مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟

خلاصه مقاله : راه ها و روش های بسیار مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت آلمان وجود دارد که افراد و متقاضیان می توانند با در نظر گرفتن شرایط زندگی و استعدادهای خود یکی از این راه ها را انتخاب کنند. در این مقاله قصد داریم به روش های محبوب ایرانیان برای مهاجرت به این کشور بپردازیم.
شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟

شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟

فهرست مقاله
شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟
شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟

شرایط مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸,  اقامت آلمان و  قوانین مهاجرت به آلمان سه  سوال ذهنی افراد متقاضی اخذ ویزای آلمان است.

صحبت های جناب آقای جهانیان مدیر و موسس سازمان مهاجرتی آوات

 

 

نکات ضروری درباره مهاجرت به آلمان و همینطور شرایط لازم برای مهاجرت به آلمان دو سوال متقاضیان مهاجرت به آلمان است.سوالات زیادی به همراه نکات و عناوین مختلف در خصوص اقامت آلمان وجود دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم نمود:

آلمان ,مقصد محبوب مهاجران

مهاجرت در این سال‌های اخیر به شدت رو به افزایش است . افراد به دلایل گوناگون درصدد مهاجرت از کشور خود می‌باشند، برای مهاجرت کشورهای خاصی دارای محبوبیت بسیاری می‌باشد که می‌توان در رتبه اول آمریکا و بعد از آن آلمان را نام برد که درصد بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند می‌خواهنداقامت آلمان را کسب نمایند . اما برای دریافت اقامت آلمان باید شرایط خاصی را داشته باشید . به همین خاطر ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا راه‌های اخذ اقامت آلمان را برایتان شرح دهیم .

برای دریافت اطلاعات تکمیلی و پرسش و پاسخ خود میتوانید با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات تماس بگیرید.

شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟
شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟

بی‌شک یکی از صنعتی‌ترین کشورهای حال حاضر در دنیا کشور آلمان است و این موضوع برای افرادی که می‌خواهند کسب و کاری را در این کشور راه اندازی کنند بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

برای دریافت اقامت آلمان روش‌های قانونی بسیاری وجود دارد که افراد می‌توانند از طریق آن‌ها اقامت این کشور ثروتمند اتحادیه اروپا را کسب کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند. برای دریافت اقامت آلمان از هر روش قانونی که وجود دارد افراد بایـــد شــرایط خاصی داشته باشند.

به‌طور مثال باید گفت که فردی که در صدد اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل می‌باشد باید شرایط لازم برای تحصیل در آلمان را نیز داشته باشد وگرنه نمی‌تواند برای دریافت اقامت آلمان از این روش استفاده نماید.

بهترین مکان برای مهاجرت ایرانیان

آلمان کشوری می‌باشد که در بین ایرانیان بسیار محبوبیت دارد و مکان مناسبی برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود چرا که آلمان تنها کشوری می‌باشد که میزان مسلمانان آن در اتحادیه اروپا زیاد می‌باشد . می‌توان گفت که شرایط فرهنگی نزدیکی با کشور عزیزمان ایران دارد.

مهاجرت به معنای جابه‌جایی افراد از کشوری به کشور دیگر برای کار، زندگی و… که این امر در سال‌های اخیر رو به افزایش می‌باشد و شاید بهترین مکانی که برای مهاجرت ایرانیان مناسب می‌باشد آلمان است، برای دریافت اقامت آلمان روش‌های بسیاری وجود دارد اما باید در ابتدا به انواع اقامت آلمان اشاره کنیم.

اقامت آلمان به سه صورت می‌باشد

 1. اقامت موقت آلمان

 2. اقامت دائم آلمان

 3. اقامت پناهندگی

در اقامت موقت المان افراد به دلایل مختلفی به‌صورت محدود در این کشور حضور به عمل می‌آورند ولی در اقامت دائم و اقامت پناهندگی در واقع متقاضیان برای همیشه قصد ماند در این کشور را خواهند داشت.

به همین خاطر از روش‌های مختلف در صدد اخذ اقامت دائم آلمان می‌باشند. برای اخذ اقامت دائم آلمان باید متقاضی به مدت ۵ سال به‌صورت دائم در این کشور زندگی کرده باشد.

شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟
شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟

 

شایان ذکر می‌باشد که یکی از شروط اخذ اقامت دائم آلمان دانستن زبان آلمانی و مدرک B2 زبان آلمانی می‌باشد که شما باید قبل از هر اقدامی مدرک زبان المانی را اخذ نموده باشید تا مراحل به‌ سرعت سپری شود. یکی از نکاتی که برای دریافت اقامت دائم آلمان ضروری می‌باشد.

اخذ اقامت دائم

باید به آن توجه داشته باشید این است که به‌هیچ‌عنوان در مدتی که در آلمان هستید نباید هیچ‌گونه تخلف مالی و جنایی انجام داده باشید و باید تمام مالیات‌های مقرر شده را پرداخت نمایید تا بتوانید با بررسی آن‌ها اقامت دائم آلمان را اخذ نمایید. برای دریافت اقامت آلمان روش‌های مختلفی وجود دارد که ما در این مقاله به برخی از آن‌ها که رواج بیشتری در بین متقاضیان دارد پرداخته‌ایم.و توضیح مختصری درباره هر کدام ارائه داده‌ایم و شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با سازمان مهاجرتی آوات تماس گرفته و با کارشناسان ما مشاوره شوید.

اقامت از طریق ازدواج

یکی از روش‌هایی که در عین سادگی دشوار می‌باشد اقامت آلمان از طریق ازدواج می‌باشد، برای دریافت اقامت آلمان از طریق ازدواج باید یک سری شرایط را فراهم آورید تا با توجه به اثبات آن‌ها بتوانید اقامت آلمان را از طریق ازدواج اخذ نمایید. در این روش متقاضی باید فردی را که تابعیت آلمان دارد به‌عنوان نامزد خود معرفی کرده و عنوان نماید که قصد ازدواج با وی را دارد، همچنین باید توجه داشته باشید که فرد آلمانی باید اقامت این کشور را داشته باشد، برای این روش باید یک سری عملیاتی را انجام دهید.

در مرحله اول باید فردی که به‌عنوان تبعه آلمان می‌باشد و قصد ازدواج با وی را دارید باید اثبات نماید که تمکن مالی خوبی دارد.

و می‌تواند با درآمدی که دارد هزینه زندگی خود و همسر خود را در این کشور تأمین نماید.

تمکن مالی

باید این موضوع را به اثبات برساند که برای آنکه بتواند زندگی خود و همسرش را اداره کند نیازی به کمک‌های دولتی نخواهد داشت. بعد از انجام این مرحله در برخی موارد دیده شده است که برای فردی که قرار است همسر تبعه آلمانی باشد، مدرک زبان A1 الزامی بوده است در این صورت بهتر است که قبل از هر اقدامی نسبت به یادگیری زبان آلمانی اقدام نمایید.

بعد از ازدواج باید متقاضی به کشور خود باز گردد و با ارائه سند ازدواج به سفارت آلمان در کشور خود اقدام به اخذ ویزای آلمان نماید . شایان ذکر می‌باشد که در سفارت آلمان مدارک تمکن مالی همسر متقاضی کفایت می‌کند و نیازی به ارائه مدارک دیگر نیست و فرد با ویزای آلمان می‌تواند به این کشور رفته و بعد از مدتی اقامت آلمان را از طریق ازدواج اخذ نماید.

 ازدواج با فرد آلمانی تبار

شخصی که تابع آلمان است برای ازدواج با فرد خارجی جهت اقدام برای اقامت فرد خارجی باید ثابت کند که از لحاظ خرج و تامین مخارج زندگی بی نیاز است و احتیاجی به دولت آلمان ندارد. همینطور شخصی که قرار است با تابع آلمان ازدواج نماید بایستی از سطح A1 زبان آلمانی برخوردار باشد. سپس مدارک خود به همراه پاسپورت را به سفارت در کشور خود ارائه میدهد. و تقاضای دریافت ویزای ازدواج میکند.و در صورت تایید مدارک دریافت ویزا صورت میگیرد.فرد درخواست کننده با دریافت این ویزا اقامت کشور آلمان را دریافت مینماید و پس از ۳ سال انتظار میتواند تابعیت این کشور را دریافت نماید.نکته مهم اینجاست که چون فرد مورد نظر تابع آلمان است به شما تابعیت نمیدهند حتما باید بعد از گذشت ۳ سال از ازدواج درخواست تابعیت از سوی شما صورت بگیرد.

افرادی که قبلاً ازدواج کرده اند

افرادی که قبلاً ازدواج کرده اند باید گواهی فوت و یا طلاق نامه ترجمه شده به زبان آلمانی را به کنسولگری ارائه دهند، تا ثابت کنند که ازدواج قبلی با این مدارک حل شده است. یعنی نمیتوان با ازدواج دوم (مردی که زن دارد و بخواهد زن دوم آلمانی اختیار کند اقامت آلمان را گرفت ، این گواهی حداقل شش ماه از تارخ صدور فرصت دارد.

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به مقاله ی اقامت آلمان از طریق ازدواج  نگاهی بیندازید.

اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

یکی از روش‌های اخذ اقامت آلمان از طریق تمکن مالی می‌باشد.این روش مناسب برای افرادی می‌باشد که شرایط مالی خوبی دارند و می‌خواهد از این وضعیت مالی مناسب برای دریافت اقامت آلمان استفاده نمایند.

البته برای افرادی که از شرایط مالی مناسبی برخوردار هستند نیز روش‌های دیگر دریافت اقامت آلمان نیز وجود دارد اما می‌توانیم توصیه نماییم که بهترین روش در بین آن‌ها اقامت آلمان از طریق تمکن مالی می‌باشد چرا که در این روش به‌راحتی و خیلی سریع می‌توانید اقامت این کشور  را اخذ نمایید.

یکی از نکات مثبت در گرفتن اقامت کشور آلمان از طریق تمکن مالی این است که متقاضی نیازی نیست دارایی‌های خود را به کشور آلمان منتقل نماید ، چرا که در روش‌های دیگر مانند ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در آلمان متقاضی باید تمام دارایی‌های خود را از کشور خارج و به آلمان منتقل نماید اما در این روش نیازی نیست که فرد دارایی‌های خود را منتقل نماید.

به همین خاطر است که شرایط اخذ اقامت کشور آلمان از طریق تمکن مالی دارای ریسک کمتری می‌باشد و افراد برای سرمایه‌گذاری در آلمان تمکن مالی را انتخاب می‌کنند.

خرید ملک یا سپرده ی بانکی

در روش اقامت آلمان از طریق تمکن مالی شما نیازی به خرید ملک در آلمان نخواهید داشت و تنها با داشتن سپرده بانکی و سند ملکی و درآمدی نسبتاً بالا می‌توانید اقامت آلمان را اخذ نمایید. برای کسب اقامت کشور آلمان باید حتماً مدرک زبان را داشته باشید ولی در روش اخذ اقامت کشور آلمان از طریق تمکن مالی متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهد داشت این موضوع سبب شده است تا این روش محبوبیت بیشتری در بین متقاضیان ایجاد نماید.

همچنین شایان ذکر می‌باشد که متقاضی در هر سنی که باشد می‌تواند اقامت آلمان از طریق تمکن مالی اخذ نماید و فقط کافی است آن را اثبات نماید.

تحصیل در کشور  آلمان

می‌توان به جرات گفت که تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های آلمان  می‌تواند برای فرد به موقعیت عالی برای آینده کاری او به‌حساب آید، به همین خاطر توضیحی به‌صورت جامع در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل خدمت دوستداران تحصیل در آلمان خواهیم داد. برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل افراد در مرحله اول باید از شرایط سنی برخوردار باشند، بعد از آن افرادی که علاقه‌مند به تحصیل در این دانشگاه‌های معتبر و جهانی هستند باید حتماً زبان آلمانی را در سطح B1 و b2 فراگرفته باشند.

زبان تدریس در دانشگاههای آلمان چیست؟

زبان تدریس در دانشگاه‌های این کشور به زبان آلمانی می‌باشد و اگر شما قصد دارید که بعد از اتمام تحصیل در آلمان به کار بپردازید و زندگی مناسبی را در این کشور تشکیل دهید باید حتماً به زبان المانی تسلط داشته باشید چرا که همان‌طور که میدانید برای کار باید با مردم ارتباط برقرار نمود و برای برقراری ارتباط نیاز به یادگیری زبان آلمانی دارید. در دانشگاه‌ها و کالج‌های آلمان امکان گذراندن دوره‌های زبان نیست. باید دوره زبان را در کشور خود بگذرانید و برای آنکه زمان زیادی برای آن صرف نشود بهتر آن است که قبل از اقدام برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل به یادگیری زبان آلمانی و مدرک زبان آلمانی بپردازید.

شما می‌توانید با تحصیل در آلمان با دریافت مجوز از اداره کار این کشور به کاره پاره‌وقت در حین تحصیل بپردازید، ساعات کاری با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو مشخص می‌گردد و فرد می‌تواند بعد از اتمام تحصیل یا در همان کاری که مشغول بوده است و یا با یافتن کار دیگری اقدام به اخذ اقامت آلمان نماید و بعد از گذشت چند سال می‌تواند با پرداخت به‌موقع مالیات برای اقامت دائم این کشور اقدام نماید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان

مدارک مورد نیاز

1

گذرنامه و کارت شناسایی متقاضی

2

مدرک زبان آلمانی

3

نامه تأییدیه دانشگاه

4

مدرک تحصیلی دیپلم

5

ریزنمرات

6

قبولی در کنکور سراسری

7

گواهی سلامت پزشکی

8

تمکن مالی

9

مدارک باید ترجمه شده و به تائید وزارت خارجه و دادگستری رسیده باشد.

10

از تمام مدارک کپی تهیه شود.

 

اقامت آلمان از طریق تخصص

یکی دیگر از روش‌های قانونی برای اخذ اقامت آلمان از طریق تخصص می‌باشد.

این روش مناسب برای افرادی می‌باشد. که در زمینه‌ای خاص تخصص و مهارت دارندو می‌خواهند از این مهارت نهایت استفاده را برده . و در کشوری مانند آلمان از این راه کسب درآمده کردهو زندگی مناسبی را برای خود و خانواده خود بسازد.

این روش از طریق گرفتن کارت آبی blue card آلمان انجام می‌پذیرد. همان‌طور که میدانید آلمان یکی از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. و طبق قانونی که اعضای اتحادیه اروپا با تصویب آن موافقت نمودن، افرادی که در زمینه‌ای مهارت و تخصص دارند. می‌تواند به ‌راحتی با اخذ کارت آبی اقدام به مهاجرت به آلمان نمایند.

همان‌طور که میدانید طبق قوانین کار اتحادیه اروپا هر کشوری که عضو اتحادیه اروپا می‌باشد.

اگر بخواهد نیروی کاری را جذب نماید ابتدا باید از کشور خود و اگر در کشور خودیافت نشد از کشورهای عضو اتحادیه نیروی موردنظر را استخدام نماید.

این روش بسیار دشوار می‌باشد

و به همین خاطر با الهام گرفتن از گرین کارت آمریکا، بلو کارت را طراحی کردند. که از طریق آن افراد متخصص دیگر نیازی به دعوت کارفرما نخواهند داشت. و تنها با ارائه مدارک و اسناد می‌تواند جهت مهاجرت به آلمان از طریق تخصص اقدام نماید.

اقامت آلمان از طریق سرمایه‌گذاری

شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟
شرایط دریافت اقامت آلمان برای ایرانیان چیست؟

بی‌شک برای افرادی که وضعیت مالی مناسبی را دارند مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌گذاری مناسب ترین روش می‌باشد.

چرا که آلمان به‌عنوان یکی از کشورهای پرقدرت از نظر اقتصادی می‌باشد. و افراد می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این کشور به اهداف خود در زمینه تجارت برسند.

برای سرمایه‌گذاری در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌گذاری. باید قبل از هر اقدامی ابتدا شرایط اقتصادی این کشور را بررسی نمایید

و از اطلاعاتی مانند شرایط زندگی، کار، بازار کار در این کشور غافل نگردید. تا بتوانید با استفاده از اطلاعاتی که کسب می‌کنید برنامه‌ریزی انجام دهید و طبق آن اقامت آلمان را کسب کنید.

شایان‌ذکر می‌باشد که مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌گذاری امری دشوار است. و باید حتماً با راهنمایی‌های افراد مجرب و باتجربه در این زمینه قدم در مسیر بگذارید و این را بدانید . که نباید در این مسیر عجله نمود چرا که سرمایه‌گذاری امری ریسکی می‌باشد. پس باید در انجام آن نهایت دقت را داشت.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در خصوص اقامت آلمان در پایان همین مقاله برای ما مطرح و ارسال نمایید . و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

سوال های متداول

🙋‍♀️1.ازدواج با فرد غیر آلمانی که اقامت آلمان را دارد به چه صورت است؟

 • این نوع ازدواج مشابه شرایط و قوانین ازدواج با یک المانی است.

🙋‍♀️2.آیا کسی که با اقامت کاری در المان زندگی میکند.میتواند با یک غیر آلمانی از یک کشور دیگر ازدواج کند و آن را به آلمان بیاورد؟

 • بله. متقاضی با ازدواج میتواند همان اقامت خودش را برای همراهش دریافت کند.

🙋‍♀️3.پس از تاسیس شرکت اقامت دائم دریافت میکنم؟

 • خیر.س از اینکه شرکت ایجاد شد یک حساب بانکی به آن اختصاص داده خواهد شد و به همزمان با این امر اقامت موقت سه ماهه برای شما فرستاده می شود که با این ویزا می توانید به کشور آلمان مهاجرت نموده و طرح توجیهی خود را تکمیل نمایید.

🙋‍♀️4.داشتن مدرک لیسانس برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت الزامی است؟

 • اگر فردی مدرک لیسانس نداشته باشد , باید مدرک زبان آلمانی خود را ارائه نمایند.

🙋‍♀️5.بهترین راه پیشنهادی برای مهاجرت به آلمان چیست؟

 • پیدا کردن یک راه مناسب برای مهاجرت به شرایط فرد بستگی دارد. اما اقامت از راه تحصیل و کار و سرمایه گذاری بهترین نوع اقامت است.

🙋‍♀️6.مهاجرت کاری  به آلمان محدودیت سنی دارد؟

 • بهتر است افراد زیر 40 سال برای مهاجرت کاری اقدام کنند زیرا شانس بیشتری دارند.

🙋‍♀️7.آیا پس از تحصیل میتوان اقامت کاری دریافت کرد؟

 • پس از تحصیل تا 18 ماه فرصت دارید تا با پیدا کردن یک کار اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنید.

🙋‍♀️8.مدت زمان دریافت اقامت دائم این کشور  پس از سرمایه گذاری چقدر است؟

 • پس  از 5 سال زندگی در آلمان و و پرداخت مالیات, میتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

 

 

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!