مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج

فهرست مقاله
اقامت آلمان از طریق ازدواج
اقامت آلمان از طریق ازدواج

کشور آلمان

کشور آلمان کشوریست که مردمان آن میانگینشان پیر میباشند و از همین رو دولت این کشور تصمیم گرفت که مهاجرانی را به کشور خود راه بدهد. در سال های گذشته شاهد پناهندگی و مهاجرت افراد زیادی از کشورهای مختلف به کشور آلمان بودیم.راه ها و روش های زیادی برای ورود و اقامت کشور آلمان وجود دارد که یکی از این روش ها ، روش اخذ اقامت از طریق ازدواج با فرد تبعه آلمان می باشد.

شرایط اقامت آلمان

 سن ازدواج برای جوانان آلمان ۱۸ سالگی می باشد . البته افرادی که سن پایین تری دارند با رضایت والدین خود میتوانند ازدواج کنند اما سن آنها کمتر از ۱۶ سال نباید باشد.سوال : آیا فردی خارجی که میخواهد با یک آلمانی ازدواج نماید میتواند مراسم را در آلمان برگزار نماید؟ بله  چگونه؟ درخواست ویزای ۳ الی ۶ ماهه میدهد و بعنوان توریست وارد کشور آلمان شده و مراسم خود را برگزار میکند.در کشورهای اروپایی قانون آنها برخلاف قانون ایران ازدواج با زن اروپایی را هم به رسمیت برای اقدام جهت اقامت می شناسد .

بطور مثال اگر مردی آلمانی با زنی ایرانی ازدواج نماید نمیتواند اقامت ایران را بگیرد اما کشورهای اروپایی چنین نیست .پس از اردواج دو فرد اقامت آنها رقم میخورد و بعنوان شهروند میتوانند در کشور آلمان زندگی کنند .

اما برای تابعیت این کشور باید مدارک اقامت خود  را به اداره ثبت اسناد ارائه دهند همینطور کارت شناسایی پاسپورت و … که ثابت کند اقامت بیش از ۳ هفته در خاک آلمان را  داشته اند سپس آدرس محل سکونت برای اثبات این قضیه . بعد از گذشت ۲ سال از ازدواج به شرط اینکه قبل  از ازدواج ۳ سال در خاک آلمان اقامت داشته باشند به هر دوی آنها تابعیت آلمان را می دهند که اخذ تابعیت آنها ۵ سال طول خواهد کشید.

در آلمان ازدواج از طریق دفتر ثبت نام به نام Standesamt انجام میشود . تمامی مراحل ازدواج در سفارت انجام خواهد شد و ثبت در استاد رسمی این کشور صورت میگیرد.ثروتمندترین کشور صنعتی اروپا دارای ۱۶ ایالت میباشد و حکومت جمهوری فدرال و نظام سیاسی پارلمانی حاکم می باشد. پایتخت کشور آلمان شهر برلین است. واحد پول آن همانند سرتاسر اروپا یورو می باشد.

همسایگان کشور آلمان عبارتند از :دانمارک لهستان، جمهوری چک، اتریش ،سوئیس، فرانسه ،لوکزامبورگ بلژیک و هلند در کشور آلمان حزب دموکراتیک برقرار است ، از لحاظ دینی هر فردی میتواند به راحتی و آزادانه برخلاف ایران دین خود را انتخاب نماید و همین امر باعث جذب زیاد مهاجر به کشور آلمان شده است.

دین و مذهب بعضی مدارس کشور آلمان  تعلیمات مذهبی اسلامی ،مسیحیت ،یهودی و … تدریس میشود . قانون اساسی آلمان grund Gesets نام دارد و گویای آزادی بیان و آزادی دین می باشد.

اقامت آلمان

بطور کلی دو نوع اقامت در آلمان وجود دارد :

اقامت دائم و اقامت موقت

اقامت دائم به کسانی تعلق میگیرد که ۵ سال تمام در این کشور زندگی نموده اند و خرج م مخارج خود را از طریق کار کردن در این کشور تامین میکنند و  دارای سطح زبان B1  میباشند . اقامت موقت به دانشجویان و کسانیکه در این کشور برای خواندن زبان و تحصیلات دانشگاهی ، برای کار ،…… وارد میشوند تعلق میگیرد.

 ازدواج با فرد آلمانی تبار

شخصی که تابع آلمان است برای ازدواج با فرد خارجی جهت اقدام برای اقامت فرد خارجی باید ثابت کند که از لحاظ خرج و تامین مخارج زندگی بی نیاز است و احتیاجی به دولت آلمان ندارد. همینطور شخصی که قرار است با تابع آلمان ازدواج نماید بایستی از سطح A1 زبان آلمانی برخوردار باشد. سپس مدارک خود به همراه پاسپورت را به سفارت در کشور خود ارائه میدهد. و تقاضای دریافت ویزای ازدواج میکند.و در صورت تایید مدارک دریافت ویزا صورت میگیرد.فرد درخواست کننده با دریافت این ویزا اقامت کشور آلمان را دریافت مینماید و پس از ۳ سال انتظار میتواند تابعیت این کشور را دریافت نماید.نکته مهم اینجاست که چون فرد مورد نظر تابع آلمان است به شما تابعیت نمیدهند حتما باید بعد از گذشت ۳ سال از ازدواج درخواست تابعیت از سوی شما صورت بگیرد.

مهاجرت به آلمان

 

تحصیل در آلمان

راه های دیگر برای مهاجرت به آلمان:

  1. مهاجرت تحصیلی به آلمان
  2. اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد
  3. ویزای کاری آلمان
  4. ویزای سرمایه گذاری در آلمان

 

افرادی که قبلاً ازدواج کرده اند

افرادی که قبلاً ازدواج کرده اند باید گواهی فوت و یا طلاق نامه ترجمه شده به زبان آلمانی را به کنسولگری ارائه دهند، تا ثابت کنند که ازدواج قبلی با این مدارک حل شده است. یعنی نمیتوان با ازدواج دوم (مردی که زن دارد و بخواهد زن دوم آلمانی اختیار کند اقامت آلمان را گرفت ، این گواهی حداقل شش ماه از تارخ صدور فرصت دارد.

 

ازدواج همجنس گرایان

ازدواج همجنس گرایان در آلمان رسمیت ندارد ولی  از سال ۲۰۰۱ حق مشارکت در امور اجتماعی را دارند.

قانون آلمان ازدواج قانونی را در ثبت میداند و مراسم کلیسا را به رسمیت نمیشناسد میتواند بعداً برگزار شود ولی ثبت در دفتر مهم است و در صورت ثبت قانون آن را حمایت خواهد کرد. دو شهر مهم:شهرهای فرانکفورت و دورتموند برای کار بسیار مناسب است.

 

 هزینه خرج و مخارج زندگی

در مورد هزینه ها هر ایالتی با ایالت دیگر تفاوت دارد و نمیتوان حدس زد مثلا شهر برلین بهتر از هامبورگ و هامبورگ بهتر از فرانکفورت است.

قانون فرزند در آلمان : هر کودکی که بعد از ماه ژانویــــه سال ۲۰۰۰ در آلمان متولد و ۸ سال در کشور آلمان زندگی کند میتواند تابعیت آلمان را بدست آورد. تابعیت مضاعف را برخلاف برخی از کشورها نمی پذیرد.

آیا کسانیکه تابعیت کشور دیگر را داشته باشند میتوانند تابعیت کشور آلمان را بگیرند:خیر، قانون کشور آلمان دو تابعیتی را نمیپذیرد و حتماً شخص باید تابعیت قبلی خود را سلب کند.

کانال ما را در تلگرام دنبال نمایید ، آدرس کانال ما @awatlaw  است . پستهای ما را دنبال نمایید . همینطور میتوانید شبکه اجتماعی اینستاگرام ما را به آدرس @mohajerat.eghamat.visa   دنبـــال نمایــید.

 

نتیجه گیری

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه اقامت آلمان از طریق ازدواج   در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه اقامت آلمان از طریق ازدواج میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *