مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

راه های گرفتن اقامت اروپا برای ایرانیان

اقامت اروپا

راه های گرفتن اقامت اروپا برای ایرانیان

فهرست مقاله
اقامت اروپا
اقامت اروپا تصویر شاخص

این روزها افراد بسیاری در صدد مهاجرت به کشور دیگر می‌باشند و این موضوع به دلایل مختلفی ارتباط دارد به همین خاطر افراد با توجه به شرایط خود کشوری را مناسب با آن به‌عنوان مقصد مشخص می‌کنند، کشورهای اروپایی در بین مردم سراسر دنیا دارای محبوبیت بیشتری می‌باشد و اکثر افرادی که متقاضی مهاجرت هستند  در صدد اخذ اقامت اروپا می‌باشند به همین خاطر ما در این مقاله سعی بر این داریم تا در خصوص اقامت اروپا اطلاعاتی را در اختیار دوستداران اقامت اروپا قرار دهیم.

 

مقدمــه ای بر مبحث اقامت اروپا

افرادی که اقامت اروپا را اخذ می‌نمایند می‌توانند مزایای دریافت اقامت اروپا را کسب کرده و در کشورهای اروپایی به‌راحتی رفت‌وآمد نماید، برای دریافت اقامت اروپا روش‌های متعددی وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها از طریق خرید ملک، تمکن مالی، ثبت شرکت، تحصیل و کار می‌باشد. که هر فرد با توجه به شرایطی که دارد می‌تواند یکی از این روش‌ها را انتخاب کرده و اقامت اروپا را اخذ نماید.

متقاضیانی که در صدد اخذ اقامت اروپا هستند می‌توانند بعد از دریافت اقامت اروپا خرید ملک انجام دهند و از کمک‌های مالی و وام‌های بانکی بهره‌مند شوند، همچنین می‌توانند با اخذ اقامت اروپا از امکانات رفاهی و خدمات درمانی رایگان برخوردار شوند.

به‌طور کلی با اخذ اقامت اروپا می‌توانید مزایای کشورهای اروپایی را دریافت کنید.برخی از کشورهای اروپایی شامل: قبرس، اوکراین، ترکیه، سوئد، سوئیس، اسپانیا، اسلوونی، اسلواکی، صربستان، روسیه، رومانی، پرتغال، لهستان، نروژ، هلند، موناکو، مالتا، لوکزامبورگ، لیتوانی، لیتوانی، ایتالیا، ایرلند، ایسلند، مجارستان، یونان، گرجستان، آلمان، فرانسه، فنلاند، استونی و… می‌باشند.

اقامت اروپا

 

اقامت اروپا با خرید ملک

برای دریافت نمودن اقامت اروپا روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش‌ها از طریق خرید ملک در یکی از کشورهای اروپایی می‌باشد، خرید ملک در هر یک از کشورهای اروپایی به قیمت‌های مختلف امکان‌پذیر است.

چرا که هر کشور اروپایی شرایط و ویژگی متفاوتی به نسبت دیگر کشورها خواهد داشت و میزان درآمد و شرایط اقتصادی و همچنین هزینه خرید ملک در هر کشور متفاوت می‌باشد و شما اگر تمایل به اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک دارید می‌توانید با توجه به میزان پولی که دارید و با توجه به شرایطی که دارید اقدام به خرید ملک در یکی از کشورهای اروپایی کرده و از این طریق اقامت این کشور را اخذ نمایید.

نکته‌ای که باید در اینجا به آن اشاره نماییم این می‌باشد که اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک در برخی از کشورهای اروپایی متوقف گردیده است و علت آن نیز مشکلاتی مانند شرایط اقتصادی بد می‌باشد که این عمل را برای متقاضیان ناممکن کرده است.

پیشنهاد مطالعه » دریافت اقامت انگلستان از طریق خرید ملک

ازاین‌رو برای اخذ اقامت اروپا باید روش‌های دیگر را در این کشورها امتحان نمود.اما در برخی دیگر از کشورهای اروپایی امکان اخذ اقامت اروپا با خرید ملک همچنان امکان‌پذیر می‌باشد و می‌توان با خرید ملکی در این کشورها که تعداد آن‌ها محدود می‌باشد برای اخذ اقامت اقدام نمود. نمونه‌ای از کشورهایی که می‌توان اقامت را از طریق خرید ملک دریافت نمود به اسپانیا، یونان، قبرس و پرتغال اشاره نمود.

پیشنهاد مطالعه » خرید ملک در انگلیس

پیشنهاد مطالعه » خرید ملک در فرانسه

 

به طور مثال برای خرید ملک در کشور اسپانیا شما نیاز به حداقل پانصد هزار یورو خواهید داشت و بعد از خرید آپارتمان و یا خانه‌ای به این ارزش در اسپانیا به شما اقامت ۵ ساله داده خواهد شد و بعد از گذشت ۵ سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.همان‌طور که گفتیم برای خرید ملک در هر یک از کشورهای اروپایی شما باید مبلغ متغیری پرداخت نمایید به‌طور مثال در کشوری مانند یونان شما باید حداقل مبلغ دویست و پنجاه هزار یورو برای خرید ملک و یا آپارتمان پرداخت نمایید که این مبلغ در کشور قبرس باید بالای سیصد هزار یورو نیز باشد تا بتوانید اقامت اروپا با خرید ملک را اخذ نمایید.

راحت‌ترین کشورهای اروپایی برای گرفتن اقامت

در بین تمام کشورهای اروپایی که شرایط گرفتن اقامت هر یک از آن‌ها متغیر می‌باشد، برخی از کشورها نیز هستند که شرایط آسانی برای اقامت دارند به همین خاطر ما می‌خواهیم راحت‌ترین کشورهای اروپایی برای گرفتن اقامت را به شما معرفی نماییم تا بتوانید بر اساس برنامه‌ریزی دقیق برای این کشورها اقدام نمایید.

ده کشور اروپایی که برای اخذ اقامت دچار مشکل خاصی نخواهید بود عبارت‌اند از: اتریش، مالتا، پرتغال، بلژیک، لیتوانی، اسپانیا، بریتانیا، قبرس، یونان

برای دریافت اقامت این کشورها شما می‌توانید به‌راحتی اقدام نمایید البته شایان ذکر می‌باشد که برای این کار شما باید توسط افرادی که در این زمینه مهارت و تجربه کافی دارند مشاوره شوید تا تمامی اطلاعات لازم را برای شما بازگو کرده و بهترین راه را با توجه به شرایط شما برایتان پیشنهاد نمایند چرا که امر مهاجرت هر چند که ساده به نظر برسد اما دارای پیچیدگی‌ها و سختی‌های خاص خود می‌باشد که تنها از عهده افرادی که در این زمینه تجربه دارند بر می‌آید.

 

یکی از سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی امکان‌پذیر می‌باشد، افرادی که می‌خواهند در کمترین زمان اقامت اروپا را کسب نمایند باید تمکن مالی داشته باشند و آن را اثبات نمایند، این روش مناسب افرادی می‌باشد که درآمد ماهانه قابل قبولی دارند و می‌تواند با اثبات این موضوع برای خود و خانواده خود اقامت موقت اروپا را اخذ نماید البته می‌توانید بعد از اخذ اقامت موقت برای اقامت دائم نیز اقدام نمایید.

متقاضی می‌تواند با اثبات تمکن مالی در کشور خود برای اقامت اروپا اقدام نماید و جالب این است که نیازی به حضور متقاضی در کشور مقصد نیست و در کمترین زمان نیز امکان‌پذیر است،حتی متقاضی نیازی به سرمایه‌گذاری در اتحادیه اروپا را نیز نخواهد داشت، بر خلاف دیگر روش‌ها نیازی به پرداخت مالیات و مدرک زبان هم نمی‌باشد و حتی متفاضی یتواند با اثبات تمکن مالی به‌راحتی اقامت دائم را اخذ نماید.اقامت اروپا از طریق تمکن مالی دارای مزایای بسیاری می‌باشد که می‌توان به رفت‌وآمد آزادانه به محدوده شینگن و بهره‌مندی از امکانات رفاهی و خدمات درمانی رایگان در اتحادیه اروپا نیز نام برد و مهم‌ترین مزایای این اقامت همراه بردن خانواده و دریافت اقامت برای آن‌ها نیز می‌باشد.

 

 • گذرنامه و کارت شناسایی متقاضی
 • شش قطعه عکس رنگی پرسنلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ترجمه رسمی روزنامه شرکت
 • علامت تجاری به ثبت رسیده
 • مدارک شغلی
 • پرینت سه ماهه حساب بانکی متقاضی
 • گواهی موجودی حساب بانکی متقاضی
 • اثبات تمکن مالی
 • تمامی مدارک و اسناد باید ترجمه‌شده و به تائید وزارت خارجه و دادگستری رسیده باشد
 • از تمامی مدارک باید کپی تهیه شود.

 

اقامت اروپا با کمترین هزینه

فارغ از بحث انتخاب کشور به‌عنوان مقصد مناسب برای مهاجرت برخی افراد در صدد پیدا کردن کشور و روشی می‌باشند که بتوانند اقامت اروپا با کمترین هزینه را تجربه نمایند و در واقع به دنبال روشی هستند تا هزینه مهاجرت آنان کمتر باشد.

همان‌طور که میدانید اقامت اروپا در واقع به معنای دسترسی به تمام کشورهای سرزمین سبز می‌باشد و این موضوع برای خیلی از افراد جذاب می‌باشد و اتحادیه اروپا با تدابیری که اندیشیده است برای هر فردی که قصد اقامت اروپا را دارد هزینه‌هایی را در نظر گرفته است چرا که می‌تواند از طریق اقامت افراد خارجی به سود برسد پس نمی‌توان این امید را داشت که اتحادیه شرایط کم هزینه‌ای را برای مهاجران در نظر بگیرد

چرا که خود در این موضوع ضرر خواهد کرد.البته باید خاطر نشان کنیم که روش‌های قانونی هزینه‌بر خواهد بود و افرادی که بخواهند از روش‌های قانونی اقدام نمایند باید هزینه‌های کلانی در این باب پرداخت نمایند، البته برای افرادی که به صورت قاچاقی و غیر قانونی اقدام به مهاجرت می‌کنند باید عرض نماییم که این مسیرها ناشدنی و غیر ممکن می‌باشد و خطرات بسیاری در انتظار شما خواهد بود پس بهتر است به دنبال راه‌های قانونی دیگری باشید که کم هزینه باشد.

روش‌های موجود برای اخذ اقامت اروپا با کمترین هزینه

اولین نکته این است که کشوری را انتخاب نمایید که روش کم هزینه و راحت‌تری برای مهاجرت فراهم آورده است. در واقع به زبان ساده‌تر می‌توان گفت کشورهای درجه اول اروپا را انتخاب نکنید چرا که امری دشوار و پر هزینه خواهد بود، یکی از راه هایی که می‌توانید برای آن اقدام کنید از طریق تحصیل می‌باشد البته این روش با توجه به شرایط شما امکان‌پذیر می‌باشد و برای اطلاع از این موضوع که آیا شامل شما می‌شود باید با کارشناسان مشورت نمایید.

پیشنهاد مطالعه » تکمیل فرم ارزیابی ویزای تحصیلی

نمونه ای از کشور اروپایی برای اخذ اقامت

جالب است بدانید که طبق برآوردهایی که در سال ۲۰۱۷ انجام گردیده است کشور آلمان بعد از آمریکا به‌عنوان دومین کشور مهاجر پذیر در دنیا شناخته شده است، جالب آن است که بیشتر تعداد مسلمانان در این کشور مهاجران تشکیل داده‌اند و به‌عنوان دومین کشور در اروپا می‌باشد که تعداد بالای مسلمانان در آن حضور دارند.

این کشور با تدابیری که اندیشیده است در صدد جذب راحت‌تر برای افراد متخصص و ماهر می‌باشد و شرایط و امکاناتی را برای جذب این افراد فراهم آورده است، در واقع روش‌های اخذ اقامت آلمان متعدد است و هر کدام از روش‌ها برای افرادی که شرایط مناسب با آن روش را دارند مناسب می‌باشد.با اخذ اقامت آلمان در واقع اقامت اروپا را بدست خواهید آورد و به همین خاطر دارای مزایای اخذ اقامت اروپا خواهید شد، همان‌طور که گفتیم روش‌های اخذ اقامت آلمان متعدد می‌باشد که ما در این مقاله به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم نمود.

 

اقامت اروپا

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

تحصیل در آلمان برای افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در کشور دیگر را دارند گزینه مناسبی می‌باشد چرا که با تحصیل در این کشور می‌توانند برای کار اقدام کرده و بعد از اتمام تحصیل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر داده و بعد از گذشت سه سال برای اقامت دائم این کشور اقدام نماید، تنها باید شرایط لازم برای پذیرش از دانشگاه آلمان را داشته باشید که می‌توانید برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه با مشاورین ما در ارتباط باشید.

یافتن کار در آلمان این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا بتوانید اقامت این کشور را بدست آورید فقط باید در این مسیر کمی صبور باشید.

همانطور که میدانید کشور آلمان یکی از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد و طبق قوانین این اتحادیه کارفرمای آلمانی برای جذب نیروی مورد نیاز خود باید ابتدا در کشور آلمان به مدت سه ماه آگهی منتشر نماید و اگر در این سه ماه فرد مورد نظر یافت نشد باید به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه آگهی منتشر نماید و اگر باز هم فردی پیدا نشد باید با اثبات این موضوع مجوز لازم را از اداره کار و اداره مهاجرت آلمان اخذ کرده و سپس نیروی متخصص را در دیگر کشورهای خارج از اتحادیه استخدام نماید که این موضوع کمی زمان‌بر خواهد بود اما اگر این اتفاق رخ دهد می‌توانید از طریق مهاجرت کاری اقامت آلمان را اخذ نمایید.

 

ثبت شرکت اروپایی و دریافت اقامت

روش دیگری که می‌توان اقامت اروپا را کسب کرد سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در آلمان می‌باشد، در این روش فرد باید با تأسیس شرکتی و شروع کسب وکاری در آلمان به مدت سه سال گزارش مثبتی از عملکرد خود به دولت آلمان ارائه دهد و در صورت تائید آن می‌تواند اقامت آلمان را اخذ نماید.برای ثبت شرکت در آلمان باید حتماً با وکلای مجرب که در این زمینه سابقه درخشانی دارند مشورت نمایید و راهنمایی‌های آنان را گام‌به‌گام انجام دهید تا بتوانید با موفقیت ثبت شرکت در آلمان را تجربه نمایید.

 

مهاجرت از طریق تحصیل به کشورهای اروپایی به‌عنوان اولین روش کم هزینه و راحت برای متقاضیان شناخته شده می‌باشد برای کسب اطلاعات لازم می‌توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی آوات  تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری و یا از راه دور بدهید. سازمان مهاجرتی آوات به همراه موسسه مهاجرتی لتس مایگریت آماده پاسخگویی و خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.

امیدواریم  اطلاعاتی مفیدی در خصوص اقامت اروپا را دریافت نموده باشید . شما میتوانید سوالات خود را در زیر همین مقاله مطرح نمایید کارشناسان موسسه آوات در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *