مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

اعزام دانشجو به جمهوری چک

فهرست مقاله

اعزام دانشجو به جمهوری چک

 

اعزام دانشجو به جمهوری چک دانشجویان در جمهوری چک زندگی و هزینه های تحصیل در چک – در سال ۲۰۱۸ میلادی جمهوری چک شرایط مناسبی را برای اعزام دانشجو به چک و تحصیل دانشجویان در جمهوری چک فراهم آورده است .

سازمان مهاجرتی آوات (موسسه حقوقی مهاجرتی آوات )در خصوص اعزام دانشجو به جمهوری چک مقاله ای را برای شما آماده نموده است که در ادامه به ان میپردازیم.

 

نیم نگاهی به تحصیل در کشور جمهوری چک

Czech Republic

در جمهوری چک اگر دانشجویان مسلط به زبان چکی باشند تحصیل در دانشگاه های دولتی کشورچک رایگان برای آن ها محسوب می شود در غیر این صورت شهریه  تحصیل در دانشگاه های خصوصی به هزار یورو در سال و تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه هایی که در کشور چک به زبان انگلیسی تدریس می شود به بالای  پنج هزار  یورو در سال هم میرســد.

اعزام دانشجو به جمهوری چک

موسسات آموزش عالی کشور چک بر اساس سه دسته تقسیم بندی می شود :

موسسه آموزش عالی عمومی

موسسه آموزش عالی دولتی

موسسه آموزش عالی خصوصی

شرایط اعزام دانشجو به جمهوری چک :

۱-گذراندن دوره پیش دانشگاهی در کشور چک  ( دوره پیش دانشگاهی در شهــر پــراگ ۵۴۰۰ یــورو –  دوره پیش دانشگاهی در پودبرادی  ۴۸۰۰ یــورو  –  دوره پیش دانشگاهی در مارینبا   ۴۸۰۰ یــورو میباشد )

۲-پر کردن فرم ثبت نام (پیوست)

برای شروع ثبت نام تقاضای خود را همراه با مدارک ذیل توسط ایمیل به آدرس admin@elm-danesh.com ارسال فرمایید

– اسکن شده صفحات پاسپورت بیش از ۶ ماه اعتبار

– اسکن شده صفحات شناسنامه

– اسکن گواهی دیپلم و تمام مدارک مربوط به دیپلم و یا اسکن گواهی کارشناسی ( آخرین مدارک موجود از تحصیل) برای گذراندن مقطع تحصیلی بالاتر

– نوشتن نامه ای از طرف خودتان به زبان انگلیس مبنی بر توصیف خودتان و شرح حالتان و انگیزتان و برنامه آینده از ورود به دانشگاه کشور چک

– و در آخر یک فاکتور رسمی از طرف پیش دانشگاهی در کشور چک به دست شما می رسد مبنی بر مبلغ قید شده بابت هزینه خوابگاه برای ۲ الی ۳ ماه اسکان و بعد از گذراندن این مدت شما تصمیم می گیرید که مجددا در خوابگاه بمانید یا منزل اجاره نمایید .

ساختار آموزشی و تحصیلی دانشگاه کشور چک : ( برای اعزام دانشجو به جمهوری چک )

بطور خلاصه دوره تحصیل در کشور چک در دو ترم تقسیم می شود که شامل دوره تدریس ، امتحانات و تعطیلات می باشد .

ماه اکتبر شروع سال تحصیلی ودو ترم زمستانی و تابستانی را شامل می گردد . هر ترم شامل ۲۰ هفته که ۱۵ هفته هر ترم تدریس و ۵ هفته هر ترم مربوط به امتحانات است .

مدارک لازم برای ورود دانشجو به کشور چک :

 • انعقاد قرارداد با شرکت مهاجرتی مورد تایید
 • ترجمه رسمی گواهی دیپلم وریز نمرات دوره دبیرستان(توسط وزارت امور خارجه ترجمه و باید مورد تایید سفارت خانه جمهوری چک در خاک کشور متقاضی قرار بگیرد. )
 • گواهی عدم سو پیشینه قانونی
 • گواهی سلامت
 • گواهی حساب بانکی و وجود مبلغی معادل ۰۰۰/۱۰ یورو در حساب
 • ۲ قطعه عکس ۴*۶
 • گرفتن بیمه نامه مسافرتی از شرکت های بیمه بین المللی که به مدت یک ساله باید صادر گردد .

*و در آخر اصل و کپی برابر تمامی مدارک نیز باید موجود باشد و در اختیار شما برای ارسال به کشور چک .

پس از ارسال به کنسولگری کشور چک و دریافت مدارک از طرف کشور چک ویزای یک ساله شما آماده و آن را ظرف ۲ الی ۳ ماه به دست شما می رسانند و سفر شما به کشور چک آغاز می شود .

عزیزانی که متقاضی تحصیل تمام وقت در جمهوری چک  هستند باید مستقیم از دانشگاه درخواست تحصیل تمام وقت را داشته باشند.

بیاد داشته باشید آخرین مهلت جهت ثبت نام در دانشگاه های کشور چک و درخواست پذیرش ، اواخر فوریه یا مارچ می باشد.

بیشتر موسسات آموزش عالی دارای آزمون می باشند و قبولی در این آزمون را یکی از شرایط ارائه پذیرش قرار داده اند. این آزمون ها بین ماه های جون تا سپتامبر برگزار می شود. آزمون موسسسات عالی هنر زودتـــر و در ماه ژانویه برگزار می شود و آخرین مهلت ثبت نام آن اواخر نوامبر می باشد. سازمان مربوط به پذیرش، تمامی اطلاعات، مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ پذیرش را به صورت کامل ارائه خواهد داد.

در صورتی که دانشجویان مسلط به زبان چک باشند و با ارائه مدارک مربوط به تسلط به زبان چک و یا با قبولی در آزمون سنجش زبان چک می توانند وارد دانشگاه های کشور چک شوند ..

لازم به ذکر است که مقطع کارشناسی به مدت ۳ الی ۴ سال ، مقطع کارشناسی ارشد ۱ الی ۳ سال و مقطع دکتری به مدت ۳ سال به طول می انجامد .

مقطع کارشناسی را با برگزاری یک آزمون که شامل تز یا همان پایان نامه است طی نموده و وارد مقطع کارشناسی ارشد و بعد از آن وارد دکتری که تحصیل بر مبنا تحقیق انجام می گیرد ودر آخر با انجام دادن یک پایان نامه به اتمام می رسد.

 

اعزام دانشجو به جمهوری چک

تحصیل مقاطع لیسانس کارشناسی ارشد و دکترا اعزام دانشجو به چک

می توان گفت که دانشگاه های کشور چک در تمامی مقاطع دانشگاهی دارای اعتبار بسیار زیادی در بین کشورهای عضو شنگن است و می توان در دانشگاه های قدیمی کشور چک در تمامی مقاطع تحصیل نمود در صورتی که موسسات غیر دانشگاهی کشور چک فقط مقطع کارشناسی را دارا می باشد .

در مقطع کارشناســی ارشد، علاوه براصل دیپلم و ریز نمرات  مدارک دوره دبیرستان ، مدرک دوره لیسانس و ریز نمرات نیز مورد نیاز است.

مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به جمهوری چک:

 • تحصیل در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (با ویزای شینگن)
 • هزینه های زندگی پایین به نسبت کشور های عضو شنگن
 • اقامت در یکی از با امنیت ترین و زیباترین کشورهای اروپائی
 • امکان مسافرت آزاد به دیگرکشورهای اروپا و عضو شنگن در حین تحصیل و امکان اقامت در کشور پس از فارغ التحصیلی به منظور اشتغال و اقامت دائم.

شرط اصلی برای تحصیل در دانشگاههای دولتی چک دانستن زبان چک می باشد. قوانین ورود به دانشگاههای دولتی بسیار مشکل است و نیازمند قبولی متقاضیان در آزمون زبان چک در هنگام ورود به دانشگاه می باشد اما شما می توانید تحصیل در دانشگاه هایی را انتخاب نمایید که تدریس در آن به صورت زبان انگلیسی صورت گیرد .

دانشگاه های معروف کشور چک :

 از معروفترین دانشگاه های اروپا که از آن به نام خواهر دانشگاه سوربون فرانسه یاد می شود، دانشگاه چارلز در پراگ است.

دانشگاه اقتصاد پراگ: دانشگاه اقتصاد پراگ یکی از با اعتبارترین دانشگاه های اقتصاد در اروپاست که سالانه فراتر از ده ها هزار دانشجو متقاضی از سراسر دنیا دارد.

دانشگاه تکنیکال چک در پراگ.

دانشگاه ماساریک در شهر برنو.

 

در پایان امیدواریم اطلاعات مورد نیاز شما در خصوص اعزام دانشجو به جمهوری چک را در این مقاله به اشتراک گذاشته باشیم و مورد قبول واقع شده باشد. شما میتوانید در ایام هفته به جز روز جمعه و ایام تعطیلات رسمی با دفتر مرکزی تهران تماس حاصل فرمائید و درخواست مشاوره نمایید.

در پایین همین مقاله میتوانید سوالات خود را مبنی بر اعزام دانشجو به جمهوری چک مطرح نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان موسسه مهاجرتی آوات پاسخگوی شما سروران گرامی باشند.

پیشنهاد میکنیم از وبسایت همکار ما موسسه مهاجرتی لتس مایگریت حتما دیدن نمایید.

به امید زندگی جدید با مهاجرت از طریق سازمان مهاجرتی آوات .

منتظر حضورتان و شنیدن صدای گرمتان هستیـــــم.

الف-و

 

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما