شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

اقامت استرالیا از طریق ازدواج

اقامت استرالیا از طریق ازدواج و یا ازدواج با فردی که تابعیت استرالیایی را داشته باشد یکی دیگر از روش های اقامت در استرالیا میباشد که سازمان مهاجرتی آوات در این خصوص مقاله ای را در خصوص اقامت استرالیا از طریق ازدواج آماده نموده که میتوانید در ادامه آن را مطالعه نمایید .

 

ویزای ازدواج و نامزدی کشور استرالیا

ویزای نامزدی کشوراسترالیا و ویزای ازدواج کشوراسترالیا مربوط به افرادی می شود که نامزد یا همسرایشان از شهروندان کشوراسترالیا و دارای اقامت دائم کشور استرالیا باشد .

ویزای نامزدی کشوراسترالیا و ویزای ازدواج کشوراسترالیا ویزاهای هستند که شخص مقیم کشور استرالیا میتواند نامزد یا همسر خود را برای زندگی با خود به کشوراسترالیا بیاورد.

ویزای نامزدی کشور استرالیا  به کسانی تعلق می گیرد که نامزد ایشان یکی از شهروندان یا مقیم کشور استرالیا و یا شهروند نیوزلند در کشور استرالیا باشد و ایشان باید ظرف ۹ ماه وارد خاک کشور استرالیا و یا فردی که شهروند کشور استرالیا می باشد وارد کشور فرد مهاجرگردد و با ایشان ازدواج گردد

(در غیر این صورت این ویزا باطل می گردد )

و بعد ازاتمام این مدت شما می توانید درخواست ویزای ازدواج کشور استرالیا را بدهید

( تبدیل ویزای نامزدی به ویزای ازدواج کشور استرالیا تقریبا بالای۶  ماه به طول می انجامد )

البته ایشان در این مدت ۹ ماه باید از شما حمایت مالی کند و بعد به ایشان ویزای ازدواج کشور استرالیا داده خواهد شد .

پس از ازدواج‌ تان با فرد مورد نظر و قبل از این که ویزای نامزدی کشوراسترالیا باطل شود، باید تقاضای ویزای همسر را ارائه دهید تا بتوانید در خاک کشور استرالیا به زندگی مشترک ادامه دهید.

شرایط شخص اسپانسر(شخصی که شهروند ویا مقیم کشور استرالیا ) جهت ویزای نامزدی و ویزای ازدواج کشور استرالیا

شخص اسپانسر شخصی که مقیم یا شهروند کشور استرالیا و بالای ۱۸ سال سن باشد و باید از نظر مالی بتواند همسر خود را در طی ۲ سال حمایت کند .

 

ویزای ازدواج کشور استرالیا

برای اخذ ویزای ازدواج کشوراسترالیا فرد می‌تواند داخل یا خارج از کشور استرالیا باشد. البته شخصی که درخواست ویزای ازدواج کشور استرالیا را می دهد باید قبل از درخواست ویزای ازدواج استرالیا حتما  ازدواج خود را قانونی کرده و مدارک دال بر قانونی بودن این ازدواج و نیازمند اثبات واقعی بودن رابطه بین دوطرف نیز می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
آیا مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری ممکن است؟

(یعنی حداقل به مدت ۱۲ ماه زندگی مشترک قبل از درخواست ویزای استرالیا با شریک زندگی خود داشته باشد .)

نحوه اقدام برای متقاضیانی که در زمان اقدام داخل و خارج از کشور استرالیا هستند متفاوت میباشد. که می توان گفت مدت زمان رسیدگی به پرونده های که از داخل خاک کشوراسترالیا اقدام میشود در حال حاضر بسیار طولانی تر خواهد بود.

 

پس از اخذ ویزای ازدواج کشوراسترالیا چه باید کرد ؟؟؟؟

کسانی که ازدواج قانونی انجام می دهند و وارد خاک کشور استرالیا می شوند مانند تمامی شهروندان کشور استرالیا از مزایای بسیار زیادی برخوردار می شوند و می توانند به صورت تمام وقت کار دائم در کشور استرالیا داشته باشند و یا تحصیل کنند و به صورت رایگان از خدمات پزشکی کشور استرالیا استفاده کنند و همچنین متقاضی باید شرایط سلامت و رفتاری (عدم سوء پیشینه) را براساس قوانین استرالیا دارا باشد

( البته این شرایط فقط برای ویزای ازدواج کشور استرالیا می باشد و ویزای نامزدی شرایط محدودتری دارد )

و یا حتی به این گونه هست که کسانی که با ویزای کار کشور استرالیا یا ویزای دانشجویی کشور استرالیا وارد کشور استرالیا شده اند بعد از ازدواج می توانند  ویزای دانشجوئی کشور استرالیا و ویزای کارکشور استرالیا  خود را به ویزای ازدواج کشور استرالیا تبدیل کنند و  بعد از ۲ زندگی مشترک و به اثبات رسیدن این زندگی مشترک توسط کارشناسان اداره مهاجرت استرالیا میتوان ویزای ازدواج کشور استرالیا را به ویزای اقامت دائم کشور استرالیا تبدیل کرد.

انواع ویزای استرالیا

نکته های قابل ذکر ::::

شهروند یا مقیم کشور استرالیا باید ظرف ۹ ماه بعد از نامزدی ازدواج نماید و بعد از به پایان رسیدن ۹ ماه می تواند ویزای ازدواج کشور استرالیا را دریافت نماید وبعد از ۲ سال زندگی و به ثبت رسیده توسط اداره مهاجرت استرالیا می تواند ویزای اقامت دائم کشور استرالیا را دریافت نماید و بعد از ۴ سال اقامت در کشور استرالیا می تواند برای شهروندی کشور استرالیا اقدام نماید .

پیشنهاد مطالعه »
همه چیز درباره ی فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا

شریک زندگی (de facto partners):

تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا، و یا شهروند نیوزیلند (از جمله کسانی که در یک رابطه همجنسگرایانه هستند)

نامزد : تبعه ی استرالیا، مقیم دائم استرالیا، و یا شهروند نیوزیلند

طبق قوانین کشور استرالیا  ، ویزای ازدواج کشور استرالیا به دو دسته ی اصلی تقسیم می شود :

  • ویزای نامزدی یا ازدواج در آینده (Prospective Marriage)
  • ویزای شریک زندگی (Partner Visa)

اما روابطی نیز وجود دارد که می توان در کشور استرالیا از این طریق ویزا گرفت :

  • نامزدی ویزای نامزدی (Prospective Marriage)
  • ازدواج ( زن و شوهر) ویزای شریک زندگی (Partner Visa)
  • شریک زندگی (شامل رابطه ی ۲ همجنس) ویزای شریک زندگی (Partner Visa)

اخذ اقامت کشور استرالیا خارج از خاک استرالیا :

در صورتی که خارج از خاک کشوراسترالیا هستید به ۲ روش برای ویزای ازدواج کشور استرالیا می توانید اقدام کنید :

۱-روش ۳ مرحله ای : شما می توانید به صورن آنلاین و یا در سفارت کشوراسترالیا با نامزدتان برای زیر کلاس  ۳۰۰ درخواست دهید .(ویزای موقت )

بعد از دریافت ویزای زیر کلاس ۳۰۰ وارد خاک کشور استرالیا شوید و در مدت اعتبار این ویزا می توانید ازدواج نمایید و برای اقامت در کشور استرالیا می توانید برای ویزای زیر کلاس ۸۲۰ اقدام نمایید .(ویزای موقت )

بعد از ۲ سال و اگر همچنان با همسرتان زندگی می کنید و همچنان در رابطه هستید می توانید برای ویزای ۸۰۱ اقدام نمایید .(ویزای دائم )

۲-روش ۲ مرحله ای :زمانی که شما و همسرتان که شهروند کشوراسترالیا می باشد به صورت قانونی ازدواج کرده باشید و تمام مدارک ازدواجتان را به اداره مهاجرت ارائه کرده باشید ویا به مدت ۱۲ ماه کامل قبل از درخواست ویزا در رابطه قانونی هستید می توانید برای ویزای زیر کلاس ۳۰۹ اقدام نمایید .(ویزای موقت )

بعد از ۲ سال زندگی مشترک و قانونی بعد از دریافت ویزای زیر کلاس۳۰۹ در آن موقع است که می توانید برای ویزای زیر کلاس ۱۰۰ اقدام نمایید .(ویزای دائم )

اخذ اقامت استرالیا در خاک استرالیا :

در صورتی که در داخل خاک کشور استرالیا هستید می توانید از روش ۲ مرحله ای برای دریافت ویزای ازدواج کشور استرالیا اقدام نمایید :

۱-روش ۲ مرحله ای : زمانی که شما و همسرتان که شهروند کشور استرالیا هستید یک ازدواج قانونی داشته باشید و به مدت ۱۲ ماه کامل قبل درخواست ویزا در رابطه زناشوئی قانونی بوده اید در صورتی می توانید برای ویزای ۸۲۰ درخواست دهید که تمامی کسانی که در ویزای شما هستند داخل خاک کشور استرالیا باشند .(ویزای موقت )

پیشنهاد مطالعه »
محاسبه آنلاین مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

بعد از گذشت ۲ سال از درخواست ویزای ۸۲۰ و اگر شخص متقاضی و همسر استرالیایی ایشان همچنان در یک رابطه قانونی زناشوئی باشند می توانند برای ویزای ۸۰۱ (ویزای دائم ) اقدام کنند .

در این مقاله باید به چند نکته توجه بسیار کرد :

درخواست فرم SP47

اشخاصی قصد اقدام برای دریافت ویزاهای زیر کلاس ۳۰۰، ۳۰۹ ، ۱۰۰ ، ۸۰۱ ، ۸۰۲ را دارند چه ویزای دائم و چه ویزای موقت باید برای درخواست از فرم SP47 استفاده کنند .

زمانی که یک شهروند استرالیایی می خواهد همسر ،  شریک زندگی ، نامزد خود را از طریق ویزای نامزدی و ازدواج وارد خاک کشور استرالیا کند وبرای ویزاهای زیرکلاس ۳۰۰ ، ۳۰۹ ، ۱۰۰ ، ۸۰۲ ، ۸۰۱ اقدام کند چه ویزای موقت و چه ویزای دائم باید برای درخواست از فرم SP40 استفاده کند .

درخواست فرم A47

فرم  استفاده شده  جهت تکمیل برای فرزند و یا وابستگان زیر ۱۸ سال. این فرم برای وابستگان متقاضیان ویزای ازدواج در کشور استرالیا باید تکمیل گردد.

در این مقاله سعی کردیم بطور واضح اقامت استرالیا از طریق ازدواج را برای شما عزیزان و همراهان خانواده آوات شرح دهیم و امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم تا حدودی به سوالات شما در زمینه اقامت استرالیا از طریق ازدواج پاسخ داده باشیم شما میتوانید سوالات خود را در زیر همین مقاله برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند .

به امید زندگی جدید با مهاجرت از طریق سازمان مهاجرتی آوات .

منتظر حضورتان و شنیدن صدای گرمتان هستیـــــم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ