آلمان, ثبت شرکت

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

شرایط اقامت المان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سال ۲۰۱9 و قوانین ثبت شرکت در آلمان از مهم ترین مسائلی است که داشتن اطلاعات مفید در خصوص آن میتواند کمک بزرگی برای افراد و متقاضیان اقامت و مهاجرت به آلمان مخصوصا از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری میباشد.

چگونه میتوانیم در کشور آلمان سرمایه گذاری و ثبت شرکت کنیم؟ راه و قوانین آن در سال 2020 میلادی به چه صورت است؟ سفارت آلمان چه کسانی را واجد شرایط ثبت شرکت در آلمان میداند؟

تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی مختصر و مفید در خصوص اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت برای شما آماده نموده ایم.

 

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

 

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

 

نام آلمان را همه جا می توان دید. در تمام دنیا این نام در ذهن مردم با نظم ، کیفیت و قدرت آمیخته شده است.

رتبه ۲ معتبرترین و قویترین پاسپورت های دنیا بعد از آمریکا و انگلیس که مشترکاً در رتبه اول می باشند ، متعلق به آلمان است.

یکی از راه های ورود به آلمان و اخذ اقامت ، ثبت شرکت تجاری و یا خدماتی در انواع قالب های تعریف شده توسط دولت آلمان می باشد.

به طور کلی چهار سازمان به نام های اداره مهاجران ، اداره توسعه کسب و کار ، سفارت آلمان و اتاق بازرگانی در کشور آلمان مسوول رسیدگی و بررسی مدارک شما برای اعطای اقامت آلمان می باشند.

اینکه چگونه این کسب و کار را برای ارائه به دولت آلمان و مراجع ذیربط تنظیم و تدوین کنید ، اینکه در کدام شهر و یا استان شانس بیشتری برای بیزینس مورد نظر در آلمان وجود دارد و بسیاری نکات دیگر ، مواردی هستند که ما به صورت تخصصی به شما مشاوره می دهیم.

از طریق ثبت شرکت در آلمان ما این امکان را برای شما و همراهانتان فراهم می کنیم که ظرف مدت ۳سال به اقامت دائم آلمان دست پیدا کنید.

 

مراحل اخذ اقامت المان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

 

در ابتدا لازم به ذکر است که مهمترین موضوع قابل توجه در اخذ اقامت المان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان داشتن مدارک کامل می باشد .که پس از اینکه مدارک خود را ارائه نمودید. پس از بررسی های لازم درخواست شما رد و یا پذیرش خواهد شد.

در صورت تایید باید این مدرک را به سازمان حقوقی سروش فردا آلمان ارسال نمایید.تا بررسی های لازم صورت گیرد پس از اینکه طرح توجیهی شما نیز مورد قبول واقع شد یک شرکت به نام شما اختصاص داده خواهد شد.

پس از اینکه شرکت ایجاد شد .یک حساب بانکی به آن اختصاص داده خواهد شد و به همزمان با این امر اقامت موقت سه ماهه برای شما فرستاده می شود .که با این ویزا می توانید به کشور آلمان مهاجرت نموده و طرح توجیهی خود را تکمیل نمایید. پشت سر گذاشتن مراحل مورد نیاز به شما در رسیدن سریعتر به اقامت دائم آلمان کمک خواهد کرد.

 

مزایای ثبت شرکت در آلمان

 

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

 

همانطور که در بخش اول نیز به آن اشاره شد .کشور آلمان از جمله کشور های صنعتی به شمار می رود .که کسب و کار در آن رونق بالایی دارد. به همین دلیل مزایای بیشماری برای افرادی خواهد داشت که قصد اینچنینی دارند.

 

درجدول زیر به برخی از این مزایا اشاره کرده ایم:

 

مزایا

1

 برای اخذ اقامت و ثبت شرکت در آلمان مدت زمان کمتری مورد نیاز خواهد بود.

2

 زندگی در آلمان شرایط عالی دارد.

3

 هیچ سرمایه مشخصی برای راه اندازی کسب و کار در نظر گرفته نشده است و فرد می تواند متناسب با وسع خود اقدام به سرمایه گذاری نماید.

4

 هیچ الزامی برای استخدام کارمند در نظر نگرفته شده است.

5

 فرد متقاضی می تواند شرکت خود را به صورت غیر حضوری در سفارت آلمان ثبت نماید.

6

 زندگی با اعضای خانواده از جمله عوامل مهم می باشد.

 

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه  به مقاله ی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان مراجعه کنید.

 

انواع ثبت شرکت در آلمان

شرکت limited liability  یا همان شرکت با مسوولیت محدود که به اختصار آلمانی GmbH نام دارد

سرمایه اولیه مورد نیاز (Stammkapital) معادل ۲۵ هزار یورو می باشد که در زمان افتتاح باید به حساب شرکت واریز گردد.

شرکت AG یا به آلمانی Aktiengesellschaft که همان شرکت سهامی می باشد. حداقل سرمایه اولیه معادل ۵۰ هزار یورو می باشد . شرکت سهامی حداقل می بایست دارای ۵ عضو باشد.

شرکت تضامنی یا GbR که بر اساس توافق بین شخص صاحب شرکت با اشخاص حقیقی دیگر به صورت قرارداد داخلی می باشد.

انواع دیگر شرکت ها نیز موجود می باشند که هر کدام از اولویت ها و پیچیدگی های حقوقی خود برخوردارند.

 

اینکه شرکت و تجارت شما در کدام قالب در آلمان به صورت قانونی می تواند ادامه فعالیت داده .و حتی از این طریق شما و همراهانتان را به اقامت دائم برساند . نیاز به بررسی مدارک شما و همچنین مشاوره دارد . با وکلای پایه یک دادگستری و متخصص در سازمان مهاجرتی آوات  مهر در ایران می توانید به صورت کاملاً رایگان صحبت و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

 

تصمیم آگاهانه در اقامت المان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

بعضاً اشخاص و موسساتی وجود دارند .که به نام موسسه حقوقی و بدون مجوز های لازم و حتی ارتباطات مستقیم با ارگان های مربوطه ،  با بزرگ نمودن نام کشورهایی که از لحاظ شرایط اقتصادی و سطح رفاهی به هیچ وجه استاندارد و  قابل قبول نیستند . اقدام به تبلیغ و اخذ مبالغ هنگفت می نمایند. بهانه هایی مانند اخذ اقامت اتحادیه اروپا و …. آن هم از طریق کشور هایی با اقتصاد ضعیف مانند مانند لیتوانی ، بلاروس ، اسلوواکی ، مجارستان ، یونان و امثالهم.

اگر اتحادیه اروپا گزینه منتخب شماست .این  انتخاب را برای کشورهایی بگذارید که نام هایی قابل دفاع و اقتصادی قدرتمند دارند. کشورهایی مانند سوئد ، آلمان ، نروژ ، فنلاند و … اینگونه کشورهای متمول و مرفه می توانند مقصدی باشند برای عزیزانی که یک سطح زندگی متفاوت را برای خود و خانواده خود در ذهن دارند.

قوانین و مراحل

در قانون تجارت آلمان انواع مختلف تجارت نام برده شده است .و برای هر کدام قوانین خاصی طرح شده است . اما دستورالعمل های تشکیلاتی آسان وسریع میباشند. و تمام مراحل به سرعت و بی دردسر طی خواهد شد . شما سرمایه گذاران عزیز بدون هیچ نگرانی مسیر را طی نمایید . زیرا قانون گذاران متخصص ما تمامی مراحل را به سرعت برای شما هموار خواهند کرد .

 • هر فردی میتواند یک شرکت با فعالیت تجاری مشخص در کشور آلمان ثبت نماید. بدون آنکه ملیت و محل اقامت آنان مهم بوده باشد .
 • شما میتوانید با کمترین سرمایه به تاسیس شرکت بپردازید . زیرا قوانین خاص و سختگیرانه ای برای سرمایه گذاران خارجی در کشور آلمان وجود ندارد
 • فرم های قانونی متفاوتی برای فعالیت تجاری در آلمان در اختیار سرمایه گذاران قرار داده میشود . که یکی آز آنها را باید انتخاب نمایید .
 • شرکت هایی که ثبت شده اند هم میتوانند شعبه ای در کشور آلمان داشته باشند .
 • نکته ای که بسیار مهم میباشد این است که دولت آلمان شرایط یکسانی را برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی فراهم کرده است .

زمانی که شما قصد ثبت شرکت در آلمان را میکنید باید بدانید که این هدف منجر به اخذ اقامت کشور زیبای آلمان خواهد شد همچنین طبق قوانین مهاجرتی و بلند مدت آلمان سهامداران یک شرکت هم میتوانند اقامت دائم آلمان برای خود و خانواده خود را دریافت نمایند .

برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه پیسنهاد میکنیم به مقاله ی چرا کشور آلمان را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم ؟ نگاهی بیندازید.

موسسه ی آوات

موسسه حقوقی آوات  این امکان را دارد که در قالب خود اشتغالی نیز  از یکی از راه های  خود اشتغالی تجاری و خود اشتغالی آزاد  برای اخذ اقامت دائم آلمان برای متقاضیان کسب و کار  به شما مشاوره درست و قدم به قدم ارائه نماید . توصیه می کنیم مقالات مربوط به خود اشتغالی در آلمان و اخذ اقامت آلمان از این طریق را نیز در سایت ما مطالعه بفرمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 سوال های متداول

🙋‍♀️1.هرگونه سرمایه گذاری در آلمان منجر به اقامت دائم این کشور می شود؟

 • خیر. لازم است بدانید هر سرمایه گذاری اقامت آلمان را در پی نخواهد داشت و کشور آلمان جهت هدفمند سازی ثبت شرکت در آلمان اقدام به ارائه شرایطی نموده است که فرد متقاضی باید تمامی شرایط را بدون کم و کاست داشته باشد.

🙋‍♀️2.آیا ثبت شرکت باید توسط یک فرد صورت بگیرد؟

 • سرمایه گذاری در آلمان می تواند توسط حداکثر 3 نفر انجام شود که این امر به ثبت شرکت سهولت بخشیده است اما باید تنها یک نفر به عنوان مدیر معرفی شود که شرکت های آلمانی آن شخص را خواهند شناخت.

🙋‍♀️3.منظور از مخارج یک ساله شرکت چیست؟

 • مخارج یک ساله ی شرکت میتواند شامل ;حقوق 12 ماهه ی مدیر شرکت, هزینه اجاره دفتر, حقوق 12 ماهه ی کارمندان , هزینه ی تیلیغات و … باشد.

🙋‍♀️4.پس از تاسیس شرکت اقامت دائم دریافت میکنم؟

 • خیر.س از اینکه شرکت ایجاد شد یک حساب بانکی به آن اختصاص داده خواهد شد و به همزمان با این امر اقامت موقت سه ماهه برای شما فرستاده می شود که با این ویزا می توانید به کشور آلمان مهاجرت نموده و طرح توجیهی خود را تکمیل نمایید.

🙋‍♀️5.با سن بالای 50 سال می توان در این کشور سرمایه گذاری و ثبت شرکت انجام داد؟

 • بله . اما باید اسنادی مبنی بر احراز دارایی  داشته باشند و یا باید حقوق بازنشستگی کافی برای زندگی در آلمان داشته باشند و بتوانند این را به اثبات برسانند.

🙋‍♀️6.داشتن مدرک لیسانس برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت الزامی است؟

 • اگر فردی مدرک لیسانس نداشته باشد , باید مدرک زبان آلمانی خود را ارائه نمایند.

🙋‍♀️7.مزیت ثبت شرکت با مسئولیت محدود  چیسد؟

 • سریع ترین راه برای ثبت شرکت در آلمان,  ثبت شرکت با مسئولیت محدود  برای افراد غیر آلمانی جهت سرمایه گذاری است.

🙋‍♀️8.مدت زمان دریافت اقامت دائم این کشور  پس از سرمایه گذاری چقدر است؟

 • پس  از 5 سال زندگی در آلمان و و پرداخت مالیات, میتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

 

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *