مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

اقامت دائم در  کانادا

خلاصه مقاله : بسیاری از متقاضیان مهاجرت در پی اخذ اقامت دائم در  کانادا هستند. مهاجرت به کشورهای خارجی از راه­های گوناگونی انجام می­پذیرد. هر کدام از این راهها دارای خصوصیات و ویژگی­های خاص و منحصر به فردی هستند. اخذ ویزای اقامت موقت یکی از همین راههاست و دارای انواع مختلفی همچون ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کار و ... است. فرد متقاضی مهاجرت بنابر شرایطی که دارد از میان راه­های فوق یکی را انتخاب می­نماید.
اقامت دائم در  کانادا

اقامت دائم در  کانادا

فهرست مقاله
اقامت دائم در  کانادا
اقامت دائم در  کانادا

ویزای موقت سندی است که اجازه ورود به کشوری دیگر و تردد در آن کشور را برای انجامی کاری خاص همچون گردشگری آن هم برای مدت زمانی کوتاه و محدود فراهم می­نماید.

در طول مدتی که ویزا دارای اعتبار قانونی است فرد مهاجر تقریباً از هیچ کدام از حقوق شهروندی مثل افتتاح یک حساب بانکی، حق تحصیل رایگان، خرید ملک، استفاده از تسهیلات بانکی و مانند این­ها بهره ­مند نخواهد شد. حتی فرد اجازه کار کردن را نیز نخواهد داشت مگر آن که دارای ویزای کار باشد. زمانی هم که مدت ویزا به پایان می­رسد متقاضی باید به کشور خود برگردد.

در صورتی هم که مایل باشد در کشور مورد نظر بماند می­تواند یک ماه مانده به تاریخ اتمام مدت ویزا درخواست تمدید ویزا کند. ارائه درخواست ویزا الزامی برای کشور مورد نظر از بابت پذیرش و تمدید دوباره ویزا ایجاد نمی­کند.

اقامت موقت در  کانادا

فردی که خواهان اخذ ویزای اقامت موقت در  کانادا است باید بتواند آفیسر مهاجرت را متقاعد کند که پس از اتمام مدت زمان ویزا قصد ترک کشور را خواهد داشت.

روش دیگری هم برای ورود به کشور مورد نظر وجود دارد و آن هم اخذ ویزای اقامت دائم می­باشد. در اقامت دائم، مهاجر به راحتی می­تواند به کشور وارد یا از آن خارج شود. وی می­تواند از کلیه حقوق شهروندی مانند حق تحصیل رایگان، حق خرید خودرو و به عبارتی داشتن حق مالکیت، افتتاح حساب بانکی و استفاده از تسهیلات آن و امثال اینها برخودار باشد.

مسئله این است که فرد با وجود برخورداری از حقوق شهروندی، شهروند آن کشور محسوب نمی­شود و دارای پاسپورت آن کشور نمی­باشد ولی اجازه کار و زندگی به او داده می­شود. محدودیت زمانی برای این نوع اقامت در نظر گرفته نشده است ولی برای اینکه چنین اعتباری از بین نرود فرد باید در طول 5 سال، دو سال آن را به طور پیوسته در آن کشور حضور داشته باشد.

این فرد موظف به عمل به تعهدات و وظایف خود می­باشد. به چنین فردی معمولاً کارت اقامت دائم می­دهند. در سفرهای بین المللی وجود این کارت همراه فرد ضروری است چرا که نشان می­دهد این فرد غیر بومی و بیگانه است و به مقیم دائمی کشوری تبدیل شده است.

در کشور  کانادا هرچند که فرد با اخذ ویزای اقامت دائم از کلیه­ ی حقوق شهروندی برخوردار می­شود. اما نمی­تواند در انتخاب فدرال  کانادا شرکت کرده و رأی دهد. هم چنین این فرد نمی­تواند به عضویت نیروهای مسلح این کشور درآید.

برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم فرد باید بتواند شرایط لازم را به دست بیاورد.

راه­های اخذ ویزای اقامت موقت در  کانادا

همانطور که بیان شد برای اخذ ویزای اقامت موقت راه­هایی گوناگونی وجود دارد که در زیر به اختصار به توضیح هر یک می­پردازیم:

 • ویزای تحصیل

افرادی که قصد تحصیل در  کانادا را دارند می­توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. به این صورت که مدارک مورد نیاز را برای دانشگاهی که در آن قصد تحصیل دارند ارسال می­کنند و از آن پذیرش دریافت می­نمایند. داشتن تمکن مالی همچنین سطح زبان در این زمینه بسیار مثمر ثمر خواهد بود. این افراد بعد از اتمام درسشان در صورتی که به مدت یک سال در  کانادا مشغول به کار شوند در صورت تمایل می­توانند درخواست اقامت دائم بدهند.

 • ویزای توریستی

افرادی که می­خواهند از  کانادا دیدار نمایند و یا قصد دید و بازدید از بستگان  مقیم خود در  کانادا را دارند از این نوع ویزا استفاده می­نمایند.

 • اخذ ویزای کار

مخصوص افرادی است که می­خواهند وارد بازار کار در  کانادا شده و مشغول به کار شوند.

و …..

راه­های اخذ ویزای اقامت دائم در  کانادا

برای اخذ اقامت دائم در  کانادا  نیز راه­های گوناگونی وجود دارد که به اختصار به توضیح هر یک پرداخته می­شود:

 • اقامت دائم در کانادا از طریق تولد

دولت  کانادا دارای سیستم خاک و خون می­باشد. به این صورت که فرد از بدو تولد در  کانادا صرف نظر از اینکه کشور و محل زندگی والدینش کجا باشد تابعیت و در نتیجه اقامت دائم کشور  کانادا را به دست خواهد آورد.

 • اقامت دائم در کانادا از طریق ازدواج

اقامت دائم در  کانادا
اقامت دائم در  کانادا

به محض ازدواج با یک فرد  کانادایی فرد اقامت دائم  کانادا را با نشان دادن مدرک ازدواج به دست می­آورد.

اقامت دائم در کانادا از طریق پناهندگی

فردی که به کشور  کانادا پناهنده می­شود البته در صورت پذیرش تقاضای پناهندگی وی از طرف دولت  کانادا مقیم دائمی کشور  کانادا می­شود.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ای با نام مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی مراجعه کنید.

 

اقامت دائم در کانادا از طریق سرمایه ­گذاری

فرد می­تواند با سرمایه­گذاری کردن در  کانادا مثل خرید سهام، خرید ملک، خرید اوراق قرضه، سپرده بانکی و … موفق به اخذ ویزای اقامت دائم شود.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ای با نام سرمایه گذاری در کانادا مراجعه کنید.

اقامت دائم در کانادا از طریق کارآفرینی

برای کسانی که دارای سابقه کار و یا سابقه مدیریت هستند از بهترین نوع روش­­های اخذ اقامت دائم محسوب می­شود.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ای با نام  ویزای کارآفرینی کانادا مراجعه کنید.

اقامت دائم در کانادا از طریق ویزای استارت آپ

ویزای استارت آپ در واقع برای افرادی است که دارای ایده­ و طرحی قوی هستند. کشور  کانادا با هدف ایجاد شرکت­هایی که بتوانند در سطح جهانی رقابت نمایند و در عین تولید شغل خوش بدرخشند، اقدام به ایجاد این نوع ویزا کرده است. در صورتی که فرد بتواند از یکی از سازمان­هایی که توسط اداره مهاجرت  کانادا معرفی شده است برای طرح پیشنهادی اش جذب سرمایه نماید به وی و تمام اعضای خانواده­اش ویزای استارت آپ داده می­شود. فرد با استفاده از آن می­تواند اقامت دائم  کانادا را دریافت نماید.

مقاله مرتبط: مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارتاپ

 

اقامت دائم در  کانادا از طریق خوداشغالی

اقامت دائم در  کانادا
اقامت دائم در  کانادا

این ویزا در صورتی به فرد تعلق می­گیرد که علاوه بر داشتن شرایط خوداشتغالی بتواند آفیسر مهاجرت را متقاعد سازد که خوداشتغال است و کاری که می­خواهد در  کانادا انجام دهد تأثیر قابل توجهی در فرهنگ و هنر  کانادا خواهد داشت.

مقاله مرتبط: مهاجرت خوداشتغالی کانادا

 

اقامت از طریق استفاده از برنامه­ های استانی

هر کدام از استان­های  کانادا برای پذیرش متقاضیان مهاجرت به شهر خود شرایط خاص و ویژه­ای دارند. چنان که فرد متقاضی مهاجرت خواهان سکونت و زندگی در یکی از این استان­ها باشد می­تواند درخواست خود را ارائه دهد و در صورت موافقت با مهاجرت وی مقیم این استان شود.

مقاله مرتبط با این موضوع: برنامه های استانهای کانادا

 • درخواست افراد مقیم کانادا جهت اخذ اقامت دائم در  کانادا برای همسر، فرزندان و والدینشان

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.اقامت دائم میتواند به دریافت پاسپورت کانادا منجر شود؟

 • دریافت شهروندی کانادا و پاسپورت این کشور شرایط  ویژه ایی دارد که اقامت دائم نمیتواند تضمین کننده ی آن باشد.

🙋‍♀️2.کم هزینه ترین راه مهاجرت به کانادا چه روشی است؟

 • در بین تمام روش های مهاجرت به کانادا ,مهاجرت کاری را میتوان کم هزینه ترین راه مهاجرت به کانادا نام برد.

🙋‍♀️3.مهاجرت تحصیلی میتواند منجر به اقامت دائم کانادا شود؟

 • دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادا و پیدا کردن کار میتوانند پس از سه سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

🙋‍♀️4.اخذ اقامت در کانادا از اصل خاک پیروی میکند یا اصل خون؟

 •  کشور کانادا به تمام نوزادانی که در این کشور به دنیا آمده باشند فارغ از اینکه پدر و مادر کانادایی دارند یا خیر اقامت دائم این کشور را اعطا میکند.

🙋‍♀️5.چه زمانی برای تمدید اقامت موقت کانادا باید اقدام کرد؟

 • برای تمدید اقامت موقت فرد در خاک این کشور,باید یک ماه زودتر از زمان پایان مهلت ویزا به اداره ی مهاجرت مراجعه کند.

🙋‍♀️6.ویزای چند بار ورود کانادا دارای چه شرایطی است؟

 • ویزای چندبار ورود کانادا نوعی ویزای توریستی است که مهلتی 5 ساله دارد. در صورتی که پاسپورت فرد اعتبار 5 ساله نداشته باشد,متناسب با تاریخ انقضای پاسپورت اعتبار داده خواهد شد.

🙋‍♀️7.در چه صورتی اقامت دائم کانادا لغو میشود؟

 • اگر فرد دارای  اقامت دائم کانادا در 5 سال گذشته کمتر از 730 روز در این کشور ساکن بوده باشد , اقامت دائم او لغو خواهد شد.

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!