رد کردن لینک ها

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه

در بین کشورهای همسایه ایران کشور ترکیه دارای محبوبیت بیشتری میباشد و سالانه افرادی از طریق روش های گوناگون در صدد اخذ اقامت ترکیه میباشند ، برای گرفتن اقامت ترکیه روش های بسیاری وجود دارد که ما در این مقاله سعی داریم به آنها اشاره کنیم تا دوستداران اقامت ترکیه بتوانند با کسب اطلاعاتی در برنامه ریزی خود تغییراتی را اعمال نمایند ،

اخذ اقامت ترکیه به دو صورت انجام میگیرد، یکی به صورتموقت و دیگری دائم که در این مقاله سعی بر آن داریم تا در هر دو نوع اقامت ترکیه اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم .

اقامت ترکیه امکان مناسبی برای افرادی میباشدکه قصد ادامه تحصیل ، کار و زندگی دارند و میتوانند با یک برنامه ریزی دقیق واصولی به راحتی اقامت ترکیه را بدست آورند البته شایان ذکر میباشد که مهاجرت و امور بین المللی نیاز به تجربه و دانش دارد که برای این امر باید حتما با افرادی که در این زمینه تجربه و تخصص دارند مشورت نمایید .

موسسه مهاجرتی آوات با سالها سابقه درخشان در تمام زمینه های مهاجرتی و بین المللی آماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید که برای انجام مراحل مهاجرت شما باید شرایط لازم و مدارکی که در این امر نیاز میباشد را داشته باشید به همین خاطر قبل از هر اقدام بهتر است که اطلاعات خود را تکمیل کرده و سپس تصمیم نهایی را بگیرید .

دریافت ویزای ترکیه با خرید خانه

یکی از روش هایی که در اکثر کشورها میتوانید اقامت را بدست آورید از طریق خرید ملک در کشور مورد نظر امکان پذیر میباشد ، در سالهای قبل وجود این امکان وجود نداشت و افرادی که در ترکیه ملکی خریداری میکردند نمیتوانستند اقامت این کشور را دریافت کنند اما با توجه به قوانین جدیدی که در سال ۲۰۱۴میلادی دولت ترکیه وضع کرد ، طبق آن اتباع ۱۸۳کشور اجاره اقامت ترکیه با خرید خانه را دارند که کشور ایران نیز یکی از این ۱۸۳کشور میباشد .

 با خرید ملک باید به نکاتی توجه نمایید که بسیار حائز اهمیت است ، شما با خرید ملک در هر کجای دنیا میتوانید با توجه به قوانین کشور مورد نظر اقامت دائم آن کشور را اخذ کنید اما در مورد کشور ترکیه این گونه نمیباشد .

 با خرید ملک شما تنها میتوانید اقامت یک ساله موقت دریافت کنید که تا زمانی که آن خانه به نام شما باشد میتوانید مدت اقامت راتمدید نمایید در واقع اقامت ترکیه با خرید ملک یک اقامت موقت میباشد و شما نمیتوانید اقامت دائم را بدست آورید و برای دریافت اقامت دائم باید روش های دیگری را امتحان کنید .

شایان ذکرمیباشد که شما با دریافت این اقامت دائم شامل مزایایی میشوید که  یکی از آنها افتتاح حساب بانکی در یکی از شعب بانک های ترکیه میباشد ، و حتی میتوانید برای تمدید اقامت موقت در هر کجای دنیا که هستید اقدام کنید و نیازی به حضور فیزیکی شما نمیباشد ، همین که خانه هنوز به اسم شما باشد میتوانید مدت اقامت را هر سال تمدید نمایید .

پیشنهاد مطالعه »
شرایط کار در ترکیه

برای دریافت ویزای دائم افراد باید به مدت چند سال در ترکیه ویزای موقت را داشته باشند تا بعد از آن اقامت دائم را دریافت نمایند.

پیشنهاد ویژه: مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

 

اقامت یکساله ترکیه

 اقامت یکساله ترکیه نیز محبوبیت بیشتری برای ایرانیان دارد به همین خاطر در اینجا به انواع روش هایی که میتوان با آن اقامت یکساله ترکیه را اخذ کرد اطلاعاتی ارائه خواهیم داد تا با آن آشنا شوید .

یکی از این روش ها از طریق ویزای توریستی میباشد ، شما میتوانید با دریافت اقامت یکساله ترکیه از طریق توریستی به راحتی به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشید شایان ذکر میباشد که برای این امر شما باید مدارکی را که نیاز میباشد تهیه نمایید و ارائه دهید که این مدارک شامل مدارک ذیل میباشد :

 • گذرنامه و کارت شناسایی
 • پیرینت سه ماهه حساب
 • ضمانت بانکی
 • سند مالکیت و یا اجاره نامه
 • چند قطعه عکس
 • پرداخت هزینه های اقامت

ویزای تحصیلی ترکیه

نکته ای که باید به ان اشاره نماییم این است که مبلغ ۶هزاردلار باید در حساب بانکی شما موجود باشد و دیگر اینکه اجاره نامه و یا سند خانه باید به اسم متقاضی باشد .بعد از اینکه مدارک را به اداره امنیت تحویل دادید بعد از چند ماه کارت شما ارسال میگردد .

یکی دیگر از روشهای اخذ اقامت یکساله ترکیه از طریق تحصیل امکان پذیر میباشد ، به این صورت که متقاضی باید یا در دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته و مشغول به تحصیل شود و یا اینکه در دوره های زبان ترکی در این کشور ثبت نام نماید .

برای اینکه بتوانید اقامت یکساله ترکیه را از طریق تحصیل به دست آورید تمام شرایطی که باید دارا باشید همانند شرایط اقامت توریستی میباشد تنها تفاوتی که دارد این است که نیازی به ارائه اجاره  نامه نخواهید داشت .

یکی از روشهای پر طرفدار دریافت ویزای کاری میباشد که این نوع اقامت هم نیز یکساله میباشد وبرای انکه بتوانید این اقامت را بدست آورید باید در یکیاز شرکت های محلی در ترکیه پیشنهاد شغلی داشته باشید ویا اینکه خودتان اقدام به تاسیس شرکت نمایید ، از آنجایی که انجام ثبت شرکت امری دشوار میباشد باید حتما در این مسیر از افراد مجرب و با دانش بهره بگیرید .

شما میتوانید در صورت تمایل برای مشاوره رایگان تلفنی با موسسه آوات  تماس گرفته و با کارشناسان مربوطه مشاوره شوید تا بهترین مسیر را با توجه به شرایط شما برایتان پیشنهاد کنند .

پیشنهاد ویژه:مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

ویزای دائم ترکیه

کشور ترکیه دارای شرایط خوب در زمینه های اقتصادی ، اجتماعی میباشد و افرادی که علاقمند به این کشور میباشند میتوانند با اخذ اقامت این کشور از مزایای بسیاری برخوردار شوند و همچنین از آنجایی که این کشور دارای موقعیت خوب جغرافیایی قرار دارد میتواند مکان مناسبی برای ادامه زندگی در این کشور باشد.

پیشنهاد مطالعه »
دانشگاه های ترکیه

برای دریافت اقامت دائم ترکیه میتوانید به راحتی با داشتن شرایط مالی مناسب اقدام کنید؛ باید این نکته را به خاطر داشته باشید که هر کشوری که میخواهید برای اقامت دائم اقدام کنید باید در این امر صبر و شکیبایی بسیاری دااشته باشید.

برای دریافت ویزای دائم ترکیه شما باید یکی از روش های مهاجرت به این کشور که اقامت موقت را برای شما به همراه دارد باید انتخاب نمایید ، توجه داشته باشید که این اقامت موقت باید قابل تمدید باشد به طور مثال از روش خرید ملکی که در بالا به آن اشاره نمودیم. شما با چند سال تمدید اقامت خود میتوانید برای دریافت اقامت دائم ترکیه اقدام نمایید.

شایان ذکر میباشد که تقریبا زمانی بین ۵ تا ۸سال به طول می انجاند تا بتوانید ویزای موقت را به اقامت دائم ترکیه تبدیل کنید و باید کمی صبور باشید تا بتوانید به موفقی و آنچه که در سر دارید برسید.

همانطور که میدانید میتوانید با دریافت اقامت دائم ترکیه مزایایی را شامل شوید که بهترین آن زندگی و کار کردن در این کشور است و شما به عنوان یک شهروند ترکیه ای میتوانید پاسپورت دوم را هم نیز دریافت کنید و با دریافت آن میتوانید به راحتی به هر کشوری که دوست دارید سفر کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل قبل از هر اقدامی بهتر است که از افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند و قابل اعتماد هستند اعتماد کنید و با استفاده از راهنمایی های آنان اقدام به برنامه ریزی نمایید.

مزایای اقامت ترکیه

در واقع اگر دریافت اقامت ترکیه برای فرد مزایای در پی نداشته باشد که برای گرفتن اقامت نیازی به مبارزه با سختی ها ندارد و در همان کشور خود باقی میماند ، در واقع کشور ترکیه با داشتن امکانات مناسبی برای زندگی ، کار ، تحصیل میتواند برای افرادی که به دنبال تحولی در زندگی خود میگردند باشد .

این کشور با توجه به نزدیکی به کشور عزیزمان میتواند مقصد مناسبی برای هموطنان عزیزمان باشد چرا که میتوانند به راحتی به کشور رفت و آمد کنند و حتی میتوانند از طریق مرز زمینی اقدام به ورود  و خروج کنند چرا که ترکیه در همسایگی ایران میباشد و مرز مشترک دارد .

راه های مهاجرت به ترکیه:

 1. مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ترکیه
 2. مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج
 3. راه های مهاجرت به ترکیه
 4. مهاجرت به ترکیه

برخی مزایای اقامت ترکیه

 • شما میتوانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید .
 • میتوانید بعد از چند سال پاسپورت دوم خود را دریافت نمایید .
 • از مشکلاتی مانند تحریم برای همیشه راحت خواهید شد .
 • میتوانید به راحتی در این کشور به کار بپردازید و کسب درآمد کنید .
 • میتوانید به کشورهای دیگر تجارت نمایید بدون آنکه نگران تحریم باشید .
 • از امکانات رفاهی و خدمات درمانی بهره مند خواهید شد .
 • میتوانید به راحتی افتتاح حساب انجام دهید هم در بانک های ترکیه و هم در سراسر دنیا.
 • ترکیه یک کشور امن میباشد و شما در یک کشور امن به راحتی زندگی کنید .
 • میتوانید از تسهیلات بانکی و کمک های مالی برخوردار شوید .
 • میتوانید از تحصیل ارزان در دانشگاه های این کشور بهره مند شوید .
 • به راحتی میتوانید ویزای کشورهایی مانند امریکا و انگلستان و.. را دریافت کنید چرا که این موضوع در این ایران به سختی امکان پذیر است .
 • میتوانید شماره های بین المللی ترکیه را دریافت نمایید .
 • بهره مندی از مزایای دیگری که میتوانید از روش هایی مانند خرید خانه بدست آورید .
پیشنهاد مطالعه »
تحصیل داروسازی در ترکیه

اقامت ترکیه با اجاره خانه

برخی از اقامت ها در ترکیه به اقامت دائم ختم نمیشود ، در واقع فرد تنها میتواند به صورت موقت در این کشور بماند و در برخی مواقع هم نمیتواند این اقامت را تمدید نماید ، یکی از این روش ها اقامت ترکیه با اجاره خانه میباشد ، شایان ذکر است که اقامت ترکیه با اجاره خانه تفاوت زیاید با  با خرید خانه دارد .

به همین خاطر بهتر است که قبل از اقدام شرایط را بسنجید و از افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند مشورت بگیرید ومناسب ترین راه را برای خود انتخاب کنید چرا که اجاره خانه در ترکیه سخت تر از خرید خانه در ترکیه میباشد به همین خاطر است که باید با افرادی که در این زمینه تجربه دارند مشورت کنید .

شما میتوانید از طریق اجاره خانه در ترکیه اقامت یک ساله را دریافت کنید تنها باید به خاطر داشته باشید که نمیتوانید از این طریق اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید و تنها میتوانید این اقامت را تمدید نمایید که در برخی مواقع اداره مهاجرت ترکیه این اقامت را تمدید نمیکند .

هزینه اقامت در ترکیه

همانطور که میدانید هر کشوری با توجه به شرایط اقتصادی و .. که دارد هزینه های مختلفی برای اقامت دارد  ، هزینه با توجه به شهر انتخابی شما متفاوت میباشد اما باید خدمت شما عرض نماییم که ترکیه در کل کشور ارزانی میباشد .

در بعضی از شهرهای این کشور هزینه های زندگی متوسط میباشد البته شایان ذکر میباشد که یاد آوری کنم به صورت تقریبی میتوان گفت که هزینه  های زندگی در ترکیه با هزینه های زندگی در ایران برابری میکند و شرایط یکسانی در هر دو کشور مشاهده شده است .

شایان ذکر میباشد که هزینه در چهار شهر مهم این کشور یعنی استامبول ، آنکارا ، ازمیر ، آنتالیا به نسبت دیگر شهرها بیشتر میباشد .برای مشاوره همین امروز با ما تماس بگیرید .

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره