شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اقامت تحصیلی آلمان

اقامت تحصیلی آلمان

اقامت تحصیلی آلمان یا اقامت آلمان از طریق تحصیل

تحصیل در آلمان برای افرادی که رؤیای زندگی در یک کشور اروپایی فوق مدرن و پیشرفته را دارند فراهم شده است. آلمان بهشت روی زمین برای افرادی است که علاقه بی حد و اندازه‌ای به فناوری‌های روز دنیا دارند. بنابراین اگر با تکنولوژی‌های جدید پیوندی ناگسستنی دارید و از یادگیری مفاهیم مختلف لذت می­برید. با مهاجرت به آلمان می‌توانید رؤیاهای چندین ساله خود را به حقیقت پیوند دهید و زندگی در یک کشور اروپایی آرام، امن، خلاق و پویا را تجربه کنید.

در ادامه شرایط تحصیل در آلمان  ( اقامت تحصیلی آلمان ) برای مقطع مختلف تحصیلی مورد بررسی قرار گرفته است. تا هنگام اخذ اقامت تحصیلی آلمان اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط دانشگاه‌های این کشور داشته باشید. کشور آلمان یکی از کشورهای حوزه  اتحادیه اروپا ( شنگن ) میباشد. شما با داشتن اقامت تحصیلی آلمان یا میتوانید اقامت اروپا را بدست بیاورید. تحصیل رایگان در آلمان موضوعی است که ذهن خیلی از مخاطبان مهاجرت تحصیلی به آلمان  و یا اقامت تحصیلی آلمان را درگیر نموده است.

 

اینکه تحصیل آلمان رایگان است یعنی چی؟؟؟

هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه در مقاطع مختلف در آلمان رایگان است یعنی عملا بورسیه تحصیلی آلمان را در اختیار خواهید داشت. فقط شما هزینه خوابگاه و خورد و خوراک دانشجویی خود را در ماه پرداخت مینمایید.

 

مقاطع مختلف تحصیلی آلمان

پذیرش در دوره های مختلف در دانشگاه های آلمان دارای قوانینی میباشد که در ادامه به اخصار ارجع به آنها توضیح خواهیم داد . کار ضمن تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی در آلمان متفاوت است که در هر بخش توضیحات مختصری داده شده است.

 

تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس

تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس تنها به زبان آلمانی امکان‌پذیر خواهد بود؛ بنابراین کلیه متقاضیان باید مدرک زبان آلمانی را هنگام مراجعه به سفارت همراه داشته باشند.

 

سطح زبان آلمانی متقاضی !

سطح زبان آلمانی متقاضی جهت ادامه تحصیل در مقطع لیسانس،باید از B1 بیشتر باشد تا بتواند درس‌هایی که در دانشگاه‌های آلمان تدریس می‌شوند را به خوبی فرا بگیرد.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

 

زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس در آلمان

طول مدت زمان تحصیل کارشناسی در آلمان بین ۳ تا ۵ سال است. هنگام تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس علاوه بر شهریه دانشگاه باید مبلغی در حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو را برای تأمین هزینه‌های جانبی زندگی همانند خورد و خوراک، اجاره خانه، حمل و نقل و… مد نظر داشته باشید. دانشجویان مقطع لیسانس در آلمان از طریق اجازه کاری ۲۰ ساعت در هفته می‌توانند بخشی از مخارج زندگی را تأمین کنند.

اما با توجه به این که آلمان یک کشور اروپایی است و دانشجویان مقطع کارشناسی آلمان نیز کمک هزینه تحصیلی دریافت نمی‌کنند. باید متقاضی یا سرپرست وی از تمکن مالی جهت تأمین شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در آلمان برخوردار باشد. جهت تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس باید گواهی اتمام دوره ۱۲ ساله تحصیلی را به همراه ریز نمرات و ترجمه آن‌ها به سفارت تحویل دهید.

 

تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس

 

تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه‌های آلمانی زبان و انگلیسی زبان امکان‌پذیر است؛ بنابراین دانشجویان بین المللی که موفق به اخذ نمره آیلتس بالای ۶٫۵ یا تافل بالای ۸۰ شده باشد، امکان شرکت در دانشگاه‌های بین المللی آلمان که دروس را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند خواهد داشت. مدت زمان تحصیل در دوره فوق لیسانس در آلمان ۲ سال تعیین شده است و متقاضی برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان باید دارای معدل بالای ۱۴ باشد. دانشجویان در طول مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را خواهد داشت. با توجه به حقوق تعیین شده برای دانشجویان که ساعتی ۸ تا ۱۰ دلار است، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در آلمان در هر هفته درآمدی در حدود ۱۶۰ تا ۲۰۰ دلار دارند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که زمان تعیین شده جهت فعالیت‌های اجتماعی به هیچ عنوان قابل افزایش به بیشتر از ۲۰ ساعت نخواهد بود؛ بنابراین در صوتی که متقاضیان این قانون را رعایت نکرده باشند، دانشگاه اجازه برخورد جدی و ممانعت از تحصیل دانشجو را دارا می‌باشد*

پیشنهاد مطالعه »
بورسیه تحصیلی در ایتالیا

 

تحصیل در آلمان در مقطع دکتری

تحصیل در آلمان در مقطع دکتری با توجه به این که این دوره تحصیلی بین ۳ تا ۵ سال زمان می‌برد، نیاز به علاقه و تلاش بسیار زیادی دارد؛ بنابراین افرادی که وارد مقطع دکتری می‌شوند باید انگیزه کافی جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری را داشته باشند و بتوانند مطابق قوانین تعین شده دانشگاه ساعت‌ها در آزمایشگاه به تحقیق و پژوهش بپردازند.

دانشجویان دکتری در آلمان جهت تحصیل در آلمان باید مدرک آیلتس را با نمره بالای ۶٫۵ و تافل را با نمره‌ی بالای ۹۰ کسب کرده باشند و از معدل بالای ۱۶ برخوردار باشند. با دارا بودن این دو شرط و رزومه تحصیلی قوی امکان اخذ بورسیه تحصیلی از سوی دانشگاه‌های مطرح آلمان برای دانشجو وجود خواهد داشت.

 

توجه به این نکته ضروری به نظر می‌رسد،

در صورتی که دانشجو معدلی پایین‌تر از حد تعیین شده داشته باشد، می‌تواند آن را با نمره بالای زبان و رزومه پژوهشی قوی (چاپ مقاله در ژورنال‌های معتبر ) پوشش دهد. تا بتواند از بین متقاضیان زیادی که از سر تا سر جهان جهت اخذ بورسیه تحصیلی اقدام کرده‌اند، با موفقیت عبور کند و در دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرد. دانشجویان مقطع دکتری در آلمان اجازه کار در محیط بیرون به مدت ۴۰ ساعت در هفته را خواهند داشت. دستمزدی که جهت این ساعات کاری در نظر گرفته شده است در هفته حدود ۳۲۰ تا ۴۰۰ دلار خواهد بود.

 

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در آلمان ( اقامت تحصیلی آلمان )

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در آلمان عبارتند از:

 • مدارک شناسایی همانند کارت ملی و شناسنامه به همراه کپی آن‌ها
 • پاسپورت با اعتبار بیشتر از ۶ ماه
 • مدرک زبان آلمانی با سطح بالای B1 یا مدرک تافل با نمره بالای ۸۰ یا مدرک زبان آیلتس با نمره بالای ۶(جهت دانشجویان مقطع دکتری تافل ۹۰ و آیلتس ۶٫۵ نیاز خواهد بود)
 • اصل مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه شده آن‌ها
 • گواهی نشان دهنده تمکن مالی متقاضی یا سرپرست
 • مدارک شغلی
 • توصیه نامه‌های اساتید و نامه انگیزه ادامه تحصیل جهت دانشجویان دکتری
پیشنهاد مطالعه »
اقامت انگلستان از طریق کار 2019

 

مهاجرت به آلمان

تحصیل در آلمان

 

مزایای تحصیل در آلمان ( اقامت تحصیلی آلمان )

از مهم‌ترین مزایای تحصیل در آلمان می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • آلمان عضو پیمان شنگن است
 • و پس از اخذ ویزای تحصیلی می‌توانید آزادانه و بدون نیاز به پاسپورت جداگانه به کشورهای اروپایی سفر کنید
 • و از مناطق دیدنی آن‌ها بازید به عمل بیاورید.
 • دانشگاه‌های آلمان در رده برترین مراکز آموزشی جهان قرار دارند
 • و امکانات مناسبی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند
 • پس از اتمام تحصیلاتتان می‌توانید در سایر کشورهای اروپایی یا آمریکا جهت ادامه تحصیل پذیرش بگیرید.
 • یا این که در شرکت های مشهور آلمانی مشغول به کار شوید.
 • پس از اتمام تحصیل می‌توانید جهت اخذ ویزای کاری آلمان و… اقدام کنید و اقامت دائم آلمان را به دست بیاورید.
 • امکان تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، هنر و معماری نیز در این کشور برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است.

 

دریافت راهنمایی جهت تحصیل در آلمان ( اقامت تحصیلی آلمان )

جهت تحصیل در آلمان باید با مراحل اخذ ویزای تحصیلی آلمان آشنایی کافی داشته باشید. تا بتوانید به راحتی به آلمان مهاجرت کنید.روکلای متخصص در این زمینه در کنار شما هستند. تا مطابق با قوانین دولت فدرال آلمان بتوانید ویزای تحصیلی در مقاطع گوناگون را به دست بیاورید و وارد این کشور مدرن و هیجان انگیز شوید*

 

سخن پایانی در خصوص تحصیل در آلمان ( اقامت تحصیلی آلمان )

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  اقامت تحصیلی آلمان در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه تحصیل در آلمان   میتوانید

از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ