را برای کشور روسیه ارسال کنید پس از موافقت اقامت موقت دریافت می‌کنید. این اقامت 1 سال اعتبار خواهد داشت. پس از اینکه یک سال از اقامت موقت گذشت می توانید درخواست اقامت دائم بدهید و اگر پس از یکسال از اقامت دائم خود به زبان روسی مسلط شده اید می توانید درخواست شهروندی این کشور را بدهید.

اما باید هر سال ۶ ماه را در روسیه بمانید. اخذ اقامت دائم روسیه در صورت ازدواج سه سال زمان می‌برد. اما اگر در طول این سه سال صاحب فرزند شدید این فرایند کوتاه تر خواهد شد.

مقاله ی پیشنهادی؛ دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج

 اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری هم یکی دیگر از شیوه‌های اخذ اقامت روسیه است. برای سرمایه‌گذاری در این کشور می توانید به روش های مختلف اقدام کنید که مرسوم ترین آنها ثبت شرکت است. همچنین می توانید بین ۱۰ تا صد درصد سهام یک شرکت را داشته باشید.
اگر سود خالص سهام شما در سال به مقدار یک میلیون روبل باشد می توانید برای اقامت روسیه درخواست دهید. در این صورت می توانید ابتدا اقامت دائم بگیرید و پس از گذشته سه سال از آن درخواست پاسپورت بدهید. توجه داشته باشید که باید به طور میانگین سالانه از سود خالص 13 درصد مالیات بدهید. برای ثبت شرکت باید شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود را به ثبت برسانید و یا شعبه ای از شرکت خود را در این کشور افتتاح کنید.

حداقل سرمایه‌ ای که می توانید با آن شرکت ثبت کنید ۱۰ هزار روبل روسیه است. در کل ثبت شرکت در روسیه نسبت به کشورهای دیگر آسان تر است. قدرت سیاسی و نظامی این کشور هم سبب می شود روسیه برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری یکی از بهترین و با ثبات ترین کشورها باشد.

مقاله ی پیشنهادی؛ شرایط جدید سرمایه گذاری در روسیه

اخذ اقامت روسیه از طریق کارآفرینی

اخذ اقامت روسیه از طریق کارآفرینی

یک شیوه دیگر برای دریافت اقامت روسیه کارآفرینی است. شما به عنوان متقاضی باید یک طرح جدید خوب و مورد قبول برای کار در کشور روسیه ارائه دهید و اگر طرح شما با موفقیت پذیرش شد می توانید اقدام به ثبت شرکت کنید و اقامت روسیه را دریافت کنید. اما توجه داشته باشید که طرحی که ارائه می‌دهید نباید با واردات و صادرات مرتبط باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله کارآفرینی در روسیه مراجعه کنید

اخذ اقامت روسیه از طریق خرید ملک

اخذ اقامت از طریق خرید ملک می تواند گزینه راحت و در دسترس تری نسبت به سایر روش ها باشد اما متاسفانه امکان اخذ اقامت روسیه از طریق خرید ملک وجود ندارد. اگر شما قصد دریافت اقامت از طریق ملک در خارج از کشور را دارید می توانید شرایط سایر کشوها نظیر اسپانیا، پرتغال، یونان، ترکیه، مالتا و قبرس را بررسی کنید.

برای مطالعه در مورد سایر روش های مهاجرت به روسیه به مقاله ی معرفی راههای مهاجرت به روسیه  مراجعه کنید.

سوال های متداول

🙋‍♀️1. اخذ اقامت روسیه از طریق تولد به چه صورت است؟

  •  سیستم اخذ اقامت از طریق تولد در روسیه، سیستم خون است. یعنی اگر شما قصد دارید برای فرزند خود از طریق تولد اقامت روسیه دریافت کنید باید همسری روسی داشته باشید.

🙋‍♀️2. آیا می توان از طریق پناهندگی اقامت روسیه را به دست آورد؟

  • یکی از سخت ترین و پر هزینه ترین روش های دریافت اقامت این کشور پناهندگی است که به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم.

🙋‍♀️3. برای دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج چه مدارکی لازم است؟

  • اولین مدرک که اهمیت بسیار زیادی دارد گذرنامه تان می باشد که این گذرنامه حداقل باید یک سال اعتبار داشته باشد. اگر پسر و یا دختر قبلا ازدواج کرده اند باید مدارک ازدواج قبلی خود را هم نیز ارائه دهند. همچنین فرد باید نشان دهد. که با نامزد خود رابطه طولانی مدت داشته است و هدف از ازدواج با او تنها دریافت اقامت نمی باشد.

🙋‍♀️4. اقامت دائم روسیه چه مدت اعتبار دارد؟

  • اعتبار اقامت دائم روسیه 5 سال است، اما بدون محدودیت قابل تمدید است.

🙋‍♀️5. آیا خرید ملک در روسیه منجر به دریافت اقامت این کشور می شود؟

  • خیر. خرید ملک در روسیه نمی تواند منجر به دریافت اقامت شود، بلکه افراد برای خرید ملک باید اقامت این کشور را داشته باشند.

🙋‍♀️6. در چه صورتی می توان شهروندی روسیه را به دست آورد؟

  • پس از 5 سال اقامت دائم در روسیه می توان برای شهروندی این کشور اقدام کرد.

🙋‍♀️7. اقامت از طریق لاتاری به چه صورت است؟

  •  لاتاری نوعی بخت آزمایی و قرعه کشی به اشکال مختلف و با ادوات و اسباب­ های گوناگون است به این صورت که در آن شماره هایی را بین افرادی که مورد تأیید قرار گرفته اند تقسیم می­ نمایند و سپس شماره ای را به تصادف بیرون می­ کشند فردی که دارنده شماره بیرون کشیده است برنده این قرعه کشی خواهد بود و گرین کارت لاتاری به وی تعلق می ­گیرد.
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!