Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

اقامت آلمان از راه تحصیل

اقامت آلمان از راه تحصیل

اقامت آلمان از راه تحصیل

یکی از بهترین و مناسبترین راه های اقامتی در کشور آلمان ، اقامت آلمان از راه تحصیل میباشد.مطمئنا در سال های اخیر مخصوصا سال 2019  میلادی تعداد متقاضیان ایرانی تحصیل در آلمان بسیار افزایش یافته و خیلی از مردم علاقه مند هستند تا در کشور آلمان ادامه تحصیل دهند.

 

هزینه های دانشگاه های آلمان

هزینه در دانشگاه های آلمان رایگان استیعنی متقاضیان و دانشجویان عزیز در آلمان هزینه شهریه تحصیلی نخواهند داشتو فقط هزینه های زندگی در شهرهای کشور آلمان محاسبه میشود.همینطور دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی اجازه کار کردن را خواهند داشتکه بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند.

 

هزینه های اصلی برای دانشجویان در کشور آلمان

بیمه سلامت و هزینه بیمه سلامت برای دانشجویان در آلمان در سال ۸۰ یورو میباشد.مسکن و مکان مناسب جهت سکونت دانشجویان بستگی به شهر و موقعیت مکانی داردچیزی در حدود ۲۰۰ یورو در ماه هزینه دارد.لوازم و خرید های روزانه و مایحتاج هم در آلمان روی ۵۰۰ یورو در نظر بگیرید.

رفت و آمد با داشتن بلیط و کارت های ۶ ماهه حدود ۲۰۰ یورو در ماه است.هزینه تحصیل یک دانشجو میانگین در ماه حدود ۸۰۰ یـــورو میباشد.نکتــــه: تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان دارای هزینه شهریه نخواهد بودو موسسات آموزشی آزاد و فنی حرفه ای در آلمان دارای هزینه میباشند.

 

بورسیه ND

روش بورسیه ND در آلمان میتواند برای دانشجویان در هزینه ها کمک زیادی نمایدو یکی از دیگر راه های کم کردن هزینه های تحصیل در آلمان میباشد. کشور آلمان را برای تحصیل انتخاب میکنم زیرا: داشتن کیفیت بالای آموزشی در موسسات آموزشی آلمان برگزاری دوره های بین المللی برای دانشجویان هزینه های بسیار پایین و امنیت تحصیلی و شغلی پس از تحصیل بالا بودن سطح کیفی زندگی در شهرهای آلمان را دارد.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اعزام دانشجو به آلمان در 8 مرحله

 

 مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1. دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان
 2. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 3. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 4. شرایط سنی تحصیل در آلمان
 5. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
 6. تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]
 7. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 8. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 9. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 10. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 11. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 12. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 13. شرایط تحصیل آلمان در سال 2019

 

مهاجرت به آلمان

 

تحصیل در آلمان

 

آمار کیفی تحصیل در آلمان

طبق آمار و رای گیری که در سال ۲۰۱۲ صورت گرفتدانشگاه های آلمان ، موسسات عالی آموزشی آلمان از نظر کیفیت نمره بسیار مناسبی را دریافت نموده اند.از نظر مجله تایمز رتبه ۱۱ به دانشگاه های آلمان رتبه ای بسیار مناسب میباشد.حدود ۹۰ درصد از دانشجویان رضایت کامل از نحوه ی تدریس و سطح کیفیتی بالای دانشگاه های آلمان را تایید کرده اند *

 

کار پس از تحصیل در آلمان

قطعا شرکت های معتبر آلمانی بدنبال متخصصان فارغ التحصیل در کشور آلمان میباشندو دانشجویان پس از اتمام دوره های تحصیل خود این اطمینان را دارندکه شغل مناسبی با امکانات بسیار مناسب را خواهند یافت و اقامت آلمان را برای همیشه بدست خواهند آورد.

 

امنیت و کیفیت زندگی در آلمان

داشتن امنیت و اینکه کیفیت زندگی در کشور آلمان چگونه است متقاضیان مهاجرت به آلمان سوالات زیادی را مطرح مینمایند.بطور کلی کشور آلمان امنیت بسیار بالایی را دارد و دقیقا استانداردهای بین المللی که مردم اروپا برای زندگی دارند در این کشور رعایت میشود.

پیشنهاد مطالعه »
چه کارهایی در آلمان برای مهاجران پر درآمد است؟

از نظر تفریحات و توریسم هم که یکی از قطبهای اروپا میباشدو سرگزمی های بسیاری را میتوانید در آلمان بیابید.ورزش کردن * تفریحات اردوهای مناسب فعالیت اجتماعی و سیاسی از دیگر کارهایی استکه علاوه بر درس خواندن و تحصیل در دانشگاه های آلمان میتوانید انجام دهید.

 

رشته هایی که میتوانید در دانشگاه های آلمان تحصیل نمایید

 1. حقوق
 2. پزشکی و پیراپزشکی
 3. علوم انسانی
 4. علوم طبیعی 
 5. حسابداری 
 6. مهندسی مکانیک
 7. مهندسی برق
 8. ریاضیات
 9. مهندسی صنایع 
 10. علوم بهداشت و ..

در رشته هایی که مطرح شد دانشجویان میتوانند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل نمایند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های آلمان و اقامت آلمان از راه تحصیل

 • پاسپورت معتبر متقاضی
 • نامه تائید شده و ترجمه شده ۳ سال پایانی دوره متوسطه
 • نامه تائید شده و ترجمه شده دوره پیش دانشگاهی
 • نامه تائید شده و ترجمه شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • نامه پذیرش تحصیلی متقاضی
 • عکس رنگی پاسپورتی دانشجو
 • دو کپی تائید شده شناسنامه ترجمه رسمی
 • تمکن مالی به مبلغ ۱۰ هزار یورو
 • داشتن رزومه شغلی امتیاز محسوب میشود
 • هزینه صدور ویزا

 

داشتن نامه پذیرش تحصیلی در آلمان

برای اقامت آلمان از طریق تحصیل ، متقاضیان و دانشجویان عزیز بایداز یکی از دانشگاه های آلمان پذیرش و یا بورسیه تحصیلی داشته باشند .این پذیرش بصورت یک گواهی میتواند باشدکه شما برای ارائه مدارک به واحد کنسولگری سفارت آلمان در تهران میبایست آن را داشته باشید.

در غیر اینصورت به هیچ عنوان نمیتوانید برای دریافت ویزای و روادید آلمان از طریق تحصیل اقدام نمایید.برای انجام امور پذیرش در دانشگاه های آلمان میتوانیددر ساعات اداری از روز شنبه تا پنجشنبه با دفتر مرکزی سازمان مهاجرتی آوات( شماره های درج شده در وبسایت) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید وراهنمایی های لازم را از کارشناسان خانواده آوات دریافت نمایید.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای تحصیل آلمان بدون نیاز به مدرک زبان

 

کار حین تحصیل در آلمان

تمامی دانشجویان در کشور آلمان بسته به نوع مقطع تحصیلی در آلمان اجازه کار خواهند داشتو میتوانند ساعاتی را برای کار در نظر بگیرند .داشتن تخصص در زمینه های مختلف در امر کار حین تحصیل در آلمان بسیار اهمیت دارد و کار شما را راحت تر مینماید.

 

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ